Milyen ​is a boldogság? (Milyen is a boldogság? 1.) 517 csillagozás

Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Két ​vadidegen, Graham Larkin és Ellie O’Neill akkor ismerkednek meg – legalábbis virtuálisan –, amikor Graham véletlenül e-mailt küld Ellie-nek kedvenc háziállatáról, Wilburről. A két tizenhét éves fiatal e-mailezni kezd egymással, bár az ország átellenes felén élnek, és még egymás keresztnevét sem tudják. Szellemes és feledhetetlen levelezésükben Graham és Ellie feltárják egymás előtt az életüket, reményeiket és félelmeiket. De mindent azért nem osztanak meg a másikkal: Graham nem tud Ellie családjának titkáról, Ellie-nek pedig fogalma sincs, hogy Graham a rivaldafényben él. Miután Graham kihasználja a lehetőséget, hogy elutazhasson Ellie otthonába, a maine-i Henley városkájába, netes kapcsolatuk végre valóban személyessé válik. De vajon lehet-e egy pár két ennyire különböző hátterű fiatalból úgy, hogy minden ellenük szól? Egy sorsdöntő nyár történetét elmesélve Jennifer E. Smith új regénye bizonyítja, hogy az élet – akárcsak a szerelem – tele van meglepő felfedezésekkel és… (tovább)

Eredeti mű: Jennifer E. Smith: This Is What Happy Looks Like

444 oldal · ISBN: 9789632613161 · Fordította: Komáromy Zsófia

Graham Larkin · Ellie O'Neill

WindStorm
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

– Mert semmi sem olyan félelmetes, ha nem váratlanul ér, hanem szembenézel vele.

Második könyvem Jennifertől, hála ez sem okozott csalódást.
Olvastam már hasonló történetet (Cinder és Ella), ami jobban tetszett, viszont nem jutott eszembe amikor ezt a könyvet olvastam. Igaz, az elején rögtön rájöttem ki Graham, de semmit nem rontott az olvasás élményén. Vártam, hogyan játszik az írónő azzal a bizonyos kirakóssal, és összességében tetszett a végeredmény. Imádtam az öböli részeket, a Július negyedikei zsongást, úgy mindent. Sajnálom, hogy nem nyáron olvastam el, bár így télen jól esett a képzelgés.
Ellie nagyon szimpatikus karakter, ahogy Quinn is. A kapcsolatuk ábrázolása kiválló volt, egy kis irígykedés, önzőség, csipkelődés és aztán közös karamella evés.
Graham valódi énjét is szerettem, örülök, hogy megismerhettem a múltját, a gondalatait kellemes volt olvasni, tényleg megértettem őt és azt, ami körülötte zajlott.
A titkok nagyszerűen voltak elrejtve, majd kellőképpen feltárva. Örültem, hogy nem lett tele klisékkel, élveztem.
Egyszerű könyv, aranyos, mégis van neki mondanivalója, Mindenképp megérte elolvasni.

Már csak azért is, mert végre egy főhös, aki sztár, akinek mindene megvan, mégis neki egy MALAC kell. :D Édes! :D

Számomra milyen is a boldogság?
…puha, szőrös zoknik…
…eper…
…hajmosás…
…a szemébe nézni…
…amikor besüt a nap az ablakon…
…a karjai között elaludni…
…amikor kitakarítom az egész lakást és van neki látszatja…
…Ő♥…

444 oldal · ISBN: 9789632613161 · Fordította: Komáromy Zsófia
Orsi999
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Egy kihívás miatt kezdtem el olvasni, és nem bántam meg.
Könnyed kis történet, amit szívesen olvastam. Érdekes volt Ellie és Graham megismerkedése. Imádtam az ő párosukat. Graham, aki ismert filmszínész mégis teljesen normálisan viselkedik, és nincs elszállva magától. Ellie nem volt az a hisztis szereplő, aminek nagyon örültem. És mivel nyár van, így csak még jobban beleélhettem magam a történetbe.
Nekem ez egy kicsit elcsépelt történet volt, amit már sok filmben láthattunk, és sok blogon olvashattunk hasonló történeteket. Ezért vonom le a fél pontot.

gab001 P
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Nem az a fajta történet, amit kis adagokban lehet olvasni, mivel képtelenség letenni. Igazi habzsolni való könyv, mert annyira könnyed a téma és az a stílus is, amivel az írónő megalkotta. A párbeszédek nagyon szórakoztatóak és szerencsére rengeteg van belőlük. Ráadásul váltakozva meséli el az írónő a történetet a főszereplők szemszögéből. Az tetszett leginkább, hogy egy egyszerű romantikus regény, ami nem próbál több lenni, de valahogy mégis sikerül neki. Üdítőnek találtam a történetet, s azt, hogy végre a bonyodalom nem egy szerelmi háromszög. Imádtam olvasni, mert tökéletesen kikapcsolt, s nagyon érdekelt a szereplők sorsa, gondolatai. Biztosan fogok még az írónőtől olvasni.

K_A_Hikari
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

„– A boldogságnak több fajtája létezik – mondta a lány. – Egyes fajtáihoz nem kell bizonyíték.
– Mint például a napkeltéhez?
– Pontosan – felelte Ellie. – Eleget tudok róla, hogy tudjam, csak boldogságot jelenthet. Egy napkeltében egyszerűen nincs semmi szomorú.”

Szerintem néha kellenek olyan könyvek, amiket az egyszerűségük es az álomszerű elképzelés miatt jó olvasni.
(…)
Nem csalódtam, ez a könyv még mindig elképesztően cuki. Komolyan nem tudok rá jobb szót, csakhogy cuki.
Tökéletes kikapcsolódás, főleg így utolsó nyári napokra, amikor az emberben már egyre jobban ott van, hogy hamarosan megint suli és hajtás.
Ezért szeretek annyira olvasni az írónőtől. Simán elutazhatok a könyvei által Maine-be, anélkül és ott tölthetek néhány fantasztikus órát, anélkül, hogy kilépnék a lakásból.
Azt hiszem, ez lehet a boldogság.
Számodra micsoda?

Blogbejegyzés: http://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/06/jennifer-e-s…

Lanore P
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

A könyv lapjairól szinte folyt a cukorszirupos tejszínhab, és annyira rózsaszínűen édes volt, hogy már pufók, szerelemtől megrészegült kis Valentin-angyalokat hallucináltam a fejem körül szálldosva, de akkor is jólesett! Tetszett, mert az írónő stílusa még mindig nagyon jó, könnyed, vicces, letehetetlen, magával sodort. Hiába lehetett tudni, hogy mi fog történni, hiába volt egy picit kiszámítható, én akkor is nagyon szerettem Ellie-t és Graham-et, és a mesébe illő történetüket. Tökéletes kikapcsolódást nyújtott, és ez nekem pont elég :)

Fancsee P
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

A legnehezebb időszakban esnek a legjobban ezek a könnyed, aranyos, egynapos olvasmányok. Az írónő első könyve is teljesen magával ragadott, és ez ezzel sem volt másképp. A szereplőket már az első mondattól kezdve megszerettem, és ahogy haladtunk előre a történettel, az érzelmeim csak fokozódtak. Graham és Ellie kiegészítették egymást, igazán szórakoztató párost alkottak. Akadtak bonyodalmak közöttük is, Graham és a családja között, Ellie és az édesanyja között, és még sorolhatnám, de végül minden megoldódott… ettől olyan édes az egész. A főszerelők jövője pedig teljes mértékben az olvasó fantáziájára van bízva. Mondanom sem kell, számomra ők már egy család Wilburral és Snoopyval együtt.:)

Ciklámen
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Milyen is a boldogság? Nekem például ennek a könyvnek az elolvasása.
Ez a könyv most nagyon, nagyon jól esett a lelkemnek.
Már az írónő első regénye megfogott, bekerült a kedvencek közé, és ebben sem csalódtam.
Egy kedves, egyszerű történet, bonyodalmak és csavarok nélkül, viszont szívet, lelket melengető stílusban megírva.
Történet egy eltévedt üzenetről, két fiatal levelezéséről, személyes találkozásukról, majd kibontakozó szerelmükről.
A szereplők egytől egyig szimpatikusak, szerethetők, életszerűek.
Az egyszerűség mellett azonban komolyabb gondolatok és érzések is megbújnak.
Nekem ez a könyv sokkal többet jelentett egy kis nyári olvasmánynál.

brena
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Az írónő első könyvét is szerettem,ez is nagyon tetszett!Igazából 2014. február 11., 11:11-től lett volna TEO,de mivel most olvastam ki ténylegesen, átállítottam a dátumot.
Jaj én most azonnal Mainbe akarok menni és a parton mászkálni,persze Grahammel:) Elbűvölő, de nem csöpögő story. Na és az a sok homár:)))
Az elejétől a végéig:szerettem…

Mazsidrazsi
Jennifer E. Smith: Milyen is a boldogság?

Végtelenül aranyos és szórakoztató volt ez a történet. Bájos volt, néhol izgalmas, hogy miként alakul a sorsuk. Kifejezetten tetszettek az emailes megoldások, a titkos randik és az apró kis botlásaik. Viszont a végén nem erre számítottam, valahogy olyan hirtelen lett vége.

Marcsi P

Ezt befaltam! :)
Nem egy mély regény, de nagyon aranyos szerelmes történet. Mindkét szereplőt nagyon szerettem, édesek voltak. :) Az első könyv volt az írónőtől és már alig várom, hogy a többit olvashassam.

tamii

A boldogság a napkelte a kikötő felett. A fagyi a kánikulában. A hullámok a hangja az utca végéből. Ahogy a kutyám hozzám bújik a kanapén. Esti séták. Remek filmek. Viharok. Egy jó sajtburger. A péntek. A szombat. Még a szerda is. Ha a vízbe dugom a lábujjam. Pizsamanadrág. Strandpapucs. Úszás. Költészet. Ha egy e-mailben nem szerepel egyetlen mosolygós pofi sem.

Szerinted milyen a boldogság?

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · Ellie O'Neill
kellyolvas P

– Ismersz hajós vicceket?
– Tudok egy halas poént.
– Az is jó.
– Miért örök optimisták a halak?
– Na miért?
– Mert ahogy úsznak szép sorjában, mindig a lepényhal megy elől, a reményhal meg utoljára.

Echelon_girl

– Mint például a napkeltéhez?

– Ajjaj!
– Mi van?
– Nincs nálam a mobilom.
– És akkor?
– Akkor hogy fogunk most e-mailezni?
– Azt hiszem, kénytelenek leszünk beszélgetni.

Sheila_7

– Igen, de mindenki tudja, hogy az éjszaka ijesztőbb, mint a nappal.
Ellie felkacagott.
– Akkor talán meg kéne fordulnunk.
– Miért?

tamii

– Te, eléggé elhúzódtak itt a dolgok. Nem tudnád helyettem megsétáltatni Wilburt ma este?
– Szerintem eltévesztetted az e-mail címet. De mivel nekem is van kutyám, és nem szeretném, ha szegény Wilburt senki nem sétáltatná meg, gondoltam visszaírok, csak hogy tudd.
– Ó bocsánat! Új telefonom van, fejből próbálom bepötyögni a címeket. Úgy tűnik, kihagytam egy számot. Wilbur nevében is köszönöm. (Aki amúgy egy malac, csak hogy tudd.)
– Malac? Miféle malacot kell sétáltatni?
– Olyat, amelyik nagyon kifinomult. Még saját póráza is van…

előszó

Agatha

Barátságuk kicsit olyan volt, mint a lágy karamella: könnyen deformálta valamilyen külső tényező, de a lényege ettől nem változott.

Cheril

– Sokkal jobban fogadta, mint vártam. Tegnap még arra tippeltem volna, hogy ha megtudja, most biztos a szobámba zárva rostokolnék.
Graham erre csak legyintett.
– Megmentettelek volna – jelentette ki. – Fehér lovam nincs ugyan, de van egy nagyon kövér disznóm.
– Milyen romantikus! – felelte Ellie, a fiú pedig az étlapra nézett.

Sheila_7

– (…) Honnan tudod, hogy boldoggá tenne, ha még egyszer sem élted át?

Milyen is a boldogság? sorozat · Összehasonlítás