Vajon ​létezik szerelem első látásra? 913 csillagozás

Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Négy perc általában alig valamire elegendő – ugye nem hinnéd, hogy ennyi idő alatt minden megváltozhat?
A tizenhét éves Hadley Sullivan életében ez az egyik legrosszabb nap. Ott ragadt a New York-i repülőtéren, késésben van apja második esküvőjéről, amelyet Londonban tartanak, ráadásul a leendő mostohaanyjával még sohasem találkozott.
Ebben a lehetetlen helyzetben pillantja meg a tökéletes srácot, az angol Olivert a repülőtér szűk várótermében. A fiú jegye a 18C ülésre szól – Hadley-é pedig a 18A-ra.
A végzet fordulatai és az idő fontos szerepet játszik ebben az elgondolkodtató regényben, amely egyaránt szól családi kapcsolatokról, a második esélyről és az első szerelemről. Hadley és Oliver huszonnégy órát felölelő története meggyőzi az olvasót arról, hogy az igaz szerelem akkor bukkan fel, amikor a legkevésbé számítunk rá.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás

276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632612072 · Fordította: Komáromy Zsófia
276 oldal · ISBN: 9789632612393 · Fordította: Komáromy Zsófia

Oliver · Hadley Sullivan · Andrew Sullivan · Charlotte

zuna19 P
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Csak annyit mondok, hogy másodszorra is szerelem. ❤
Nagyon aranyos történet.
Igazán örültem, hogy ismét olvashattam.
Most felelevenedett bennem az egész, hogy is szerettem meg az írónő könyveit.
Annak idején, mikor elkezdtem igazi könyvmoly lenni, az elsők között volt ez a könyv. Annyira boldog voltam mikor megvettem és először elolvastam. Így nem is csoda, ha azt írom, hogy még mindig szeretem.
Biztos fogom még olvasni. Másnak is csak ajánlani tudom.

Timi970120
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Nem állítom, hogy kihagyhatatlan könyv volt. Nem, nem volt tökéletes. Nekem néha ott lógott a levegőben a klisé és a kiszámíthatóság is – utóbbi pedig olykor be is igazolódott.
Sőt, még csak nem is mindig tudtam teljesen beleélni magam! Mégis volt, hogy megnevettetett. Nem is egyszer.
Az is igaz, hogy bár ez nem volt olyan sok oldal, hogy ezzel egy ilyen történetnél probléma legyen, összességében azért olvastatta is magát.
És már-már arra gondoltam, hogy azt kell mondanom, hogy egy egyszerű, romantikus irányú könyv lehetett volna, ami azért egy komolyabb témát is feldolgoz – amelyhez nincs szinte semmi közöm, így ténylegesen nem is érintett meg –, amikor rájöttem, mit is tett ez a mű; talán csak néhány pillanatra, ámde elterelt egy filózófikus irányba néhány mondattal. Ezt még nem olyan sokszor éltem meg. Tán egy-kettő alkalommal. Hogy ne csak szinte a levegőbe beszéljek, idéznék is egyet:
„Lehetséges, hogy az ember nem tudja, hogy mi a zsánere – hogy azt se tudja, van zsánere –, amíg hirtelen szembe nem találja magát vele?”
Ez számomra érdekes kérdés volt. Nem hiszem, hogy addig valaha felmerült volna bennem. Legalábbis nem úgy igazán!
Nem mondom, hogy nem olvastam volna még tovább, de azt hiszem, ez így volt rendben.
S igen, aki csak egy már-már egészen könnyed történetet szeretne olvasni, ami nem maximálisan arról szól, hogy egyfolytában rejtényeket kellene megoldani, nem világmegváltó, viszont nem teljesen semmit mondó, annak valószínűleg ajánlanám is. Mert szerintem ezeknek a kritériumoknak tökéletesen megfelel. Egy próbát pedig ez a mű megér!

Pandalány P
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Hiszek benne, hogy létezik.

Másodszori olvasásra is ugyanúgy tetszett ez a kedves, ugyanakkor elgondolkodtató történet. Nagyon tetszett, hogy a történet első fele a repülőgépen játszódik és a ténylegesen események mellékesnek bizonyultak a lelki történések mellett.
A szereplők kedvesek, lehet velük azonosulni, viccesek, és szerethetőek. Maga a történet érdekes, nem mindennapi, és szerintem sokan vagyunk vele úgy, hogy szeretnék így megismerkedni a leendő szerelmünkkel. Apró összenézések, elejtett félmondatok, remek humor, imádnivaló könyv!
Ugyanakkor nem lehet elmenni szó nélkül a két főhős, Hadley és Oliver érzelmi drámáján, mindkettejük életében olyan változás következik be, amit fel kell dolgozniuk. Nagyon jó volt olvasni, hogy Hadley mennyire felnőttként kezeli apja spoiler és megértette, hogy ezt el kell fogadnia. Oliver esetében azonban nem volt ilyen egyszerű a dolog, hiszen spoiler megbeszélni apjával a problémákat. És itt jön a képbe Hadley, aki lehet azért, mert egy kívülálló, lehet csak mert hasonló problémákkal küzd, megérti őt és tud a srácnak segíteni. Nagyon érdekes olvasmány volt ismét ez a könyv, ez a kedvencem az írónőtől, rá kellett jönnöm.
Jó volt újraolvasni, könnyen pörögtek az oldalak.

K_A_Hikari
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Igazából egy könnyed nyelvezetű, gyorsan olvasható regény, egy nap alatt elolvastam, annyira visz magával.
A szíved mélyén tudod, hogy happy end lesz – mert más vég egyszerűen elfogadhatatlan – de csak akkor nyugszol meg, amikor valóban eljutsz a végére.
Tökéletes olvasmány nyaraláshoz…vagy épp egy hosszabb repülőúthoz.

Bővebben:

Orsi999
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Nyárra egy tökéletes olvasmány. Gyorsan be lehet fejezni, pár óra alatt. Nem volt túlbonyolítva, semmi csavar nem volt benne. Nem kellett különösebben elgondolkodni rajta, hogy most mit, miért csináltak a szereplők. Teljesen élethű helyzetekről irt az írónő, ami bárkivel megtörténhet. Nekem nagyon megtetszett a 2 főszereplő személyisége, és ez a könyv után elgondolkodtam, hogy vajon létezik-e szerelem első látásra.

Deziréé
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Újraolvasás után is még mindig azt tudom mondani, hogy olyan aranyos és romantikus történet, hogy imádooom. Még mindig kedvenc könyv.
Nincs semmi extra a könyvben mégis olyan szép kis történet, amely nagyon olvastatja magát.
A könyvben egy szereplő sem utálatos, mindenki kedves és szerethető.
Ha egy könnyed szerelmes történetre vágytok, akkor ne habozzatok, olvassátok el eme könyvet.

WindStorm P
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Örülök, hogy boldog vagy.

Első könyvem az írónőtöl, viszont nem az utolsó!
Rövid történet, mégis minden egyes betű a helyén volt. Kellemes, és csodálatos.
A szereplők egyszerűek, viccesek, harcosok és igazi bátor emberek.
Nem engedték meg maguknak a fájdalmat, hanem továbbléptek. Mégha ezáltal másoknak okoztak csalódást.
Elhitték, hogy igen is létezik szerelem első látásra, és kitartottak érte. Várták a tökéletes pillanatot, majd mosolyogva borultak egymás karjaiba.

Imádnivaló volt az egész, a szomorúsággal együtt is. Kellett bele, hiszen így is lehet happy end, főleg, ha a karakterek is azt akarják, nem csak mi.

276 oldal · ISBN: 9789632612393 · Fordította: Komáromy Zsófia
lakatoslevente IP
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Mit gondoltok, hogy nehezebb feldolgozni valaki elvesztését: ha meghalt, vagy ha kilépett az életünkből? Mert számomra ez egy igen fogós kérdés, és a regény is erre keresi a választ.

Ninácska P
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Őszintén megmondom, nekem csalódás volt a könyv. Csalódás volt, mert eddig mindenki nagyon dicsérte, nekem pedig nem tetszett. Az eleje jól indult, aztán a vége felé egyre unalmasabb lett. A szereplők viselkedésével, tetteivel se szimpatizáltam mindig. A címéből egy szuper, igazán romantikus könyvre asszociáltam, de nekem a romantika is kevés volt a műben.
Elolvastam, mert sokan dicsérik, sajnos nekem ez most nem jött be.
Hadley engem kimondottan idegesített, és az esküvői hajcihő is kicsit sok volt már.

KATARYNA
Jennifer E. Smith: Vajon létezik szerelem első látásra?

Tegyük most félre a rosszindulatot. Nem csöpög a rózsaszín szirupban á nem… és nagyon csekély esély van arra, hogy ilyen a való életben is megtörténjen.

Mert mi lett volna, ha…
Ha ez a 2 fiatal nem találkozik egymással?
Ha az az öreg nénike a repülőn nem engedi őket egymás mellé ülni?
Ha Papucs Oliver megadta volna a számát…
Ha Hadley nem megy mint egy pincsi kutya, bejárva fél Londont utána.

Vajon Oliver megkereste volna a lányt?
Vajon , ha a drága író megtoldotta volna a végét még egy 50 oldalas nyálcsorgatással, akkor én elsírtam volna magam örömömben és vajon rányomtam volna a kedvenc gombra?
Szerintetek?
Vajon rányomtam?

Vajon létezik szerelem első látásra?
Létezik? ♡

Vicky3 P

A szerelem a legfurcsább, leglogikátlanabb dolog a világon.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Zora85

Azt mondják, az emberek a valóság elől szoktak a könyvekbe menekülni…

Kapcsolódó szócikkek: könyv
cassiesdream

Végül is nem a változásoktól szakad meg az ember szíve, hanem a megszokott apróságoktól.

Könyvmolykisasszony

Attól tartok, ha nem jut eszedbe valami érdekes téma, kénytelenek leszünk az időjárásról beszélgetni.

Greylupus

Kapcsolódó szócikkek: Hadley Sullivan
Roni_olvas

Elvégre is egy dolog úgy elszaladni, hogy van, aki fusson az ember után.
Egészen más dolog egyedül rohanni a semmibe.

Fancsee P

– Tudtad, hogy azoknak az embereknek, akik legalább három alkalommal összetalálkoznak huszonnégy órán belül, kilencvennyolc százalék esélyük van rá, hogy később újra találkozzanak?

mashogytelik

– Jobb részesülni valami jóban, de aztán elveszíteni, mint ha soha nem is lett volna részünk benne?

Zora85

– Hát alig várom, hogy mindent elmesélj, mikor végre hazaérsz.
– Vagyis holnap.
– Igaz – mondja Anya. – Harrisonnal a poggyászkiadónál fogunk várni.- Mintha egy elveszett zokni lennék.
– Jaj, édesem, te inkább egy egész bőrönd vagy! – viccel Anya. – És nem vagy elveszett.
Hadley nagyon vékonyka hangon kérdezi:
– Mi van, ha mégis?
– Akkor csak idő kérdése, és rád talál valaki.

Greylupus

– Tudod, hogy mondják – szólt Apa. – Ha szeretsz valamit, útjára engeded.
– Mi lesz, ha nem jön vissza?
– Van, ami visszajön, van, ami nem – mondta, és megcsípte a kislány orrát. – Én mindenesetre mindig vissza fogok jönni hozzád.