Die ​statistische Wahrscheinlichkeit von Liebe auf den ersten Blick 1 csillagozás

Jennifer E. Smith: Die statistische Wahrscheinlichkeit von Liebe auf den ersten Blick Jennifer E. Smith: Die statistische Wahrscheinlichkeit von Liebe auf den ersten Blick

Die Buchvorlage zum erfolgreichen Film auf Netflix!

Hadley könnte sich wirklich etwas Schöneres vorstellen, als auf der Hochzeit ihres Vaters Brautjungfer zu spielen. Dass sie dann allerdings ihr Flugzeug verpasst und erst einmal auf dem überfüllten New Yorker Flughafen festsitzt, hat sie dann doch nicht gewollt. Und genauso wenig hatte sie vor, sich ausgerechnet hier unsterblich zu verlieben: in den Jungen mit den verwuschelten Haaren und dem Puderzucker auf dem Hemd, der wie sie nach London muss. Hadley bleibt genau eine Fluglänge Zeit, um sein Herz zu gewinnen. Doch kaum in London angekommen, scheint das Schicksal gegen sie zu spielen: Die beiden verlieren sich im überfüllten Flughafen aus den Augen. Aber wie hoch ist die Wahrscheinlichkeit, dass Hadley ihre Liebe auf den ersten Blick inmitten der Riesenmetropole wiederfindet?

Eine gelungene Kombination aus Humor, Herzschmerz und Romantik!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Carlsen, Hamburg, 2023
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783551321671 · Fordította: Ingo Herzke
Carlsen, Hamburg, 2023
224 oldal · ISBN: 9783646939217 · Fordította: Ingo Herzke
Carlsen, Hamburg, 2012

Aerandir>!

Na ezzel körülbelül meg is volt az idei romantikaadagom, így két héttel Szilveszter után. De nem baj, ilyet is kell olvasni, ez meg határozottan egy jó darab volt. Az elején ugyan jól rámijesztett a fülszöveg; ez az „egy pillanat alatt halálosan beleszeret, és pár órája van elcsábítani” elég kétségesen hangzott, de aztán szerencsére nem pont így alakult a történet. A végére már pont hogy a sorscsapásokat és a drámát találtam egy kicsit soknak.
Nem volt egy valószerű történet, se a cselekmény, se a szereplők szempontjából. A mellékszereplőkben különösen jól fel lehetett ismerni a jellegzetes típusokat. Volt nyafogó, divatmániás hölgyecske; nagy, mafla báty, akit csak az autók érdekelnek, és akit az említett hölgy viszont mégis nagyon vonzónak talál; és fecsegő nénike, aki mindenkit zavarba hoz, de persze aztán neki lesz igaza (amúgy a nénike volt a legjobb karakter a könyvben, nagyon hálás dolog egy ilyen szereplőt belerakni). Ennek ellenére kellemes olvasmány volt, könnyen olvasható, néhol szellemes, de azért nem hiányoztak belőle a komoly konfliktusok sem. Az én ízlésemnek kicsit túl sok volt a véletlen, de hát mit csináljunk, ez volt a lényege az egésznek.
Azt mondjuk nem bántam volna, ha bizonyos, rettentően fontos kérdésekre fény derül a végén. Nagy megerőltetés lett volna leírni, hogy spoiler vagy hogy spoiler? Csak azért, hogy az én rendmániás lelkem is megnyugodjon.