Találkozzunk ​a Cupcake Kávézóban (A Cupcake Kávézóban 1.) 111 csillagozás

Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Ismerje meg Issy Randallt, a Cupcake kávézó büszke tulajdonosát!

Issy Randall remekül süt. Isteni, megdöbbentő süteményeket készít, amelyektől az ember szájában összefut a nyál.

Imádott nagyapja nevelte fel, a gyerekkorát Joe nagypapa pékségében töltötte, és kétségtelenül örökölte a tehetségét.

Amikor Issyt leépítés miatt kirúgják biztonságos, ám unalmas citybeli munkahelyéről, elhatározza, hogy megragadja a pillanatot. A nagypapa receptjeivel fölfegyverkezve, a legjobb barátai és a helyi bank tanácsadója segítségével indul harcba. A Cupcake kávézó megnyitja kapuit. Csakhogy Issynek fogalma sincs, mekkora fába vágta a fejszéjét. Minden bátorságára – és cukrásztudományára – szüksége van, hogy elkerülje a katasztrófát…

Finom ráadás süteményreceptek a könyvben!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Ulpius-ház, Budapest, 2013
460 oldal · ISBN: 9789632549163 · Fordította: Alföldi Zsófia
Ulpius-ház, Budapest, 2013
460 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632548050 · Fordította: Alföldi Zsófia

ser22>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Jenny Colgan mindkét sorozata nálam kedvenc lett. Szeretem a stílust ahogy ír, a hétköznapi problémákat, amiket felvet. Na és persze a recepteket, amikből egyik könyvben sincs hiány.
Ebben a kötetben megismerhettük, milyen nehéz a semmiből vállalkozást teremteni, nulla ismeretséggel. Milyen sok mindenre kell gondolni és figyelni. Semmi nem megy könnyen és sok buktató létezik.:)
Négy nőt ismerhettünk meg különböző problémákkal. A gyerekneveléstől kezdve, a szerelmi problémákon át sok minden felmerült. Bár azt nem értettem, hogy Issy-nek hogy nem szúrta ki a szemét, mekkora paraszt a volt pasija. Mondjuk itt hatványozottan igaz, hogy a szerelem vak. :D Issy kitartása és akaratereje viszont dícséretre méltó.
A könyv hangulata is nagyon tetszett. Szinte már ott éreztem magam abban a kis hangulatos cukrászdában, finom süteményt majszolgatva.
Aki egy kis kikapcsolódásra vágyik, annak szívből ajánlom. :)

sztrapacska1213 P>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Az első saját kihívásom miatt kezdtem neki ennek a könyvnek, de sajnos nekem nem igazán jött be. A története helyes, romantikus sztori, de valahogy a stílusát kicsit nehézkesnek éreztem, nem igazán olvastatta magát. Így a második részét már nem is olvastam el. Persze, ez csak egy vélemény, lehet,hogy mást jobban megragad.

Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Cuki rózsaszín ruhába öltöztetett finomság ez a könyv. Egy romantikus történet kedves szereplőkkel, hétköznapi helyzetekkel, kihívásokkal, hatalmas álmokkal és rengeteg sütirecepttel. Alig vártam, hogy a sütemények receptjét olvashassam (biztosan ki fogok párat próbálni). Könnyed volt és szórakoztató, sok humorral, realitással, romantikával és sütivel.

ribizlii>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Bájos, romantikus történet Colgantől az újrakezdés nehézségeiről, kitartásról.
Nagyon jó ötlet, ahogyan beépítette a fejezetekbe a recepteket, feldobja az adott részt. A végét kissé összecsapottnak éreztem, pár oldalon hirtelen megoldódnak a dolgok.
Ha a szomorúság erőt vesz rajtad, csak nyiss be Colganhez, aki felvidít, feltölt pozitívan.

Judy22>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Olyan, mint egy jól elkészített muffin vagy cupcake.
Habkönnyű, egyszerű, kiszámítható és édes!

ValerinLanz P>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Erre most nagyon szükségem volt.
Igen, a sok krimi, fantasy, horror és thriller mellett néha ilyen könyvek is kellenek, amik habkönnyűek, amiken nem kell sokat agyalni, ahol rengeteg finom sütit sütnek, és ahol nem titkolják el a sóvárgó olvasók elől a recepteket.
A borító igazán csajosra sikerült, nagyon tetszett rajta ez a fajta rózsaszín. És a történet maga is aranyos, szerethető, a szereplőkkel egyetemben.
A kötet elején Issynek biztos állása van egy cégnél, ahol aktákat tologat az irodában, de egyértelmű, hogy nem erre vágyik. Mégis a földhöz vágja kicsit a leépítés, különösen, hogy spoiler De mivel szép pénzt kap, kitalálhatja, hogyan tovább.
Nagyon megtetszik neki egy kis eldugott üzlet ott, ahol régebben a buszra várakozott, és magát is meglepve lecsap rá. Persze ehhez spoiler
Élvezettel olvastam Issy megpróbáltatásairól, a nehéz indulásról, arról, amikor spoiler
Természetesen kellett bele egy kis izgalom is, ez pedig nem volt más, mint spoiler
Kedvenc szereplőm volt Helena, imádtam, hogy ennyire vagány, tudja, mit akar, mégis spoiler
A végével nem egészen vagyok kibékülve, mert spoiler Szóval ez nekem nem annyira jött be, de hát most ez van.
Kellemes kikapcsolódás volt, egy pont után már nem is akartam letenni, annyira magával ragadott a kávézó és a szereplők. Kedvencem nem lett, de mindenképpen elolvasom a folytatását is. :)

Beriniki>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Egy aranyos, édes, cukormázas kis történet egy lányról, aki szeret sütni. A szereplők kedvelhetők, a könyv elolvasása után mindenki olyan barátokra vágyik majd, mint Helena, Pearl és na jó Caroline. És természetesen olyan pasiról mint Austin! Nálam plusz pontot jelentettek még a receptek a fejezetek elején… Viszont vigyázat! A könyvnek már csak az elolvasása során is garantált az édességmérgezés :)

Tüncsimüncsi>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Kicsit többet vártam tőle. Tudtam, hogy egy könnyed olvasmány lesz, de picit lehetett volna benne több izgalom. Lehet túlságosan hozzászoktam a több szálon futó cselekményekhez. :)
Issy maga fantasztikus volt, pörgős és életvidám nőcit ismerhettem meg a személyében. A sütéstudományának pedig én is örülnék :)
Idővel természetesen itt is találkozhattam egy adonisszal…Austin személyében.
Szóval összegezve: édes volt a könyv, szórakoztatott, de cukortúltengésem lett tőle.. :) Azért kíváncsi vagyok a folytatásra.

veronica_mars>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Újabb „sütis gyöngyszemre” bukkantam a könyvek áradatában :) Mostanában igazán megtetszettek ezek a sütős témájú könyvek, ahol a főhősök remekül sütnek és saját cukrászdájuk van. Ami miatt azonban ez kiemelkedett az eddigiek közül, az a szereplők szerethetősége volt. A baráti és szerelmi kapcsolatoknak olyan tökéletes, szilárd alapot épített fel az írónő, hogy szinte az első lapoktól kezdve úgy éreztem, mintha én is egy lettem volna közülük (és milyen szívesen lennék is a "való életben").
Azt hiszem ezt a könyvet a szereplők egyénisége vitte el, de az alaptörténet is szerethető volt. Nagyon kíváncsi vagyok a következő kötetre :)

Mesii>!
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Szerencsére nem is volt olyan félelmetesen habos-babos-cukormázas, mint gondoltam! Bájos volt, könnyed és szórakoztató. Nagyon tetszett, ahogy Issy vállalkozóvá vált, ez a része pont aktuálisan engem is foglalkoztat (bár tudjuk, hogy „erre a sarki fűszeres is képes”, csak ő épp a ruhatisztítóval példázódott)… A fejezetek elején lévő receptek inkább minisztorik voltak, rengeteg poénnal megtűzdelve, szóval nálam pont nem receptként érvényesültek, de aranyosak voltak, és illettek a könyv és a történet hangulatához. Most vagyok olyan kíváncsi, hogy a következő kötetet is beterveztem olvasásra :)

Sweety>!

– A cukrászdájában találkoztam a nagyapjával. Jó barátok lettünk.
– Nagypapa? – kérdezte Issy.
A nagyapja halványan mosolygott. – Csak megkértem, hogy tartsa rajtad a szemét.
– Arra kérted, hogy kémkedjen utánam?
– Mikrohullámú sütőt használsz! Mi jöhet még, margarin?
– Soha – tiltakozott élénken Issy.
– Ez igaz – erősítette meg Chester. – Soha nem kapott margarinszállítmányt.

Málnika P>!

3 egész tojás. Plusz még három terápiás célból, hogy a falhoz vágd.

31. oldal, 2. fejezet (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2013)

Mentás krém

Neked, olyan édes, mint te.

1 tojásfehérje
fél kg porcukor
borsmentaaroma

Verd habbá a tojásfehérjét – ne verd túl. Nem, most pont elég. Tökéletes. Most hagyd abba.
Szitáld bele a porcukrot, és most a keveréknek keménynek kellene lennie. Igen, sok porcukor van a földön. Most ne izgasd magad emiatt. Ne lépj bele! Ne… Oké. Majd az anyád elintézi.
Jól van, csak egy pár csepp mentaaromát… csak egy pár cseppet, különben olyan íze lesz, mint a fogkrémnek.
Oké, megmostad a kezedet? Most gyúrd masszává – igen, mint a gyurmát. Nem, nem eheted meg a gyurmát. Most pedig kitekerjük, és a formával köröket vághatsz belőle. Nos, igen, vagy, gondolom, használhatsz állatformákat is… egy mentakrémes ló, az remek. Ó, egy dinoszaurusz? Persze, miért is ne… Így ni. Most a hűtőbe kell tenni 24 órára.
Nos, nem, gondolom, egyet azért megkóstolhatunk.
Gondolom nem kell mind a hűtőbe tenni. Vagy egyiket sem.

Szeretettel, nagypapa

77. oldal, ötödik fejezet

ValerinLanz P>!

– Írhatna egy kismamakalauzt – mondta csodálattal Issy.
– Összesen egy oldal lenne – válaszolta Mira. – Azt javasolná, kérdezd meg a nagymamádat. És ne olvass ostoba kisbabakönyveket. Köszönöm.

Ingryd>!

A kis boltok zűrzavaros összevisszaságban zsúfolódtak össze, kicsit Roxfortot, Harry Potter varázslóiskoláját idézve, és a 4-es szám az alacsony fa kapualjával, fura, ferde szögeivel és ősrégi tűzhelyével mind közül a legaranyosabb.

80. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Roxfort
Ingryd>!

a falakat halvány szürzs (szürke és bézs) árnyalatúra festették

157. oldal, Kilencedik fejezet

Sweety>!

– Mi jöhet még közbe? Hogyan működnek az anyák? tűnődött (…) Eszébe jutottak az előző munkahelyén dolgozó anyukák, akik mindig zaklatottnak tűntek, mintha valamit a buszon felejtettek volna.

Királyi esküvő utcabál – Vörös- fehér-kék muffin

Adag: természetesen királyi

Fehér Viktória királynő piskótaalap
Hozzávalók:
17 dkg vaj
17 dkg porcukor
3 tojás (természetesen organikus)
17 dkg önkelesztő liszt
egy löttyintés tej
1 teáskanál vanília

Elkészítés:
Keverje a vajat és a cukrot, amíg könnyű és levegős nem lesz. Tegye hozzá a tojást és egy kanál lisztet, aztán adja hozzá a többi lisztet is. Tegyen hozzá egy löttyintésnyi tejet, amíg a keverék le nem válik a kanálról. Töltse 12 muffinkosárkába, a kosárkákat kétharmadig töltve, és süsse 180 °C-on 12-15 percig.

Piros sajtkrém a tetejére
Hozzávalók:
22 dkg sajtkrém
5 evőkanál vaj
22 dkg porcukor (vagy ízlés szerint)
Adjon hozzá néhány csepp rózsavizet és egy kis ételfestéket.

Elkészítés:
Gyorsan halmozza a süteményre. Díszítse kék cukorvirágokkal. Falják föl, és köszöntsék a boldog párt!

436. oldal, Én és a királyi esküvő 1981-ben

Ingryd>!

Narancsos cupcake narancslekváros mázzal a rosszkedvű napokra

Négyszemélyenként sokszorozd meg az összetevőket, hogy megfelelő mennyiségű süteményt kapj.

2 db felcikkezett egész narancs. Próbálj nem keserű narancsot vásárolni. A vérnarancs jól használható, hogy elűzzük a csalódást.
24 dkg olvasztott vaj. Használd a jogos felháborodásod tüzét a vaj megolvasztására, ha a fazék nincs kéznél.
3 egész tojás. Plusz még három terápiás célból, hogy a falhoz vágd.
24 dkg cukor. Adj hozzá még egy kis cukrot, ha meg kell édesítened az életed.
24 dkg önérzetesen felvert liszt
3 evőkanál narancslekvár
3 evőkanál narancshéj

Melegítsd elő a sütőt 180 fokra, ami a gázsütőn 4-es fokozatnak felel meg. Szükség van még egy sütőlapra is.
Darabolj fel egy narancsot – igen, héjastul és mindenestül – nagy darabokra, tedd a mixerbe az olvasztott vajjal, tojással és cukorral együtt. Turmixold össze nagy fokozaton, míg jól össze nem keveredik, és a mixer megnyugtató hangjától egy kicsit jobban érzed magad. Öntsd a keveréket egy tálba a liszttel együtt, és jól keverd össze újra meg újra a fakanállal, míg fel nem verődik.
Süsd 50 percig. Öt percig hagyd a sütőlapon hűlni, azután fordítsd ki a fémrácsra, hogy teljesen kihűljön. A tetején egyenletesen oszd el a narancslekvárt. Próbálj meg újra rátalálni az életkedvedre.

31-32. oldal, második fejezet

Ingryd>!

Szerezd meg, amit akarsz citromos pite

12 dkg önkelesztő liszt (vagy liszt 2 teáskanál sütőporral elkeverve), átszitálva
1 teáskanál sütőpor

Szirup

6 dkg porcukor
2 teáskanál víz
1 teáskanál citromlé

Melegítsd elő a sütőt 150 fokra vagy a gázsütőt a hármas fokozatra. Kenj ki egy sütőlapot. Szitáld össze a lisztet és a sütőport, majd add hozzá a többi alkotórészt, jól keverd össze, és verd fel, használhatsz kézimixert is. Kanalazd a sütőlapra.

Most jön a fontos rész

Süsd 20 percig. Lehet, hogy ez nem elég hosszú idő. A süteménynek sárgának kell lennie, nem barnának, de már belül se legyen nedves. A szalmonellamérgezés ritkán hasznos, ha meg akarod kapni, amit akarsz.
Míg a sütemény még forró, öntsd rá a szirupot. A szirup reakcióba lép a forró süteménnyel, és enyhén kicsapódik, a másik fele pedig beszivárog a sütemény réseibe. Majdnem áttetszőnek kell lennie.
Mostanra a süteményed lényegében úgy néz ki, mint egy ronda természeti csapás. Amikor az emberek meglátják a citromos süteményedet, megsajnálnak. Gúnyosan mosolyognak rajta, hogy mennyire nem tudsz sütit sütni, és szánalomból vesznek egy darabkát. Azután megízlelik a süteményed lágy, nedves, átázott piskótáját, amelyet áthat a citromos szirup. A szemük hirtelen tágra nyílik az élvezettől. Azután mindent megtesznek, amit csak akarsz.

95-96. oldal, Hatodik fejezet

A Cupcake Kávézóban sorozat · Összehasonlítás