Nicky ​és a szerelem 17 csillagozás

Jens Bahre: Nicky és a szerelem

Nicky ​elszontyolodik. Idén valahogy nincsen szerencséje! Új matematikatanárnője igazán olyan idétlenül viselkedik! Három szemtelen tesókája pedig néha kifejezetten agyára megy a mindössze tizenkét éves, helyes, szöszi nővérkéjének. Hát bizony, így van ez, ha anya nélkül marad a család, s a legidősebb testvér nyakába szakad a háztartás gondja. No meg apu kiházasításának feladata is őrá vár ám! Ki hinné, hogy ez bonyolultabb dolog még holmi kitűnő számtandolgozatnál is? Különösen akkor, amikor a fiatal, csinos apu egyszer csak kezd elcsellengeni hazulról. Nicky, ez az álmodozó, de azért okos, talpraesett teremtés nem akar hinni a szemének. Kihez surran be édesapja titkon éjszakánként?! Nos, ezt most nem kötjük senkinek az orrára. Azt sem, hogy milyen fontos tudnivalókra tesz szert a kis csitri, amikor modellt ül festő barátjának, találkozgat Johann-nal, a bölcs útépítővel. Csak annyit árulunk el, hogy oly sok bú-baj közepette még sincs egyedül Nicky, mert padtársa, Jupp, hűséges és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1978

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 1990
176 oldal · ISBN: 9631166813 · Fordította: Gergely Erzsébet · Illusztrálta: Szecskó Péter

Cs_N_Kinga P>!
Jens Bahre: Nicky és a szerelem

Ez egy pöttyös könyv. Szerintem ez már önmagában mindent elmond. Ez is nagyon jó volt, bár kicsit hiányzott nekem a vége. Szívesen olvastam volna tovább, hogyan csiszolódnak össze a matektanárral. Tetszett az, hogy milyen talpraesett és segítőkész volt Nicky. 12 éves létére nagyon érett volt egyrészt, másrészt pedig még az ami, egy kislány. A parkban lévő kancelláros történetek simán kihagyhatók lettek volna, ezért vontam le egy csillagot. De ez egy aranyos kedves történet volt. Nekem tetszett.

marilyn_marilyn>!
Jens Bahre: Nicky és a szerelem

Nagyon hamar el lehet olvasni és olvastatja is magát a történet, amely az NDK-ban játszódik és a tizenké éves Nicky történetét meséli el.
Nicky Robenhausenben él édesapjával és három testvérével Korán fel kellett nőnie, hiszen édesanyja meghalt, édesapja pedig a gyárban két műszakban dolgozik, így ő gondoskodik a testvéreiről.
Mindennek ellenére boldog kis család.
Nicky életébe belép az új matek tanárnő, aki egyáltalán nem szimpatikus a számára. Nem szereti sem az új tanárnőt, sem pedig a matematikát.
Korabeli barátai nincsenek. Időnként meglátogatja Ludwigot, a festőt, akivel nagyon jól el tudnak beszélgetni.
Később megismerkedik Johannal, aki az útépítésen dolgozik és magában Mesebeli Óriásnak hívja. Sokat beszélgetnek és Johann tanácsokkal is ellátja.
Aztán az apja szerelmes lesz és itt kezd izgalmassá válni a történet.
Időnként olyan volt, mintha nem is egy tizenkét éves kislány gondolatait olvasnám. Nagyon érett gondolkodása volt a korához képest. Jól látta a világ dolgait és eltudta fogadni a tanácsot, ha azt valaki értelmesen el tudta neki magyarázni. Persze időnként kiütközött rajta a gyermeki makacsság, de ez így volt jó.
Hihetetlen módon ráérzett az emberek lelkivilágára és ösztönösen érezte, mikor mit kell tennie.
Egy kicsit irigyeltem Nickyt.
Azt hiszem ez egy olyan történet, amit a mai fiatalok is megértenének és én csak ajánlani tudom.

Kiara13>!
Jens Bahre: Nicky és a szerelem

Aranyos kis történet volt. Gyorsan végig lehet olvasni, hiszen a történet olvastatja magát. Hamar belelendülsz és kicsit visszakerülsz az általános iskolába (már amennyiben elhagytad már). Néhol csöppet idegesített Nicky néhány gondolata, ugyanakkor érthető volt, hiszen valószínűleg én is hasonlóan gondolkodtam, amikor annyi idős voltam, mint a főszereplő. Valahol persze igazi felnőtt gondolatokat olvashattam, ami kellemes meglepetést nyújtott.
Szerintem ez a történet valahogy kortalan és bárkinek, bármikor kellemes kikapcsolódást adhat.

Lahara IP>!
Jens Bahre: Nicky és a szerelem

Kellemes német ifjúsági regény. Egy este alatt elolvasható.

Kiara13>!

-Igen- mondta Johann-, szerintem is. De most már tudom, hogy minden búcsú szomorú.
-Mindegyik?- kérdezte Nicky.
-Mindegyik. Ha olyasmitől kell elválni az embernek, amit megszeretett.