A ​tearózsa (A tearózsa 1.) 55 csillagozás

Jennifer Donnelly: A tearózsa

A ​XIX. Század végén Kelet-Londonban Hasfelmetsző Jack szedi áldozatait. A whitechapeli dokkmunkások minden képzeletet felülmúló nyomorúsággal küzdenek és teljesen kiszolgáltatottak a teagyár tulajdonosának. A szegénynegyedekben mindenki úgy boldogul, ahogy tud: ki becsületes és kemény munkával, ki ügyeskedéssel, ki verekedéssel. Fiona Finnegan népes családja szorgalmas munkával igyekszik előrejutni. A lány pedig álmodozik…saját üzletről, közös életről a szerelmével és arról, hogy lassan, lassan sikerül kitörnie a szegénynegyedből. Tizenhét évesen új életet kezd Amerikában és hatalmas lelkesedéssel és energiával veti bele magát a munkába. A törékeny lánynak hírtelen mindenki nyomorúsága a fejére szakad, de mindig és mindenhol segít. A regényben egymást követik az események: ide-oda ugrálunk London és New York között, a szereplők élete pedig a legváratlanabb és leghihetetlenebb fordulatokban bővelkedik. Kiváló olvasmány ez egy olyan világban, ahol végre rá kellene döbbennünk, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

JLX, Budapest, 2008
476 oldal · ISBN: 9789633052709 · Fordította: Reichenberger Andrea
JLX, Budapest, 2003
508 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633051894 · Fordította: Reichenberger Andrea

kinga133>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Tetszett, így egyszerűen. A történet, ami tíz évet ölel fel; kellően volt romantikus, történelmi, izgalmas, kalandos és fordulatos. Minden száll végére pont került. Nagyon várom, hogy a második részt is olvashassam. Az írónő eddigi regényei mind nagyon tetszettek, remélem a kiadók újra felfedezik, mert szerintem lenne rá igény.

Veress_Éva>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Meglepően összetett érdekes cselekmény szálú történet. A környezet, a történelem, a szereplők, mind-mind a helyén voltak. Izgalmas volt London, de New York bemutatása is. Imádtam a szereplőket, izgalmas volt olvasni hová sodorja őket az élet és mi történik velük. Kifejezetten jó pont számomra a könyv mellékszereplői. Mivel eléggé összetett a történet a mellékszereplőknek is sok jelent és fontos szerep jut. Mind negatív mind pedig pozitív értelemben. ÉS persze a végcél minden esetben, megtalálni a boldogságot.
Bonyolultsága és hossza miatt nem sokszor fogom elővenni, de kifejezetten jó volt olvasni.

Anna_Sera>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Ez a legjobb könyvek közt van,amit valaha olvastam.Pedig elég hosszú,és a vastag könyvek általában unalmasak,de nem ez.Az első oldaltól kezdve az utolsóig egy felesleges vagy unalmas mondat nincs benne.Mikor a könyv cselekménye játszódik,bizony ki volt zsákmányolva a munkásosztály.Nagyon jól bemutatja az írónő a történelmi hátteret is.A szereplők is nagyon szimpatikusak voltak.Legmegrázóbb jelenet volt,mikor a hősnő,hogy megmentse meleg barátját úgy tett,mintha ők együtt lennének,mert bizony akkoriban a melegekre börtön várt.Persze erre a vőlegénye rögtön lelépett, a nő feláldozta a szerelmét a barátságért.

Auguszta>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Jó volt, lendületes, izgalmas, könnyen olvasható, kellő képen történelmi is, de nem túlzottan.

Jennifer Donnelly: A tearózsa

Hasfelmetsző Jack korában játszódó történet, egy fiatal lányról, aki rengeteg munkával felküzdötte magát a társadalmi ranglétrán. Olvastatta magát, eltekintve az elejétől.

lusi>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Ha jól emlékszem, 50pennyért vettem meg ezt a könyvet. Végül is 700oldala ellenére, na meg hogy angolul olvastam, egész gyorsan elolvastam. Izgalmas volt, fordulatos, persze elég sablonos, a vége felé meg egy-egy fejezet már csak 2-3 oldalt tett ki. Na meg nem tetszettek benne a brazil szappanoperákra emlékeztető fordulatok, a végére ezek egész erőltetetté váltak. Egynek azért jó volt – kíváncsi vagyok a folytatásra.

jucusjucus>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Nagyon tetszett a könyv, bár a történet elég sablonos volt, (szegény lányból, gazdag lány stb.) de mégis alig tudtam letenni.

kukuska>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

Számomra letehetetlen és izgalmas könyv volt.Azonnal beszereztem a folytatását. úgy van feltüntetve ,mint trilógia ,de még nem adták ki a3. részét.

kadorca>!
Jennifer Donnelly: A tearózsa

A kedvencem, csak tudnám miért kell éveket várni a folytatásra.

Szanik>!

Kell legyen egy álmod, Fee- mondta.- Azon a szent napon, hogy abbahagyod az álmodozást, akár a temetkezési vállalkozóhoz is elmehetsz, mert halott vagy.

Szanik>!

Olyan gyorsan beszélt, annyira elragadták a boltról való ábrándozásai, hogy észre sem vette, hogy Joe a mellényzsebéből egy kis dobozt vesz elő, és alig érezte meg, hogy egy vékony kis aranygyűrűt húzott a gyűrűsujjára.
-Még egy utolsó meglepetés- mondta lágyan.
A lány alig jutott levegőhöz.
-Ezt nekem vetted?- sutttogta.
-Hát nem is az anyádnak.

Hermux>!

Polly Nichols, a whitechapeli szajha mélységesen hálás volt a ginnek.

A tearózsa sorozat · Összehasonlítás