Veled ​minden hely ragyogó 400 csillagozás

Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Megejtően szép kamasz szerelem három hónapja ez a sodró lendületű és megrázó történet, de még ennél is több: élet, halál, betegség, előítéletek és megbélyegzés, önfeláldozó igyekezet, gyász és a tragédiából való katartikus feltámadás körül forog Theo és Violet love storyja. A két végzős középiskolás fiatal öngyilkosságra készülve ismerkedik meg az iskola óratornyának keskeny párkányán állva. Ki menti meg a másik életét? Ki a felelős a másikért? Ki és mit tehet (tehetne) a leselkedő végzet ellen? Bepillanthatunk egy szeretnivaló fiú gondolat- és érzésvilágába, gyermekkori traumáiba, amelyek elkerülhetetlenül sodorják őt a kezdettől fogva sejthető végzet felé. A paradox módon felemelő vég mégis meglepetést tartogat az olvasónak, és egyhamar nem feledjük, ahogy Theót sem, aki rövid, üstökösszerű létével új életre serkenti szerelmét, Violetet.

Eredeti mű: Jennifer Niven: All the Bright Places

Eredeti megjelenés éve: 2015

430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632616575 · Fordította: Kocsis Anikó
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616568 · Fordította: Kocsis Anikó

Theodore Finch · Violet Markey · Virginia Woolf · Bren (Brenda Shank-Kravitz)

Niitaa P
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Mi volna ha ilyen lehetne az élet is? Hogy csak a boldog részét tartsuk meg, és semmit se a szörnyűből – még a kicsit kellemetlent is mellőznénk. Ha a rosszat kivágnánk és csak a jót tartanánk meg?

Ez a könyv egy gyönyörűen tragikus történetet mesél el.

Ha befejezek egy könyvet, szeretem az értékelést szinte azonnal megírni róla, hogy a friss élmény, hatások által vissza tudjam adni az értékelésben azt, ami átcikázott rajtam. Ennél a könyvnél erre nem voltam képes. Kellett egy, majd még egy nap, hogy leülepedjen. S még most sem igazán jutok szóhoz.

Jennifer Niven – ahogy kifejti az utószóba is – a könyvbe a saját tapasztalatait, életeseményeit is beleszőtte. Talán ezért lesz ennyire szívhez szóló és brutális hatású ez a történet. Minden családnak meg van a maga keresztje, amit generációk hordanak magukkal. Lehet ez egy név, egy régebbi rossz döntés, bármi. A kérdés az: Ki mersz törni belőle? Jelen esetben Violet keresztje a testvére halála. Szomorú, szívszorító dolog, s meg is értem, hogyan került fel az óratoronyban. A Nem a te hibád és az ő már jobb helyen van, sosem a kívánt hatást érik el, hanem pont ellentétesen sülnek el: magadat fogod hibáztatni a történtekért, még ha abszolút nincs is benne semmilyen ráció.

Finch és Violet történetét mindenkinek meg kellene ismerni. Átértékeli az ember a saját értékeit, viselkedését és az egész életét. Ajánlom azok figyelmébe, akiken már átfutott az öngyilkosság gondolata. Akik nem tudnak kilábalni egy-egy nehezebb helyzetből. Akik segítséget szeretnének kapni. S mindenki másnak, aki elég erősnek érzi magát ehhez a csodálatos történethez.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2016/11/jennifer-niven-ve…

wurzel_gabriella
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Soha, de soha nem olvastam még ehhez hasonló könyvet.
Nincsenek szavak, amikkel ki lehetne fejezni a mostani érzéseimet.
Nincsenek szavak….

KönyvMoly_1989 P

The Fray: How To Save a Life

Bepötyögtem egy 15 soros értékelést, de kitöröltem, mert egyszerűen nem találom a megfelelő szavakat, amelyekkel kifejezhetném, mennyire megérintett és megrázott ez a könyv…

Köszönöm Jennifer Niven.

Naiva P
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Nem könnyű ezek után bármit is írni, pedig hagytam némi elmélkedési időt magamnak. Még most sem tudnám leírni, hogy mi az összesített érzésem a történettel kapcsolatban. Kedvenc ugyan nem lett, de alaposan meglepett és több mondanivalója is volt a könyvnek. Valóban a legtöbb ember külföldre, valamelyik felkapott világvárosba vágyik, vagy a tengerpartra, egzotikus helyekre, miközben azt a helyet, ahol él még csak nem is ismeri.
Kezdeném a leges-legjobbal, magával a borítóval. Annyira egyedi, olyan szép és nagyon kreatív. Teljes mértékben összefoglalja a könyv lényegét. A szerző nem beszélt mellé. Kiválóan érzékeltette magát a mentális betegséget és annak hatását a körülöttünk élőkre.. Sejtettem, inkább tudtam, mi lesz a végkifejlet. Nagyon csak nyomokban éreztem a romantikus szálat, és a kémiát a két szereplő között (főként Violet részéről éreztem, de ennek érthető az oka), mégis magával ragadott az írásmód, ahogy Finch zseniális elméje is. Az utolsó fejezeteknél már alig láttam a könnyektől. Ami a legjobban megrendített az a szerző utószava volt.
Összességében nagyon keserédes történet, tele felemelő pillanatokkal, reménnyel és hatalmas mondanivalóval. Szerettem a két főszereplőt és imádtam Finch sokszor zavaros, de félelmetesen zseniális gondolatait.

Roni_olvas
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Elolvastam néhány értékelést. Darabokra szaggatott szívekről, kihullajtott könnycseppekről, fájdalmas érzésekről.
Aztán arra gondoltam, hogy én egyáltalán nem érzem ezt. Nem érzem, hogy darabokra hullottam volna, hogy szétszaggatott volna, nem ejtettem egyetlen könnycseppet sem.
Aztán rájöttem, hogy miért… Azért, mert őrjítően, végeláthatatlanul dühös vagyok! A szülőkre, a tanárokra, az iskolástársakra, a testvérekre…mindenkire, aki felelős lehet egy hasonló dologért!
Azokra, akik vakon mászkálnak, akik nem látnak, vagy nem akarnak látni, akik hagyják, hogy egy önmagában is sérült és sebzett kislány vegye észre először a jeleket, és próbáljon meg erején felül tenni ellene.

Nem, nem az kell, hogy fájjon, hogy sajnáljuk, hogy könnyet ejtsünk. Az kell, hogy meglássuk, észrevegyük, hogy segítsünk!

Elmondhatatlanul dühös vagyok! Ránk, felnőttekre!

/A könyv egyébként csodaszépen megírt, tökéletes egész. Reális, és nagyon lírai. Pont a realitása miatt fájó…/

vikcs P
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/06/jennifer-nive…

"A könyvnek sajátos stílusa van, amely egyszerre humoros és torokszorító, hiszen a való világot olvashatjuk, egy fiú gondolatait, aki meg akar halni.

Egyre többször előkerül az öngyilkosság és a depresszió témája, amelyek nagyon komoly és veszélyes dolgok, és a mai világban, talán pont az egyik ismerősünkkel is megtörténik. Sokszor. Azok, akik már átélték, vagy benne vannak, tudják, milyen rossz, és azt hiszik, nincs menekvés ebből az állapotból. De igenis VAN! Csak ne félj segítséget kérni, mert abban nincs semmi baj! A szerző elég komolyan érzékelteti, hogy ne takarjuk el a szemünket és dugjuk be a fülünket az ilyen dolgok elől, mert ezekről igenis beszélni kell, főleg a mai fiatalokkal. Nagy nyomás nehezedik rájuk, nagyon leterhelik őket, mind a suliban, mind a magánéletben, folytonos megfelelési kényszer alatt vannak, és ha már valaki egy kicsit is kilóg, azt gúny, vagy piszkálódás tárgyaként kezelik. Figyeljünk egymásra!

A könyv nagyon különleges, megérdemli azt, hogy mindenki a kezébe vegye, hogy mindenki tanuljon belőle. Nekem egy picit hiányzott belőle valami, de ettől függetlenül megértettem a mondanivalóját, és eléggé sokkolt is."

agi89 P

Csodálatos.
Borzasztó.
Lélek legmélyére bemászós.
Sírós.
Miközben mosolygós.
Lélek szétcincálós.
Az emberekre nagyon megharagítós.
Elgondolkodtató.
Sokszor újraolvasós.

Én is itt voltam. KÁ.

430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616568 · Fordította: Kocsis Anikó
V_Ili P
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Már egy napja elolvastam a könyvet, de nincs egy épkézláb gondolatom.

Ezt @pveronika-tól vettem kölcsön (bocsi)

" Az értékelésemet az írónő szavaival zárom, talán ez fejezi ki legjobban milyen is volt ez a történet.
„Akartam írni valami felkavarót.
Akartam írni valami kortársat.
Akartam írni valami keményet, súlyosat, szomorút de vicceset.”

Szerintem sikerült. Nem volt egy egyszerű történet.
Annyit azért hozzá fűznék, hogy gyerek vállalás előtt el kéne küldeni a leendő szülőket valamilyen felmérésre, hogy mennyire vannak felkészülve arra, hogy gyerekük legyen.
Talán nem lenne ennyi gyermek bántalmazás, ennyi lelkileg sérült gyerek.
Mert nem abból áll egy gyerek felnevelése, hogy ha olyan kedvem van bokszzsáknak használom, vagy rúgok bele egyet, vagy megkérdezem mi volt a suliba, de hogy mit válaszol, az már nem érdekel.
Fel sem tűnik, hogy átrendezi a szobáját, vagy nem aggódok, ha napokig nem jön haza.
Nem ez a válasz, hogy „ő ilyen, mindig ezt csinálja”

Egy jó dolog volt abban hogy a héten meg voltam fázva, feltűnés nélkül tudtam fújni az orrom. :(

AniTiger MP
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

Ez a négy és fél csillag olyan, hogy bármikor újraolvasnám a történetet, mert megzavart, felbolygatott és megérintett, még ha nem is volt tökéletes. Jól esett, kizökkentett, beszippantott… ekkora hatással régen volt rám könyv, pedig ez csak egy újabb túlhypeolt „szomi”-könyv (hogy a rosszakaróit idézzem). ;)

Kicsit hatásvadász volt, de tetszettek a túraállomások, imádtam Indiana nevezetességeit, a fordított geocaching-ot, a lány igyekezetét, hogy feldolgozza a gyászát és a fiú „ébrenlétének” a pillanatait.

Új bakancslista-tétel: A Mobil Könyvpark (Bartlett) kapcsán: egyszer látni egy mobil könyvparkot (Lakókocsik átalakítva könyvesboltokká, guruló könyvesbolt!) *.*

Bővebben a blogon:

kellyolvas P
Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó

A szerző írásmódja gyönyörű, pontosan a helyére illik minden mondat, minden leírás. Nincs jobb szó, valós volt az egész, szépítés és finomítás nélküli, őszinte. Nagyon nehéz a mentális gondokról írni, ilyen mélyen sérült karakterekről, de Jennifer Niven megcsinálta. Nem mindenki tudja kezelni ezt a feszültséget, mert sok ponton nyomasztó, de hidd el, minden egyes sorát megéri olvasni ennek a történetnek. Különleges még a rengeteg irodalmi utalás, idézet, nem elcsépelt, hanem csodálatos, egyedi gondolatokkal. Számomra és remélem minden olvasó számára rámutatott a szerző, hogy beszélni kell a problémákról, s e g í t s é g e t k e l l k é r n i !!!! Feltétlenül és halogatás nélkül.
Ez egy nagyon különleges, szívszaggató történet, amit akkor is olvasnod kell, ha hozzám hasonlóan kikészülsz tőle, mert megéri az élmény, megéri megismerni ezeket a karaktereket, mert benned fognak tovább élni és megérdemlik az öröklétet.
Bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2015/11/jennifer-niven-ve…

Acton

Te vagy a szivárvány összes színe a vakító fehérségben.

Kapcsolódó szócikkek: szivárvány · Theodore Finch
abstractelf

– (…) Ő volt a legjobb barátom.
– Nekem sohase volt ilyenem. Milyen érzés?
– Nem tudom. Talán az a lényege, hogy önmagadat adhatod előtte, bármilyen is vagy. Megmutathatod a legrosszabb és a legjobb oldaladat. És bármi legyen is, szeret. Összeveszhettek, de ha haragszol is rá, tudod, hogy mindig a barátod marad.

Kapcsolódó szócikkek: barát · barátság · Eleanor Markey · Theodore Finch · Violet Markey
Mivid

Arra jövök rá, hogy nem az számít, mit hozol el magaddal, hanem, hogy mit hagysz ott magadból.

418. oldal (Maxim, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Violet Markey
Belle_Maundrell

Milyen borzalmas érzés, hogy nem tudunk segíteni azon, akit szeretünk.

Kapcsolódó szócikkek: segítség · szeretet · Violet Markey
abstractelf

Úgy kell élnünk, hogy soha ne kelljen semmit se sajnálnunk. Könnyebb, ha az ember mindig helyesen cselekszik, így aztán később nem kell semmiért se bocsánatot kérnie.

Acton

– Az a gond az emberekkel, hogy általában elfelejtik, hogy többnyire és igazán csak a kis dolgok számítanak.

Fay

A mai nap jó a halálra?

Kapcsolódó szócikkek: halál · Theodore Finch
Belle_Maundrell

– Nekem éjjel megy legjobban a gondolkozás, amikor mindenki alszik. Senki sem zavar, nem szól közbe, nem zajong. Szeretek akkor fent lenni, amikor senki más nincs ébren.

kellyolvas P

Hazaérve hosszú ideig ülök a kocsiban, és nem akarom megtörni a varázst. A mai nap még velem, bennem van, és Violet is. Végigveszem, hogy mit szeretek benne. Ahogy a szeme ragyog, amikor beszélgetünk, vagy mesél valamiről. Ahogy ajkával formálja a szavakat, amikor olvas. Ahogy rám néz – mintha csak én léteznék a világon, mintha átlátna a bőrömön, a húsomon, a sok hülyeségemen, és tényleg látná, ki vagyok – úgy, ahogyan még én sem látom magam.

Kapcsolódó szócikkek: Violet Markey