Stone ​Cold Touch (The Dark Elements 2.) 44 csillagozás

Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Every touch has its price

Layla Shaw is trying to pick up the pieces of her shattered life—no easy task for a seventeen-year-old who’s pretty sure things can’t get worse. Her impossibly gorgeous best friend, Zayne, is forever off-limits thanks to the mysterious powers of her soul-stealing kiss. The Warden clan that has always protected her is suddenly keeping dangerous secrets. And she can barely think about Roth, the wickedly hot demon prince who understood her in ways no one else could.

But sometimes rock bottom is only the beginning. Because suddenly Layla’s powers begin to evolve, and she’s offered a tantalizing taste of what has always been forbidden. Then, when she least expects it, Roth returns, bringing news that could change her world forever. She’s finally getting what she always wanted, but with hell literally breaking loose and the body count adding up, the price may be higher than Layla is willing to pay…

Eredeti megjelenés éve: 2014

puhatáblás · ISBN: 9781335009203
Inkyard Press, Toronto, 2019
Harlequin Teen, Toronto, 2014
304 oldal · ISBN: 9780373211340 · ASIN: 0373211341

Roth (Astaroth) · Layla Shaw · Zayne

Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Nem hiszem el, hogy Jennifer már megint megcsinálta! Ez a nő direkt kínoz, az biztos. Még jó, hogy be lehet szerezni a folytatást, mert ez a függővég…
Amikor nekikezdtem a könyvnek, tudtam, a gyanúm teljesen beigazolódott. Nem hiába van Zayne a borítón, itt most tényleg ő kapta a főszerepet. Ami az első rész befejezését tekintve nem is akkora csoda, de mégis. Mégis az ember azt gondolná, hogy Layla valahogy kinőtte ezt a Zayne imádatot Roth után, de nem.
A történet amúgy érdekes volt, most is történtek izgalmak, ennek ellenére én gyöngébbnek éreztem az előzőnél. Sokáig csak úgy haladtak -látszólag- semerre a szálak, Layla tengődik a suliban, később Zayne társaságában, otthon gubbaszt a szemét vízköpő Abbot mellett, történik valami galiba, egy kis nyomozás, nincs semmi, vissza az eredeti felállásba, stb. Párszor volt egy-egy kiemelkedőbb jelenet, amiket imádtam. Szerintem meg sem kell említenem miért. ;)♥ A vége felé indultak be igazán a dolgok, hogy csak úgy néztem! Nem is tudom, miért csodálkoztam azon, ami történt, de engem nagyon megdöbbentett. spoiler
Az a legjobb, hogy történt pár elég furcsa dolog, amire nem igazán volt magyarázat, erre én elkezdtem gyanakodni, aztán úgy tűnt a gyanúm beigazolódott. Tökre örültem, milyen furfangos vagyok, hogy magamtól rájöttem, csakhogy az írónő a legvégén a képembe nyomva az igazságot jól kihúzza alólam a talajt.
Ami a szerelmi háromszöget illeti, igen, megértem Laylát. Értem, hogy neki ez komplikált és össze van zavarodva. A helyében lehet én is nehezen tudnék dönteni, de így olvasóként számomra olyan egyszerűnek tűnik a választás. Már az első rész óta, mikor először megjelent, én teljesen Team Roth lettem, és ezen semmi sem tud változtatni. <3 Ezért is volt, hogy megértettem, legszívesebben többszir is megráztam volna a csajt, hogy térjen már észhez. A másik dolog pedig. Tetszett, hogy Layla itt már kicsit jobban kimert állni magáért, de még van mit fejlődnie és elfogadnia magával kapcsolatban. Remélem az utolsó részben lesz olyan badass és eltökélt, mint Katy Luxen, és szétrúgja az összes vízköpő, démon, vagy ember seggét, aki próbálná elnyomni. Én bízom benned csajszi, ne hagyd magad! :)

Ittimi78>!

Nem és NEEEEM….!
Kedves Jennifer, nem illik ám az olvasókat ilyen véggel lógva hagyni hónapokra!

Ááá, el se hiszem, hogy megint így jártam. Persze, én tehetek róla, mert sosem nézek utána (olvasás előtt), hogy meg van e végig egy sorozat. Legtöbbször fülszöveget se nézek, szóval saját csapdámba estem. Olyan függő vége van, hogy csak lestem.
Ez már a második ilyen sorozat idén… (a Méreghercegnő a másik). A jövőben lehet, óvatosabb leszek, mert felér egy kínzással, hogy kivárjam az időt, amíg a folytatás megjelenik. :/

Ez a rész mindenképpen intenzívebb volt az előzőnél is, egyik eseményből a másikba pottyantam, megállás nem volt sehol. Izgultam, törtem a fejem, hogy vajon mi lehet a dolgok mögött, vajon ki hazudik, ki nem, mit nem veszek észre :D Éééés, mégse jöttem rá, hogy hol néztem el a dolgokat. Pedig, ahogy a boszi is mondta: végig az ember szeme előtt volt a megoldás :DDD

IMÁDTAM A KÖNYVET! Kedvenc lett, két helyen majdnem sírtam, szóval megdolgozott rendesen :))

Minden YA fantasy rajongónak kötelező olvasmány!

Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Miért?! MIÉRT?! Ilyen szívtelen az Írónő! O.O Miért akarja az olvasóit ennyire kinyírni? Egy ilyen véggel …
Ez a könyv hihetetlen volt! Idei év egyik legjobb könyve mindenképp! A cselekmény, a szereplők a helyzetek minden olyan fantasztikus! Még az a fránya szerelmi háromszög is totál elvarázsolt. Pedig nem szeretem a szerelmi mizériát, mégis hatalmasat aratott nálam! *-*
Az egész egy nagy cselekmény körül forog, az a legfőbb szál, ami teljesen az első mondattól az utolsóig végigkísér mindent és ott az utolsó oldalon BUMM! Vagy 4-5 szál egybe gubancolva robban a nagy jelenettel éééés meghaltál, mert nincs tovább…
MIÉRT!? Ilyen szörnyű a sors és hagyja, hogy szenvedjek még tán 1 évig, míg kijön a kövi rész? Pedig megfogadtam, hogy nincs több JLA idén! Túl rossz hatással vannak rám a könyvei és ez…ez túl fájdalmas! Komolyan a Luxen sorozatos befejezések semminek tűnnek EHHEZ képest! O.o Miért nem vártam, hogy megjelenjen a kövi rész is?…
Azt ajánlom, hogy várd meg a kövi részt vagy nagyon fog fájni a vége… Nagyon!
Kedves JLA! Csipkedd magad az írással! ÁHHH!
Bővebben: Muszáj kiadni magamból!

molybarby>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Húú, hát ütős volt. :D A végére nem számítottam az egyszer biztos.Kíváncsi leszek, hogy mi történt valójában. Viszont visszakanyarodva az elejére, örültem, hogy Roth visszakerült a képbe, de ez várható is volt. Azt is tudni lehetett, hogy hazudik Laylának, spoiler és persze hozta a szokásos cuki fiú formáját. Itt Zayne nagyobb hangsúlyt kapott, ami engem annyira nem hozott lázba, de azért imádtam, hogy annyira megbízik Laylában és próbálta a helyes úton terelgetni. Én abszolút Roth fan vagyok, szóval spoiler . A harmadik részt elméletileg hétfőn már hozza végre a futár, szóval akár neki is állok :D A fél pont levonás pedig Layla miatt van, aki nekem néha nagyon idegesítő volt. Valaki már verhetne bele egy kis önbizalmat.

Szami81>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Annyira tetszett, AHOGY meg volt irva, azok a csipos parbeszedek, a humor, a szerelmi haromszog, az elso csok remego izgalma, a felelem, csalodas, szomorusag, dobbenet…aww! Szoval annyira jol, hogy felolem akar utcat is soprogethettek volna az egesz regeny alatt, akkor is tetszett volna. Marpedig a cselekmeny se volt piskota.
Ha az elso reszre ot csillagot adtam, akkor ez hatos. Minimum.

Caladril>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Emelem kalapom Jennifer L. Armentrout előtt! Még pedig azért, mert senki sem tud úgy szerelmi háromszöget írni, mint ő. Ugyanis ezt itt imádtam! Forrt a levegő, lángra kaptak a lapok, izzadságcseppek gyöngyöztek a homlokomon, elakadt a lélegzetem. És mindezt egy YA könyv érte el! E-L-K-É-P-E-SZ-T-Ő!
Egyetlen pillanatig sem éreztem azt, hogy ne lenne létjogosultsága Layla „csapongásának” a két srác között. Minden tökéletesen érthető és elfogadható volt.
Layla még mindig az egyik legjobb ifjúsági főhősnő, nagyon szeretem a karakterét, a gondolkodásmódját, és sokszor majd megszakadt a szívem érte, amiatt ahogy a Wardenek viselkedtek vele. Ő ennél sokkal, de sokkal többet érdemel! Amit szvsz Roth meg is tud adni neki. ;) Elfogult vagyok, igen, kövezzen meg, aki mer! :P
Nem mondom, Zayne is bőven túlteljesítette, amit vártam tőle. Sőt, néhányszor bizony pont tőle lett nehézkes a lélegzés.. De teljesen akkor sem sikerült meggyőznie, viszont nagyon szeretnék neki is egy HEA-t! Megérdemli!
Roth.. ahh! Hát mit is mondhatnék róla? Ha választanom kéne közte és Daemon Black között, gigamega hatalmas bajban lennék. Igen, ő ennyire jó! Mármint rossz! Ahh, értitek, nem? :D
A történet már az első részben is fenomenális volt, elképesztően akciódús stb. De Jen még erre is rá tudott tenni egy jó nagy lapáttal! Ha azt mondom, izgalmas volt, semmit sem mondtam. Olyan sokszor vezetett meg olvasás közben J., hogy már nem is számoltam! A titkok közül a „szellemeset” például totál benéztem, viszont a végén lévő nagy csattanóra számítottam, épp ezért engem nem is sokkolt annyira, mint a többséget.
Egyszerűen nem is tudom, mit mondhatnék még Jennel kapcsolatban, amit eddig nem mondtam el. Szimplán zseni a csaj! Ezt a könyvét is imádtam!

Beatrice8>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Nem akartam elolvasni, mert nem tetszett az első rész, tudtam, hogy ez potenciálisan még kevésbé fog, de hát… scribd és egyébként is többen ajánlották, hogy adjak neki még egy esélyt. Így hát adtam. És nem bántam meg. Lehet csak a jólélek szállt meg, de nem idegesítettek. HIába csináltak idegesítő dolgokat én egy zen mester nyugalmával szemléltem őket és vártam míg észhez térnek.
Tovább kitartott Layla az elején Roth hazugságai ellen mint számítottam rá. Ennek igazából konkrét hozadéka nem lett, de azért kicsit büszke voltam rá.
Az egyik fő indok, amiért nem akartam folytatni a trilógiát a szerelmi háromszög volt. Mert az bizony van. Főleg ebben a részben. Ilyen szempontból tipikus második rész. De számítottam rá, így hát azzal a már emlegetett zen mester nyugalommal vártam és vártam és vártam. És ebben a részben mindössze ennyit tudtam tenni :D.
Ami a végét illeti, komolyan felpörgött a történet, kaptunk fordulatokat és egy nagy adag problémát a szereplők nyakába. Tudtam, hogy spoiler. Ugyan én csak azt hittem, hogy spoiler, de ez sem állt messze tőle.
Bambi <3
Összességében tehát jobban tetszett, mint számítottam rá, nem sikerült felidegesíteniük, többször megmosolyogtattak a szereplők, izgalmas volt, ezért örülök, hogy végül rászántam magam, de annyira nem tetszett, hogy megvegyem miután lejárt az előfizetésem.

Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Nagyon vártam ezt a könyvet, mert az első részt imádtam és bár volt néhány olyan apró dolog ami miatt morcos voltam, ez a könyv mégis a kedvencem lett.

Az első rész elég gyilkos függővéggel zárult. Bár természetesen tudhattuk, hogy nem maradhatnak úgy a dolgok, ahogy ott végződtek. Ez így is történt.
A könyv fő szála egyébként az előző rész végi rituálé következményeire épül.
Jen nagyon ügyes volt. Egészen a végéig nem is tudtam, hogy akkor most mit is higgyek, azt amit Layla maga és mindenki más is, vagy bízzak abban, hogy más van a háttérben? Aztán a könyv utolsó mondata jól arcul csapott… Hát mit is mondjak gyilkos függővég…
Amellett, hogy nagyon izgalmas volt a rejtély, ami az események hátterében állt, a szereplőket is jobban megismerhettük.
Layla igazából nem egy kemény női karakter, és időnként saját magát megcáfolva csinál hülyeséget, de ettől függetlenül számomra nagyon szerethető. Látom, hogy hibázik, de mégis azt érzem, hogy csak a jó szándék vezérli, és az, hogy mindenkit meg akar védeni. Viszont azt nagyon sajnálom, hogy még mindig nem jutott el oda, hogy teljesen elfogadja magát, mert azáltal sokkal könnyebb lenne számára.
Roth imádni való… – annak ellenére, hogy a könyv elején csinált egy felesleges baromságot, ami mindenkinek csak gondot okozott, de hát be kellett itt hozni a második részek betegségét…bár szerencsére nem volt olyan vészes, mint máskor. Attól eltekintve, hogy emiatt a csekély hülyesége miatt jól megráztam volna, továbbra is megmaradt önmagának: szemtelen és humoros, de ugyanakkor gondoskodó és figyelmes.
Ebben a részben sokkal nagyobb szerep jutott Zayne-nek, és bár már nem mondom azt, hogy utálom, sőt kissé megkedveltem, de én továbbra sem tartom megfelelő párnak Layla számára. Voltak aranyos pillanataik, de mégis valahogy Zayne nem tudja úgy elfogadni őt, ahogy kellene. És ezt szerintem Layla is érzi. (Sőt szerintem Jen is inkább Team Roth…) A korábbi mellékszereplők közül jobban előtérbe került Danika, akit szintén elkezdtem kedvelni, valamint Nicolai is. Emellett feltűnt Dez is, valamint Cayman-nek is nagyobb szerep jutott. Ami viszont nem változott számomra, az az, hogy továbbra sem kedvelem a Wardenek jelentős részét.

Az írónő ismét úgy zárta le ezt a részt, hogy izgulhassunk júliusig, de nem bánom, mert úgy érzem megéri várni a befejezésre és remélhetőleg minden kérdés megválaszolásra kerül, valamint, hogy Layla jól dönt.

colecordium>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

SHE DID IT AGAIN!!!! I CAN'T BELIEVE YOU, JEN!!!! HOW THE FRICK AM I SUPPOSED TO WAIT UNTIL NEXT YEAR????

God, I can't even speak. Like wow, how do you do this???

God, there were so many things I couldn't foresee in this book. But I loved Layla again and even though Roth was kind of an asshole, I loved him too! And I came to more than like Zayne!!! Oh and don't forget Danika. I somehow didn't like her in the first book but she was so good here. All she had to do was open her mouth and talk. :D Also loved how much Dez was in it. :D

I was so excited and loved the action. I can't remember any part where I was bored or didn't enjoy it. It's just so so good! Seriously, as good as the first one!

Also Abbott!!! I hate him now more than ever. I hated him in the first book too because how he treated Layla but what he did here was downright evil! And he says they protect people… Yeah, what he did I wouldn't call protecting. Ugh!!!

Also, I was sooooo team Zayne in the book because yeah, cute and hot but frick, in the end, I worship Roth all over again!!! GO VOTE FOR HIM!!!

So yeah, if you haven't read it, go go go, what are you waiting for?

wolfy27>!
Jennifer L. Armentrout: Stone Cold Touch

Még soha nem olvastam ennyire megosztó könyvet. A könyv egy részére megadnám a 4,5 csillagot, ahogy az előző kötet is kapta, másik részére meg a 3 csillagot is sokallom.

A könyv első fele izgalmas és érdekes, új problémák és konfliktusok, kibogozandó rejtély. Minden adott ahhoz, hogy az előzmény nyomába érjen vagy akár túl is szárnyalja. Bár fájdalmas pontok itt is adódtak, de ezeken az ember lánya hamar túlteszi magát.
1. Az írőnő megérdemel egy jó nyaklevest amiatt az elcsépelt klisé miatt, mikor is Roth eljátsza az érdektelent megjegyzem elég rosszul és közli, hogy Layla csak unaloműzés volt persze minden olvasó tudja, hogy ez kamu, csak Laylanak nem esik le… 2. Az meg egyenesen péklapátot érdemel, hogy Zayne azután kezd el ennyire „rámászni” Laylara, hogy látta melltartóban és rájött, hogy… már nem 7 éves, hanem 17? WTF? És ráadásul Layla meg is fogalmazza magában a gondolatot, hogy mielőtt Rothal „összegabalyodtak” észre se vette őt, de persze elveti, mert miért tenné komolyabb megfontolás tárgyává? Jah, hogy lehet nem tetszene a válasz?

A kötet 3. negyede viszont egyenesen vérlázító, leginkább nem történik semmi , cserében fulladozunk a nyálban…. Az a legborzasztóbb, hogy míg a kötet elején meg az előzőt kötetben, még ha nem is voltam Zayne pártján, azért élveztem a közös pillanataikat, mert tényleg aranyosak voltak és átérezhető volt a közöttük lévő kötelék. És az is tény, hogy az első kötetben is néha soknak éreztem a nyáladzást a jelenlévő hím személylétől függetlenül. De ez a 100 oldal élvezhetetlen volt. Bármikor történt valami érdekes, ahelyett, hogy azzal foglalkoztunk volna, olvashattunk arról oldalakon keresztül, hogy Zayne és Layla csókolóznak. Ja meg lelkiznek, mert szegény Layla olyan kis összetört meg szerencsétlen és az önbecsülése negatív tartományban létezik és biztos ő az oka mindennek. NEM ÉRDEKEL! Actiont szeretnék. A vége felé ott tartottam, hogy ha még egyszer elkezdenek nyáladzani földhöz vágom az olvasót és megtaposom. Még soha nem éreztem ennyire, hogy nem tudom elengedni magam egy történetben, külső szemlélőként sodródom és arra várok, hogy mikor hagyják már abba, mikor történik valami értelmes/izgalmas vagy csak fulladnak meg a nyálban és kímélnek meg ettől az egésztől.

A könyv utolsó negyede viszont elképesztően jó volt, attól a fordulattól eldobtam az agyam, eszembe sem jutott, hogy az írónő ezt meg meri lépni. Jár a pacsi Meglepett és felkavart. És imádom, hogy volt mersze beletenni. Rothnak is jár a pacsi, mert elképesztően badass volt spoiler. A legutolsó fordulatra megmondom őszintén számítottam, de ettől függetlenül tetszett.

Csillagozásnál nagyon nagy bajban voltam, ami tényleg a „történet” volt az elsőrangú, de ez a nyáladzás borzasztóan kiverte nálam a biztosítékot. A harmadik részre biztos sort fogok keríteni, de az nem most lesz. Ezt pihentetni kell egy ideit. Sajnos lassan el kell fogadnom, hogy a YA nem nekem való, főleg, ha szerelmi háromszög van benne. Pedig az elsőt úgy szerettem, de nekem ez túl sok volt és túl sokszor akartam a szereplőket is megtépni. Egy valamiben viszont az első a könyv. Ez az első könyv, amit fel tudok sorolni az olvasási válságom kiváltó okaként. És a legrosszabb az egészben, hogy nem eresztett, mert tudni akartam a végét.

“Guess what I found?”
“Obviously not a better personality,” I remarked.
“Ha. Funny.”

Chapter 14

Lunèa_Charlotté>!

Maddox hissed. “You think you’re cute?”
“Nah, I think I’m sexy.” The smirk spread, but it didn’t reach his cool ocher eyes. “And I also think I’m hilarious.”

“Guess what?”
“What?” The engine purred to life.
“I’m a girl.”
His lips curled up. “Shut up.”
I giggled.

Kapcsolódó szócikkek: Layla Shaw · Zayne
Cicu>!

“You’re an ass,” I spat, picking up the shirt.

He chuckled. “And it’s a fine ass, I’m told.”

Tufuka>!

Abbot seemed to rise to a fuller height. “And there will never be a ‘white flag of friendship’ between our kinds.”
Roth placed a hand to his chest. “Ouch, there went all my hopes and dreams of our kinds dancing together under rainbows.”

Chapter 5

Tufuka>!

“You need to make this quick,” Zayne said. “Because I’m not sure how much more of your presence I can stomach.”
Roth faked a pout. “You’re so mean, Stony. Perhaps you have something shoved up your ass that you need to remove?”
“Roth,” I said, gripping the edge of the table. “Knock it off.”
“He started it.”
I gaped. “What? Are you guys two years old?”
He glanced at a stewing Zayne and that faint twinkle in his eyes was back. “Well, he does look like he shit himself and needs his diapers changed.”

Chapter 11

Kapcsolódó szócikkek: Layla Shaw · Roth (Astaroth) · Zayne
DarknessAngel>!

My eyes narrowed. „I know what you're doing. You're goading me into going with you.”
„Is it working?”
I sighed. „Yes.”
„Perfect,” he replied, twisting toward the bio door. He held it open for me. „It's a date.”

DarknessAngel>!

„Clock is ticking. And, more importantly, the longer you're standing there in just bra, the more I'm tempted to be a very, very bad boy.”

Tufuka>!

“Look, you’re not doing any of this by yourself. The mess you’re in is partly my fault. I wasn’t up front with you about a lot of shit.” His jaw jutted out. “And I know things are…screwed up between us. I know that. Even if you tell me you’d rather hump a Nightcrawler’s leg than forgive me, I’m still going to be there with you.”
I pushed myself onto my elbows. “You’re going to go against Hell—against your boss?”
He grinned as he shrugged. “Yes.”
“Why would you risk that?”
His eyes met mine. “You know the reason. Deep down, you know.”

Chapter 34

The Dark Elements sorozat · Összehasonlítás