Torn ​– Szétszakítva (Megveszekedett 2.) 132 csillagozás

Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Kötelesség vagy túlélés? – Melyik a fontosabb, amikor már semmi nem a régi?

Ivy Morgan életében minden a feje tetejére állt. Elárulták, majd a tündérek hercege kis híján megölte. Összetörve, megsemmisülve maradt magára, lelkében egy eget rengető titokkal, amit soha senki nem tudhat meg. Mert ha kiderül az igazság, a Rend végez vele.

És ott van Ren Owens, a Rend szexi, tetovált Elit-tagja, akit Ivy az ágyába fogadott és a szívébe zárt. Szikrázik közöttük a levegő, de Ivy tudja, hogy Rennek mindennél fontosabb a Rend iránti kötelességtudata. Ha tudná az igazságot Ivyról, soha többé hozzá sem érne.
Sőt életben sem hagyná. De akkor hogyan éljen azzal a tudattal, hogy hazudnia kell a szerelmének?

Ám ahogy a Másvilág hercege próbál egyre közelebb férkőzni hozzá, azzal a szándékkal, hogy segítségével kinyissa a birodalma kapuit, Ivynak nem marad választása. El kell döntenie, kiben bízzon. Mert már nemcsak a szíve, hanem az egész emberiség léte a tét.

Hagyd, hogy magával ragadjon!

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zafír pöttyös könyvek Könyvmolyképző

400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635972975 · Fordította: Tóth Katalin
400 oldal · ISBN: 9789635972982 · Fordította: Tóth Katalin
400 oldal · ISBN: 9789635972999 · Fordította: Tóth Katalin

Tink · Ren Owens · Ivy Morgan · Drake (A herceg)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Az első részt még a magyar megjelenés előtt anno eredetiben olvastam, de annyira nem nyűgözött le, így akkor nem folytattam. A hősnő tiszta Merida, Tinks figurája meg Jinx koppintása a Boszorkányfutamból. A gonosz, csúnya tündék meg mintha Moning Tündérkrónikáiból lopakodtak volna át egy kis szereplésre. A második részben az írónő fokozza a drámát, nem sajnálja megkínozni a főszereplőit. Kiderül még egy-két titok a múltból, és ha a megérzéseim nem csalnak a Rend a végén nem csupa jófiúk gyülekezete lesz.

FVCsilla P>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Még mindig nem sikerült maradéktalanul elégedetté tennie ennek a sorozatnak. Ivy és Ren kapcsolatában kihunyt a tűz, talán parázslik még, de nem sok jövőt jósolok nekik, a történtek ellenére sem. A tündér herceg nagyon kellett ebbe a történetbe, hogy adjon egy kis lökést, spoiler.
Tink egyértelműen a legjobb karakter, az első részben, hol bosszantónak, hol cukinak találtam, na de most….

latenight_reader P>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Sokkal jobban tetszett, mint az első része a sorozatnak, mivel a korábbiakhoz képest most JLA több izgalmat tartogatott az olvasói számára, ami egyenes arányban áll azzal, hogy szereplőinek pedig több szenvedés jutott.

Szerintem túl sok SJM behatás ért az utóbbi időben, mert itt is azt vártam, hogy majd belép a képbe az a vonzó idegen, aki majd felkavar minden érzelmi szálat, de hát ez nem egy SJM könyv, így ez a fordulat elmaradt és legnagyobb bánatomra minden maradt a régiben.

Mert ha őszinte akarok lenni, akkor számomra Ivy és Ren kapcsolata szörnyen ellaposodott. Nem éreztem azt a vibrálást, mint amit JLA másik sorozatánál a Titán sorozatnál Seth és Josie között éreztem vagy akár Hawke és Poppy között egy másik sorozat kapcsán. Itt valamiért annyira gyorsan történtek a dolgok, hogy nem volt idő arra, hogy jobban kötődni tudjak hozzájuk, vagy több érzelmet váltsanak ki belőlem.

Na de akkor miért is adtam 4,5 csillagot, ha ennyire nem volt már ínyemre ez a kis románc?

Minden más miatt, mert engem igenis érdekel, hogy hogyan tovább és, hogy mi rejlik még a Másvilágon, hogy milyenek is pontosan ezek a tündérek és hogy a gonosz – mert sajnos hiába vártam, hogy Drake jó legyen – elnyeri-e méltó büntetését a történet során elkövetett tettei után.

Na és persze ott van az én kedvenc karakterem is, Tink, aki nélkül bizony itt 3-4 csillagnál nem adhatnék többet, mert nélküle fele ennyire szórakoztató és most már mondhatom azt, hogy izgalmas sem lenne a cselekmény.

Szóval habár nem voltam makulátlanul elégedett, de mégis remek kikapcsolódást nyújtott a folytatás és rengeteg új titokra derült fény ezekkel a kegyetlen lényekkel kapcsolatban, amiknek köszönhetően alig várom a folytatást.

Infierno>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

A százalékok remekül mutatják, hogy ez bizony klasszisokkal jobban sikerült, mint az első rész. Ahogy az első kötet vége felé, úgy ezt is alig bírtam letenni, még a reggel 3-kor induló buszúton is ezt olvastam alvás helyett. Így aztán két nap leforgása alatt ki is végeztem.

Sokkal több esemény van benne, mint az első részben, új karakterek jelennek meg. spoiler Tink karaktere még mindig kedvenc, és habár könyvön nem szoktam nevetgélni, Tinknek hála sikerült, egyszerűen imádtam.

Alig várom, hogy elolvashassam a harmadik részt is, de egyelőre csak angolul találtam meg.

anyi_olvas P>!

Jennifer L. Armentrout – Megveszekedett 1-2
Tény nem ez a legerősebb sorozata az írónőnek, de be kell valljam írhat nekem akár JLA -A lazacok bevonulásáról,(Jó kis Magyar Vándor című film utalás)akkor is elolvasnám, annyira jó stílusban ír. Az ő könyvei azok, amit simán kiolvasok egy nap alatt.
❕Kezdek rájönni, hogy JLA zombi és hibrid fétise van. Habár ez nem lep meg, mert hatalmas Walking Dead és Odaát rajongó. Jó pár fajt létrehozott már kezdve a luxenektől egészen az originekig.❕
De térjünk is vissza a könyvekre. Ismét egy fantasy elemekkel átszőtt modernkori világot képzelj el magad elé, ahol léteznek tündérek, feltündérek és Browniek. Az utolsó faj a kedvencem egy mini házsártos szárnyas kis tündérféleség Tink.
Ivy Morgan egy különleges szervezet a Rend tagja, melynek feladata megvédeni az embereket a tündérektől. De egy éjjel mikor ismét küldetésre indul az élete örökre megváltozik, mivel találkozik egy őstündérrel, akitől életveszélyes sebeket szerez. De minden rosszban van valami jó, mert mielőtt elvesztené az eszméletét egy gyönyörű smaragd zöld szempár néz le rá.
Aki nem más, mint Ren az Elit tagja, akinek feladata felkeresni és megölni a féltündéreket.
Egy valamit ígérhetek ezzel a két könyvvel kapcsolatban, izgalmakban nem lesz hiány.
Ez a te könyved lesz, ha szereted:
☀️ A különleges fantasy elemekkel átszőtt mai modern világokat. (pl Luxen sorozat)
☀️ A humoros mellékszereplőket.
☀️A tündéreket, akik itt nem éppen jók.
☀️ A könnyed és laza stílusú írasmódot.
☀️ Jennifer L. Armentrout munkásságát úgy ahogy van

És soha de SOHA eszedbe ne jusson rálesni a filmre, mielőtt olvastad volna a könyvet, mert az a film beleég a retinádba és csak úgy tudod elképzelni ,onnantól kezdve a szereplőket. (Nem pozitív értelemben.)

krisztiii88>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Nem volt rossz, de talán egy fokkal kevésbé volt izgalmas, mint az első rész.
Tink-et továbbra is imádom, hatalmas szövege van. Elég meglepő volt, mikor kiderültek róla dolgok, kíváncsi vagyok ez még fokozódik-e a következő részben.
A tündér herceg jól hozta azt a szerepet, ami elvárható volt tőle, de azért többet is ki lehetett volna hozni belőle, meg a spoiler , sokkal izgalmasabbá is lehetett volna tenni, több cselekményt belevinni. Szerintem kissé unalmasra sikeredett az egész történet, Hiába voltak benne csattanók, meg fordulatok, valahogy mégsem volt elég, hiányérzetem maradt a végére.
Ren kaphatott volna kicsivel több szerepet is. spoiler.
Kíváncsi leszel a befejezésre, de nem fogom lerágni a körmöm, hogy mikor jelenik már meg.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Ritka, ha egy második rész jobban tetszik az elsőnél, de itt ez történt. Ez a könyv egy pillanatra sem lassított le, tele volt izgalmas, dinamikus jelenetekkel, miközben kaptuk a szokásos Armentrout humort, a romantikát és a jobbnál jobb karaktereket.

Bővebben a blogomon:
» https://sorok-kozott.hu/2022/10/konyvkritika-jennifer-l…

K_A_Hikari I>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

„Nem voltam egyedül. Kicsit megtépáztak, de össze nem törtek.”

Ha őszinte akarok lenni magammal, akkor az a helyzet, hogy kíváncsi voltam erre a kötetre.
Továbbra se találom a közös hangot ezzel a trilógiával, de nem fogom félbehagyni. Kiaknázatlan lehetőségek tárháza ez a könyv, és amikor lehetne izgalmas, akkor is unalmas. Elolvasom majd, ha jön magyarul a befejező kötet, de úgy érzem, nem számolom vissza a hónapokat/éveket a megjelenéséig. Az tuti, hogyha ezzel a történettel ismerném még Armentrout munkásságát, nem érdekelne a többi írása, és csalódott lennék.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2023/04/jennifer-l-…

Rebbencs>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

Nem mondanám, hogy ez JLA legerősebb sorozata, de határozottan élvezetes. Ezt is bizonyítja, hogy kb. egy éve olvastam az első részt, de nem éreztem szükségét annak, hogy újraolvassam, mert úgy ahogy élénken él az emlékezetemben.
Kicsit persze olykor klisés, de tartogat bőven meglepetéseket és váratlan fordulatokat. Ez sodró lendületet eredményez, amitől nehéz volt kicsit is megválni tőle és mindig nagy lelkesedéssel vetettem bele magamat az olvasásba.
Ivy egy szerethető figura, aki ugyan nem került túl közel hozzám, mégis izgultam érte. Kapcsolata Rennel hullámzó volt most ebben a kötetben, mégis bizakodó vagyok, meg na, amúgy is ismerem Armentroutot, szóval azért annyira nem félek. Ren is egy jól megformált karakter, olykor szinte sajnáltam, hogy nem olvashatunk a szemszögén keresztül, de ez nem vont le túl sokat az élményből.
Ez a fantasy világ is tartogatott meglepetéseket, tetszik, hogy az írónő nem félt kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket és új, váratlan fordulatokat is hozott a történetbe. Nagyon kíváncsi vagyok, hová is alakulnak majd ezek a szálak.
Összességében, habár nem tökéletes, de szeretem ezt a sorozatot. Lehetne egyedibb is olykor, vagy csavarosabb, de már ez a mennyiség is élvezetes kikapcsolódást nyújt, így izgatottan várom a befejező részt, remélem, még idén megjelenik!

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Jennifer L. Armentrout: Torn – Szétszakítva

A folytatás jobban tetszett, mint az első rész, de még ígyis szívesen olvastam volna többet a tündér uralkodókról, bár azt hiszem erre lesz még lehetőség.
Néha átfutott az agyamon ,hogy vajon lesz e szerelmi háromszög /Ren -Ivy- Drake/ ,de olyan kegyetlen és ellenszenves Drake, hogy ahhoz valami csoda kéne, hogy beleszeressen bárki.
Tink igazán meglepett és még mindig imádom, a dumák ,amiket lenyom és a sorozatfüggősége …ááá imádnivaló.
Izgalmas volt végig és remélhetőleg a folytatás még ennél is izgalmasabb lesz, ahogy a terveket felvázolták. Alig várom, hogy neki kezdjenek. :)

Könyvmolyképző KU>!

Megviselt voltam, és megtépázott. Hosszú, rögös út áll előttem, mire teljesen rendbe jövök, tudtam jól. Ahogy azt is, hogy senki nem fog megállítani ebben.

Könyvmolyképző KU>!

Fájt a felismerés, hogy Tink egész idő alatt titkolózott előttem. Maró érzés áradt szét a torkomban és a mellkasomban. Már abban sem lehettem biztos, kicsoda is ő valójában.
Ahogy azt sem tudtam, én ki vagyok.

Könyvmolyképző KU>!

A pokolba is! Rend-tagként az lett volna a kötelességem, hogy feladjam magam. De ez nem tűnt annyira egyszerűnek. Életemben először éreztem azt, hogy nem szabad a lelkiismeretemre hallgatnom.

Könyvmolyocska1 >!

A VÉREM, AMI OLYAN VÖRÖS VOLT, akár egy frissen letépett rózsa, úgy pezsgett a tenyerem közepén, mintha a végzet tűzhányója lett volna a kezem.

Eszter_Batta>!

Nem voltam egyedül. Kicsit megtépáztak, de össze nem törtek.

Utolsó oldal

a_gabiii>!

Az égiek a tanúi, hogy jobban odavoltam érte, mint a pralinéért és a fánkért. Márpedig ez nagy szó, hiszen az édesség iránti szenvedélyem felülmúlt mindent, amit egy pasi iránt valaha is éreztem.

sophiemacsay P>!

– Akarsz halakat? Mármint akváriumban? De nem arra, hogy kihorgászd őket a mosogatóból!
Akkora szemekkel nézett rám erre, mint két csészealátét.
– Szerzel nekem halakat?
– Ja – böktem oda, és komolyan is gondoltam. – De kicsiben kezdjük. Mondjuk, egy bettával vagy egy aranyhallal…
– Kérhetek inkább egy vadászgörényt? – vágott közbe.
Pislogtam.
– Hogy mit? Nem. Vadászgörényt nem.

Kapcsolódó szócikkek: Ivy Morgan · Tink

– Tink? – szóltam bele.
– Honnan tudtad? – csodálkozott.
A szememet forgattam.
– Ki más hívna a saját lakásomból?
– Tudom is én? Emberek. Szellemek.
– Szellemek? – Sarkon fordultam, és megindultam visszafelé a Canalon.
– Lehet, hogy tudnak telefonálni. Sosem tudhatod.
– Egészen biztos vagyok benne, hogy nem tudnak – vágtam rá szárazon.

Sheila_7 I>!

– Te őrült vagy – suttogtam.
– Őrülten szerelmes beléd.

Sheila_7 I>!

– Mit tudsz te az én világomról, madárkám? Mit tudsz te egyáltalán?
Libabőrös lettem, annyira felbosszantott ezzel.
– Azt, hogy ki tudnám szúrni a szemgolyódat, akárhányszor így szólítasz!
Könyörtelen mosolyra húzta a száját.
– Úgy látom, nem kedvelsz engem.

Kapcsolódó szócikkek: szemgolyó

Megveszekedett sorozat · Összehasonlítás