Karácsony ​a Kandalló Vendégházban 269 csillagozás

Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Sohasem ​tudhatod, hol találod meg az igazi otthonod

Ennek a karácsonynak tökéletesnek kell lennie! Hiszen valószínűleg ez lesz az utolsó ünnepi szezon, amit Leila együtt tölthet a barátnőivel. Mindegyikük éli a maga életét, építik a karrierjüket, lassan családot alapítanak, csak Leila nem találja sem a párját, sem a hivatását, sem a helyét az életben. Az úti cél Pinewood Hills, a festői hegyek között megbúvó kisváros, amely mintha csak egy megelevenedett karácsonyi képeslap lenne. Minden házat és kirakatot karácsonyi díszek borítanak, a fényfüzérek ragyognak, fényük meghitten csillog a hóban. A hirdetésben olyannyira otthonos vendégház azonban kész romhalmaz, a helyi kávézó jóképű, ám roppant mogorva tulajdonosa pedig úgy tűnik, már a puszta jelenlétüktől is rosszul van… Ám ha a tökéletes karácsonyhoz az kell, hogy Leila a két kezével mentse meg a romos vendégházat, és meggyőzzön egy fanatikus karácsonygyűlölőt, akkor készen áll.
A Karácsony a Kandalló Vendégházban… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Cartaphilus, Budapest, 2022
320 oldal · ISBN: 9789632668666 · Fordította: Dobos Lídia
Cartaphilus, Budapest, 2022
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632668642 · Fordította: Dobos Lídia

Leila Evans · Theo

Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

”Nem kezdhetsz el élni addig, amíg el nem engeded azt, ami visszatart.”

A Karácsony a Kandalló Vendégházban egy hamisíthatatlan romantikus karácsonyi történet, amely a maga bájával és egyszerűségével tökéletes kikapcsolódást nyújt. Végre egy regény, amit nemcsak eladnak az ünnepi címével és borítójával, hanem valóban az elejétől a végéig átlengi a karácsonyi hangulat.

Leila egy ígéretes karácsony elébe néz, három barátnőjével ugyanis az utóbbi években minden decemberben együtt vakációznak egy hét erejéig. Ezúttal a Kandalló Vendégházra esik a választásuk, ám a hirdetésből áradó otthonos, varázslatos hangulat helyett a semmi közepén egy romos faház várja őket. A lányokat viszont kemény fából faragták, ha már elutaztak, nem mondanak le a hagyományukról, és meghitt karácsonyi házikót varázsolnak a jobb napokat is látott szálláshelyükből. Ám nem a helyszín az egyetlen, ami végül nem úgy alakul, ahogy várták… A mentás latte, a forralt bor, a karácsonyi édességkörút, a fahéjas illatú gyertyák, a kandallóban ropogó tűz, a képeslapra illő havas táj és a feldíszített fenyőfák kitűnően hozzák a karácsonyi hangulatot, amely kizárólag a kávézó mogorva, titokzatos pultosából nem árad. De természetesen a magát kereső lány mellé minden történetbe kell egy zűrős pasi. Az ünnepek ideje alatt olvasva nyújtja a tökéletes élményt, hiszen van itt minden, ami egy tuti karácsonyi regény receptjéhez szükséges: ünnepi hangulat, romantika, barátság, útkeresés és újrakezdés.

Mulán>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Nagyon tetszett kívül belül átjárt a karácsonyi hangulat a készülődés a forralt bor. Nagyon szeretnék egyszer elmenni egy olyan parkba ahol a csajok voltak, nagyon varázslatos volt. Ami nem tetszett az az hogy erőszakosan nyomja a csapat hogy már pedig mindenki ünnepeljen ha ők azt teszik, és ez leginkább Leila esetében volt igaz hogy hihetetlenül erőszakos karakter volt és ettől unszimpatikus lett, egyszerűen nem értettem hogy miért nem fogja fel azt amit mondanak neki hogy miért nem érzi hogy le kell állnia mert az akaratát nem erőltetheti másra. Ez a könyv karácsony a szó szoros értelmében.

Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Először: imádom ezt a borítót! ♥

Egy aranyos, kedves kis romantikus, ami a végén olyan eltúlzott giccsparádéba váltott, hogy már ez nekem is sok volt, pedig nálam kimondottan magasan van a „túl nyálas” mérce.

Jól indult a történet, a barátnők utazásával. Igazán tetszett a szoros barátságuk ábrázolása.
A vidéki kis városka leírása annyira megnyert magának, hogy legszívesebben én is elutaznék oda és túráznék a környéken.
A könyv is szépen bemutatja, hogy a kisvárosokban milyen összetartó közösség tud kialakulni.

Rex egy kis tündér, ő is megnyert magának. ♥

Aztán jött a kiszámíthatóság. Theo egyik pillanatról a másik hősszerelmes lett, és minden megoldódott egy szempillantás alatt. Na, ez már az a kategória, ami tényleg nincs a valóságban.
Sajnálom a történet végét, ezért nem újraolvasós, de azért kellemes időtöltés volt!

Missanette>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Karamellás pillecukorrá olvadtam a padlón, annyira meghitt és hangulatos ez a történet. ♥️
Elvarázsoltak a helyszínek, a karácsonyi illatok szálltak a levegőben olvasás közben, és annyi süteményt említettek benne – olyan részletességgel –, hogy majdnem beleharaptam a könyvbe. ☺️
Hagyjd hogy átjárjon az ünnepi érzés ebben a kis városban, ahol egy nagyon szexi mufurc pultos várja, hogy valaki a falai mögé lásson. Volt benne titok, eltűnés, de közben megtartotta az eredeti jellegét is a könyv, egy szívmelengető történet csupa szeretettel és önzetlenséggel. Lévén, hogy Nashville-ben játszódik, kihagyhatatlan volt a kapcsolat a zenével, de nagyon ügyesen szőtte bele az írónő ezt a szálat is a sztoriba. Teljesen magával ragadott az emberek összetartása ebben a kisvárosban. Lehet túl idilli képet fest, de a pici szívemnek akkor is jól esett így ünnepek közeledtével Leila és Theo története. ♥️
Különleges egy boldogságcsepp ez a könyv, nagyon örülök, hogy olvashattam. ♥️

Porcsinrózsa >!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Annyira vártam, hogy olvashassam ezt a gyönyörű küllemű könyvet ! Úgy gondoltam, olvasóként is nagyon jó lesz nekem a Kandalló Vendégházban, a tűz mellett ellazulni. Sajnos, nem így alakult.
A könyv feléig egyhelyben toporgott a történet. Az írónő többször körbemagyarázta szereplőinek családi, magánéleti hátterét, anélkül, hogy bármi újat mondott volna. Aztán ott volt a férfi főszereplő körüli nagy titokzatosság, de a homály csak nem akart oszlani.
A könyv utolsó harmadában már kezdte felfejteni a szálakat Jenny Hale, csakhogy addigra úgy ellaposodott az egész, hogy elvesztettem az érdeklődésemet.
A vége pedig már – már babaházba illően sziruposra sikerült, amolyan „boldogan éltek, míg meg nem haltak” kicsengéssel. Gyenge volt.
A csillagozás a hangulat megteremtésének szól, és annak, hogy a szerelmi szálat finom tapintattal, fokozatosan bontotta ki a szerző.

bemese05 P>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Nem lett volna ez olyan rossz könyv, de már én éreztem magam kellemetlenül néha Leila nyomulásán. Hányszor kell egy pasinak nemet mondania h békén hagyják? Úgy látszik Theo nem találta el a megfelelő számot és inkább hagyta magát elkapni :D Kislány, hol marad az önbecsülésed? Na és ez a hatalmas dráma Theo körül? Hát szerintem ez úgy volt hülyeség, ahogy volt. Semmi értelme nem volt, egy tök felesleges konfliktus pár buta ember között!
A könyv vége azért szépített a dolgokon, így azt mondom, h egynek elment!
Nem hagy bennem mély nyomokat. Nem mozgatott meg bennem semmit érzelmi szinten. A táj leírás és a helyszínek viszont tetszettek.

bambali>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

A borító csodaszép, a fülszöveg alapján azt gondoltam, íme, egy újabb aranyos karácsonyi romantikus történet.
De igazából csalódás volt az egész.

Unszimpatikus szereplők, nulla kémia köztük, totálisan logikátlan cselekedetek… valahol nagyon félrement az egész, és ezt nagyon sajnálom, mert ez lehetett volna jó is, a hangulat adott volt hozzá.
Tipikusan arra példa amúgy, hogy az író úgy rángatja a szereplőit, ahogyan akarja. És a „írjunk egy mogorva pultost, hogy a főhősnőnek meg kelljen küzdenie érte…” Á, érződött az egészen, hogy valami nem kerek.
Egy csillag a borítóé, egy a karácsonyi helyszín és hangulat, a harmadikat magam sem tudom, mire adom…

Kiss_Julianna>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Nehezen indult az elején a történet. Talán ha még az ünnepek elött olvasom, jobb lett volna. De végül is így is jó volt. Theo mogorvasága, Leila mindenkivel jót tevő magatartása kellemes olvani való.
A vége pedig igazi romantikus, szirupos történet. Néha kell ilyet is olvasni.

BertaPalikSzilvi P>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Gondoltam, ha már hó nincs, majd jó sok karácsonyi könyvvel próbálok téli hangulatba kerülni. Több ilyen könyvet is olvastam az elmúlt időszakban, a téli hangulat viszont nem igazán érkezett meg.
Ez a kötet nagyon szép kívül, és egész kellemes belül, de semmi olyat nem tud adni, amit az előző tucat ne tudott volna.
Könnyed, szerethető, bájos, ünnepi és még sorolhatnám a jobbnál jobb jelzőket.
Leila és barátnői váratlan helyzetben találják magukat szokásos karácsonyi utazásuk során, amely új ismeretséget és lehetőségeket is hoz magával.
Okozott kellemes perceket, de sajnos nem tudott kiemelkedő lenni.

hofeherke11 P>!
Jenny Hale: Karácsony a Kandalló Vendégházban

Valami karácsonyi romantikus történetre vágytam így az ünnepek előtt, és ez a könyv már megjelenése óta izgatta a fantáziámat.
Sajnos nem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet, mert bár egy gyorsan olvasható, könnyed történet, és azzal sincs baj, hogy kiszámítható, nekem ez mégis túlontúl cukorszirupos volt, és semmi életszerű nem volt benne. Leila is idegesítően nyomulós és túlzottan segítőkész volt, mindenki problémáját ő akarta megoldani, Theo meg hozta a szokásos mufurc karaktert.
Egyszeri olvasásnak jó volt, főleg egy olvasási válság közepette, de teljesen felejthető.

Málnika P>!

Rájött, hogy abba kell hagynia az örökös rágódást, és megpróbálni élvezni a szabadságát.

233. oldal (Cartaphilus, 2022)

Málnika P>!

Sosem fogjuk megtudni, ha nem próbáljuk meg, nem igaz? Akkor hát, kezdődjék a karácsonyi buli!

32. oldal (Cartaphilus, 2022)

Niki_néni_olvas P>!

Ha válaszút előtt állsz, az a fő, hogy bízzál. Meg fog változni az életed.

Niki_néni_olvas P>!

– Miért nem szereted a meglepetéseket? – szólt még utána, ahogy Theo elindult a lépcső felé.
– Mert van, hogy megszakad tőlük a szíved – felelte, és már ment is fölfelé.

zuna19 >!

Nem kezdhetsz el élni addig, amíg el nem engeded azt, ami visszatart.

Niki_néni_olvas P>!

– Te rögeszmés vagy – mondta, de alig bírta visszatartani a nevetését.
– Nem, én optimista vagyok. Nagy különbség.

Niki_néni_olvas P>!

– Bocs, hogy késtem – mondta Leila Evans a három legjobb barátnőjének, ahogy lehuppant a kedvenc kávézójukban az asztal mellé.

Niki_néni_olvas P>!

A cég mottója a következő volt: Ápold és óvd a bőrödet, mert abban lakik a lelked.