The ​Return – Visszatérés (Titan 1.) 330 csillagozás

Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

A ​CSONTOS SEGGŰ VÉN MOIRÁK HALÁLRA RÖHÖGIK MAGUKAT…

Egy éve már, hogy Seth alkut kötött az istenekkel, és nekik adta az életét. Eddig minden tőlük kapott munka durva volt és véres – amivel neki nem is volt semmi gondja. Apollón azonban most valami egészen más feladattal bízza meg. Testőrt kell játszania, és a szabály: mindent a szemnek, semmit a kéznek. Csakhogy olyasvalaki számára, akinek egész életében gondjai voltak a szabályokkal, ezt nem is olyan könnyű betartani.
Josie el sem tudja képzelni, mit akarhat tőle ez az őrült, de nagyon szexi pasi. De nem sok jót ígér, hogy az otthonától távoli, épp csak elkezdett új életét Seth megérkezése a feje tetejére állítja, és egyenesen beledobja őt egy olümposzi méretű turmixgépbe. Josie-nak vagy teljesen elment az esze, vagy tényleg egy egyenesen a görög mitológiából megelevenedett szörnyeteg tör az életére.
Persze könnyen lehet, hogy mindennél nagyobb veszélyeket rejt majd az aranysárga szemű, titokzatos Sethtel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
478 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571629 · Fordította: Császár László

Seth Diodoros · Josephine 'Josie' Bethel · Deacon St. Delphi · Luke · Solos · Erin Fore · Marcus Andros

Naiva P
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

„– Még soha nem voltam senkinek az egyetlen.
(…)
– Nekem te vagy az első – suttogtam. – Nekem te… Te vagy az egyetlen.”

Valami ismerős, mégis újdonság. Ilyen volt ez a történet. Legszívesebben egy huzamban elolvastam volna, ahogy az utolsó 100 -150 oldalt. Faltam a lapokat és újraéltem azt az érzést, amit évekkel korábban, az Obszidián adott nekem. Nem is kérdés, mennyire imádtam.
Nem tudom, hogy csinálja, de továbbra is úgy érzem, Jennifer a természetfeletti-romantikában sokkal jobb, mint a szimpla YA romantikában. Ez a kötet, ezt az állításomat csak tovább erősítette. Olyan kiválóan tudja megteremteni a szereplő közötti vonzalmat, hogy azt tanítani kellene. Ha mindez nem lenne elég, szép számban tudja gyarapítani a könyves álompasi listámat. Nem hittem volna, mert úgy gondoltam, Daemon-nél és Roth-nál jobb már úgyse jöhet. Ha jobb nem is, főleg nem egyetlen kötet alapján, de beállt a sorba. Az sem utolsó, hogy Seth sokkal felnőttesebb tartalmakra lett teremtve. Vagyis, amit pl. az Obszidiánban nagyon hiányoltam, azt ebben megkaptam.
Hogy a borítóra is kitérjek egy picit. A borítómodell ugyan nem tehet róla, de nekem se jön be, és semmi esetre sem tudom összeegyeztetni Seth-tel. A hősnővel sem volt gondom. Szerintem, aranyos, jószívű lány.
Sajnos a Covenant sorozatot még nem olvastam Jen-től, de úgy érzem, érdemes lenne. Már csak Seth miatt is, hogy még többet kaphassak belőle, még jobban megismerhessen. Örülök, hogy Jen gondolt a rajongókra és szentelt egy egész sorozatot Seth-nek is. Alig várom a folytatást.

Krisztina_Németh_2
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Azt hiszem az ironö a fantasy kategoriában nem tud rosszat alkotni. (másban sajna igen, a Vetközik a tanu borzalom volt.)
Nem volt tökéletes, de azért rossz sem volt. Imádom a görög mitologiát, és ezzel az alapszállal engem megvett az ironö. A föhösnö már nem annyira tetszett dehát nem lehet mindenki egy Anita Blake.Tetszik, hogy mint az Álomférfiban is, teljesen mások az istenek mint ahogy az ember gondol egy istenre. Az én lelki szemeim elött karotnyelt szenteskedök . El nem tudnám képzelni, hogy káromkodnak, de pont ez a jo a könyvek világában, itt minden lehetséges. A borito nekem nem tetszik, olyan tul jofius a pasi és a poz sem illik a könyvhöz. Legalább egy csaj rajta feküdne vagy valami. Na mindegy, lényeg én várom a folytatást!

Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Ha egy J.L.A könyvet veszek a kezembe, már az első oldalon tudom, hogy jól döntöttem.
Bevallom, az elején voltak kétségeim a könyvvel kapcsolatban, ugyanis ez egy spin-off sorozat, ami egy másikhoz kötődik, amelyet sajnos úgy döntött a kiadó, hogy nem hoz el, mivel anélkül és élvezhető ez az új, Titánok sorozat. És tényleg, lassacskán kibontakozott a történet, néha zavaros volt, hogy most kicsoda, micsoda, de aztán szépen kibomlottak a kérdéseink fonalai, kaptunk magyarázatot és elmesélte az egyik szereplő is a kapcsolódó sorozat főbb momentumait.

Sajnos, azonban mire belelendültünk a sztoriba, addigra pont vége szakadt. Egy újabb érdekes és hátborzongató, mitológiai lények világába kerültünk. Ezúttal a görög mitológia alakjai vannak központban, amiről én magam keveset tudok, de nagyon érdekel a téma.

A könyv fordulatos, izgalmas és a kedvencemben, azaz romantikában rendesen bővelkedik. Seth egy újabb tipikus beképzelt, beszólogatós, nagyképű és pimasz pasas, akit Armentrouttól megszokhattunk. A lapokon keresztül őt is hamar megkedveltem, a történet végére azonban még ennél is jobban, egyenesen a szívembe zártam. Annyi mindenen ment keresztül és annyira megérdemli a szeretetet. Ölelgetnivaló izmos mackó :) Már csak a megjelenésével is képes elpirítani az ember lányát. :D

Josie-val már voltak problémáim, néha, ahogy ő maga is mondta, elég hisztispicsa volt, meg úgy általában olyan semmilyen volt. Úgy éreztem, itt most Seth az erősebb és kiemelkedőbb karakter, rá koncentráltunk, és végülis az ő történetét ismerhettük meg a könyvben.

Én nagyon-nagyon szerettem a könyvet, újfent nem csalódtam az írónőben, bár megjegyezném, hogy Seth még nem előzte meg a szívemben Roth-ot, akit egy picivel jobban szerettem. Jaj, ezek a piszkos, izomkolosszus, mégis szerethető srácok! Jennifer mindig olyan férfi karaktert alkot nekünk, akiknek képtelenség ellenállni.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2018/03/jennifer-l-ar…

DarknessAngel
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Egy újabb kedvenc Jennifertől!
Hiába, az írónő egyszerűen verhetetlen, ha fantasy témáról van szó. Itt is annyira jó volt, ahogy a görög mitológia keveredett a valós élettel.
Apollón remek karakter, nagyon ott van. :D Örülök, hogy itt az istenek közül, ő kapott nagyobb szerepet. Imádom a csávót. Viszont akit még nála is sokkal jobban sikerült megszeretnem az nem más, mint Seth. *-* Annyira szuper egy pasi! Hogy csinálja ezt Jennifer? Daemon, Roth, és most Seth. Hát, hogy bírja el ezt egy átlagos lány szíve?! :D
Tetszik, hogy Seth egy olyan hős, aki először a gonosz oldalon ált. Lehet, ebből még lesznek később gondok, de ettől csak még érdekesebbé teszi a karakterét. Benne is megvan az a szexi bunkó stílus, viszont ha Josie-ról van szó, akkor mindig meglágyul, és ez annyira édes. ^-^
A főhősnő, Josie, egy kedves, erős és bátor karakter. Annyira tudtam vele azonosulni. :) Jó volt látni, hogy ő beismeri ha hibázott, hülyeséget csinált, vagy épp nem makacskodott és rohant a vesztébe, mint a legtöbben tették volna, inkább hallgatott Sethre. spoiler
Mindenkit annyira megkedveltem, alig várom a folytatást. Remélem minél hamarabb hozza nekünk a KMK.

Szücsi
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

A görög mitológia egy olyan világ amit szerintem minden átlag embert érdekel, ezért a könyv alapötkete es sztorija nagyon jó és erős. Viszont a többi Armentrout könyvhöz képest kicsit gyengébbnek éreztem. Ennek ellenére élvezten az olvasást, hiszen minden megvolt benne ami egy jó NA könyvbe kell. Kellemes kikapcsolódást nyújtott. A folytatásra kiváncsi vagyok, remélem azok is hasonlóak vagy még jobbak lesznek.

Törpillaa

❤❤ Imádom, imádom. ❤❤
Ha lehetne erre is tíz csillagot adnék.
Jennifer L. Armentrout azok az írónők közé tartozik akiket imádok, és a könyveik mindig lenyűgöznek, teljesen elvarázsolnak. Stílusa egyszerűen zseniális, csodálatos írónő. Mindig sikerül neki elérnie, hogy rajongjak a könyvei iránt. Úgy, mint a Perzselő csók, és a Luxen sorozata iránt is. :-) ❤ Ezzel a könyvvel sem volt másképpen. Imádom. ❤
Romantikus, szenvedélyes, érzelmes, feszültséggel teli, akciódús, nagyon jól kidolgozott fordulatos cselekmények, szórakoztató, izgalmas, lebilincselő, vicces párbeszédek. :-)
Beleszerettem Seth-be, függővé váltam tőle, annyira csodálatos, és szexi. ❤ Tökös pasi, néha kegyetlenül bunkó tud lenni, és nagyképű, arrogáns, de belül ő is érzékeny. Főleg, ha Josie-ról van szó. :-D Josie az elején még egy kissé naiv, de okos is, és nem adta fel küzdeni akart. Együtt cuki párost alkottak, imádom őket. :-)
Még Deacon-t, és Luke-t is megkedveltem. :-)
Alig várom a folytatást, remélem az is ilyen jól sikerül, mint ez. Szívesen olvastam volna még tovább, olyan hirtelen lett vége pont a legjobb résznél. :-) A borító nekem tetszik. :-)

christine
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Hát ez nekem nagyon bejött. A görög mitológiát mindig is imádtam, így nem volt gond belecsöppenni az új-régi világba, amit JLA alkotott. Könnyed, egyszerű, és mégis roppant bonyolult, úgy kedvenc álompasi, és egy lány, akinek fogalma sincs, mekkora energia lakozik benne.
Bár nem az a kiemelkedően húdeszuper tökéletes könyv, de egy olvasásnak tökéletesen megfelel. Nincs benne több tonna cukor, csak egy kis erőszak, vér, és egy kialakuló szerelem, amiről már most tudni lehet, hogy hosszadalmas közdelem vár a szereplőkre, ha boldogak akarnak lenni.

Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

„– Még soha nem voltam senkinek az egyetlen.”

Nagyon szeretem Jennifer könyveit, nem véletlenül az egyik kedvenc írónőm. Ezzel a könyvével valahogy mégis sokáig húztam az időt. Nem igazán értem, hogy miért, de másfél évig csücsült a polcomon olvasatlanul.

Érdekes volt a Görög mitológiát ilyen megvilágításban beleszőni a történetbe. Az eleje kicsit zavaros volt. A nyitójelenetnél meg voltam győződve róla, hogy Seth személyében kapunk egy lelketlen gyilkológépet, de nagyobbat nem is tévedhettem volna. Jó volt látni, ahogy minden fejezettel egyre jobban kinyílik.
Néhol voltak kicsit zavaros részek, amikor csak kapkodtam a fejem, mert nem tudtam, hogy ki kicsoda és miért is van éppen arról szó, amiről. De aztán minden elem szépen a helyére került, minden szereplőt részletesen bemutattak az elbeszélések alapján.
A vége igazán spoiler sikeredett, nagyon remélem, hogy a @Könyvmolyképző kiadó megjelenteti a sorozat további részéit is. :)

MissFortune
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Imádtam a Luxen sorozatot, az volt a második sorozat amit olvastam, amitől igazán moly lettem. Úgy érzem, ezért is vártam többet ettől a könyvtől. Félre értés ne essék, nem volt rossz, de valamit nagyon hiányolok belőle.
Nem tudtam túlságosan beleélni magam, ugyanis rengeteg dolgom volt a héten és elég lassan is haladtam vele. A főszereplőkkel nincs nagy gondom, lényegében nem is kedvelem őket, nem is utálom őket. A mitológiai vonal tetszik, az istenek jelenléte is érdekes. Remélem a következő résznél majd jobban megszeretem.

gabiica P
Jennifer L. Armentrout: The Return – Visszatérés

Az első pillanattól elkezdett érdekelni a könyv, hiszen mindig is rajongtam a görög mitológián alapuló írásokért. Még a megjelenés környékén olvastam egy kommentet, miszerint furcsa, hogy ezt a sorozatot kezdik először magyarul megjeleníteni, hiszen ennek van egy előzménytörténete, de aztán valahogy elfelejtődött, és mit sem sejtve nyúltam ehhez, mint következő olvasmány.
Aztán rájöttem, hogy ez így elég zavaros, csak utalásokat kapunk az előzménytörténetre, de szerintem fontos lenne annak teljes ismerete, így mielőtt ezt folytatnám, bármennyire is szeretném tudni, mi történik itt a továbbiakban, mindenképp az előzménytörténetet fogom előbb elolvasni. Nagyon zavarónak érzem, hogy utalásokból kell összerakni a képet, ami lehetetlen.

Alapvetően egy nagyon jól és érdekesen felépített világba csöppen az olvasó. Seth egy nagyon erős karakter, tökéletesen ellensúlyozza Josie kissé esetlen, nyafogó karakterét. Nagyon megmozgatta a fantáziámat, hogy vajon mit tett Seth, mi történet vele, amiért ide jutott, amiért Apollón mellett dolgozik. Nem tudom elengedni, hogy ennyire titokzatos, ennyire hiányos a kép ebben a könyvben, ami természetesen nem a könyv hibája, hanem azon a tényen alapul, hogy mondhatni rossz sorrendben került megjelentetésre Magyarországon.
Kíváncsi vagyok, hogy folytatódik tovább ez a történet. Nagyon tetszettek az istenek karakterei, már akiket eddig láthattunk, szerintem tökéletesen passzol a viselkedés a karakterekhez.
Azt viszont hibaként, pontosabban zavaró tényként tudom elkönyvelni, hogy minden túl egyszerűen és gyorsan történik. Nem tudom életszerűnek elképzelni, hogy Josie ilyen gyorsan feldolgozza spoiler
Mindenesetre várom, hogy mit hoz a folytatás.

vikcs P

– Úgy futsz, mint egy csaj.
Dühösen pillantottam Seth hátára, és fújtattam.
– Mert az vagyok.
– Ettől még nem kell úgy futnod!

Kapcsolódó szócikkek: Josephine 'Josie' Bethel · Seth Diodoros
Masni3

– Zavart érzek az erőben – jelentette ki.
Idegesen sóhajtottam, és hunyorítva néztem vissza rá.
– Most komoly, hogy a Csillagok háborúját idézted?

Kapcsolódó szócikkek: Csillagok háborúja · Seth Diodoros
Masni3

– Saját hibáink felismerése a legjobb utat jelenti a gyógyulás felé.

Kapcsolódó szócikkek: Josephine 'Josie' Bethel
Milli88 P

Több probléma van a fejedben, pszicho-fiú, mint Medúzának, márpedig ami az ő fejében van, ahhoz képest egy bolond macskás nyanyáéban is megnyugtató csönd honol.

vikcs P

– A halandók pontosan azt látják, amit látni akarnak. Soha nem azt, ami valójában a szemük előtt van.

Milli88 P

– Még soha nem voltam senkinek az egyetlen.

– Te ettél valamit?
Nem. De téged felfalnálak. Az istenekre, a gondolataim megint tizennyolcas karikások lettek.