Opal ​(angol) (Lux 3.) 73 csillagozás

Jennifer L. Armentrout: Opal (angol) Jennifer L. Armentrout: Opal (angol) Jennifer L. Armentrout: Opal (angol) Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

No one is like Daemon Black.

When he set out to prove his feelings for me, he wasn’t fooling around. Doubting him isn’t something I’ll do again, and now that we’ve made it through the rough patches, well… There’s a lot of spontaneous combustion going on.

But even he can’t protect his family from the danger of trying to free those they love.

After everything, I’m no longer the same Katy. I’m different… And I’m not sure what that will mean in the end. When each step we take in discovering the truth puts us in the path of the secret organization responsible for torturing and testing hybrids, the more I realize there is no end to what I’m capable. The death of someone close still lingers, help comes from the most unlikely source, and friends will become the deadliest of enemies, but we won’t turn back. Even if the outcome will shatter our worlds forever.

Together we’re stronger… and they know it.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kapcsolódó zóna

!

Jennifer L. Armentrout

529 tag · 251 karc · Utolsó karc: 2019. január 28., 09:39 · Bővebben

Daemon Black · Katy Swartz · Dee Black · Lesa · Andrew Thompson · Blake Saunders

EZT NEM HISZEM EL!
Annyira, de annyira szeretem a sorozatot, erre így befejezni?
Na de kezdjük az elején.
Igazából nagyon közel kerültek hozzám a karakterek és a sorozat is. Sokan mondják, hogy semmi új, csak egy sablonos YA történet vámpírok és vérfarkasok helyett földönkívüliekkel. Én ezzel nem tudok egyetérteni még mindig. A történet minden csak nem sablonos, általában, ha már úgy érezzük minden jól megy mindig történik valami olyan, amire nem számítunk. Itt például az utolsó 50 oldalnál csak kapkodtam a fejem. És hát valljuk be nem hittem volna, hogy ez lesz a vége.
A történetben mindig van valami, ami miatt nem tudok rájönni ki is a gonosz és ki a jó. Ezért is érdekes annyira.

A szereplők közül, akire nagyon kíváncsi voltam az Dawson volt. Valamikor az első kötetben éreztem, hogy ő még él és fel fog bukkanni valamikor és hát nagyon vártam milyen is ő. Már az elejétől nagyon aranyosnak találtam, bár néha túlságosan ragaszkodott Beth-hez, de szerintem ez teljesen érthető.
Dee itt eléggé megváltozott. Természetesen érthető ez is, de elején nagyon megharagudtam az írónőre, hogy ennyire elrontja a karakterét, viszont a végére szerencsére visszakaptuk őt.
Katy számomra még mindig nagy kedvenc, bár az ő karaktere is sokat változott … éés könyvmoly.:)
Daemont szánt szándékkal a végére hagytam, egyszerűen imádom őt. Az első részben megmutatkozott a bunkó énje, viszont azóta már teljesen más lett. Nem, hogy nem viselkedik bunkóként, hanem teljesen kedves, aranyos, segítőkész – és még sorolhatnám – lett, de szerencsére az egoista stílusa még mindig megmaradt. Nem lehet nem szeretni őt.
Volna még jó néhány karakter, akiről írhatnék, de nem akarok spoilerezni, ezért nem teszem meg. Ennek ellenére még annyit írok ide, hogy jó néhány nem kedvelt karakter fog újra felbukkanni a könyvben.

Nagyjából ennyit szerettem volna. A történetről, a cselekményről szándékosan nem írok, két oka van, hogy miért:
1. Nem tudnám megírni úgy, hogy ne lőjem le a lényeget. Főleg a felbukkanó karakterek miatt.
2. NEM BÍROM FELFOGNI, HOGY ÍGY VÉGZŐDÖTT…

pveronika

Ehm. Seriously? SERIOUSLY? Na jó ide a következő kötettel. Úgy kb. most! :D

Amúgy nagyon-nagyon jó volt! Izgalmas volt, humoros volt, Daemon még mindig hozza a formáját, és annyira, de annyira érzetem, hogy valami ilyesmi lesz a vége, de akkor is! Ahhh. Őszintén szólva ilyenkor örülök annak, hogyha halasztgatok egy sorozatot, mert most az őrületbe malmoznám magam, ha várni kellene a következő kötetre, de Ha-Ha velem nem szúr ki az írónő. :)) Olyan gyorsan markolom fel a negyedik részt, mint édesszájú gyerek a Halloween csokikat. :D (csak, hogy aktuális példát hozzak, így októberben :)) Na jó mentem olvasni! :D

Toffy_Sentellion
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Húztam-halasztottam az olvasást. Végül több mint 5 hónap alatt fejeztem be… Nem azért mert rossz, hanem a végét nem akartam. Legalább ha már kint lenne következő. Most várni kell…
A könyv végére fel voltam készülve, de így is… Szemét hagyma… *Egy könnycseppet elmorzsol.*
Imádom a sorozatot, imádom Daemont és Katyt. Nagyon jókat nevettem továbbra is csipkelődéseiken.
Most kell nekem a következő! Nem teheted ezt velem Armentrout néni. Itt hagysz így? Ilyen megtörten? Mit kérsz azért, hogy visszaad a lelkemet?
Imádom Armentroutot és MÉG…

DoraCraiban IP
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Az első gondolatom, miután befejeztem a könyvet? „Kell egy ital.”

brigi11 P
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Lehet, hogy szükségem lenne valami orvosi segítségre, mert alapjáraton nem vagyok túl jó viszonyba a paranormális dolgokkal és itt olyan szintű tini-nyállal van fűszerezve, hogy csodálkozom, hogy nem fulladtam bele, de mégis nagyon gyorsan a végére értem. Nekem nem ez volt a legjobb rész, sőt helyenként a hajam égnek állt, mert unalmas volt már az Ash iránti féltékenység és a Blake szál is felesleges, de végre kaptam egy nagyon-nagyon jó mellékszereplőt, mert az nekem eddig nagyon hiányzott és vége miatt mindent megbocsájtok:-) Még jó, hogy @Sippancs figyelmeztett, mert ha nem tudnám rögtön folytatni, biztos nagyon morcos lennék.

Lunèa_Charlotté
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Ez a vége… EZ A VÉGE!??! O.o Really? Really! This?!
Oh , my God… Én mondom , ez az írónő aztán tud végeket írni. Most kivételesen végiguntam a könyvet , de most komolyan. Habár sokszor nevettem és voltak részek amik tetszettek… De valahogy olyan volt mint a második rész , de a vége… Az utolsó 50 oldal kivételesen tetszett. Valahogy a végére belejött és az utolsó pár oldal… Te jó ég!!
Ugye van folytatás?? Ugyeeee??? Pleaseee!

abstractelf P
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Kedves Jennifer L. Armentrout!
MIÉRT?! Miért csinálod ezt velünk, egyszerű földi olvasókkal? Mit vétettünk ellened, hogy ilyen véget érdemeltünk? Mondd, hogy tehetnénk jóvá, hogy törölhetnénk le Daemon könnyeit, amit te tettél oda. Mondd, miként kaphatnánk vissza azt az édes, egocentrikus és néha szemét fiút, akit mindannyian szeretünk? Áruld el nekünk, milyen véráldozatot kérsz, hogy a negyedik részt előbb olvashassuk?
Kérlek, ne hagyj minket kétségek közt, kérlek, tegyél mindent jóvá, és add meg nekünk azt az örömöt, hogy végre egyszer minden rendben van.
Üdv: egy kétségbeesett fanatikus Lux fan

u.i.: Nem tudom, mennyire fogok tudni megbocsátani neked, annak ellenére, hogy a negyedik részbe már Daemon POV-ot is teszel.
u.u.i: Egyébként még mindig ez az egyik kedvenc sorozatom, s imádtam minden egyes sorát.
u.u.u.i.: I love you…- *sír*

kiruu P
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

Egyenlőre, csak annyit, hogy mégis mi a jó büdös franc volt az ott a végén? Armentrout elfelejtette befejezni? Téves változatot küldött a nyomdába? Lemaradt a másik fele? Mert, őszintén mondom, ha a kezemben lenne a könyv, azon ugrálnék, miközben a hajam tépem és a falat kaparom. Ámen!

bankicsniki

Aztabüdösmindenétneki!!!

Teljes sokkban vagyok, ettől a befejezéstől. Ezt így nem lehet!! :D
Az egész könyv fantasztikus volt, teljesen beszippantott! Kezdem is a következőt, mert ezt nem hagyom annyiban! :D
@janka0416 igazad van, ez a rész mindenkinek a kedvence lesz! :D

zsebibaba007
Jennifer L. Armentrout: Opal (angol)

A Lux sorozatnál már megfigyeltem, hogy ahogy haladunk előre, annál jobb a történet!
Így volt ez ennél a résznél is.
Daemon, még mindig dúl a love köztünk :D Imádom a kapcsolatát Katyvel. Blaket és Willt, pedig utálom. A vége. Why????????? Még jó, hogy olvashattam egyből a folytatást, és csak az Oppositionre kellett egy évet várnom :D

Cheril

“Thanks.” I held the warm cup. “Where’s yours?”
“Not thirsty this morning,” he said, twirling his pen. He glanced over my shoulder. “Hi, Lesa.”
Lesa sighed. “I need a Daemon.”
I turned to her, unable to hide my grin. “You have a Chad.”
She rolled her eyes. “He doesn’t bring me lattes.”
Daemon chuckled. “Not everyone can be as great as I am.”

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Katy Swartz · Lesa
Caladril

„Kat, I'm not trying to be a dick.”
„I know, it just comes easily to you.”

Cheril

“I have missed you,” I admitted.
“I know. You can’t live without me.”
“I wouldn’t go that far.”

Caladril

„God, only you would think kissing someone is a reward.”
„You know it is. My lips change lives, baby.”

Cheril

“Kitten, what are you doing?”
(…)
“I was making a snowman.”
His gaze drifted beyond me. “I see. It’s missing some stuff.”
“Yeah,” I said morosely.
Daemon frowned. “That doesn’t tell me why you’re sitting in the snow. Your jeans have to be soaked.” There was a pause and damn if that frown didn’t turn upside down. “Wait. That means I’d probably get a better look at your butt, then.”

bankicsniki

– Oh, Kitten, see, I try not to say bad things.
– What?
– I would say size doesn't matter, but it does. I would know.

Cheril

I smacked his chest playfully. “You are…”
He folded his arms under his head. “I’m what?”
“Amazing.” I leaned forward, kissing him. “You’re amazing.”
“That’s what I’ve been saying for years.”

Caladril

„Rule number two is that we don't talk about Dawson or Will. And number three, we focus on my awesomeness.”

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black
Caladril

Stopping at the first row, I bent over and tossed my hair over my head, shaking it out.
„This reminds me of a Whitesnake video,” Daemon said.
„Huh?” I ran my hands through my hair, hoping for the sexy look and not the „I had my head out of the car” look.
„If you start climbing on car hoods, I think I might marry you.”

Lunèa_Charlotté

Like normal teenagers."I like the sound of that."
„Me, too.”
„Me, three.” I murmured.