The ​Struggle – A küzdelem (Titan 3.) 73 csillagozás

Véres ​utat választottak…

Folytatódik a küzdelem a titánok ellen, akiknek továbbra is eltökélt szándékuk, hogy pusztítást végeznek a világban. De Seth olyasvalamivé vált, amitől minden isten fél. Most már nem azokban lakozik a legveszélyesebb, legabszolútabb hatalom, akik kiszabadultak sírjaikból.

Jön a Nagy Háború, amit csak kevesek fognak megvívni…

Mindenki fél attól, amivé Seth lett. Mindenki, kivéve az egyetlen nőt, aki talán Seth utolsó esélye lehet a megváltásra. Josie mindent megtesz, hogy bebizonyítsa, Seth az ő oldalukon áll, de a sors tragikus módon megváltoztatja az életeket, az embereket.

A végén sötétség várna a világra…

Az egyetlen módja annak, hogy megmentsék a jövőt és önmagukat, ha együtt néznek szembe az ismeretlennel. Többre van szükség, mint a bizalom és a hit. Szeretet kell hozzá, és az a fajta erő, amelyet nem könnyű megtörni. Bármi is történik, az életük soha nem lesz már ugyanolyan.

Mert amitől az istenek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zafír pöttyös könyvek Könyvmolyképző

400 oldal · ISBN: 9789635974542 · Fordította: Tóth Katalin
400 oldal · ISBN: 9789635974559 · Fordította: Tóth Katalin
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635974535 · Fordította: Tóth Katalin

Seth Diodoros · Josephine 'Josie' Bethel · Alexandria Andros

Dóri_Margit P>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Az a helyzet, hogy ez a rész kissé drámaibbra sikerült, mint az előzőek.
Nagyon sok az újdonság és bizony felkavaró részből sincs híján.

Az tetszett, hogy Seth ebben az új mivoltában is végül megmaradt annak a fiúnak, akit előzőekben megismerhettünk, nem kicsit makacs és a saját feje után fut minduntalan. De illet ebbe az Isten dologba a saját öntörvényűsége.
Josie-ért sokszor szívem szakadt, nagyon el volt veszve ebben a részben. Azt érzem, hogy túl sok minden történik, amit meg kell emészteniük a szereplőknek. Eléggé csapongott emiatt a történet. Remélem a következőben több mindenre fény derül.

Összességében tetszett, nem untatott, vitt előre a történés és kíváncsian várom mit tartogat még JLA.
A csillag levonás annak köszönhető, hogy a világ felépítéséről nem sokat kapunk, és ebben a részben még a mellékszereplőknek is kevés jutott, elvitte a végét, túl meglágyította a szerelmük. Kár érte.

Naiva P>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Oh, Seth… Bárhogy is próbálja magát önzőnek és keménynek mutatni, akkor is ő az írónő egyik tavaszi tekercse: kívül kemény, belül puha és isteni finom. (Szinte majdnem minden férfi karaktere ilyen.) Ebben a részben már végre kezd magán kívül másokra is gondolni.
A könyv első fele lassan építkezik, lassan csordogáló, míg a másik fele olyan pörgős, hogy letehetetlen. Egyedül azt a Twilight-szerű befejezést nem kedveltem. Jennifer ennél ezerszer kreatívabb, ha akar. Most nem akart az lenni.

latenight_reader P>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Ez a rész valóban egy hatalmas küzdelem volt. Mármint nem nekem, mert én továbbra is imádom ezt a sorozatot, hanem a főszereplőink, de leginkább Josie számára.

Itt most jórészt az ő személye, továbbá lelki és testi megpróbáltatásai kerültek a középpontba. Mivel nem elég, hogy az előző rész végén úgy váltunk el tőle, hogy Seth elhagyta, hiába mondta neki azt a férfi, hogy szereti. De szegény lány nem sokáig búslakodhatott emiatt, mivel Seth védelme nélkül a végzete ugyancsak hamar utolérte és pikk-pakk olyan kilátástalan helyzetben találta magát, ahonnan nem vezetett könnyen kiút.

Ez idő alatt Seth is próbálta feldolgozni az előző rész végén történteket és megbékélni saját mivoltával, amire valahogy már az első rész értékelése során ráéreztem és nem voltam rest nevén nevezni gyereket. Hiszen ő már csak ilyen, ilyen isteni.

Valamint nagyon tetszett, hogy most a titánok is több szerephez jutottak a korábbiakhoz képest és nem csupán egy-egy jelent meg színen, hogy fenntartsa a fenyegetettség látszatát. Nem, itt azért már kezdett kirajzolódni, hogy szeretett hőseink pontosan kikkel is állnak szemben és ezáltal az erőviszonyokat is kellően felmérhettük.

Habár ez a rész ugyancsak érzelmesre sikerült, de kevésbé volt kéjelgő, mint a korábbi részek. Itt most túlnyomóan az érzelmek domináltak, mintsem a testi vágyak.

Egyértelmű, hogy ezzel az epizóddal már ráfordultunk a célvonalra, de mindeközben olyan váratlan események is történtek, amik még jelentősen megkavarhatják a már leosztott lapokat.

Szóval, kíváncsian várom, hogy mi lesz a végső kimenetele a történetnek, főleg egy ilyen jóslat után, amivel most arcon vágtak minket.

Vajon beteljesülhet végre ez a szerelem, ami most már biztosan az égben kötettett, vagy Sethékre egy teljesen más végkifejlet vár?

Én mindenesetre függőjévé váltam a románcuknak és nagyon remélem, hogy a záró kötet sem várat már magára túl sokat.

zdorka P>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Őszintén szólva jókor talált meg ez a könyv.
Ez a harmadik könyv a Titan sorozatban. Hadd kezdjem azzal, hogy IMÁDOM Jennifer L. Armentrout romantikus íróként, de amikor fantasy-t ír, az nem ebből a világból való.
Eleinte egy kicsit küszködtem, hogy emlékezzek az utolsó könyvben történtekre, de hamarosan a pályára léptem.
A történetben nagyon jó egyensúlyban volt az akció és a romantika, bár azt hittem, lesz még egy kis akciónk, nekem még így sem volt elég.
Nem fogok sokat mondani a történetről, hogy ne rontsak el semmit, de hadd mondjam el, hogy az utolsó 20% elképesztő volt, és nem számítottam rá.
Annyira boldog voltam, hogy Alex és Aiden ennyire jelen van ebben a könyvben, Josie és Alex közös jelenetei a kedvenc részeim voltak.
Josie erős karakter, és soha egy cseppet sem bosszantott. A karakterfejlődése is nagyon meg van írva.
Seth is hatalmas karakterfejlődésen megy keresztül, és egyre jobban kezdem megkedvelni, pedig még mindig vannak olyan esetek, amikor csak arcon akarom ütni.
De bizonyos cselekedetei és reakciói ezúttal jó értelemben megleptek.
Ezenkívül szerettem az összes Seth és Aiden jelenetet, a dinamikájuk annyira szórakoztató, és fantasztikus volt látni, hogyan kezdtek el kötődni, de még mindig pörkölik egymást.
Összességében ez egy csodálatos harmadik könyv volt, nagyon szeretném a következő könyvet, bár nagyon félek tőle.:/

Rebbencs>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Viszonylag régen olvastam már a korábbi köteteket, a második előtt az elsőt már kétszer is, de így is volt egy-két vakfolt a fejemben, most viszont nem akartam újrázni, mert még mindig van egy rész.
Azért a második rész befejezésére elég tisztán emlékeztem, ezért vártam már ezt a részt.
Nos, nem vagyok csalódott, igaz nem is éreztem teljesen tökéletesnek.
Az előző rész nem spórolt az izgalmakkal, ott minden oldalon történt valami váratlan, ez a rész viszont nem bővelkedett annyira bennük. Voltak fordulatok és váratlan történések, de inkább az érzelmen volt a hangsúly, a szereplők lelki változásain.
Ez nem baj, pláne, ha mondjuk a befejezés is valami akciókkal teli könyv lenne, mert pont kell egy ilyen, amikor a szereplők végül is magukban is helyre tesznek mindent.
Ez hangsúlyosabb volt ugyan itt, de azért történtek dolgok is.
Kicsit valamit azért hiányolok belőle, bár nem tudom mit. Olyan hirtelen is volt nekem, de lehet csak mostani magamhoz képest lehet gyorsabban haladtam vele, mint gondoltam. Mondjuk, tényleg elég könnyen lehetett haladni vele, olvastatta magát.
Szeretem ezt a sorozatot az írónőtől, mert Josie és Seth is kedvelhető karakterek és páros, de jó lenne majd az eredetit sorozatot is olvasni azért.
Várom a befejezést!

ancsee P>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Valamiért biztos voltam benne, hogy trilógia, de örömmel konstatáltam, hogy tévedtem. :) Magával ragad, izgalmas, néhol fájdalmas és örömteli. Nagyon várom a befejező részt, nagy finálé várható, bízom benne, hogy hozza az is a szintet. Továbbra is egyik kedvenc témám a görög mitológia, így csak befutó lehet a sorozat. :) Több volt benne a dráma, mégis volt hiányérzetem, kissé elveszettnek éreztem benne Josiet. Seth mostani és jövőbeli szerepe izgalmasnak ígérkezik, de Alexet továbbra sem kedveltem meg igazán.

krisztiii88>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Végre, az a rész már nagyon tetszett. Megkaptam azt az áttörést, ami a második részből számomra teljesen hiányzott.
Végig izgalmas volt, pörögtek az események. Azért azt el kell ismerni, hogy ez nem az a sorozat, ami hatalmas meglepetéseket tud okozni az olvasóknak…ebben a részben is jó néhány történést előre is ki lehetett találni. Még úgy is, hogy én nem szoktam előre agyalni, hogy mi fog történni, had legyen meglepetés, de ez most ennél a könyvnél nem jött be, így is minden csattanót kitaláltam előre. Persze ez attól még nem von le az értékéből, és nagyon szerettem ezt a részt.
Seth spoiler igyekszik összeszedni magát és tanulja spoiler. Sok-sok változás állt be az életében, de egy valami nem változott; méghozzá az érzései Josie iránt. Nem tudja mit tehetne, és a várakozás majdnem katasztrofális következményekhez vezet.
Josie-t nagyon sajnáltam ebben a részben spoiler. Bennem már az előző részben összeállt a kép vele kapcsolatban spoiler, így számomra nem volt meglepetés, de ugyanakkor nagy dolognak tartom, főleg spoiler.
A végkifejlet sem volt számomra meglepetés, lehetett tudni hogy ez fog történni, bár hogy pontosan mi is lesz a következménye, arra nagyon kíváncsi vagyok.
Így nagyon várom a folytatást, ami úgy sejtem, teljesen más lesz, mint az eddigi részek.

anyi_olvas P>!

Jennifer L. Armentrout~A küzdelem
Tudom jól, hogy ez nem egy felkapott sorozat.
Minden adott pedig benne ahhoz, hogy hypeolt könyv legyen. Egy valamit kivéve nem mostanában lett kiadva Amerikában. Nálunk sajnos csak idén májusban jelent meg.
Nem szeretem mikor egy könyvsorozat részei között ekkora szünetet tart egy-egy kiadó. Persze megértem, de most is félek attól, nehogy elkaszálják ezután a részt után magát a sorozatot.
Ha még nem olvastad annyit tudnék mondani, hogy ha kedveled a görög mitológiát szeretni fogod. Istenek, (Hádèsz, Apollo, Zeusz, Hèra)fèlistenek, titánok(Atlasz, Hüperión), valamint egy hasonló férfi főszereplő, mint Casteel da Neer.
Ha pedig olvastad a sorozat első két részét, akkor atya ég fogsz nézni nagyokat mi minden történik ebben a rèszben. A legfőbb kérdésre is választ kapsz majd….Mi lesz ezek után Seth-el??? Nem spoilerezem el, de én ezen a fordulaton meglepődtem.
Izgalmakban nem lesz hiány és megpróbáltatásokban sem. Josie élete is veszélybe kerül, de ismét bizonyítja, hogy nem egy elkényeztetett fèlisten. Minden nehézség ellenère talpra áll és rejtett képességère is rátalál.
Seth hát kell róla mesélnem??? Imádom férfi karakter, egy igazi rosszfiú, aki ezt tudja is magáról,de a szereleme miatt elindul a változás útján, mindezt egy jó adag isteni humorral megfűszerezve.
Hiányzott nekem ez a világ és Jennifer L. Armentrout is. Sosem csalódtam még benne.

kittenn>!
Jennifer L. Armentrout: The Struggle – A küzdelem

Ez egy jóindulatú 4,5 csillag, megelőlegezve, hogy nagyon király lezárást kapunk majd.
Tetszett, pörgős volt, de valami mégis hiányzott. Pedig izgalmas volt, már az elejétől kezdve.
Josie nagyon kemény csaj továbbra is. De azt hittem, hogy már sosem nő be Seth feje lágya :D Nagyon jók ők ketten együtt.
Érdekes fejlemények történtek itt spoiler, de nagyon kíváncsian várom a folytatást.

Könyvmolyképző KU>!

– Akkor is hiányoztál, amikor velem voltál.
Átkaroltam a derekát, lehunytam a szemem.
– Hogyan hiányoztam, amikor veled voltam?
Egy pillanatig nem szólt.
– Nem tudom. Nehéz elmagyarázni, de azt hiszem, nem voltam… Nem voltam teljesen önmagam. Valójában egy részem nem volt igazán ott.
Felemeltem a fejem, a szemébe néztem.
– És most teljesen itt vagy?
– Teljesen. – Ajka a homlokomhoz ért. – Most először életemben tényleg önmagam vagyok.

Könyvmolyocska1 >!

Még soha nem esett rosszabbul az, hogy helyesen cselekedtem, mint akkor.

noni55 P>!

– Néha jobb, ha esélyt se hagyunk olyan kérdésnek, amire a választ jobb, ha nem halljuk, vagy nem tudjuk.

51. oldal, 4. fejezet

Dóri_Margit P>!

Akkor meg próbálj meg jó lenni neki. Ez még nem jutott az eszedbe? Az, hogy magaddal küzdj meg, csak hogy vele lehess?

noni55 P>!

– A szeretet azt jelenti, hogy még akkor is ott vagy a másiknak, amikor szar a helyzet. Ott vagytok egymásnak, és hisztek abban, hogy a másik mindig ott lesz melletted.

168. oldal, 15. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Alexandria Andros · Seth Diodoros
Szabszis P>!

Sethért kiáltottam.
A megaláztatás könnyei égették a szememet. Addig kiáltoztam utána, amíg a hangom elhalt. Hüperion meg csak nevetett.
Apollón soha nem jött el.
Seth pedig . . . soha nem felelt.
Elhagyott, és habár azt terveztem, megkeresem, hogy bebizonyítsam neki azt, hogy szeretem, és megmutassam neki, hogy érdemes a szeretetre, elhagyott, és én . . . én meg itt voltam.

Kapcsolódó szócikkek: megaláztatás
Szabszis P>!

Hát így szerettem, hogy közben még azt se tudtam, hogy foglyul ejtették?
Így akartam jobb lenni Apollónnál?
Semmennyivel nem vagyok jobb nála.
Ez az átkozott, szomorú igazság. Hazudtam Josie – nak. Veszélybe sodortam. Nem védtem meg. Rosszabb voltam, mint az apja, mert ő leglább soha nem is akart a közelébe kerülni, soha egy pillanatig nem hitegette a lányát. Josie sem azt tervezte, hogy az Olümposzra rohan az apjához. Hanem azt, hogy átszeli az óceánokat, hogy mellettem legyen, erre én meg rohadtul elhagytam. És már nem számított, hogy akkor az tűnt helyesnek.

Kicsicsillag123 P>!

Aiden előrehajolt, karját a pultra helyezte.
– Sethnek ebben most igaza van.
– Jó ég, valaki felvette ezt? – vágta rá Seth.

Kicsicsillag123 P>!

– Nem is raboltuk el. – Luke kinyitotta az ajtót. – Inkább az akarata ellenére áthelyeztük a tanút máshová. Az teljesen más.

Kicsicsillag123 P>!

– Minden rendben veled és ezzel a seggfejjel?
– Hallom ám! – szólalt meg Seth, és beleöntötte a tojást egyfelhevített serpenyőbe.
– Nem zavar! – dalolta vissza Alex.