To ​All The Boys I've Loved Before (To All The Boys I've Loved Before 1.) 91 csillagozás

Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

To All the Boys I’ve Loved Before is the story of Lara Jean, who has never openly admitted her crushes, but instead wrote each boy a letter about how she felt, sealed it, and hid it in a box under her bed. But one day Lara Jean discovers that somehow her secret box of letters has been mailed, causing all her crushes from her past to confront her about the letters: her first kiss, the boy from summer camp, even her sister's ex-boyfriend, Josh. As she learns to deal with her past loves face to face, Lara Jean discovers that something good may come out of these letters after all.

Eredeti megjelenés éve: 2014

ASIN: B07XGDH6H5 · Felolvasta: Ali Ahn
Simon & Schuster, New York, 2018
Scholastic, London, 2018

Peter Kavinsky · Lara Jean Song Covey · Katherine Song Covey (Kitty) · John Ambrose McClaren · Josh Sanderson · Chris · Dr. Dan Covey · Lucas Krapf · Margot Song Covey · Genevieve · Trina Rothschild

FairyDust P>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Én úgy megszerettem ezt a könyvet…
Nagyon féltem, mert Jenny Han másik sorozatával borzasztó a kapcsolatom, de annyian mondtátok, hogy ez jobb, hittem nektek, beadtam a derekam, és hajajaj ne tudjátok meg mennyire jól tettem… új kedvencet avattam!

Az egész sztori annyira ártatlan, és aranyos. Rég simogatta könyv ennyire a kiégett lelkem helyét. Végre megkaptam azt, amire annyi ideje várok, egy ifjúsági könyv amiben nem bitchy a főszereplő, nincs benne orrbaszájba digidugi, nem piálnak, drogoznak.
A főszereplő lány a saját buborékában él, tökéletesen érzi magát a komfortzónáján belül, aztán történik egy kis baki, és muszáj kimozdulnia valamelyest a saját világából, de nem változik meg, ugyanolyan cuki marad, mint előtte volt.
Kitty, a fő karakterünk húga, valami tündéri teremtés, ahányszor képbe jött, mindig mosolyogtam rajta.
Margot a legidősebb nővér pedig a legkomolyabb, legnagyobb felelőséget viselő lány, a három közül. Őt is nagyon kedveltem, igazából az egész családot kikapnám a könyvből és magamhoz ölelném őket.

Nagyon tetszett hogy a könyv leginkább a családi kapcsolatokra fókuszált, a főszereplőnk érzelmi világa mellett. Végre igazi testvéri szeretetről olvashattam, komolyan, annyira jól esett!

A sztori hangvétele az iszonyat cukiságon túl, szerintem kifejezetten vicces, néha hangoskönyvben hallgattam, és a narrátor remek munkát végzett, hihetetlen jól átadta az érzelmeket.

A könyv vége függővég, nem lep meg, sőt. Tovább fogom olvasni a sorozatot! Ha belevágsz az olvasásba, kapcsold ki az agyadat, és éld át a történetet. Nem kell komoly elvárásokat felállítani, (ez egy bájos, szívmelengető olvasmány, nem egy lélektani regény) és akkor nagyon fogod szeretni.

Ngie>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

A film után kezdtem el olvasni, bár már korábban is hallottam róla. Mégis kellett ahhoz a film, hogy el akarjam olvasni, mert annyira aranyosan kedves volt a története. Tetszett a könyv is, de a film nélkül lehet, hogy nem akarnám tovább olvasni. Talán kicsit túl nagy a hangsúly a főzés / sütésen, és azon kívül szinte semmi sem történik a könyvben. A karakterek aranyosak és szerethetőek. Aki szereti az ilyen könnyed tini könyveket, azok mindenképp szeretni fogják.

alice_kingsley>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Mi mást adhatnék rá, mint 5 csillag? Akárhányszor el tudnám olvasni, és mindig ugyanúgy felvidítana.

zsebibaba007>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Egy nagyon cuki könyvet olvashattam Jenny Hannak köszönhetően. Érdekes volt végigkövetni Lara Jean karakterfejlődését, azt, hogy oldalról-oldalra haladva hogyan nő fel, hogy kezeli az élet által elé dobott helyzeteket.

Már alig várom a folytatást, és remélem Josh hanyagolva lesz :D

Bővebben a blogon: http://maybeimabookworm.blogspot.hu/2015/08/jenny-han-t…

Kyupirappa>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Alacsonyra tettem a lécet a könyvnél, hiszen egy egyszerű romantikus történetre számítottam, de úgy éreztem, többet kaptam.
Nem gondoltam volna, hogy a szerelmi szál ennyire bonyolult lesz, a végkifejletet egyszerűen nem tudnám megjósolni ebből, nem tudnék a főszereplő helyében a két fiú között választani, hozhat még meglepetéseket a sztori :)
Amit a könyv erősségének éreztem, az a három testvér és szüleik kapcsolatának részletes bemutatása a koreai vonatkoztatásokkal együtt, a romantikus szál mellett ez egy jelentős ékköve volt a könyvnek. Erősen gyanítom, hogy az írónő ezt a darabot a saját családjából szerzett tapasztalataiból építette fel.
A nyelvezete nem akadályozott meg a szöveg megértésében, így kezdőbb angolosoknak bátran ajánlom, talán az egyik legkönnyebb volt, amit angolul olvastam.
Most már értem, miért ilyen népszerű ez a könyv.

Scholastic, London, 2014
Moncsycsy>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Ez kellett most a lelkemnek.
Attól a perctől kezdve, hogy megláttam ezt a kellemes, hangulatos borítót (természetesen a hozzá illő szokatlanul hosszú címmel), tudtam, hogy kell nekem ez a könyv. Csajos? YA? Limonádé? Lehet, de a sztori akkor is egy igazán cuki és különleges alapötleten alapul, melyben Lara Jean, a főhősnő, a korábbi plátói szerelmeinek írt leveleit egy kalapdobozban tartja, és amelyek egy rejtélyes feladónak köszönhetően, postára is lesznek adva… minden egyes srácnak, akiknek valaha szerelmes levél íródott.
Lara Jean egy teljesen átlagos tizenhat éves, sajátos családdal, hiszen félig koreaiak, és apja egyedül neveli őt nővérével és húgával együtt. Tetszett az, hogy nem csak a fiúkon volt a hangsúly, hanem a család is nagy szerepet kapott, ahol például Kittyt, Lara Jean tíz éves húgát nagyon megszerettem, mert korához képest igazán érett gondolkodású és intelligens volt. Margot már kevésbé kedveltem meg, de jó volt látni a lánytestvérek közötti kivételesen erős köteléket. A srácok közül egész könyv alatt nem sikerült választanom, mert egyszer Josh, egyszer Peter vált kedvencemmé. Bár gyanítom, a folytatásban már könnyebb lesz döntenem. :D
Összességében nagyon aranyos könyv volt, Trónok harcás és Harry Potteres utalásokkal, amely tökéletes egy hétvégi kikapcsolódásra, vagy ha egy ligthos, de érdekes felütésű love storyra vágyik az ember. :)
Bővebben itt http://hiddenworldsinourworld.blogspot.hu/2014/11/jenny…

heysunny>!

Kedves Jenny Han,

amiket tudok értékelni a könyvedben: könnyed, nagyon gyorsan olvasható, tetszettek a félig koreai karakterek és a koreai kultúra apró megnyilvánulásai, a legtöbb karakter kedvelhető volt, kikapcsolódásnak tökéletes.

Amiket nem tudtam értékelni: ha egy részét nem hangoskönyvben hallgattam volna, akkor szerintem nagyon untam volna a felét. Mert hiába volt aranyos a sztori, amikor olvastam és nem hallgattam, nem igazán tudott lekötni. De itt meg kell említenem, hogy plusz pont a felolvasónak, Laura Knight Kneatingnek, mert nagyon szuperül csinálta.

Egy idő után már nem bírtam számon tartani azt a rengeteg mennyiségű klisét, amit felhalmoztál ebben a történetben. Felelősségteljes, okos nővér, a főszereplő a tipikus jellegtelen középső gyerek, nagyszájú legkisebb, egyedülálló apa, aki mindenki szemében a megtestesült Hős, hiperszuper helyes nőcsábász csávó, akiről sose tudjuk meg, hogyan szerethetett bele egy ilyen hiperszuper átlagos csajba, mint Lara Jean, és a sráchoz tartozó elengedhetetlen bitchy ex-barátnő, aki pokollá akarja tenni a főszereplőnk életét… még sorolhatnám. Igazából lehet, hogy ha máskor olvasom, jobban esett volna, de most csak a szemeimet tudtam forgatni a klisérengetegen.

Amikor az elején megtudtam, hogy Lara Jean a nővére pasijába volt szerelmes, majdnem letettem a könyvet. Megijedtem, hogy ez is egy olyan „romantikus” regény lesz, amiben a testvér undorító módon ellopja a másiktól a csávóját irigységből, presztízsből, csakazértis, blah blah. Végül nem bántam meg, hogy nem dobtam el azonnal, spoiler

Az alapötlet, a levelek, amik kiemelhették volna a regényt a többi közül, mert szerintem kreatív, végül olyan kevés hangsúlyt kaptak, hogy tipikus „minekvan” érzésem volt a végére.

Egyébként Lara Jean miért gondolkozott úgy, mint egy 10 éves? Na jó, 12. De semmiképpen sem jött le róla, hogy 16. Mivel erősen függővéges a könyv és nem igazán lett lezárva úgy, hogy kellemesnek maradjon meg a vége, ezért biztos folytatni fogom, de annyira nem rohanok kezembe venni a következőt.

ui.: Margot a legrosszabb testvér a világon. utáltam.

mani12 P>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Az eleje nagyon nem tetszett. Úgy gondoltam ez nem az én könyvem, már öreg vagyok ahhoz, hogy egy 16 éves kislányról olvasgassak. Aztán körülbelül a felénél már elkezdett érdekelni a történet, ahogy Lara Jean kicsit komolyabb lett, és kevesebbszer emlegette Margotot. :)
Szurkoltam Peternek, Josh karaktere nagyon irritált, egy kicsit Margot is. Kittyt viszont nagyon bírtam. :)
De így befejezni egy könyvet, most el kell olvasnom a következőt is. :D

little_Annie_Mary>!
Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Szintén azért kezdtem bele, hogy angolul olvassak és gyakoroljak, nem is igazán néztem utána, miről szól a történet, érdekel-e ez engem egyáltalán? Bár azért az első 50-60 viszonylag tétlen oldal után kezdett elülni a kíváncsiságom, aztán BUMM. Az írónő NAGYON ÉRT ezekhez a csavarokhoz, talán jobban is, mint az érzelmekhez. Talán azon kívül, hogy Margottal mintha a fél karját vesztette volna el a család, nem igen értettem meg, ki kit miért vagy miért nem? Peter viszont nem a szokásos papírmasé fiú volt, és a közös jeleneteikre vágytam, ahogy dögösen, izmosan odáll Lara Jean elé (a neve *-*) és szívdöglesztő, és awww *-*
Összeségében nagyon tetszett! :)

Cheril>!

It’s not like in the movies. It’s better, because it’s real.

Cheril>!

“Can you do me a favor, Kitty?” he says.
“What?”
“Can you stay this age forever?”
Automatically Kitty replies, “I can if you give me a puppy.”

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Dan Covey · Katherine Song Covey (Kitty)
Cheril>!

“Is everything a joke to you?”
“Not everything, but most things, sure.”

Cheril>!

“Hey, Daddy,” I say, like it’s perfectly normal that Peter Kavinsky is cooking in our kitchen.

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Dan Covey · Lara Jean Song Covey · Peter Kavinsky
Cheril>!

“If you make Josh’s dumb white-chocolate cranberry cookies and not my fruitcake ones, it’s over.”

Kapcsolódó szócikkek: Josh Sanderson · Lara Jean Song Covey · Peter Kavinsky
zsebibaba007>!

Love is scary: it changes; it can go away. That's part of the risk. I don't want to be scared any more. I want to be brave, like Margot.

Kapcsolódó szócikkek: Lara Jean Song Covey
Cheril>!

“Next time I’ll teach you how to iron.”
“Ironing, too? Who am I, Cinderella?”

Cheril>!

“Seventeen’s not so young. A hundred years ago people got married when they were practically our age.”
“Yeah, that was before electricity and the Internet. (…)”

To All The Boys I've Loved Before sorozat · Összehasonlítás