The ​Darkest Star (Origin 1.) 29 csillagozás

Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

When seventeen-year-old Evie Dasher is caught up in a raid at a notorious club known as one of the few places where humans and the surviving Luxen can mingle freely, she meets Luc, an unnaturally beautiful guy she initially assumes is a Luxen…but he is in fact something much more powerful. Her growing attraction for Luc will lead her deeper and deeper into a world she'd only heard about, a world where everything she thought she knew will be turned on its head…

#1 New York Times, USA Today, and internationally bestselling author Jennifer L. Armentrout returns to the universe of the Lux in this brand new series, featuring beloved characters both new and old.

Macmillan, London, 2018
ISBN: 9781250299543
Tor Books, New York, 2018
Tor Books, New York, 2018

Daemon Black · Luc · Archer · Evelyn Dasher

Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

„Sometimes the truth is worse than the lie.”
Imádom Jennifert és a Luxen sorozatot, vagy bármit, amit ír. Amikor tőle olvasok az olyan, mintha egy fajta családi összejövetelen vennék részt. Szeretem azt a típusú romantikát, amit megteremt a szereplői között, pedig soha nem a legkönnyebb utat választja (ahogy most sem.) Az izzást az első pillanattól fogva lehet érezni, de a szerelem mégis tiltott. A poént mégsem lőném le.
Ha jól emlékszem, akkor Luc-ot az Opál óta bírom, amikor először feltűnt. Egy okos, szimpatikus, gyakorlatilag gondolatolvasó srác, aki valahol mégis hátborzongató. Ezért is az év egyik leginkább várt könyve volt számomra a The Darkest Star. Nála majdnem jobban csak az érdekelt, hogy ki lesz az a lány, akibe szó szerint beleesik. Nos, Evie aranyos és jó humorú lány, mégis volt valami hiányérzetem vele kapcsolatban. Talán azért, mert Evie és Luc kapcsolata nem volt olyan humoros, mint Katy és Daemon között. Aki esetleg még nem olvasta a Luxen sorozatot, az is nyugodtat elkezdheti, mert ez egy spin off sorozat. Olyan, minta „hazatérnél”, de mégis adott valami újat. Méghozzá egy kiváló kezdést az originek világába. spoiler

Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Egyáltalán nem ilyen sztorira számítottam, amikor elkezdtem az olvasást. Az én gondolataim másfelé kanyarogtak, amint megtudtam, hogy jön Luc és Evelyn könyve, viszont amit kaptam, hát az lenyűgöző volt! *-*
Igazából Luc-ot már az Opál óta imádom, és habár ott még nagyon fiatal volt, már akkor sem tudtam rá gyerekként tekinteni. Itt pedig „csak” 18, mégis olyan a tekintélye, amit egy 23-24 éves is megiregyelne. Mindigis tudtuk, hogy Luc nem egy hétköznapi Origin, és most végre láthattuk akció közben is. Szóval, wow!
Az hogy Daemon és Archer is feltűnt, csak még jobban megdobogtatta szívem. Annyira itt van már az ideje egy újraolvasásnak! ^-^
A fél csillaglevonás sajna Evelyn miatt jár. Most már szimpatizálok a csajjal, nem is kicsit, de az elején eléggé kikészített a folytonos hülye mondataival, főleg azokkal, amiket vagy ezerszer elismételt, mint valami gyagya. ("Úristen, ha anyum meglát itt!" „Mi lesz, ha anya hazajön?” "Anyum mindjárt itthon lesz." stb.)
Bevallom, annak is kicsit jobban örültem volna, ha Evie anyja többet van otthon, erre ő is természetesen éjszakai melós, mint Katy anyukája volt. Remélem a következő részben többet lesz jelen, mert szerintem nagyon menő. :)
Alig várom a folytatást, valamint, hogy magyarul is megjelenjen a könyv.
A borító pedig egyszerűen gyönyörű *-*

Enikő_Darai_Enii P>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

„We were all dark stars, but Luc… he was the darkest.”

Holy Canola Oil!

Bevallom, húztam-halasztottam Luc könyvének az elolvasását, mert féltem attól, hogy nem lesz olyan jó, mint a Luxen sorozat volt. Vagy talán attól, hogy közben eltelt jó pár év és esetleg nem fog akkora katarzist kiváltani belőlem, mint anno váltott volna. De hála az égnek tévedtem és a világon most senkise boldogabb nálam emiatt, ezt merem állítani!

Luc-ra már a kezdetek kezdetén, az Opálban felfigyeltem. Érdekes személyiséggel rendelkező, kis „mutáns” maffiózó volt ő. Mindazonáltal biztos vagyok benne, hogy mint most is, akkor is rajta nevettem a legtöbbet a szórakoztató személyisége miatt.
Mióta utoljára találkoztunk vele kicsit felnőtt, kicsit (még) érettebb lett és kicsit mással foglalkozik mostmár. De egy dolog, ami nem változott: nekem még mindig nagy kedvencem, egyszerűen I M Á D O M!

Evie… na ő viszont nagyon új volt. Egyenlőre még nem alakult ki róla különösebb véleményem. A személyisége szimpatikus (bár néhol túlzásba viszi a makacsságot), de az írónő óriási csavarának köszönhetően még csak most kezdi felfedezni önmagát, így pedig nehéz róla bármit is írni. Az tuti, hogy olyannak néz ki, akivel majd tudok azonosulni a továbbiakban és akivel totálisam shippelem Luc-ot!

Nagyon élveztem újra belecsöppenni a luxenek, arumok, originek és emberek világába! Külön köszönet az írónőnek azért, amiért pár morzsát kaptunk abból, hogy mi is történt az alatt a 4 év alatt, amíg nem hallottunk a szereplőinkről!

A függővégnek hála tűkön ülve várom a folytatást, Luc és Evie visszatérését, addig pedig ez a kötet megy a kedvencek közé!♥️

Tor Teen, New York, 2018
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Már az Opál óta reménykedtem egy Luc spin-off kötetben, s lám, imáim meghallgattattak.
Ha egy szóval kéne jellemeznem a könyvet: zseniális. Mint minden JLA könyv, ez is rendkívül jó humorral van megírva.
A könyv főleg Evie és Luc kapcsolatára fókuszál, a fő konfliktus egyelőre még nem igazán bontakozik ki, ilyen szempontból hasonlít kicsit az Obszidiánra, de ettől függetlenül minden percét élveztem. Kicsit tartottam attól, hogy elnyújtott lesz a történet, mert ez már a sokadik könyv a luxen-világban, de hál'istennek a félelmeim teljesen alaptalanok voltak.
Csak azt sajnálom, hogy egy évet kell megint várni a következő részre, annyira olvasnám még tovább. :D

Łexa>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

„Luc’s chest rose deeply. The breadth of his shoulders stretched the worn gray cotton. His shirt read NO DRAMA LLAMA. That shirt was a lie. This boy was all about the drama llama.”

Luc volt az egyik kedvenc szereplőm a Luxen sorozatban, úgyhogy amikor az írónő bejelentette, hogy Őnagysága egy spin-off sorozatot kap… Hát én konkrétan kiugrottam a bőrömből és szerintem azóta sem tértem vissza oda.
Maga a könyv egyszerűen eszméletlenül jó volt és csak hálálkodni tudok Jennifer-nek, meg a sok hangos rajongónak, akik addig nyaggatták őt, ameddig meg nem írta ezt a csodát itt. Jelenlegi helyzetemben még azt is ki merem jelenteni, hogy ez az egy regényecske itt felülmúlt mindent, beleértve az általam oly' nagyon szeretett Luxen sorozatot is.
Luc egyszerűen csak ah… annyira durván fangörcsöltem minden egyes résznél, ahol megjelent, hogy az már tényleg nem volt normális, de hát egyszerűen nem tehettem mást. Azt az egész műsort, amit ő lenyom a könyv alatt, hát édes Szűz Mária… Nem voltam rá felkészülve. Nagyon nem.
Annyira első helyezett most mindenki előtt a férjlistámon, hogy az életcélom lesz, hogy találjak magamnak egy ilyen fiút, az összes nyálas pick up line-jával, a vicces pólóival és a szép lila szemeivel. <3 Tudom az esélye ennek nulla, de azért reménykedni szabad. :D
(Annak aki tervezi olvasni előre szólok, hogy ha egy kicsit is szeretted Luc-ot a Luxen sorozatban, akkor itt egyenes imádni fogod! <3)
Evie kicsit vegyes érzéseket keltett bennem, mert egyrészről megértettem, hogy tényleg sok mindenen ment keresztül, – nyilván a helyébe sem tudom magam képzelni – na de azért mégis. Nem kell folyamatosan ellökni mindenkit magadtól, csak mert nem tetszik az, amit mondanak. Alapból nem volt bajom vele és hát reménykedem is, hogy a további kötetekben lesz jellemfejlődés, mert azért nagyon harapni fogok, ha nem tud kitartani Luc mellet! De a pozitívum ebben az, hogy olvastam már nála sokkal rosszabb női főhősről, úgyhogy benne még látom a potenciált.
A vége nagyon közel vitt ahhoz, hogy a fejemet a kocsi ablakába verjem, mivel annyi kérdés maradt nyitott, hogy csak néztem, hogy miért van itt vége. Ez a könyv inkább Evie és Luc kapcsolatára koncentrált, ami tényleg nem volt rossz és így magában is baromi izgalmas volt, – nagyon sok dolognál csak így ráztam a fejem, hogy még ez is kiderül ez is kiderül, hát mi van itten? :D – de tipikusan, Jennifer a végére hagyott minden olyan dolgot, ami most a folytatás kijöveteléig cs*szni fogja az agyamat, de úgy rendesen.
De tudhattam volna jobban már, hogy nincs jó regény egy kis cliffhanger nélkül.
Úgyhogy jah… a következő rész kijöveteléig szerintem vagy megőszülök vagy a teóriáim ölnek meg, de mindenesetre még tuti, hogy párszor kézbe fogom venni ezt a zseniális történetet és csak ajánlani tudom mindenki másnak is, hogyha teheti akkor olvassa! <3

Beatrice8 P>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

„We were all dark stars, but Luc . . . he was the darkest.”
Várok már erre a könyvre egy ideje. A Luxen sorozat kedvencem lett és azon belül is az egyik kedvenc szereplőm volt Luc, nagyon vártam már, hogy többet megtudhassunk róla. Amióta megjelent és megrendeltem folyamatosan olvasni akartam, de tartogattam meg más dolgom volt. Ezt bírtam is egy hónapig, aztán gondoltam jobb könyvvel nem is kezdhetném az évet, így lett ez a 2019-es évem első olvasmánya.
A borító gyönyörű! Egyszerű, de csodás. *_* Nagyon jó a tapintása is. Az egyetlen dolog, ami ellene szól, hogy a borító valamiért kisebb, mint maga a könyv. :/
Luc♥♥ Imádom a srácot. Már az első felbukkanásától imádtam az eredeti sorozatban is, de itt még inkább. Férfivé érett, de még mindig látszott benne a régi Luc. A beszólásai, a mondatai, a beszéde,
“So damn beautiful that it sometimes kills me a little each time I look at you.”
a stílusa, az egész személyisége meg csak úgy általánosságban ő maga! <33 Szerelmes vagyok belé.
“Nothing is impossible…when you’re me.”
Ez tényleg jó könyv volt, de Luc nélkül üres lett volna.
Daemon, Katy (és Archer)♥♥ Nagyon keveset szerepel(nek), de sokszor utalgatnak rá és én minden ilyenre ugrottam. Nagyon nosztalgikus volt róluk olvasni, ha csak nagyon, nagyon kicsit is. spoiler Imádtam, amikor Luc Daemont idézte,
„A small grin appeared. “I knew someone once who said modesty was for saints and losers.” ”
vagy a velük történtekkel próbálta nyugtatni Evelynt.
„“I once knew of a girl who walked out in front of a speeding truck,” he said. “Well, that’s the story I heard.”
Walking out in front of a moving truck sounded a lot better than running into a parked car and knocking myself out. “Is that supposed to make me feel better?""
Olyan volt, mintha valamilyen szinten a példaképének tekintené őket, ami elég elrugaszkodott ötlet, tekintve, hogy… ő Luc! De így éreztem néha.
Azt hittem utálni fogom Sylviát de egészen szimpatikus volt. spoiler Igazából már az elején is.
Hozzászokhattam volna már amennyi sorozatot és spin-offot olvastam de még mindig nagyon vicces hogy én mennyivel többet tudok a főszereplőnél. Meg volt róla győződve hogy Luc Luxen. Muhaha! Hát nem! Vicces hogy a lány minden második gondolata, hogy unregistered luxen! És nem tudja hogy ezt legálisan tehetik :DD Of course they weren’t wearing disablers! They are national heroes dammit! :DD
Egyébként nagyon bírtam Evelynt. Humoros, kedvelhető. Nem csinált nagy hülyeségeket. Kicsit néha túl makacs volt, de hát előfordul az ilyen. Nehéz neki.
Aprilt már az elején se bírtam, nem is értettem miért barátkoznak vele, de a könyv közepe felé csak romlott a helyzett és erősen elkezdett hasonlítani egy bizonyos Zara Bitchborn-ra. És vele az írónő szépen belecsempészett az írónő a történetbe, egy jó kis elfogadás témát. A problémákra valamilyen szinten lehetett számítani az utolsó Luxen részből. Akkor még nem értettem miért jó az Katyéknek, ha nincsenek regisztrálva, de az azóta eltelt évek alatt megértettem.
Heidit és a többi mellékszereplőt a jó oldalon bírtam.
A Nagy Fordulatot valamilyen szinten sejtettem, de igyekeztem meggyőzni magam, hogy csak képzelődöm, hiszen az lehetetlen! Nem akartam úgy járni, mint a PLL-nél, hogy nagyon kitartok egy történet állításaival ellentétes elméletem mellett, aztán amikor már biztos, hogy nem volt igazam, akkor meg már nem tudom máshogy nézni az egészet. De igazam lett! A részleteket persze nem találtam ki, de a lényegre rájöttem. Fúúú. Elcseszett egy helyzet, mit ne mondjak! Szegény Luc és Evelyn. Megértem Evelyn reakcióját, nem érzem úgy, hogy túllihegte volna, mert, ami történt az messed up a javából! De közben úgy sajnáltam Lucot! Ez egy tisztességes forulat, már csak azért is újra akarom olvasni, hogy megnézzem milyen érzés úgy olvasni, hogy tudom biztosra mi van. Luc, le a kalappal, tényleg!
„„I could do a lot of things. I have done a lot of things, and sometimes, I do hurt people,” he said quietly, softly. “But I could never hurt you.””
Az origin ügye is. Fájdalmas, de komoly és szép szál.
Amikor elkezdtem írni ezt az értékelést még gondolkodtam, hogy 4,5 vagy 5 legyen, de mostmár szemernyi kétség sincs bennem, hiába első rész (kb.) ez akkor is egy 5 csillagos könyv. Izgalmas, romantikus, fordulatos, humoros, letehetetlen, több rétegű és szépen megírt. A vége nem zár le semmit, de nem is hagy minket szegény olvasókat lógva. :D
Ajánlom, de még mennyire!

viru>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Ez egy nagyon is jó könyv volt. Luc nekem már a Luxen sorozatban szimpatikus volt, de egy gyerekként emlékeztem rá. Hát igen, itt már nem az volt :D. Nagyon tetszett a hozzáállása Eviehez, a vicceit és beszólásait imádtam.
A csavarra a könyv elolvasása előtt számítottam, de így is meglepett. Örülök, hogy az írónő ennek a titoknak a kiderülését nem húzta el a többi könyvre.
Evie karakteréről nincs különösebb véleményem, tetszettek a szócsatáik Luc-al :)
Ez tipikusan az a könyv, hogy a legtöbben nem azok akiknek látszanak. Meglepődtem egy-egy titok kiderülésén.
Már hiányzott ez a világ, még mindig ugyanolyan jó, ahogy emlékeztem. Fel se tűnt, hogy hamar elolvastam a könyvet, nekem nem volt unalmas rész benne. Mindenesetre megérte elolvasni :D

ViRead>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Jelen pillanatban nem tudom eldönteni, hogy azért nem kap-e a könyv tőlem öt csillagot, mert az elképzeléseimnek nem felelt meg teljesen vagy csak szimplán nem ugrott meg az öt csillagos mércét.
A könyv első felénél már majdhogynem unatkoztam. Utólag már tudom, hogy fontos volt ilyen sokáig a sötétben tapogatóznunk Evie-vel, mert így minden mozzanat a helyére került, amiből a végén összeállt a kép. Viszont nem teljesen az a kellemes zavarodottság övezte a fejezeteket, hanem inkább a 'mi a franc történik itt?' féle. Természetesen éreztem, hogy valami nagyot fog szólni, de mégis hiányzott a száz százalékos izgatottság. Főleg úgy, hogy előre kitaláltam egy fontos részét a történetnek, de ez nem feltétlenül baj.
A két főszereplővel is akadtak gondjaim. Először is Evie nem igazán az a karakter, akire számítottam. Mármint klassz csaj meg minden, de még nem igazán találja a helyét ebben a történetben, nálam is semleges maradt. Luc pedig nagy bánatomra veszített a varázsából. Nem tudom, hogy ez hogyan lehetséges, mert már az első szerepétől kezdve imádom, már fiatalabb korában is hatalmas dumája volt és bármelyik maffiavezért megfélemlítené a puszta tekintetével. Remélem, hogy visszakapom a régi Luc-ot, mert őt jobban kedveltem. Ebből a könyvből hiányzott a humora és a hihetetlen észjárása, mintha kivonták volna belőle az esszenciáját. Még mindig cuki és macsó meg izmos, de ne ennyiből álljon már egy karakter, könyörgöm! :(
Esküszöm, hogy még Daemon felbukkanásától sem voltam annyira lenyűgözve. Mármint magának annak, hogy szerepelt, hihetetlenül örültem, de ő sem sziporkázott közel annyira sem, mint szokott. Lehet, hogy ez csak a kevés szerepének tudható be, viszont minden áron szeretném vissza a karakterek eredeti jellemvonásait, de azonnal!
Ettől függetlenül élveztem, mert hát hogy is ne szerethetnék egy Armentrout könyvet? Főleg olyat, amiben Luxenek vannak? Neki is ugrok a következő kötetnek amilyen hamar csak lehetséges, viszont nem kis elvárásokkal. *ördögi kacaj*

Karol00>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Rettentően vártam Luc könyvét és nem csalódtam, mert eszméletlenül jó volt. Minden sora lekötött, teljes mértékben megérte rá várni.
Evie és Luc együtt nagyon jó párost alkotnak, rengetegszer nevettem fel, mikor egymással évődtek.
Luc körül még mindig ott lebeg az a titokzatos köd, várom, hogy a következő részekben jobban kibontakozhasson a karaktere.
A felemelő pillanatok egyike volt, mikor Daemon is megjelent. <3
Szó, mi szó, engem nagyon elvarázsolt a történet, izgatottan várom a folytatását.

bellablack>!
Jennifer L. Armentrout: The Darkest Star

Amikor megláttam ezt a könyvet már rögtön csillagoztam is és ment a TBR listámra. És ott is maradt egy jó ideig… Néhány napja elkapott az ihlet, hogy a Daemon,méterem évek óta nullán áll, úgyhogy csak nekiestem a könyvnek. A Goodreadsen olvastam egy kommentet, miszerint az íronő nem tudott semmi újat hozna és kaptunk egy Daemon hasonú alfa hímet.

Úgy voltam ezzel a kommenttel, hogy OK, ha neked nem kell több marad nekem… viszont meg kell mondanom nekem eszembe se jutott Daemon miközben olvastam a könyvet. Luc szerintem tipikusan az a karakter volt végig az előző kötetek során, akit nem lehetett megúnni. Sose kaptunk belőle eleget és most lám-lám egy egész kötetet kitölthet az egojával.

A történet végig izgalmas volt, utáltam, hogy olyan sokáig a sötétben tartottak minket és semmit nem tudtunk Evelyn múltjáról, csak kis darabokat kaptunk, morzsákat, amiből táplálkozhattunk. A végére viszont komolyan mondom, a szívem hasadt ketté.

Az egyetlen pozitívuma annak, hogy csak most olvastam el a könyvet az, hogy nem kell sokat várnom és már érkezik a következő rész!

lafayette P>!

His shirt read MUGGLE IN THE STREETS, WIZARD IN THE SHEETS.

13. fejezet

Naiva P>!

“What do you want?” he asked, his gaze holding mine.
“You,” I whispered, cheeks burning.
“You have me.” His thumb dragged along my lower lip. “You’ve always had me. Always.”

"You are an alien.”
Luc widened his eyes at me. “You know nothing, Evelyn Dasher.”
“Did you just quote Game of the Thrones?”
“Maybe,” he murmured.

lafayette P>!

We were all dark stars, but Luc . . . he was the darkest.

32. fejezet

lafayette P>!

„He’s trying to kidnap me.”
“Is that so?” The brilliant green gaze slid to Luc. “I didn’t know you were into that kind of stuff. Freaky.”
Luc rolled his eyes.
“I’m being serious.” I took a step forward and then stopped when Luc shifted toward me. “See! If I walk toward that door, he’s not going to let me leave.”
“Well, Luc, you know that’s illegal, right?”
“No shit.”

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Luc

2. fejezet

Naiva P>!

I was not the kind of girl who got randomly picked out in a club and then escorted by someone who looked they belonged in the WWE for a one-on-one with the resident hottie. I wasn’t knocking myself. I was just the embodiment of the Triple A.
Average life.
Average face.
Average body.
And what was happening right now was not average.

DarknessAngel >!

I stared at him. “Sometimes you sound . . . wise.”
“What did I tell you? I’m omniscient.”
“And then you ruin it.”

Naiva P>!

If Mom ever found out I was sitting outside of Foretoken, she would kill me. Like, legit hide-my-body-in-a-deep-dark-grave kind of kill me.

lafayette P>!

„Hmm.” He turned slowly so he was facing me. “I wouldn’t say I’m trying to kidnap you. I would say that I’m actively offering you a place to stay for an undetermined amount of time.”

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Luc