Zarándokúton 3 csillagozás

A keresés időszaka
Jennifer Lash: Zarándokúton

Jennifer Lash, a neves író- és festőnő daganatos betegségét fájdalmas műtéttel és kezeléssel gyógyították. Ezt követően magányos zarándokútra indult Franciaországon át Spanyolországba. A Szabad Föld Kiadó a haláláig mindvégig alkotó asszony rendhagyó úti naplóját – utolsó regénye, a Vérségi kötelékek tavalyi megjelentetését követően – adja közre, s ajánlja a kultúrtörténet és az egyházművészet iránt érdeklődő, illetve a hitükben elkötelezett olvasók figyelmébe.

Kossuth, Budapest, 2002
266 oldal · ISBN: 9638473290 · Fordította: Thomka István

kregina>!
Jennifer Lash: Zarándokúton

Jennifer Lash: Zarándokúton A keresés időszaka

Nehéz elsőként értékelést írni róla. Jennifer Lash inkább vallási oldalról közelíti meg a kérdést. Érdekes volt olvasni, de nekem valami hiányzott az olvasása közben.

XDóra>!

A kellő figyelmesség egyik módja talán nem egyéb, mint a türelmes várakozás. A dolgok előbb-utóbb jóra fordulnak.

XDóra>!

Menj zarándokútra! Az elfelé vezető út befelé vezető is lehet. Találd meg, hogy hol vannak a csodavárók! Figyeld ki, hogy mit tesznek és mit mondanak!

XDóra>!

A sötétség, ami azt illeti, valóban lelassítja a lépteinket, és arra kényszerít bennünket, hogy ne csak a kinézett cél felé tájékozódjunk, hanem meghalljuk a csönd hangját is; könnyen lehet, hogy ez a legfontosabb.

XDóra>!

Menj, amerre visz az út! Bárhova, csak menj!

1. oldaloldal

XDóra>!

Nem az elveszett dolgokon múlik az életem. Nincs jóvátehetetlen veszteség.

XDóra>!

Ne törekedj kiemelkedő tettekre, de kiemelkedően végezd a feladatodat, bármilyen jelentéktelen is az. És Szeretetből végezd.

XDóra>!

Mivel nem tudod, hogy mit hoz a jövő, könnyebben feloldódsz a pillanatban. Mivel a jövő nem terheli a figyelmedet, több szépséget veszel észre a jelenben.