Tuturor ​Băieţilor pe care i-am Iubit (Tuturor Băieţilor pe care i-am Iubit 1.) 0 csillagozás

Jenny Han: Tuturor Băieţilor pe care i-am Iubit

Lara Jean își ține scrisorile de dragoste într-o cutie de pălării de la mama ei.

Nu sunt scrisori de dragoste pe care le-au scris alții pentru ea, ci scrisorile pe care le-a scris ea. Câte una pentru fiecare băiat pe care l-a iubit – cinci, în total. Când le scrie, își pune tot sufletul în ele, spunând toate lucrurile pe care nu le-ar spune în viața reală, pentru că aceste scrisori sunt doar pentru ea. Până în ziua în care scrisorile ei secrete sunt expediate și, dintr-odată, viața amoroasă a Larei Jean, până acum imaginară, scapă de sub control.

„Felul de a fi al Larei Jean – cu capul în nori, timidă, capabilă de emoții puternice și complet naivă când vine vorba de băieți – sporește farmecul acestei povești speciale.” – Publishers Weekly

„O emoţionantă explorare a iubirii adolescentine.” – Kirkus Reviews

Eredeti megjelenés éve: 2014

Trei, Bukarest
392 oldal · ISBN: 9786067192049 · Fordította: Teodora Constantinescu

Szelén>!

Dintre toate lucrurile pe care le salvez, cred că se poate spune că scrisorile de dragoste sunt proprietatea mea cea mai de preț.
Îmi păstrez scrisorile într-o cutie de pălării turcoaz, cumpărată de mama dintr-un magazin vintage din centrul orașului. Nu sunt scrisori de dragoste scrise de altcineva pentru mine; nu am niciuna de genul ăsta. Sunt scrisori scrise de mine. Câte una pentru fiecare băiat pe care l-am iubit vreodată — cinci în total.

Tuturor Băieţilor pe care i-am Iubit sorozat · Összehasonlítás