Moxie, ​avagy a vagány csajok visszavágnak 4 csillagozás

Jennifer Mathieu: Moxie, avagy a vagány csajok visszavágnak

A vagány csajok visszavágnak!

Vivian Carter besokallt. Elege van a texasi kisváros középsulijából, ahol a focicsapatnak mindent szabad. Elege van a szexista öltözködési előírásokból, a folyosói beszólásokból, de legfőképpen abból, hogy értelmetlen szabályok mentén élje az életét.
Az anyja a kilencvenes évekbeli punk-rock mozgalom, a Riot Grrrl tagja volt. Viv a nyomdokaiba lépve készít egy feminista szóróújságot, amit név nélkül eljuttat a diáktársaihoz. Nincs ezzel más célja, csak kiereszteni a gőzt, a lányok azonban a kezdeményezés mellé állnak. Valóságos forradalom robban ki. A csajok forradalma.
A Moxie egy olyan történet, ami belőled is kihozza a lázadót.
Minden bizonnyal film készül belőle. Amy Poehler színésznő, író, producer produkciós cége tűzte ki célul a megfilmesítését.

Nyerj a könyvből energiát és dobd be magad, ahol csak kell!

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634575078 · Fordította: Hajdú Beáta

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog
Jennifer Mathieu: Moxie, avagy a vagány csajok visszavágnak

Kétség sem fér hozzá, hogy a Moxie napjaink egyik legfontosabb regénye. Olyan, amit mindenkinek el kéne olvasni, és mindenkinek be kéne állnia a harcba, hogy soha, egy lánynak se kelljen elviselnie azt, amit Blankának, Vivnek – és a barátnőinnek. Hogy megmutassa, az összefogás mekkora eredményre vezethet.

Bővebben a blogturnén:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2019/10/konyvkritika-jennifer-ma…

szofisztikáltmacska
Jennifer Mathieu: Moxie, avagy a vagány csajok visszavágnak

Borzasztóan sajnálom, hogy a tizenhat éves önmagam még nem olvashatta ezt a könyvet, mert nagyon sokat adott volna annak a folyton bizonytalankodó, a konfliktusoktól félő, ezért gyakran inkább csendben maradó lánynak, aki voltam. Kétszer tizenhat évesen is remek olvasmány volt, de felnőtt nőként teljesen más élményt adott, más érzéseket keltett bennem, mint egy önmagát kereső kamaszlány esetében.
IMÁDTAM. Tényleg. A célcsoport is imádni fogja, nagyon friss, nagyon mai, nem kényszeresen didaktikus, de mégis sokat tanít az olvasójának az elfogadásról, egyenlőségről, önmagunkért való kiállásról és az összefogás erejéről. Kellenek az ilyen könyvek, mert csehül állunk a fentiek tekintetében és ki ne szeretne olyan könyvet olvasni, amit úgy csuksz be, hogy azt érzed, mostantól meg tudod hódítani az egész világot?
Bővebben: https://szofisztikaltmacska.blog.hu/2019/10/27/moxie

bookaholic_angel

Még soha nem mentem kettesben fiúval sehová, randizni sem randiztam, táncolni sem kértek még fel, és soha nem is csókolóztam. Közöm nem volt még soha fiúhoz. Soha életemben. Erre most tessék! Ez túl szép, hogy igaz legyen.