Találkozzunk ​a Cupcake Kávézóban (A Cupcake Kávézóban 1.) 102 csillagozás

Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Ismerje meg Issy Randallt, a Cupcake kávézó büszke tulajdonosát!

Issy Randall remekül süt. Isteni, megdöbbentő süteményeket készít, amelyektől az ember szájában összefut a nyál.

Imádott nagyapja nevelte fel, a gyerekkorát Joe nagypapa pékségében töltötte, és kétségtelenül örökölte a tehetségét.

Amikor Issyt leépítés miatt kirúgják biztonságos, ám unalmas citybeli munkahelyéről, elhatározza, hogy megragadja a pillanatot. A nagypapa receptjeivel fölfegyverkezve, a legjobb barátai és a helyi bank tanácsadója segítségével indul harcba. A Cupcake kávézó megnyitja kapuit. Csakhogy Issynek fogalma sincs, mekkora fába vágta a fejszéjét. Minden bátorságára – és cukrásztudományára – szüksége van, hogy elkerülje a katasztrófát…

Finom ráadás süteményreceptek a könyvben!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Ulpius-ház, Budapest, 2013
436 oldal · ISBN: 9789632548050 · Fordította: Alföldi Zsófia
Ulpius-ház, Budapest

sztrapacska1213 P
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Az első saját kihívásom miatt kezdtem neki ennek a könyvnek, de sajnos nekem nem igazán jött be. A története helyes, romantikus sztori, de valahogy a stílusát kicsit nehézkesnek éreztem, nem igazán olvastatta magát. Így a második részét már nem is olvastam el. Persze, ez csak egy vélemény, lehet,hogy mást jobban megragad.

Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Cuki rózsaszín ruhába öltöztetett finomság ez a könyv. Egy romantikus történet kedves szereplőkkel, hétköznapi helyzetekkel, kihívásokkal, hatalmas álmokkal és rengeteg sütirecepttel. Alig vártam, hogy a sütemények receptjét olvashassam (biztosan ki fogok párat próbálni). Könnyed volt és szórakoztató, sok humorral, realitással, romantikával és sütivel.

Judy22
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Olyan, mint egy jól elkészített muffin vagy cupcake.
Habkönnyű, egyszerű, kiszámítható és édes!

Saileach P
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Jó, érdekes, felnőtt! regény némi optimizmussal fűszerezve de realisztikus háttérrel a munkanélkülivé aztán családtalanná vált Issy vállalkozónőként való megpróbáltatásai és apróbb győzelmei, ahogy megtalálta az élethivatását és választott családját Londonban…

Borító 4,5 *

ValerinLanz P
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Erre most nagyon szükségem volt.
Igen, a sok krimi, fantasy, horror és thriller mellett néha ilyen könyvek is kellenek, amik habkönnyűek, amiken nem kell sokat agyalni, ahol rengeteg finom sütit sütnek, és ahol nem titkolják el a sóvárgó olvasók elől a recepteket.
A borító igazán csajosra sikerült, nagyon tetszett rajta ez a fajta rózsaszín. És a történet maga is aranyos, szerethető, a szereplőkkel egyetemben.
A kötet elején Issynek biztos állása van egy cégnél, ahol aktákat tologat az irodában, de egyértelmű, hogy nem erre vágyik. Mégis a földhöz vágja kicsit a leépítés, különösen, hogy spoiler De mivel szép pénzt kap, kitalálhatja, hogyan tovább.
Nagyon megtetszik neki egy kis eldugott üzlet ott, ahol régebben a buszra várakozott, és magát is meglepve lecsap rá. Persze ehhez spoiler
Élvezettel olvastam Issy megpróbáltatásairól, a nehéz indulásról, arról, amikor spoiler
Természetesen kellett bele egy kis izgalom is, ez pedig nem volt más, mint spoiler
Kedvenc szereplőm volt Helena, imádtam, hogy ennyire vagány, tudja, mit akar, mégis spoiler
A végével nem egészen vagyok kibékülve, mert spoiler Szóval ez nekem nem annyira jött be, de hát most ez van.
Kellemes kikapcsolódás volt, egy pont után már nem is akartam letenni, annyira magával ragadott a kávézó és a szereplők. Kedvencem nem lett, de mindenképpen elolvasom a folytatását is. :)

Beriniki
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Egy aranyos, édes, cukormázas kis történet egy lányról, aki szeret sütni. A szereplők kedvelhetők, a könyv elolvasása után mindenki olyan barátokra vágyik majd, mint Helena, Pearl és na jó Caroline. És természetesen olyan pasiról mint Austin! Nálam plusz pontot jelentettek még a receptek a fejezetek elején… Viszont vigyázat! A könyvnek már csak az elolvasása során is garantált az édességmérgezés :)

Ciklámen
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Kicsit megszenvedtem a könyv olvasásával.
Egy könnyed, laza, csajos könyvre vágytam, ami elfeledteti a szürke hétköznapokat. Ezt nyújtotta ez a regény, de sajnos nem nekem. Nem tudott teljes mértékben lekötni, többször elkalandoztak a gondolataim olvasás közben.
Pedig a témaválasztás nagyon tetszett. Saját cukrászda nyitása, ki nem álmodna ilyenről. Igazából a szereplőkkel sem volt gondom, bár senkit sem tudtam megszeretni.
A cukrászdán kívüli részek túl részletesek, hosszúak voltak, időnként untam őket.
Lehet, hogy csak rosszkor olvastam a könyvet.
A nagypapa által írt recepteket imádtam, biztos lesz amit kipróbálok közülük.
Nem kapkodok a második részéért, de ha a kezembe kerül, el fogom olvasni.

Tüncsimüncsi
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Kicsit többet vártam tőle. Tudtam, hogy egy könnyed olvasmány lesz, de picit lehetett volna benne több izgalom. Lehet túlságosan hozzászoktam a több szálon futó cselekményekhez. :)
Issy maga fantasztikus volt, pörgős és életvidám nőcit ismerhettem meg a személyében. A sütéstudományának pedig én is örülnék :)
Idővel természetesen itt is találkozhattam egy adonisszal…Austin személyében.
Szóval összegezve: édes volt a könyv, szórakoztatott, de cukortúltengésem lett tőle.. :) Azért kíváncsi vagyok a folytatásra.

veronica_mars
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Újabb „sütis gyöngyszemre” bukkantam a könyvek áradatában :) Mostanában igazán megtetszettek ezek a sütős témájú könyvek, ahol a főhősök remekül sütnek és saját cukrászdájuk van. Ami miatt azonban ez kiemelkedett az eddigiek közül, az a szereplők szerethetősége volt. A baráti és szerelmi kapcsolatoknak olyan tökéletes, szilárd alapot épített fel az írónő, hogy szinte az első lapoktól kezdve úgy éreztem, mintha én is egy lettem volna közülük (és milyen szívesen lennék is a "való életben").
Azt hiszem ezt a könyvet a szereplők egyénisége vitte el, de az alaptörténet is szerethető volt. Nagyon kíváncsi vagyok a következő kötetre :)

Mesii
Jenny Colgan: Találkozzunk a Cupcake Kávézóban

Szerencsére nem is volt olyan félelmetesen habos-babos-cukormázas, mint gondoltam! Bájos volt, könnyed és szórakoztató. Nagyon tetszett, ahogy Issy vállalkozóvá vált, ez a része pont aktuálisan engem is foglalkoztat (bár tudjuk, hogy „erre a sarki fűszeres is képes”, csak ő épp a ruhatisztítóval példázódott)… A fejezetek elején lévő receptek inkább minisztorik voltak, rengeteg poénnal megtűzdelve, szóval nálam pont nem receptként érvényesültek, de aranyosak voltak, és illettek a könyv és a történet hangulatához. Most vagyok olyan kíváncsi, hogy a következő kötetet is beterveztem olvasásra :)

Sweety

– A cukrászdájában találkoztam a nagyapjával. Jó barátok lettünk.
– Nagypapa? – kérdezte Issy.
A nagyapja halványan mosolygott. – Csak megkértem, hogy tartsa rajtad a szemét.
– Arra kérted, hogy kémkedjen utánam?
– Mikrohullámú sütőt használsz! Mi jöhet még, margarin?
– Soha – tiltakozott élénken Issy.
– Ez igaz – erősítette meg Chester. – Soha nem kapott margarinszállítmányt.

Mentás krém

Neked, olyan édes, mint te.

1 tojásfehérje
fél kg porcukor
borsmentaaroma

Verd habbá a tojásfehérjét – ne verd túl. Nem, most pont elég. Tökéletes. Most hagyd abba.
Szitáld bele a porcukrot, és most a keveréknek keménynek kellene lennie. Igen, sok porcukor van a földön. Most ne izgasd magad emiatt. Ne lépj bele! Ne… Oké. Majd az anyád elintézi.
Jól van, csak egy pár csepp mentaaromát… csak egy pár cseppet, különben olyan íze lesz, mint a fogkrémnek.
Oké, megmostad a kezedet? Most gyúrd masszává – igen, mint a gyurmát. Nem, nem eheted meg a gyurmát. Most pedig kitekerjük, és a formával köröket vághatsz belőle. Nos, igen, vagy, gondolom, használhatsz állatformákat is… egy mentakrémes ló, az remek. Ó, egy dinoszaurusz? Persze, miért is ne… Így ni. Most a hűtőbe kell tenni 24 órára.
Nos, nem, gondolom, egyet azért megkóstolhatunk.
Gondolom nem kell mind a hűtőbe tenni. Vagy egyiket sem.

Szeretettel, nagypapa

77. oldal, ötödik fejezet

ValerinLanz P

– Írhatna egy kismamakalauzt – mondta csodálattal Issy.
– Összesen egy oldal lenne – válaszolta Mira. – Azt javasolná, kérdezd meg a nagymamádat. És ne olvass ostoba kisbabakönyveket. Köszönöm.

Málnika P

3 egész tojás. Plusz még három terápiás célból, hogy a falhoz vágd.

31. oldal, 2. fejezet (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2013)

Ingryd

A kis boltok zűrzavaros összevisszaságban zsúfolódtak össze, kicsit Roxfortot, Harry Potter varázslóiskoláját idézve, és a 4-es szám az alacsony fa kapualjával, fura, ferde szögeivel és ősrégi tűzhelyével mind közül a legaranyosabb.

80. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Roxfort
Ingryd

a falakat halvány szürzs (szürke és bézs) árnyalatúra festették

157. oldal, Kilencedik fejezet

Ingryd

A tavasz az idén oly soká váratott magára, hogy már arra gondolt, sosem jön el. Aztán egy szép napon megérkezett, ahogy a váratlan meglepetés ajándék bekerül a postaládába.

160. oldal, Kilencedik fejezet

Ingryd

Helló, drága Issym. Tudod, nem minden idő alkalmas egy nagy egész tortához. Néha az ember csak egy kis édességre vágyik, olyasmire, mint egy csók vagy néhány barátságos szó egy szomorú napon. Azt is tudod, milyen a körte. Tíz másodpercig érett, aztán kidobhatod. Viszont ez a sütemény nagyon jól működik a kidobásra ítélt körtével vagy a kemény, pohanyóssal is. Ez a sütemény nagyon elnéző szerető a rossz körte számára.

Felfordított körtés pite

3 félbevágott, meghámozott, kimagozott körte
20 dkg vaj
20 dkg porcukor
3 tojás
20 dkg önkelesztő liszt átszitálva
3 evőkanál tej
1 evőkanál porcukor/cukorbevonó

Rendezd el egyenletesen a felezett körtéket egy kivajazott desszertestál alján, és tedd félre. Használj fakanalat! (…) Egy nagy tálban keverd össze a vajat és a cukrot, míg a keverék könnyű és levegős nem lesz.
Egyenként add hozzá a tojásokat, és mindegyik után jól keverd össze. Add hozzá a lisztet, gyöngéden forgasd bele a keverékbe, majd keverd hozzá a tejet. Kanalazd a keveréket egyenletesen a körtére, és simítsd el a tetejét.
Előmelegített sütőben süsd 180 fokon / gázsütővel a 4-es fokozaton 45 percig, amikor a felszíne már szilárd, ha gyöngéden megérinted, és a tészta kissé elválik az edény széléről.
Vedd ki a sütőből, hagyd hűlni öt percig, aztán fordítsd ki a tálalótányérra. Egyenletesen szórd meg a tetejét porcukorral, és késlekedés nélkül tálald. Gratulálj a körtéknek, amiért jó munkát végeztek.

Szeretettel, nagypapa

145-146. oldal, Nyolcadik fejezet

Ingryd

A napfény íze, hogy egy kicsit kiragadjon a valóságból

Epres habcsókcupcake
24 süteményhez

2,5 dkg szoba-hőmérsékletű natúr vaj
2,5 dkg porcukor
4 tojás
2,5 dkg önkelesztő liszt
4 evőkanál tej (teljes vagy félzsíros, nem sovány tej)
6-8 teáskanál eperdzsem

A svájci habcsókos vajkrémhez:
8 tojásfehérje
5 dkg porcukor
4 teáskanál vaníliaeszencia
8 evőkanál mag nélküli eperdzsem

Melegítsd elő a sütőt 190 fokra/légkeveréses sütőt 170 fokra/gázsütőt 5-ös fokozatra.
Verd fel a vajat és a cukrot, amíg halvány, levegős krémet nem kapsz. Add hozzá a tojásokat, a lisztet és a tejet, keverd simára és egyenletesre. Oszd szét a keveréket egyenletesen a 24 papírkosárkába.
Kanalazz minden süti tetejére egy kis lekvárt, koktélkeverővel forgasd a dzsemet a masszába.
Süsd 15 percig, vagy amíg a hústűt tisztán ki nem tudod húzni a tésztából.

A svájci habcsókos vajkrém elkészítése
Tedd egy tálba a tojásfehérjét és a cukrot forró vízfürdő fölé. Folyamatosan kevergesd, nehogy kicsapódjon a tojás. Öt-tíz perc múlva, amikor a cukor elolvad, vedd el a tálat a vízfürdő fölül, és addig keverd, míg a habcsók felfúvódik, és a keverék kihűl.
Add hozzá a vajat és a vaníliaeszenciát a habcsókhoz, és kevergesd, amíg a vaj tökéletesen el nem oszlik. Először katasztrofálisan néz ki – összeesik és megdermed, de ne aggódj! Addig keverd, amíg sima, könnyű és levegős nem lesz.
Verd fel a vajkrémet a dzsemmel. Ha szeretnéd, hogy élénkebb rózsaszínű legyen, adj hozzá egy kis ételfestéket. Kanalazz a vajkrémet egy díszítőzsákba, és nyomd rá a süteményekre. Végül permetezz a tetejére cukrot vagy egyéb díszítést. Oszd négy részre a süteményeket, a darabokat helyezd kis dobozokba, és szúrj beléjük koktélpálcikákat.

189-190. oldal, Tizenegyedik fejezet

Ingryd

Szerezd meg, amit akarsz citromos pite

12 dkg önkelesztő liszt (vagy liszt 2 teáskanál sütőporral elkeverve), átszitálva
1 teáskanál sütőpor

Szirup

6 dkg porcukor
2 teáskanál víz
1 teáskanál citromlé

Melegítsd elő a sütőt 150 fokra vagy a gázsütőt a hármas fokozatra. Kenj ki egy sütőlapot. Szitáld össze a lisztet és a sütőport, majd add hozzá a többi alkotórészt, jól keverd össze, és verd fel, használhatsz kézimixert is. Kanalazd a sütőlapra.

Most jön a fontos rész

Süsd 20 percig. Lehet, hogy ez nem elég hosszú idő. A süteménynek sárgának kell lennie, nem barnának, de már belül se legyen nedves. A szalmonellamérgezés ritkán hasznos, ha meg akarod kapni, amit akarsz.
Míg a sütemény még forró, öntsd rá a szirupot. A szirup reakcióba lép a forró süteménnyel, és enyhén kicsapódik, a másik fele pedig beszivárog a sütemény réseibe. Majdnem áttetszőnek kell lennie.
Mostanra a süteményed lényegében úgy néz ki, mint egy ronda természeti csapás. Amikor az emberek meglátják a citromos süteményedet, megsajnálnak. Gúnyosan mosolyognak rajta, hogy mennyire nem tudsz sütit sütni, és szánalomból vesznek egy darabkát. Azután megízlelik a süteményed lágy, nedves, átázott piskótáját, amelyet áthat a citromos szirup. A szemük hirtelen tágra nyílik az élvezettől. Azután mindent megtesznek, amit csak akarsz.

95-96. oldal, Hatodik fejezet

A Cupcake Kávézóban sorozat · Összehasonlítás