A ​Shakespeare-titok 64 csillagozás

Egy modern sorozatgyilkos az ősi titkot akarja
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

A ​Globe épp színpadra készül állítani a Hamletet, amikor a rendező és Shakespeare-kutató Kate Stanley különc mestere egy rejtélyes dobozkával állít be, amely állítása szerint páratlan felfedezéshez vezet. Mielőtt Kate mentora többet is elárulhatna, a sötét titkokkal teli múlt megismétli önmagát: a Globe leég, és romjai között egy halottra bukkannak, akit éppen úgy gyilkoltak meg, mint Hamlet atyját. Miután felnyitja a dobozt, Kate ráakad a shakespeare-i kirakójáték legelső darabkájára, és kezdetét veszi a kincsvadászat, amely Angliából Spanyolországon át egészen Amerikáig vezet.

Az okkult shakespeare-i tanok szakértőjeként Kate mindenkinél jobban tudja, mennyi titok és féligazság, rejtély és átok övezi a Bárd életét és munkásságát. Amint hozzáfog, hogy kibogozza a négyszáz éves rejtélyt szálait, hamarosan rádöbben, hogy a tét nem kisebb, mint a történelem egyik legjobban leplezett titkának megfejtése.

Csakhogy a titok nem egyedül Kate-et érdekli, és az eltemetett… (tovább)

Eredeti cím: Interred with Their Bones

Eredeti megjelenés éve: 2007

Alexandra, Pécs, 2008
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633690154 · Fordította: Babits Péter

Én_az_olvasó
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok Egy modern sorozatgyilkos az ősi titkot akarja

Egy fiatal kutató/színházi rendezőnő egy elveszett Shakespeare-kézirat nyomába ered, egy gazdag, idősebb színész és egy „testőr” kíséretében. Az alap ötlet jó: megkeresni egy elveszettnek hitt tárgyat több országot beutazva, apró nyommorzsákat követve, íródott már erre e témára néhány jó könyv. Hát ez nem lett az. Egy darabig tempósan zajlik a történet, aztán az írónő behozza a képbe történelmi személyeket (írók, papok, bárók, earl-ök, szeretők) és a velük kapcsolatos történések zavarosak, a magyarázatok követhetetlenek lesznek. Úgy a 300. oldal táján már csak arra tudtam gondolni, mikor érek a végére.

Alexandra, Pécs, 2008
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633690154 · Fordította: Babits Péter
Miestas
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Nem könnyű olvasmány, sok odafigyelést igényel, de megkapja az olvasó a jól megérdemelt jutalmát. Ami egy remek olvasmány kódfejtéssel,izgalommal, érdekességgel és egy icipici szerelemmel,de csak épp annyival ami még nem teszi csöpögőssé a művet és nem vonja el a figyelmet a lényegről magáról a nagy mesterről Shakespeare-ről.

Remek történet, még remekebb írás!
Minden sorát élvezet volt olvasni.
Rendkívül sok valós adalékkal .
Csak azért 5 csillagos, mert több nincs.

Bur3sz
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Fenntartással kezdtem bele a regénybe, olvasva a többiek hozzászólásait. De volt is miért. Én is belegabalyodtam a rengeteg névbe rendesen, főleg úgy, h néha napokat ki kellett hagynom az olvasásával. Mikor újra felvettem, bizony kutakodni kellett a memóriámban, h ki kicsoda. Maga a történet nem lenne rossz, csak az én érzésem szerint a kivitelezés sikeredett kicsit sutára. Azért olvashatónak van minősítve! :D

Bernadett_Mezei
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Izgalmas,érdekes olvasmány.Voltak olyan részek amiket többször is el kellett olvassak,mert nem értettem,szóval nagyon oda kell figyelni rá.Ereklyevadász,nyomozós könyv.Várom már,hogy a másik regénye is a kezembe kerüljön.Nagyon tetszett és más alkalommal is el fogom még olvasni.

kucrek P
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Véletlenül akadtam a könyvre, de vártam már, hogy olvashassam.
Nagyszerűen felépített történet, tele váratlan fordulatokkal, eseményekkel…
Mikor végre azt hittem, mindenre fény derül, láttam, hogy még alig hagytam el a könyv felét. Kérdeztem is magamban, hogy akkor mi jöhet még? És csak jöttek az újabb és újabb felfedezések, kalandok. Nem tudtam abbahagyni.
Szeretem az ilyen könyveket, hasonlít Tracy Chevalier-hez, és mégis más. Remélem, még sok ilyen könyvet ír és én mindet elolvasom :)
Persze az sem kevésbé kellett, hogy elolvassam, hogy a kedvenc íróm volt a téma!!!!

Steimetz
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Izgalmas, fordulatos, de a vége nem az igazi.

ritamatuska
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

nagyon tetszett, izgalmas és titokzatos, néhány igazán eredeti ötlettel

Emerencia P
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Jó kezdés,kicsit lapos folytatás.Néha kissé túlbonyolítva.De összességében nem volt rossz.

Sziszi
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Nagy várakozással kezdtem neki, de egy kicsit csalódtam. Izgalmasan indult, de egy idő után már nem tudtam ki kivel és miért, nekem zavarossá vált az egész történet.

Bagneso
Jennifer Lee Carrell: A Shakespeare-titok

Néha nehezen tudtam követni az eseményeket, sokszor vissza is kellett lapoznom, mert valami nem volt teljesen világos számomra a történet alakulásában. Nagyon szövevényes volt az egész regényvezetés, nagy odafigyelést igényel. Maradtak is sötét foltok, ami a cselekmény egy-egy apróbb részletét illeti, de összességében jó volt, lekötött és elgondolkodtatott.

Bur3sz

A rossz, mit ember tesz, túléli őt; a jó gyakorta sírba száll vele.

307. oldal (Alexandra, 2008)