Csendes ​vizeken 9 csillagozás

Jennifer Lauck: Csendes vizeken

Jennifer ​Lauck a most megjelent Csendes vizeken című könyvében folytatja az óriási sikert aratott Napsugaram című önéletrajzi művében megkezdett szívszorító történetét.
A tizenkét éves Jenny – kezében a rózsaszín bőröndjével, melyben legféltettebb titkait, az elveszett gyermekkor utolsó ereklyéit őrzi – leszáll a buszról a renói pályaudvaron, és az ismeretlen jövő tárul elé, amelyben nem várják előre kitaposott ösvények, egyedül a saját szívére hallgat… Elszakítják a bátyjától, Bryantől, egyik nevelőszülőtől a másikhoz kerül, de továbbra is tűri a sors megpróbáltatásait, és követi a túlélésre termett lélek belső iránytűjét. Amikor viszont Bryan döbbenetes és tragikus lépésre szánja el magát, Jennynek végül szembe kell néznie a titkokkal, a hazugságokkal, a magány fájdalmaival, melyek éveken át börtönbe zárták a szívét. A felnőtt Jenny rászánja magát, hogy megkeresi a válaszokat, és közben megérti, hogy a múltat nem lehet örökre bezárni, még akkor sem, ha teljesen… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2002
378 oldal · ISBN: 963368286X · Fordította: Fehér Fatime

ditke3>!
Jennifer Lauck: Csendes vizeken

A Napsugaram után kicsit gyengébb, de így is nagyszerű, szívszorító.

maneki_neko>!
Jennifer Lauck: Csendes vizeken

Szerintem egy kicsit túlírt, de az írónő nagyszerűen tudta érzékeltetni, mi zajlott a lelkében – maradéktalanul megértettem.