Szerelem ​a parketten (Katicalányok 1.) 13 csillagozás

Bea
Jenny McLachlan: Szerelem a parketten

Bea ​Hogg tehetséges, szenvedélyes, ám igen gátlásos kamaszlány. Amikor a Tini sztárok viadala című tehetségkutató műsor táncosokat keres egy tévéműsorba, kedvet kap, hogy jelentkezzen. Sajnos legjobb barátnője, Kat cserbenhagyja, és beáll a legundokabb osztálytárs, Pearl Harris csapatába. Bea azonban nem hagyja magát, és amikor végül az iskola legmenőbb pasijával, Ollie Matthewszal nevez be a versenyre, a lánynak nem csak a táncverseny miatt kell izgulnia. Ollie és Pearl ugyanis állítólag együtt járnak…

A Pink sorozat első kötete egyben Jane McLachan Katicalányok című tetralógiájának nyitó darabja. A négy könyv négy barátnőről szól, és mind a négy történetet más barátnő mesél el. A brit szerző fordulatos, mulatságos, szívet melengető könyveiben remek stílusban ír a kamaszlányokat érintő problémákról: barátságról, szerelemről, árulásról, kitartásról – és persze a táncról. A szerző érezhetően jól ismeri a kamaszok mindennapjait, és hitelesen festi le nemcsak örömeiket, hanem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Móra, Budapest, 2017
Móra, Budapest, 2017
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156758 · Fordította: Magyari Andrea

Bea (Beatrice) Hogg · Ollie Matthews

agi452
Jenny McLachlan: Szerelem a parketten

Nagyon cuki könyv volt :) Igazi szívmelengető, kamaszoknak szóló regény, és noha már rég kinőttem ebből az időszakból, szinte faltam a sorokat. Imádtam, hogy ez a félszeg, megalkuvó, beletörődő lány szép lassan elkezd kinyílni, kezdi felismerni a saját értékeit, elfogadni magát minden "hibájával" pattanásával, plusz kilójával együtt. Ollie, ez a kedves, figyelmes fiú is gyorsan belopta magát a szívembe. Kettejük párosa kirobbanó sikereket ér el a színpadon és bizony a szikrák sem maradnak el. Bea a végén megtanulja, hogyan álljon ki magáért, új barátokat szerez, és győztesen kerül ki a helyzetből.
Humoros, vicces kettősük nagyyon üdítő párost alkot. A karakterek nagyon erősek, határozottan el tudjuk dönteni, kit zárunk a szívünkbe és kit utálhatunk. Luluékat is nagyon bírtam. Kat jelenleg kakukktojás nálam, mert nehéz elnézni neki, milyen szinten kockáztatja barátságukat Beával.
A tinik nyelvén íródott, tiniknek. Nagyon jót nosztalgiáztam. De szép is a kamaszszerelem! :)

Jenny McLachlan: Szerelem a parketten

Nagyon aranyos, cuki kis sorozat első része.
Önbizalomhiányos tizenéves, szokás szerint a barátnő átvágja.
Ami nekem nagyon tetszett, ahogy Ollie hozzáállt Beához. Nem kérdezte miért vele kell táncolnia, csak tette a dolgát. A tengerparti rész kicsivel hamarabb is lehetett volna. Cuki nagyon a kistesó ☺
Aranyos, kis limonádé

Jenny McLachlan: Szerelem a parketten

Biztosan folytatom a sorozat olvasását, és sajnálom, hogy még csak az első két rész jelent meg magyarul.
A története nagyon kedves, és izgalmas, annyira őszintén fiatal tinilányos, hogy a korkülönbségünk ellenére is azonnal tudtam úgy követni a történetet, mintha Bea és én régi jó ismerősök lennénk. :)

pankasztikus
Jenny McLachlan: Szerelem a parketten

Tetszett a könyv. Most kellett egy kis romantika. Igazából ez egy kis limonádé történet. Sajnálom, hogy ilyen rövid, olvastam volna még a szerelmespárról. :)

nypiro P

„– Mitől ragadsz így? – kérdezem.
– Befestettem magam Nutellával – közli, és a karját nyalogatja. – Kérsz?”

Kapcsolódó szócikkek: Bea (Beatrice) Hogg
nypiro P

Mit csinál az ember egy nappal azután, hogy majdnem megnyert egy menő tévés táncversenyt, és megkapta élete első csókját – tízmillió ember előtt?
Természetesen legómedencét épít a hároméves húgával, és a… barátjával.

Delena

A kishúgom spagettiszálakat celluxozott az arcára, mazsolát gyömöszölt az orrlyukába, a bugyijából hátul Anya harisnyanadrágja lóg ki. Nincs is rajta más ruha, viszont az egész testét beszínezte zöld filctollal.
– Zöld cica vagyok!- közli, aztán a lábamhoz dörgölődzik.
– Most meg kell vakarni a hasamat!- adja ki az utasítást.

nypiro P

– És mi az, amit még imádsz? – fordulok Ollie-hoz.
– A zoknyalodat – mondja, és megfogja a kezemet

Kapcsolódó szócikkek: Bea (Beatrice) Hogg · Ollie Matthews
altagi P

– Van egy ötletem, hogyan tudnátok kicsit edzeni a válogatásra. Rayjel minden szombaton szvingpartit rendezünk Brightonban. Ezen a hétvégén élő zene is lesz. Ha eljöttök, csodás táncosokat láthattok. Na, van már programod szombat estére? – pillant rám.
Őszinte legyek? Van programom, igen. Én vagyok ugyanis a Nyugdíjasok Foltvarró Körének legfiatalabb tagja (kábé hatvan évvel fiatalabb, mint a többiek).

altagi P

Emlékeztek a Disney-filmekben azokra a bizonyos pillanatokra, amikor dalra fakad a fekete rigó, a hercegnő pedig megfogja a szoknyája szélét, és csak forog, forog a mezőn, miközben énekel? Na, pont így érzem magam.

altagi P

Az ajkunk összeér, és mindjárt megtörténik életem első csókja…
– Megjött a szendvics! – Kinyílik az ajtó, és egy férfi tálalókocsit húzgál be az öltözőnkbe.

Katicalányok sorozat · Összehasonlítás