Isten ​hozott Kísértésben! 163 csillagozás

Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Sophie ​Dempsey mindössze a húgának szeretne segíteni: leforgatni egy filmet egy lecsúszott színésznőcskéről, majd lelépni a Kísértés városkájából, mielőtt még bajba jutnak. Sophie több generációnyi szélhámos leszármazottja, mégis igyekszik az egyenes utat járni, ám ez, mint Önök is megtudhatják, igen nehéz. Phineas Tucker, a polgármester, mindössze a Kísértés városát szeretné igazgatni a lehető legkevesebb felhajtással, majd megnyerni a közelgő polgármesteri választást, és fennmaradó idejét igazi szenvedélyének, a biliárdnak szentelni. Sophie egyetlen pillantást vet csak Phinre, és tudja, hogy ő az a fajta pasas, akitől anyja óva intette; és persze Phin is rögvest felismeri a lányban „az ördög cukorkáját”, amitől apja igyekezett őt távol tartani. Kisvártatva búcsút inthetnek az unalomnak. Pornóvá fajuló forgatás, pletykák hada, zsarolási kísérlet, politikai csatározások, gyilkosság, egy hulla autóval történő meggyalázása, kissé perverz, de határozottan világrengető szex, majd még… (tovább)

Eredeti mű: Jennifer Crusie: Welcome to Temptation!

Eredeti megjelenés éve: 2000

Kelly, Budapest
332 oldal · ISBN: 9789639667600 · Fordította: Kecskés Eszter

Davy Dempsey · Phin (Phineas T. Tucker) · Sophie Dempsey · Wes Mazur

meteoritastar P
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Nem tudok sok mindent írni erről a könyvről, meg felesleges is, mert a fűlszöveg magáért beszél.
A szereplőket hamar megkedveltem, persze pár pofont is szívesen kiosztottam volna. De ebben nincs semmi meglepő, hisz a helyszín egy kisváros volt. :)):))
A cselekmény egy percig se volt unalmas. Odatapadtam a lapokhoz.
Laza, romantikus és humoros volt.
Remek kikapcsolódás.
Szívesen olvasnék még Sophie családjáról, különösen a fivéréről :)):))

kis_macko
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Egy pillanatra sem lehet komolyan venni ezt a családot. :) Könnyed kikapcsolódásra alkalmas, de csak azoknak, akik vevők az írónő stílusára.

Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Fantasztikus regény. Imádom. Van benne minden, ami jó egy kis humor egy romantika egy kis erotika és egy kis gyilkosság. Na meg nagyszerűen kidolgozott karakterek és itt mind a pozitív mind a negatív szereplőkre gondolok. Bár az egyiket nem igazán tudom hova sorolni vagy azt sem tudom, hogy hogyan érezzek iránta az pedig nem más, mint Amy egyrészről bírom kis hebehurgya rendezőpalánta másrészről meg egy elkényeztetett lányka, akit néha felpofoztam volna. Na, mindegy nem miatta olvastam.
Imádtam viszont Sophiet Phint Dilliet (bár őt néha koravénnek éreztem) West Davyt.
A szerelmi szál nagyon tetszett és igaz hogy elvileg megint korán jött ez a szerelem dolog (k.b. 3 hét) de itt nem éreztem valamiért túlzásnak. Sőt még egy dolog, ami máshol már idegesít a végén, ha egy poént többször elismételnek itt nem éreztem annak, ami pedig nem más, mint a víztorony. Akár hányszor feltűnt mindig megmosolyogtatott.
Egy aprócska bajom volt még vele, ami minden jó könyvnél is baj hogy hamar vége lett olvastam volna ég róluk.

halimarcsi P
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Ez fura és érdekes volt. De a jó fajtából. De ez az ötös csillagból következtethető is :)
Imádom, mikor olvasol egy könyvet és szinte mindig okoz meglepetést. Hogy ó, meg Á és na ne már és mi jöhet még. És bele egy csavar :)
Vicces, megható, szellemes, meghökkentö, meglepő. Jó karakterek és jó történet.
Nekem nagyon tetszett. És basszus nem hagyott aludni pedig hányszor le akartam tenni. Imádom az ilyen könyveket mikor csak pár fejezet akarsz olvasni de úgy elvarázsol hogy csak olvasol és elmúlt éjfél és tudod hogy nem jó ötlet de csak tovább olvasod hogy kiderüljön mi lesz, hogy az sem számít hogy pár óra és dolgozni/iskolába kell menni.

Csavattka
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Hát ez elég meglepő volt… :-)
Kezdetben elég nehézkesén vettem fel az írónő stílusát, aztán sikerült átbillennem ezen --> és már csak úgy pörögtek is az események! :-D
Remekül szórakoztam, bár merőben mást kaptam, mint amire számítottam…
Kicsit mindenki buggyant volt és szédülten akart valamit vagy valakit --> amiből persze jó nagy zűrzavar kerekedett…
Egy kis ízelítő --> színes víztorony, cseresznyés tapéta, hepehupás matrac… (^^) --> ha semmit nem értesz azt is megértem. Olvass bele és hidd el a végére Kísértés városában mindenre fény derül. ^_^

kaata15
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Kedves, humoros, izgalmas regény :) Itt szerettem meg az írónő stílusát!

bozs P
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Hát, khmmm…. ezek a lapok csöpögnek mindenféle testnedvtől. Látszik, hogy nem olvastam el a fülszöveget, csak kivettem a könyvtárból.
Évente egyszer olvasok ilyet, mert ennyi pont elég ebből a kategóriából. Viszont ez egészen jó kis történet, van benne egy kis „gyilkosság” is, nyomoznak, nem csak egymásnak esnek. :)
Ja és ne felejtsem el, hogy ennél hülyébb okot a szexre még nem sikerült kitalálni! :)

Francica

Fantasztikus.
Mai, könnyed, szórakoztató, pajzán, néhol kicsit perverz, de eszméletlen.
Jennifer Cruise a kedvencem azon írok közül, akik mai történeteket írnak.

Vivien_
Jennifer Crusie: Isten hozott Kísértésben!

Ami tuti biztos a könyvel kapcsolatban,hogy az összes szereplő lökött.De ez tetszett.Tele volt a történet vicces helyzetek és még ütősebb beszólásokkal,szóval egy percre se unatkoztam.A krimi szál is izgi volt,én nem jöttem rá a végéig semmire,bár nem is gondolkoztam rajta görcsösen csak élveztem a könyvet,mert ez bizony nagyon szórakoztató könyv.
Jöhet a következő Jennifer Crusie könyv :D

leprikon

Nagyon tetszett!
Vicces volt, kedves, fordulatos (a végén már kicsit sok is volt), szexi……
Szeretem Jennifer Cruise könyveit, teljes kikapcsolódást nyújt. Kritikaként meg kell jegyeznem, hogy már megint túl sok személlyel inditotta a történetet. Ez a többi könyvére is jellemző,hogy vissza kell lapozni, mert olyan érzése van az embernek: Hogy ez meg már megint kicsoda?!
A legfőbb erénye a humora, egyszerűen imádtam!!!
Nagyon ajánlom tesómnak, mert tudom, hogy nagyon fogja szeretni és iszonyú jókat fogunk csacsogni erről a könyvről!

Cheril

Egy: elérni, hogy az áldozat elmosolyodjon
Kettő: elérni, hogy az áldozat egyetértsen velünk.
Három: elérni, hogy az áldozat felsőbbrendűnek érezze magát.
Négy: adjunk valamit az áldozatnak.
Öt: szerezd meg amit akarsz és tűnés.

bozs P

A vágy pokoli dolgokat tud művelni az ember memóriájával. És erkölcseivel. És a józan paraszti eszével.

Cheril

Azok lepik meg az embert, akik veszélytelennek tűnnek.

Cheril

Veled nem fordult még elő, hogy egy nap rádöbbensz, hogy eddig a földet bámultad, pedig feletted ott a teljes égbolt? Hogy egy nap rádöbbensz, hogy sokkal több mindened van odakint, mint azt valaha képzelted volna?

Cheril

Lassie felnyüszített Sophie lábánál, és a lány lenézett a kutya szánalmas kis barna szemébe. – Szegény kicsim – mondta, mire a kutya a hátára henteredett. lábát a levegőbe dobta, és a lány felnevetett és lehajolt, hogy az eb lenyalogathassa a pálcikáról a maradék fagyit.
– Szélhámos kutya – mondta Davy
– Tessék? – kérdezte Sophie és közben még mindig a kicsikéjére mosolygott
– Szélhámos kutya – mondta Davy – Nézz ki szánalmasan, éreztesd az alannyal, hogy Ő a felsőbbrendű, és szerezd meg, amit akarsz. Épp most vágott át egy fagyiért.

Móni0630

Istenem! – mondta, ahogy a hazudozás, csalás és cselszövés családi hagyományának teljes jelentését felfogta.
Arra született, hogy politikus legyen.

Móni0630

– Tudtam! Tudtam az első pillanatban, hogy megláttam. Az ördög cukorkája!
– Mi?
– Alaposan elbánt velem.
– És biliárdban is megvert – mondta Wes az asztalra nézve.
– Épp erről beszélek! – mondta Phin. – Évekbe fog telni, mire ezt kiheverem.
– Csak biliárd – mondta Wes. – A premier után elmegy kedden. Szedd össze magad! Beszélnem kell veled.
(…)
– Phin? – kérdezte Wes.
– Azt hiszem, el kell, hogy vegyem feleségül – mondta Phin. – Dillie szereti. Olvasni megtaníthatnám. Működhet a dolog!
Wes megrázta a fejét. – Összezavarta az agyadat a biliárd. Még csak három hete ismered. Várd meg, míg elmúlik a játék hatása, és gondold újra!
– Rendben – mondta Phin és újra Sophie stop-lökésére gondolt. Már csak azért is muszáj volt őt szeretni!

Kapcsolódó szócikkek: Phin (Phineas T. Tucker) · Wes Mazur
Cheril

– A jó idők már csak ilyenek – mondta Sophie. – Sosem tartanak örökké.

bbabri

– Nagyon elkéstél! – mondta neki Dillie tökéletes Tucker hanglejtéssel, miközben fellépdelt a fehér lépcsőkön. – Vár a vacsora.
– Elnézést kérek – mondta Phin. – Bevetted ma a vitaminodat?
Dillie a kilencévesek túlzott türelmével sóhajtott fel. – Igen. Egy C-vitamint. Jamie Barclay-nek nem kell vitaminokat szednie.
– Jamie Barclay egy szép napon sajnálni fogja ezt. – Adott egy puszit a kislány feje tetejére, és ott tartotta az arcát egy pillanatig, majd megkérdezte: – Ki az a Jamie Barclay?
– Jamie Barclay hétfőn költözött az utcába két házzal lejjebb. Jamie Barclay egy csomó helyre elmehet egyedül. Én is elég nagy vagyok már ehhez. El tudnék menni innen a könyvesboltig egyedül. – Dili előredugta az állát, és hosszú, sápadt haja hátrahullott különös, hegyes kis arcocskájából.
– Eszedbe ne jusson!
– Akkor mikor mászkálhatok egyedül?
– Amikor megkapod a jogosítványodat.
– Mindig, mindig ezt mondod! – Dillie morcosan nézett rá. – Minden akkor lesz.
– Sűrű nap lesz – bólogatott Phin.

Sozora

Kísértés márvány és homokkő megyehá­zában, Phineas T. Tucker polgármester nem először tűnődött el, vajon miért lett megátkozva olyan tanáccsal, ami egy kérkedőből, egy meghunyászkodóból, egy gimnáziumi angol tanárból, a város halottkéméből, egy amatőr színészből és a saját anyjából áll.