It's ​Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled (Nyár-trilógia 2.) 519 csillagozás

Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Belly eddig minden egyes nyarát Cousins Beachen töltötte, élete azonban most fordulóponthoz érkezett. Mivel Conraddal való rövid kapcsolata gyászos véget ért a télen, életében először otthon fogja tölteni a nyarat. Legjobb barátnője, Taylor remek tervekkel áll elő: hajókázás, sütkérezés a medence partján, új fiúk, akikre rá lehet kattanni. De amikor Jeremiah felhívja a hírrel, hogy Conrad eltűnt, látszólag minden a nyaraló felé viszi Bellyt. Vajon még egy nyarat eltölt azzal, hogy Conrad után fut, vagy végre képes lesz elengedni a fiút?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
262 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635616749 · Fordította: Tóth István
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635616749 · Fordította: Tóth István

Conrad Fisher · Jeremiah Fisher · Isabel Conklin (Belly) · Susannah Fisher (Beck) · Laurel Conklin · Steven Conklin · Taylor Jewel

Iloonka>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Hajazott az előző kötetre ez a rész. Jó volt, elszórakoztatott, de amúgy számos hibát véltem felfedezni.

Belly nyara a szokottnál másképp alakul, miután a nyaraló tulajdonosa, aki egyben anyja legjobb barátnője, elhuny és így nem Cousinsban tölti a meleg napokat a lány. Ez azt is jelenti, hogy nem találkozik a a nő fiaival, Conraddal és Jermiahval, akikkel a szálak egyre bonyolultabbá válnak, és egy eset visszahívja őt a nyaralóba.

Tulajdonképpen be is másolhatnám az első részhez való értékelésemet, mert szinte ugyanaz az érzésem, mint annál. Túlságosan is sokat ugráltunk az időben, néha azt se tudtam, hogy hol vagyunk, és ez zavaró volt. Másrészt viszont lekötött, és mivel vékony kis könyvecske, így gyorsan lehetett vele haladni. Ami viszont rontott az élményen, az a fordítói munka. De komolyan, a man-t nem lehetett volna normálisan lefordítani? Már herótom volt a sok sráctól, ami annyira nem illett a szöveg környezetbe, mint megszólítás. Valamint találkoztam egyéb hibákkal is, és az jött le, hogy nem olvasták át alaposan a korrektorok a könyvet, amiért nagy kár. A szereplőkre rátérve, itt valamelyes változás állt be nálam; idegesített, amiért egyikük sem tudott megbeszélni semmit, hanem helyette elmentek duzzogni, mint a kisgyerekek, pedig a felnőtté válás küszöbén állnak a szereplők, sőt az egyik más egyetemista. Egyszerűen annyira nem bírtam, hogy átmentek sértődékenybe a szereplők.
Hogy jót is mondjak, átjött a nyári hangulat és a fordítói hibákat eltekintve könnyed olvasmány volt, szóval Jenny Han valamihez biztos ért, csak éppen más köntöst kéne adnia a történetnek, hogy ebből valami jó is kisüljön.

Az utolsó részre kíváncsi vagyok, habár érzem, ott sokkal több drámázás lesz, de talán a végével pontot tesz ezeknek a végére az írónő.

Orsi999>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Hozta az első rész hangulatát. Annak örültem, hogy váltott szemszögben íródott. A szereplők nem sokat változtak. Az első 10-20 oldal nagyon elszomorított spoiler Belly még többet nyafogott. Taylor még mindig nem valami jó barátnő. Stevent szinte meg se említették az egész könyvbe, ami elég furcsa ahhoz képest, hogy régen milyen jóba volt Conraddal és Jeremiah-val.spoilerNem hiszem, hogy újraolvasnám a könyvet, vagy a sorozatot.

DarknessAngel>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Szeretem a történetet, tényleg, viszont Belly továbbra se lett kedvenc. Még mindig kisgyerekként viselkedik, még mindig Conrad megszállott, még mindig mindenkit megbánt…
Azt hittem ebben a részben már nem lesz Cousins Beach, azok után, ami történt, de szerencsére tévedtem. Megkedveltem az ott töltött nyarakat, és most sem volt teljesen rossz. Jeremiah számomra a kedvesebb testvér, az hogy olyan felszabadultabb, és figyelmesebb nálam sokkal jobban bejön. Conraddal nem tudom, hogy állok. Az elején nagyon haragudtam rá, mert tényleg szörnyen viselkedik, de azért sajnáltam is. Látni, hogy Conrad egy érzékeny lélek, aki fél kimutatni, és megbeszélni az érzéseit, de legalább ne viselkedne olyan gorombán. Tudjuk, hogy szereti Bellyt, de akkor miért olyan pöcs? Nem értem.
A tengerparton történtek tetszettek, és hogy Jeremiah szemszögéből is olvashattunk párszor. Kíváncsi vagyok, hogy alakul ez az egész, kit választ majd Belly – mondjuk azt hiszem már így is tudom – és mit jelentett az a néhány évvel későbbi jelenet.

GytAnett>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Egy kicsit gyengébbnek éreztem, mint az első részt, de annyira meg nem volt rossz, hogy csak 3,5 csillagot adjak rá. Vagy nem voltam megfelelő hangulatban, vagy tényleg több volt benne a nyávogás és a hisztizés. Na és a szerelmi háromszög. Bahh… van, amikor nagyon jól viselem, de ez most nem volt az.
Igazából ez a kötet is egy limonádé, de már több komolyabb témát is felemleget, mint korábban, ez előnyére szolgált. Néha emiatt el is vesztette az üdítő jellegét, de nem okozott gondot. :)
Bellyt nem teljesen értem, időnként nagyon ésszerűtlen dolgokat művel. Jere még mindig a kedvencem, most csak még jobban ráerősített a pozíciójára. Conradot még mindig meg tudom érteni egy részben, de valahol mégsem értem. Összetett egy egyéniség…
Kíváncsi vagyok a harmadik részre, hogy végül mi is fog történni. Bár szinte egyértelmű, hogy mégis kit fog választani Belly végül. :D

ppuummukli>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Számomra még mindig a filmsorozat viszi a hátán a könyveket. Bár nagyon jót tett ennek a résznek, hogy néha bepillanthatunk egy másik szereplő gondolataiba, érzéseibe is. Ez a rész a gyászfeldolgozásról szól, arról, hogy szereplőink feldolgozzák annak traumáját, akit, amit elvesztettek, elengedjék a múltat és elkezdjenek felnőni. Többféle elengedést, gyászt is elénk tár a történet, egy anya, egy barát elvesztését. Egy szerelem elmúlását, a gyerekkor végét. Szeretett élethelyzetek, szokások elengedését. Hiába nyári történet, egyáltalán nem laza és könnyed, végig körüllengi a sorokat a veszteség érzése.

Az írónő pedig tuti fel akarta húzni az olvasót az utolsó bekezdésnyi fejezettel. Hát az ott mi volt??? Nagyon örülök, hogy már minden kötet megjelent és csak most olvasom a trilógiát, különben biztos kiborulnék.

WindStorm>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

És amikor azt hittük, hogy jól alakulnak a dolgok, minden darabokra hullott.

Számomra ez a kötet gyengébb volt, mint az első. Semmi pánik, a limonádésága megmaradt!
Bár bevallom az első pár oldal után nagyon rosszul esett az a bizonyos csavar. Akár derült égből villámcsapás.
Cselekményileg jó volt, nem volt egyhangú, sőt! Örültem, hogy a szereplőink kilépnek a saját kis biztonságos napjaikból. Conrad kibontakozása kifejezetten tetszett, és Jeremiah jellemfejlődése is. Viszont Bellyhez már nem volt „erőm”. Elrontotta az egész történetet a folyamatos gyerekességével, hisztijeivel és meggondolatlanságával. Egyszerűen, hogy lehet ennyire döntésképtelen?! Örömmámort éreztem amikor megkapta élete első pofonját…tényleg!

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633739082 · Fordította: Tóth István
Szami81>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Sokkal jobb lett, mint az elso resz, elveztem az olvasast.
Belly (milyen nev mar ez? Pocak :D ) a szokasos Jenny Han fohosno – naiv, tapasztalatlan, donteskeptelen, gyerekes lany, aki valojaban egy valakibe szerelmes vegig, de azert ide-oda csapodik kozben.
A szokasos szerelmi haromszoget is megkapjuk.
Jol, gyorsan olvashato, kamaszbarat regeny.

De az epilogus az megis mi a jo franc volt?

Ágica102>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Ez a történet egy kicsit szomorú hangvitelű volt, hisz ez az egész egy halálesettel kezdődik. Az egész történetre egy kicsit rányomta a „bélyegét” a gyász, de ettől függetlenül nem lehet rá azt mondani, hogy rossz volt. Itt jobban megmutatkozott az összetartás. Nekem mindentől függetlenül tetszett.

Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

A nyári regények közül ez a trilógia a kedvencem, bár még hátravan a befejező kötet.
Letehetetlen könyv volt számomra, faltam az oldalakat & szinte jobban tetszett, mint az első rész.
Bellyt nagyon megkedveltem, ő is olyan túlagyalós, sokat rágódos lány, mint amilyen én voltam. spoiler
Imádtam,hogy a könyv nagy része a tengerparton, a nyaralóban játszódik, szinte ott éreztem magam velük a medence partján. Bellyn látom az érzelmi fejlődés jeleit, de Conrad elég idegesítő tudott lenni. Persze spoiler és mindenki másképp dolgozza fel, de Conrad kicsit sem engedte közel magához a lányt, sőt, még a testvérét sem sajnos.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan folytatódik történetük, hogyan tovább.

Paulina_Sándorné P>!
Jenny Han: It's Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled

Hát, valahogy vártam, hogy javul a történet. Imádtam volna. Rossz volt, ami a fiúkkal történet. De nekem nem jött be, ahogy ide-oda ugrált az időben. Conrad-ban nagyot csalódtam, spoiler Belly viselkedése is fura volt nekem, nem voltam kibékülve a dolgaival. Jeremiah aranyos fiú, de mint pasas nekem nem jön be. Valami zavar vele kapcsolatban.

VNoémi>!

Az ember nem tudhatja, mikor lát utoljára egy helyet. Vagy egy embert.

Pandalány P>!

Ránéztem, és olyan szomorúság fogott el, mert belém hasított a gondolat: Soha többé nem fogok úgy nézni rád.Soha nem leszek már az a lány. Az a lány, aki minden alkalommal visszaszalad hozzád, amikor ellököd magadtól. Az a lány, aki mindenféleképpen szeret.

Pandalány P>!

Elengedlek. Kiteszlek a szívemből. Mert ha nem teszem meg most, akkor soha nem fogom megtenni.

DarknessAngel>!

– Mi van? Te rólam beszélgetsz az anyukáddal? – Ellenséges pillantást vetettem rá. – Üzenem anyukádnak, hogy a lelki tanácsait tartsa meg Ellennek!
Taylor levegő után kapkodott.
– El sem hiszem, hogy ezt mondtad.
Ellen, a macskájuk, időszakos mániás depressziós pszichózisban szenvedett – legalábbis Taylor anyja szerint. Egész télen antidepresszánst szedettek vele, és ha tavasszal még mindig mélabús volt, elküldték egy suttogóhoz. Semmi sem használt. Véleményem szerint Ellen egyszerűen csak unatkozott.

Kapcsolódó szócikkek: antidepresszáns · Taylor Jewel
VNoémi>!

– …Te inkább teremtesz magadnak egy fantáziavilágot csak ne kelljen olyannak látni az embereket, amilyenek valójában.

Pandalány P>!

Amikor hazaértem, anyám rettenetesen mérges volt. De nem bántam. Soha.nem bántam meg, egyetlen pillanatig sem. Hogyan bánhatnánk meg életünk egyik legszebb éjszakáját? Lehetetlen. Az ember minden szóra, minden pillantásra emlékszik. Még ha fáj, akkor sem felejti el.

vikcs>!

– Mi ez az égett szag már megint? Ja, Laurel főz. Szia, Laure!

Kapcsolódó szócikkek: Laurel Conklin
vikcs>!

Mert a szavak olykor szánalmasan képtelenek kifejezni azt, amit szeretnénk.

Nyár-trilógia sorozat · Összehasonlítás