Harapnivaló (Jaz Parks 1.) 117 csillagozás

Jaz Parks vámpírvadász
Jennifer Rardin: Harapnivaló

Egy ​hősnő, akinek sötétebb a múltja, mint áldozatainak.
Egy harc, amely mindhalálig tart… vagy még tovább.
Eljött a halandók és halhatatlanok összecsapásának ideje.

A CIA vámpírokat alkalmaz egy terrorista csoport megfékezésére, amely szintén lepaktál a vérszívókkal.
A cél nem kevesebb, mint Tor-al-Degan kiszabadítása, és segítségével a világ leigázása. Aki előbb hajtja igába a rémet, az kaparintja meg a hatalmat, és még valamit…
A hátborzongatóan tehetséges Jaz és főnöke, Vayl a titkosszolgálat alkalmazottjaiként nem csak a földi ellenséggel, de a legtitokzatosabb, misztikus erőkkel is harcba szállnak. Az ő számításaikat is keresztülhúzhatja azonban egy áruló a csapatból, vagy a szerelem, amely még akkor is elsöprő szenvedéllyel csap le, ha a kiválasztottak más-más világ lakói.

Jennifer Rardin világszerte sikeres sorozatának első részében előlép Jasmine E. Parks, korunk legvadabb és legvadítóbb vámpírvadásza. Feketeöves harcművész,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bloody Good Books Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2008
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541181 · Fordította: Nagy Mónika

CassyBlacksmith I>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Ha imádod a vámpíros történeteket és az akciódús kalandokat, akkor Jennifer Rardin könyve neked való. Jaz Parks, a főszereplő, egy vagány és erős karakter, aki természetfeletti lényekkel van körbevéve. Ebben a kötetben egy veszélyes vámpírral kerül szembe, miközben a magánélete is hullámvasútra kerül. A cselekmény tele van izgalmas fordulatokkal.
Azonban fontos megemlíteni a könyv gyengeségeit is. Az egyik ilyen a karakterek kidolgozattlansága. Bár Jaz Parks érdekes személyiség, néhány mellékszereplő nem kap elég szerepet és időt a fejlődésre. Néhányan közülük csak felületesen vannak bemutatva, és hiányzik belőlük a mélység, így az olvasónak nincs elég ideje jobban megismerni őket. Nagyon látszik, hogy egy sorozat kezdő kötetéről van szó, mert elképzelhető, hogy az írónő később jobb munkát végzett. Viszont magyar nyelven nem folytatták ezt a sorozatot, ezt csak akkor vettem észre, amikor a Moly.hu-n rákerestem.
Ez a történet egy közepesen szórakoztató könyv, amely izgalmas cselekményt és szellemes párbeszédeket kínál, de ne várjunk tőle túl sokat. Sok volt benne a következetlenség, a kidolgozatlanság, a végső harc is elég elnagyolt. Ha nem tervezed, hogy angolul fejezed be a sorozatot, akkor nincs értelme belekezdeni. Ennél már az Anita Blake sorozat is sokkal jobb volt, inkább azt ajánlom helyette.

Hópárduc P>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Szeretem a vámpíros történeteket, de valahogy mégsem volt ez az igazi….

schesztiஐ >!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Sajnos már eléggé az elején rájöttem, hogy ez nem nekem való. Sem a stílus, sem a főszereplő, sem a történet nem kötött le eléggé, végigrágtam, volt, ahol tetszett is, de valójában nagyon kevésnek éreztem.
Vayl volt az, akit az első pillanattól nagyon kedveltem, sajnos az ő karaktere nem teljesedett ki, pedig lehet, hogy dobott volna a sztorin.
Néha azt hiszem, nem bírtam követni az eseményeket, vannak homályos foltok, mert nincs minden logikusan, rendezetten végigvezetve a történeten. De ez nem hiszem, hogy sokat levont belőle, ha maga a stílus olyan lenne, talán egyáltalán nem is zavart volna.
(Lehet, hogy angolul annyival jobb, hogy még 7 részt kiadtak belőle? Magyarul én biztos nem mennék tovább.)

Szisszamisza>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Már kétszer olvastam ezelőtt, de semmire sem emlékeztem belőle. Olvasás közben gondolkoztam, hátha rémlik valamelyik rész, de semmi. (Felesleges új könyveket vennem ezek szerint, mire elilvasom mindet kezdhetem előlről, mert úgy sem emlékszem rájuk XD )
Nagyon belevaló karakter Jaz, de néha egy picit sok a belső monológ. Nem értem miért nincs benne egy csepp romantika sem, pedig Vayl annyira egyértelműen ott van… lehet s későbbi részekben lesz valami ( amit nem egyhamar fogok megtudni, mivel a többi részét már nem adták ki magyarul… hatalmas pacsi :/). Nagyon gyorsan pörögnek az események, ha több időm lett volna tuti 1 nap alatt végzek vele :) Szóval szerintem jó kis könyv :D

anddie>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Nagyon tetszett! Humor,kaland, akció! Már alig várom a folytatást! Kíváncsi lennék az írónő többi könyvére is.

Darolyn>!

Sorozat 1-5. része

Végre találtam még egy olyan sorozatot, ami a sokadik részében is tartja a színvonalat, világ, történet, karakterek, humor szintjén egyaránt. Élveztem olvasni, vártam a Vayles részeket, a karakterek összesurlódása még az 5. részben is tartott, de ez cseppet sem rontott a történeten.
Sajnálom, hogy nem fordítottak le több részt, ez a sorozat megérdemelné a terjesztést.

Szerintem voltak benne következetlen vagy…. inkább úgy mondom, hogy Vayl háttere, az oda kapcsolódó infók lehet, hogy félrevezetők, fals infók, nem biztos, hogy teljes mértékben megfelelőek, alátámasztottak, kis utánajárást igényeltek volna. Pl.: az 1750-es években még nem volt Románia, elég lett volna annyit hozzátenni, hogy „a mai” Románia területéről származik.

Jegyzet magamnak: mindenképp folytatni!!

BlueWinter>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Valahogyan mégsem sikerült megbarátkoznunk. Amikor először olvastam – amiről nem maradt sok emlékem – már akkor sem tudtam annyira belemerül, de akkor még nagyon fiatal voltam ehhez a műfajhoz. Ezért döntöttem úgy, hogy megpróbálom most újra, és a jó poénok nagyon tetszettek, szinte az egész ilyen ironikus és paródiaszerű volt. Most viszont több bakit is észrevettem azon a pár oldalon, amit elolvastam nemrég és ez eléggé felbosszantott, illetve Jaz gondolkodása – a poénokon kívül – sem nyerte el a tetszésem. Lehet neki futok majd még egyszer, de most nem. Sajnálom. ):

Maminti_tündér>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Tetszett a könyv, jó volt a humora, a világa, jó volt a hőseink közti pezsgés, amire ők maguk számítottak legkevésbé. :)
Kedveltem a mellékszereplők nagy részét is.
A végefelé nekem kicsit zavaros volt, nem azt mondom, hogy érthetetlen, de oda kellett figyelni.
A könyv legnagyobb hátránya, hogy magyarul nincs és nem is várható folytatás. Egy újabb méltatlanul félbehagyott sorozat, pedig nem is Kellys… :(

annabicsak>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Na hát ide elkelne a folytatás…
Nem lesz kedvenc, és nem lesz életem története, de egyértelműen olyan könyv, amibe érdemes belekezdeni. Tetszik, hogy nem a sablont követi a történet, sőt… Elég összetett és sokszínű ahhoz, hogy ebből valami igazán izgalmas lehessen a további részekben.
Jaz karaktere eléggé érdekes, de nekem tetszett. Bevallom néha nekem is sok volt a monológjaiból, de összességben jó keretet adott a cselekménynek. Érdekesnek találtam a mellékszereplőket is, főleg hogy ennyire sokfélék voltak, de Vayl-ről szívesen olvastam volna többet is, nála valahogy érezni, hogy itt valami több van.
És itt a bökkenő: ugyanis egyértelműen kimondják a végén, hogy ez csak az első harc volt ebben a világban, de sajnos ez a sorozat is elbukott és a további részei nem lettek magyarra fordítva. Tény és való nem a tipikus vámpíros sztori ez, de nálam érdemes lenne egy folytatásra.

haligali>!

Jennifer Rardin: Harapnivaló Jaz Parks vámpírvadász

Olvastam jó és rossz véleményeket, de ez szubjektív. Nekem tetszett egy elit CIA csapat melynek tagjai között vámpírok is vannak, tehát ez egy titkos elit részleg :), kutat egy gyilkos vírus után. Nyomozás során sok múltbéli érdekességre derül fény hősnőnk életéből. De aki szereti a hasonló könyveket és szeretne egy kicsit CIA ügynök bőrébe bújni :) … van itt üldözés, korrupt politikusok, verekedések, nyomozás, és cuki pár száz éves pasi. :)
De a kedvenc mondatom a könyvből: „Micsoda pasi! Kár, hogy pár évszázada már nem nagyon él.” Fél pont le mert nincs több része magyarul :(

Sunshine>!

Szemét dolog a félelem. Mert soha nem lehet tudni, mikor támad.

enechh>!

Micsoda pasi! Kár, hogy pár évszázada már nem nagyon él.

enechh>!

– Add ide a gyűrűt! – sziszegte Liliana, olyannyira kísértetiesen hasonló mozdulattal, mint Tolkien Gollamja, hogy el is nevettem magam.

Fleur_Rouge_Cerise>!

– Nézd, Pete, tényleg szóltál már, hogy fejezzem be a karambolokat. Mert túl költséges a javíttatás. Ezt mondtad. És én befejeztem. Három hónapja nem volt balesetem. Hiszen tudod. Ezt a mostanit egyszerűen nem lehetett elkerülni.
– Úgy hallom, kiütötted az MI5-os kollégámat.
– Hát igen, de csak azért, mert a sofőrje benne volt az összeesküvésben. Rendbe fog jönni. Ugye ezt is hallottad? Talán csak hat hét kell a hátának, és meggyógyul.
– És úgy hallom, valami bomba is volt a történetben.
– De nem robbant fel!

Sunshine>!

Eltemettem a múltam, és félig magamat is

enechh>!

Ahogy vezetsz, attól hányingerem van, pedig nincs is gyomrom.

Sunshine>!

A munkám megölt, aztán megmentette az életem. A sors iróniája, nem?

Ryia>!

– Az ember úgy mondja meg az igazat, vagy úgy utaljon rá, hogy közben ne sokkolja vele a másikat.

Ryia>!

Hogy is van azokkal az emberekkel, akik a legjobban ismernek? Az ember sose árulja el nekik, hol található a titkos menj-csak-az-agyamra gomb, és mégis, mint a bölcsisek, valahogy mindig megtalálják, és folyton azt nyomogatják.

Sunshine>!

– Halott vagy – recsegte, és lassan megindult felém.
Gonosz vigyorral válaszoltam:
– Ki hinné, hogy ez mennyire így van!
Megállt, nem tudta, mihez kezdjen ezzel az információval.