Fedőneve: ​Kasszandra (Hívószám 1-800 2.) 178 csillagozás

A kutatás folytatódik
Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra

Jess ​Mastriani – a sajtó által „Villámlánynak” emlegetett leányzó, akiben, miután egy nagy viharban belecsapott a villám, olyan képesség fejlődött ki, hogy megtalálja az elveszett gyermekeket – egyik napról a másikra elveszítette ezt a különleges képességét. Vagy talán mégsem? Jess mindenesetre azt szeretné, ha a média és a kormányzat elhinné, és mindenki békén hagyná, kivéve a szexi Rob Wilkinst, akibe szerelmes…
    Jess kívánsága azonban szemmel láthatóan nem teljesül – kivált ezen a nyáron nem, amikor munkát kap egy zenei tehetségű gyerekek táborában. Épp ekkor keresi fel egy eltűnt kislány papája, aki könyörögve esdekel Jessnek, hogy találja meg gyermekét. Jess nem tud nemet mondani, ám ettől kezdve újból üldözőbe veszi az FBI, valamint egy komisz nevelőapa, aki csak egyet szeretne: holtan látni a Villámlányt.
    A történet egy izgalmakban bővelkedő barlangi kutatással folytatódik… és időben megjelenik Rob is, aki… de hiszen kitalálhatjátok!

Jenny Carroll… (tovább)

Eredeti mű: Jenny Carroll: Code Name Cassandra

Eredeti megjelenés éve: 2001

Ciceró, Budapest, 2003
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394063 · Fordította: Kiss Marianne

Jessica Antonia Mastriani · Robert Wilkins · Jean-Paul Le Blanc · Allan Johnson · Dave Chen · Douglas Mastriani · Jill Smith · Ruth Aramowitz

rafaelo0824

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Megérne ez a sorozat egy újrafordítást, mert bődületes fordítási hibák vannak benne, és a fogalmazásmód is elég gáz. Ennek ellenére szeretem ezt a sorozatot, könnyed, vicces, mégis izgalmas. Jess kedvelhető főszereplő, és az FBI ügynökökön is jót lehet nevetni.

Blue_Nadine P

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Végülis jó könyv volt. Annyira nem tetszett, mint az előző rész, de összességében hozta a szintet. Jessnek továbbra az önironikus humora szolgáltatja a nevetni valót, illetve ő maga minden baj forrását. Na jó, azért vannak jó dolgok is, amiket csinál. Egyes részeken azért kicsit húztam a szám… de na… Ez azt hiszem ennek a műfajnak köszönhető… Kicsit már kiesek ebből a kategóriából, de ha ezek felett szemet hunyok, élveztem az olvasását. Nem mellesleg gyorsan is lehet haladni vele, roppant egyszerű stílusa van.
Rob volt az egésznek a fénypontja.
Egyedül a végével nem vagyok kissé megelégedve – a Shane-ügy lerendezésével.
Kíváncsi vagyok hogyan halad tovább Jess útja, és mi lesz vele és Robbal.

U.i.: És mondjátok, hogy pussy vagyok, de a sztoritól, amit Jess mesélt a Nyírfalakóinak én is befostam. xd

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Meg Cabot a kezdetek kezdetén az egyik kedvenc írónőim közé tartozott. Még mindig nagyon élvezhető ennyi idő (jó, nem olyan sok) után is.
Majdnem mindegyik ifjúsági regényét elolvastam, de valahogy ennek a sorozatnak kimaradt egy, vagy két része, már nem teljesen emlékszek, ezért még mindig a befejezésén dolgozom.

Azért kapott csak négy csillagot, mert második olvasásra már nem volt olyan jó, mint elsőre. Már emlékeztem sok mindenre, hiszen a cselekménye is nagyon „könnyed”. Ennek ellenére szerintem sokan élveznék. A szereplők még mindig ugyanazok. Most legalább Ruth is többet szerepelt, ellenben Rob nem. Jesst a főszereplő lány a kedvenc szereplőm, miatta élvezetes olvasni.

Meg Cabot könyveit a humor miatt és a főhősök miatt szeretem olvasni. Az ifjúsági kategóriában írtak főhősnői mindig elnyerik a tetszésemet, és jó az ő „fejükben” lenni. Hát, mást nem nagyon tudok írni egy öt részes sorozat második részéről. :)

mcborzaska

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Az eleje egy kicsit unalmas volt, de kb. a 20-30. oldaltól kezdve vált izgalmassá, és onnantól kezdve hozta az előző könyv szintjét szerintem.

saxomusic

Kedvenc karakter: –
A történet: 5/5
A karakterek: 5/5
A borító: 5/4

Csoszi P

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Izgalmas volt a könyv, bár az első rész jobban tetszett. Kikapcsolódásnak tökéletes.

Sz_Flóra

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Megunhatatlan. Kapkodtam is a többi rész után. :)

ieszti

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Sajnos azt kell, hogy mondjam az első rész jobban tetszett… ez a táboroztatás nekem valahogy nem jött be… na meg túl kevés volt benne Rob Wilkins :)
Ja meg még egy baj – az előzőhöz hasonlóan – ez is túl rövid volt… sebaj már neki is láttam a következő résznek…
A rémtörténetek, hogy őszinte legyek simán kimaradhattak volna a sztoriból – alig vártam hogy vége legyen az adott mesélésnek… A „Nyírfa-ház” viszont totál kész volt – lehetett rajtuk nevetni…

Egyébként azért jó volt ám ez a rész is, csak az első után vártam többet… De továbbra is könnyed, jó olvasmány, ajánlom mindenkinek

Riel_chan

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Még régebben olvastam a sorozat első részét, de valamiért féltem belekezdeni a második kötet olvasásába. Pedig eddig kivétel nélkül az összes Meg Cabot könyv tetszett, szóval erőt vettem magamon, kivettem a könyvtárból, és elolvastam két nap alatt, mert nagyon izgi volt. Ja, és rájöttem, hogy imádom azokat a könyveket, amik táborban játszódnak.

tealevel99

Jenny Carroll: Fedőneve: Kasszandra A kutatás folytatódik

Valahogy ennek olvasás közben sose tudok könnyen elaludni mert csak pörög és pörög az agyam újra és újra tőle. Az biztos, hogy Jessica gondolkozásán látszik, hogy „belvárosi” és, hogy Robén pedig, hogy „darázs”. Ruthnak egyetlen egy jó pontját láttam eddig még pedig azt Jessicát nem löki el magától csak azért mert különleges képessége lett. Mondjuk ez annak is betudható, hogy nagyon régi barátok. Douglast pedig szerintem nem kéne telefonhoz engedni mert úgysem bírja a stressz helyzeteket (ebben hasonlít Ruthra) és nem tud kiállni a családtagjai mellett. Bár mondjuk azon a téren nem értek egyet az anyjával, hogy nem kell dolgozni járnia. Holott lehet az is segítene neki a gyógyulásban. Bár nem nagyon értek hozzá, hogy ilyenkor mi a legjobb valakinek. Az apa végül pedig teljesen megbízható lenne ha nem törődne annyit azzal, hogy ki „belvárosi” vagy ki „darázs”. Bár lehet ez se igaz rá hiszen csak rondán nézett Robra. Ami azért is lehet mert nem akarja még oda adni senkinek se a lányát.

Vivi_

Minden olyan pasi, akinek a szállítóeszköze a motorbicikli, veszedelmes.

276. oldal, 18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ruth Aramowitz
Ellani

„Ó, tényleg? Biztosan jót tesz majd neked egy kis távollét. Ideadnád nekem azt a franciakulcsot?”
Én mondom, a romantika meghalt.

53. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani · Robert Wilkins
Vivi_

– Jess, azt hiszem, ennél tökéletesebb munkát nem is szerezhettél volna magadnak.
– Tényleg? – döbbentem meg.
– Tényleg. Úgy értem, hogy… hogy is mondják? Te nem ereszkedsz le úgy a kölykökhöz, mint a legtöbben. Úgy bánsz velük, mint bárki mással. Tudod. Mint a szarral.

54-55. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Douglas Mastriani · Jessica Antonia Mastriani
Könyvmolykisasszony

A szél nem tehet arról, hogy fúj. Douglas nem tehet arról, hogy időnként komplett hülye.

54. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Douglas Mastriani · Jessica Antonia Mastriani
Neito

Ha elég szomorú képet vágok, talán előbb-utóbb mégis bedugja a nyelvét a számba.

188. oldal, 12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani
cassiesdream

A lány, akivel jár? Az mondta, én vagyok az a lány, akivel jár? Megfogta a kezem, és azt mondta, velem jár!
Olyan boldogan vigyorogtam, hogy attól féltem, szétreped a szám.

269. oldal, 17. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani · Robert Wilkins
julicsenge I

– Ki ez a kislány? – kérdezte Johnson különleges ügynök, és a kirakat felé intett, ahol Rob és Keely üldögélt.
– Ó, az? – hajoltam előre, és mivel láttam, hogy Johnson különleges ügynök nem kér belőle, hát beledugtam a kezem a csipszes zacskójába és kivettem magamnak egy köteggel. – Az unokahúgom.
– Nincsen ilyen korú unokahúgod – adta tudtomra Smith különleges ügynök, miután ivott egy korty szódát abból, amit én vásároltam neki.
– Nincsen?
– Nincsen.
– Nos, akkor Rob unokahúga.

tealevel99

Egy percig emésztettem a dolgot. Majd ránéztem.
    – Jill!
    – Tessék, Jessica?
    – Tényleg nem vagy szerelmes Allanbe?
    Az ápolónő ezek után közölte„ hogy mindenki hagyja el a szobát, Shane ugyanis olyan hangosan röhögött, hogy a nővér attól tartott, még belebetegszik.

274. oldal, 17. fejezet (Ciceró, 2003)

Vivi_

Tíztől tizenkét éves korúak lehettek, és egyikről sem rítt le, hogy pajzán-ugyan-ám-jószívű, mint Harry Potter.

25. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Jessica Antonia Mastriani
Vivi_

Ez voltam én. A villámos lány. A lány a tévéből.

28. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jessica Antonia Mastriani