Harapnivaló (Jaz Parks 1.) 107 csillagozás

Jaz Parks vámpírvadász
Jennifer Rardin: Harapnivaló

Egy ​hősnő, akinek sötétebb a múltja, mint áldozatainak.
Egy harc, amely mindhalálig tart… vagy még tovább.
Eljött a halandók és halhatatlanok összecsapásának ideje.

A CIA vámpírokat alkalmaz egy terrorista csoport megfékezésére, amely szintén lepaktál a vérszívókkal.
A cél nem kevesebb, mint Tor-al-Degan kiszabadítása, és segítségével a világ leigázása. Aki előbb hajtja igába a rémet, az kaparintja meg a hatalmat, és még valamit…
A hátborzongatóan tehetséges Jaz és főnöke, Vayl a titkosszolgálat alkalmazottjaiként nem csak a földi ellenséggel, de a legtitokzatosabb, misztikus erőkkel is harcba szállnak. Az ő számításaikat is keresztülhúzhatja azonban egy áruló a csapatból, vagy a szerelem, amely még akkor is elsöprő szenvedéllyel csap le, ha a kiválasztottak más-más világ lakói.

Jennifer Rardin világszerte sikeres sorozatának első részében előlép Jasmine E. Parks, korunk legvadabb és legvadítóbb vámpírvadásza. Feketeöves harcművész,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bloody Good Books

Ulpius-ház, Budapest, 2008
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541181 · Fordította: Nagy Mónika

Hópárduc P

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Szeretem a vámpíros történeteket, de valahogy mégsem volt ez az igazi….

Holdranéző P

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Hmm. Egyfelől ha jóindulatú akarok lenni, mondhatnám azt, hogy pontosan azt kaptam ettől a könyvtől, amit vártam: egy pörgős, lendületes akció-fantasyt vámpírokkal, bérgyilkosokkal, rengeteg verekedéssel, velejükig gonosz főgenyákkal, bonyolult (de legalább zavaros) világvége-tervvel, és az addiginál is verekedősebb, akciódúsabb, kicsit (nagyon) összecsapott végkifejlettel. Könnyű regény, mint a tejszínhab, és az irodalmi tápértéke is körülbelül annyi (én meg gratulálhatok magamnak ezért a metaforáért).
Másfelől viszont felhozhatnám, hogyan vontam fel a szemöldökömet, amikor Jaz már a prológusban elregélte, hogyan végzett egy vámpírral a legelső küldetésén; és hogyan kúszott az a szemöldök egyre magasabbra, ahogy a regény minden egyes fejezetben tovább bizonygatta, mennyire kemény, dörzsölt és tragikus múltú a főhős. Meg a szemöldökvonogatáshoz társuló hitetlenkedő röhögést, amikor az említett kemény, dörzsölt, „CIA legjobb bérgyilkosa” Jazről kiderült, hogy mindössze huszonöt éves. Azosztigen. (Énekeljük az Oroszlánkirályos zene dallamára: ♪ Érzed hát / A Mary-Sue-t? ♪) Említhetném még a többi érdekes arckifejezést, amit attól vágtam, ahogy Jaz változatos, korábban nem sejtett szuperképességei egymás után bukkantak fel (mindig aszerint, hogy épp mire volt égető szüksége); vagy hogy a vámpír partnerével – aki román származású, mert hát persze, hogy az – fél év közös munka után effektíve lelkitársakként tekintenek egymásra. Esetleg felhozhatnám a hangos fogcsikorgatást, amit a derült égből szerelmi háromszög váltott ki belőlem, meg az, ahogy a háromszög egyik tagja többször is előzetes figyelmeztetés vagy beleegyezés nélkül lazán lesmárolja Jazt. A további röhögőgörcsökről nem is beszélve, amit a műfajban kötelező hosszú, a tervük minden részletére kiterjedő főgonosz-monológok okoztak, meg az Asylum-filmbe illő párbeszédek ("Fuss, te szuka, fuss a végzeted elől!"* ).
Szóval igen, lenne miről beszélnem, ha nem akarnék jóindulatú lenni.
*szünet*
Jó, tényleg nem voltam jóindulatú. De legalább szórakoztatott ez a regény, még ha néha… elég sajátosan is tette.

*Szó szerinti idézet. Nem viccelek.

schesztiஐ P

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Sajnos már eléggé az elején rájöttem, hogy ez nem nekem való. Sem a stílus, sem a főszereplő, sem a történet nem kötött le eléggé, végigrágtam, volt, ahol tetszett is, de valójában nagyon kevésnek éreztem.
Vayl volt az, akit az első pillanattól nagyon kedveltem, sajnos az ő karaktere nem teljesedett ki, pedig lehet, hogy dobott volna a sztorin.
Néha azt hiszem, nem bírtam követni az eseményeket, vannak homályos foltok, mert nincs minden logikusan, rendezetten végigvezetve a történeten. De ez nem hiszem, hogy sokat levont belőle, ha maga a stílus olyan lenne, talán egyáltalán nem is zavart volna.
(Lehet, hogy angolul annyival jobb, hogy még 7 részt kiadtak belőle? Magyarul én biztos nem mennék tovább.)

Szisszamisza

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Már kétszer olvastam ezelőtt, de semmire sem emlékeztem belőle. Olvasás közben gondolkoztam, hátha rémlik valamelyik rész, de semmi. (Felesleges új könyveket vennem ezek szerint, mire elilvasom mindet kezdhetem előlről, mert úgy sem emlékszem rájuk XD )
Nagyon belevaló karakter Jaz, de néha egy picit sok a belső monológ. Nem értem miért nincs benne egy csepp romantika sem, pedig Vayl annyira egyértelműen ott van… lehet s későbbi részekben lesz valami ( amit nem egyhamar fogok megtudni, mivel a többi részét már nem adták ki magyarul… hatalmas pacsi :/). Nagyon gyorsan pörögnek az események, ha több időm lett volna tuti 1 nap alatt végzek vele :) Szóval szerintem jó kis könyv :D

anddie

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Nagyon tetszett! Humor,kaland, akció! Már alig várom a folytatást! Kíváncsi lennék az írónő többi könyvére is.

Blue_Nadine P

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Valahogyan mégsem sikerült megbarátkoznunk. Amikor először olvastam – amiről nem maradt sok emlékem – már akkor sem tudtam annyira belemerül, de akkor még nagyon fiatal voltam ehhez a műfajhoz. Ezért döntöttem úgy, hogy megpróbálom most újra, és a jó poénok nagyon tetszettek, szinte az egész ilyen ironikus és paródiaszerű volt. Most viszont több bakit is észrevettem azon a pár oldalon, amit elolvastam nemrég és ez eléggé felbosszantott, illetve Jaz gondolkodása – a poénokon kívül – sem nyerte el a tetszésem. Lehet neki futok majd még egyszer, de most nem. Sajnálom. ):

Maminti_tündér

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Tetszett a könyv, jó volt a humora, a világa, jó volt a hőseink közti pezsgés, amire ők maguk számítottak legkevésbé. :)
Kedveltem a mellékszereplők nagy részét is.
A végefelé nekem kicsit zavaros volt, nem azt mondom, hogy érthetetlen, de oda kellett figyelni.
A könyv legnagyobb hátránya, hogy magyarul nincs és nem is várható folytatás. Egy újabb méltatlanul félbehagyott sorozat, pedig nem is Kellys… :(

zsorzsi

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

A történet jó volt. A stílus is jó lenne, mert a könyv olvastatja magát. Ami zavart, az hogy a párbeszédek sokszor zavarosak. Nem egyértelmű, hogy éppen ki beszél.

Darolyn

Sorozat 1-5. része

Végre találtam még egy olyan sorozatot, ami a sokadik részében is tartja a színvonalat, világ, történet, karakterek, humor szintjén egyaránt. Élveztem olvasni, vártam a Vayles részeket, a karakterek összesurlódása még az 5. részben is tartott, de ez cseppet sem rontott a történeten.
Sajnálom, hogy nem fordítottak le több részt, ez a sorozat megérdemelné a terjesztést.

Szerintem voltak benne következetlen vagy…. inkább úgy mondom, hogy Vayl háttere, az oda kapcsolódó infók lehet, hogy félrevezetők, fals infók, nem biztos, hogy teljes mértékben megfelelőek, alátámasztottak, kis utánajárást igényeltek volna. Pl.: az 1750-es években még nem volt Románia, elég lett volna annyit hozzátenni, hogy „a mai” Románia területéről származik.

Jegyzet magamnak: mindenképp folytatni!!

Sunshine

Szemét dolog a félelem. Mert soha nem lehet tudni, mikor támad.

enechh

Micsoda pasi! Kár, hogy pár évszázada már nem nagyon él.

enechh

– Add ide a gyűrűt! – sziszegte Liliana, olyannyira kísértetiesen hasonló mozdulattal, mint Tolkien Gollamja, hogy el is nevettem magam.

Sunshine

Eltemettem a múltam, és félig magamat is

enechh

Ahogy vezetsz, attól hányingerem van, pedig nincs is gyomrom.

Sunshine

A munkám megölt, aztán megmentette az életem. A sors iróniája, nem?

Fleur_Rouge_Cerise

– Nézd, Pete, tényleg szóltál már, hogy fejezzem be a karambolokat. Mert túl költséges a javíttatás. Ezt mondtad. És én befejeztem. Három hónapja nem volt balesetem. Hiszen tudod. Ezt a mostanit egyszerűen nem lehetett elkerülni.
– Úgy hallom, kiütötted az MI5-os kollégámat.
– Hát igen, de csak azért, mert a sofőrje benne volt az összeesküvésben. Rendbe fog jönni. Ugye ezt is hallottad? Talán csak hat hét kell a hátának, és meggyógyul.
– És úgy hallom, valami bomba is volt a történetben.
– De nem robbant fel!

Ryia

– Az ember úgy mondja meg az igazat, vagy úgy utaljon rá, hogy közben ne sokkolja vele a másikat.

Ryia

Hogy is van azokkal az emberekkel, akik a legjobban ismernek? Az ember sose árulja el nekik, hol található a titkos menj-csak-az-agyamra gomb, és mégis, mint a bölcsisek, valahogy mindig megtalálják, és folyton azt nyomogatják.

Sunshine

– Halott vagy – recsegte, és lassan megindult felém.
Gonosz vigyorral válaszoltam:
– Ki hinné, hogy ez mennyire így van!
Megállt, nem tudta, mihez kezdjen ezzel az információval.