Álmaimban ​kísértesz 151 csillagozás

Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Andie ​Miller változást akar: hozzámenni a vőlegényéhez és maga mögött hagyni a múltját, különösen ex-férjét, North Archert. Ám ekkor a férfi kér még tőle egy utolsó szívességet. Egy távoli rokona halálakor North két kis árva gyámja lett, akik már három nevelőnőt elűztek maguk mellől. North-nak különleges emberre van szüksége, és ez nem lehet más, mint Andie.

Amikor Andie találkozik a két gyerekkel, rádöbben, hogy a helyzet aggasztóbb, mint hitte. Carter és Alice megrémítik, a ház düledezik, a házvezetőnő pedig egy rémséges szipirtyó. Ráadásul Andie vőlegényének meggyőződése, hogy ez az egész nevelőnősdi átlátszó kísérlet arra, hogy North visszaszerezze Andie-t és könnyen lehet, hogy igaza is van. Az öreg házban Andie álmait ugyanis kísérteni kezdi North és a múltbéli falrengető szex emléke. És színre lépnek horrorosabb kísértetek is..

Közben felbukkan egy önmagában kétkedő parapszichológus, egy harapós médium, Andie Tarot-kártya vető anyja, egy bosszúszomjas… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kelly, Budapest, 2011
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633350249 · Fordította: Kecskés Eszter

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Bár nagyon bírom az írónő stílusát, ez az iromány sajnos nem lett a kedvencem. Hiába rakott bele mindent, mint egyszerű szakácsnő a gulyásba, sokszor a kevesebb több. Hiszen a Fogadj rám! vagy az Isten hozott Kísértésben kísértetek nélkül is sokkal szórakoztatóbb volt. Így utólag értékelve, alig maradt meg bennem valami a sztoriból és az újraolvasás gondolatáért sem rajongok.

Zyta88>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Jennifer Crusie végtelenül szórakoztatóan ír, és olyan milliőt tud teremteni, hogy még akkor is kellemes élményként könyvelem el magamban az olvasást, ha nem annyira tetszett a kötet.
Itt is már a 2. oldalon megalapozta a hangulatot: https://moly.hu/idezetek/127009, és bár ettől jobb poénok később már nem igazán születtek, azért megvolt végig a szokásos szarkasztikus stílus.

Andie és North a válásuk után 10 évvel találkoznak újra, amikor is North megkéri a tanár Andie-t, hogy rázza gatyába a két kisgyereket, akiknek nemrég lett a gyámja, mert már a 3. nevelőnőt üldözték el maguk mellől. Mint kiderül, az elüldözéshez talán több köze van a gonosz házvezetőnőnek és a romos házban tanyázó szellemeknek, akiknek a létében Andie nagyon nem akar hinni, de túl sok a megmagyarázhatatlan dolog és a múltbeli gyanús haláleset.
Tetszett, ahogy Andie a gyerekekhez közelített, kedvesen, de fegyelmet követelve, ugyanakkor kellő szabadságot is hagyva nekik, odafigyelve a személyiségükre és az érdeklődési körükre. Abszolút ilyen a pozitív szülői / nevelői minta számomra, épp ezért volt érdekes, hogy egy gyerekekkel ennyire ösztönösen jól bánó ember azt mondja, ő nem akar gyereket, azt hittem, ezt csak azok gondolják így, akikben nincs meg az anyai ösztön, off, bár lehet csak annyi volt mögötte, hogy tanárként legalább otthon pihenni akart. :D Örültem volna, ha ez kicsit jobban ki van fejtve, de ez nem az a könyv volt.

A fülszöveg alapján azt hittem, North is ott lesz velük a házban, de csak később ment le, addig csak telefonon beszéltek, viszont jól lehetett azon is szórakozni. Nagyon szeretem az ilyen sztoikus nyugalommal megáldott, problémamegoldó férfikaraktereket, akik mindennemű keresztkérdés nélkül vállalják, hogy kiderítik, hol van eltemetve XY és törvénybe ütköző-e elégetni a holttestét, annak ellenére, hogy a legkevésbé sem hisznek a szellemekben. Mikor már ott volt is tök szimpi volt, hogy nem hülyézte le Andie-t, mikor mindent rázúdított, hanem megkérdezte, hogy jó akkor most melyik problémádat orvosoljam először, meg begyújtott a szobában, mert attól Andie biztonságban érezte magát (hisz akkor nem tudnak bemenni a szellemek). És vicces volt az is, ahogy az anyját osztotta még amikor otthon voltak.

Ahogy az Crusie-nál lenni szokott, egyre több és egyre abszurdabb alak kerül be a történetbe, akik egy viharnak hála mind ott csoportosulnak a házban, szeánszokat tartanak és próbálják eldönteni, hogy higgyenek-e a szellemekben. Az én szívemet különösen megmelengette Gabe feltűnése a Száguldás a szerelembe című könyvéből (ami a kedvencem tőle), és szerintem az a Simon meg, akitől az angliai infókat kapta North, Davy haverja volt a Szerelmes szélhámosokból. Szóval épül a Crusie-univerzum, kérem szépen. :D Gabe esetén különösen bírtam, amilyen nyugalommal állt ő is a dolgokhoz: – Itt vagyok, mit keresünk? – Szellemeket. – Jó. :D
A mellékszereplők amúgy nem voltak túl erősek, max a 2 anyuka kaphatott volna nagyobb teret. Andie és North kapcsolata viszont tetszett, pedig nem szoktam szeretni, amikor szó szerint első látásra hatalmas szerelem alakul, ami 10 évvel később is pont ugyanolyan lángon ég, mert nem érzem hitelesnek, de itt mégis elfogadtam, mert ok, hamar házasodtak anno, de aztán megismerték egymást, és a mostani megfontoltabb énjük már a problémákat is képes kezelni, az ellentétes személyiségjegyeik meg jól kiegészítik egymást és tudnak segíteni egymásnak fejlődni. spoiler
Jól bemutatta azt is, mennyire nehéz elnyerni olyan gyerekek bizalmát, akik ennyi nehézségen átestek és akiket már ennyien hagytak magukra vagy így, vagy úgy. Szemléletes volt az a jelenet, amikor North odaadta a kislánynak a plüssnyuszit.

Alapvetően nem volt rossz a történet, csak a szellemes szál, amire kifutott az baromira nem jött be és jól le is rontotta az addigi 4 csillagot, amit adni terveztem a könyvnek.
spoiler
Ettől függetlenül Crusie stílusa még mindig tetszik, marad a kedvenceim közt, aztán majd valamikor a csak angolul megjelent könyveire is sort kerítek. off

kiruu P>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Ha nem tudnám ki az író, akkor is simán megmondanám, hogy JC mesterműve.
Ez a történet számomra nem hozta a Fogadj rám vagy a Száguldás a szerelembe c. könyvek értékét, de nem sok hiányzott.
Andie jól döntött. Mindig. Na jó, majdnem mindig. Határozott, kedves, érzéki nő és persze szuper sütiket csinál. :D Imádom JC könyveinek a női főszereplőit.
North is tipikusan olyan pasi, aki imádooook. Bár, nem tetszett, hogy mindig az íróasztala mögött ül, de sikeresen elhagyta ezt a borzalmas szokását.
Carter és Alice fantasztikus gyerekek voltak, imádtam minden velük olvasott percet.
Jó sok szereplő volt, ezért nem is térek ki rájuk részletesen.
A történet fantasy, ami ebben az esetben szellemeket jelent. Az elején untam és sok volt a titkolózás, de a végére egészen beindultak a dolgok és meg is kedveltem egy-két szellemet. A végén lévő Nagypapa szellem megjegyzése.. Nem, végül is tényleg nem kell prűdnek lenned, az férjed apja előtt. :D
Újra tudtam olvasni, tehát rossz könyv nem volt.

Ramóna>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Nem tudom mi történt, de mostanában jobbnál jobb történetek akadnak a kezembe. :)
Megszokott Jennifer Crusie humor, írásmód; számomra cseppet sem megszokott hétköznapi egy kis természetfelettivel; remek szereplők vizesárokba Kellyvel. Nagyon nagyon jó volt. Nem számítottam erre. Azt hiszem alábecsülöm az írónő köteteit, a Fogadj rám-nál is egy vicces kis sztorira vágytam- és mennyivel többet kaptam! Ugyanez itt is. Olyan jó volt eleinte beleképzelni magamat ebbe a szokatlan helyzetbe, helyszínre, fejben már pörögtek az ötletek, hogy mit hogy lehetne jobbá tenni. Ez tipikusan az a könyv, ami kikapcsol és mégis gondolkozásra és nevetésre sarkall közben. :)

_Enii_>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Őszintén szólva,én a fülszöveg alapján többet vártam a könyvtől. Persze,szokatlan és érdekes volt a „szellemes megoldás” oké néhány helyen még szórakoztatott is,de egy idő után untam,és vártam volna egy kis izgalmat. Nekem belefért volna egy vaskosabb szerelmi szál,és több pikáns jelenet-nem tehetek róla ez a gyengém. :D Egyébként tipikus egyszer olvasós könyv,ami pont arra való,hogy elvonja a figyelmed a borongós időről.

barbikaunatkozik>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Egy igazi romatikus könyv…szellemekkel megspékelveakik ugyan szolgáltattak néha egy kis meglepetést, de ők, amolyan kiegészítő ként vannak jelen. Itt a hangsúly a családon van és persze azon, hogy mi lesz majd Andie és North kapcsolatának, valamint a két gyerek sorsa.
A karakterek szerethetők voltak. MÉG A GYEREKEK IS! Pedig a gyermekkarakterek nagyon sokszor az idegesítő faktort nyújtják számomra a könyvekben. A „főszellemet” kellőképpen lehet utálni.
Minden meg van a könyvben egy habkönnyű szórakozáshoz, bár néhol egy kicsit unalmas volt.

Kasztana>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Még nem olvastam az írónőtől és a boritó szine miatt (kihívás) esett a választásom pont ere a regényre. A fülszöveget olvasva gondoltam jó lesz, de nem egészen erre számítottam.Szórakoztató, néhol vicces és „szellemes ” volt. Jól megírt mű, mellyel jól lehetet haladni. Nem volt unalmas vagy nehézkes a szövege.
Könnyű kikapcsolódáshoz ideális volt hétvégére.

kicsiboszi P>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Jól indult, különösen tetszett, hogy a könyv feléig külön látjuk Andie-t és North-t. A fülszöveg becsapós, semmi falrengető szex nincs benne, a romantikus szál nincs túlerőltetve. A gyerekek irtóra cukik, de kicsit zavart, hogy csak a lánnyal foglalkozott, a fiút le se s… tojta.
A felétől jön a nagy kavarodás, de a vége nagyon béna lett. Annyi helyen lehetett volna lezárni a történetet, de csak húzta-halasztotta az író, már háromszor szellemírtottak, de csak visszajött negyedszer is. Már nem meglepő volt, csak uncsi.
Ez a második könyvem Crusie-tól, de őszintén szólva, kicsit idegesít, hogy egyik főszereplője sem akar gyereket. Ráadásul itt nem is volt szerepe a gyerekvállalás tényének, mégis legalább háromszor dörgölte a főszereplő felháborodva az olvasó orra alá, hogy ő márpedig nem akar. Felesleges volt.

Fairymysz>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Szórakoztató, szinte letehetetlen történet. A karaktereket imádtam benne, Andie nagyon jó fej – az utóbbi időben kevés könyv női főszereplőjét kedveltem meg annyira, mint őt. A gyerekeket nagyon sajnáltam, csoda, hogy nem diliztek be teljesen. Erősek.
North pedig a higgadtságával teljesen megvett magának.
Nem olvastam még mást az írótól, de most már keresni fogom a könyveit.

petronella10>!
Jennifer Crusie: Álmaimban kísértesz

Ez kellett most nekem!! :)) Ez a sztori aztán nem mindennapi! Van benne vidámság, szomorúság, szerelem, és még szellemek is. :D Már az első fejezetnél tudtam, hogy ez bizony kedvenc lesz. Nagyon megkedveltem Andie Millert, igazi szerethető karakter a maga kis őrültségeivel együtt. Aranyosak voltak a kezdeti próbálkozásai a gyerekekkel, ahogy próbált közelebb kerülni hozzájuk, segíteni nekik, beszélgetni. Aztán szépen lassan valahogy a saját személyiségével és türelmes, kedves, szeretetteljes lényével mégis közelebb került a gyerekekhez, olyannyira, hogy már el sem akarta őket engedni.
Alice és Carter nagyon furcsa gyerekek, sokszor nem tudtam rajtuk eligazodni. Főleg Carter, na ő aztán egy titokzatos fiú, akit (látszólag) csak a képregényei és a kishúga érdekelnek. Alice igazán szeretnivaló kislány, hamar észre lehetett venni, hogy neki tényleg szüksége van egy biztos pontra, egy anya-pótlékra, aki mindig vele van, segít neki, és szereti.
És itt van persze a tökéletes, karrierista álompasi, North, akiért már kezdettől fogva rajongtam :D Nem tudom, hogy pontosan miért, de nagyon bírtam, és sajnálom is, hogy csak a könyv felénél lépett be igazán a cselekménybe. Nem csodálom, hogy Andie nem tudta kiverni a fejéből, én sem tudtam volna. :D spoiler spoiler
A szellemek jelenléte elég hátborzongató volt, nem tudtam, hogy akkor most mi van, mit gondoljak. Most akkor vannak, vagy nincsenek? Hogyan tudnak megjelenni? És a gyerekek miért látják őket? A szeánszok eleinte elég viccesre sikerültek, viszont a végén már durva volt. Hihetetlen, hogy May, akiben Andie és a gyerekek megbíztak, így hátba tudta támadni őket. Sejtettem a végén, hogy lesz még valami, de arra nem gondoltam, hogy ő lesz az oka. Szerencsére boldog véget ért, még akkor is, ha maradt egy-két szellem is… :) :)
Úgy tűnik, ez a könyv is a kedvenceim közé került. A Fogadj rám c. könyvét olvastam még az írónőnek, és teljesen magába szippantot, mint ahogyan ez is. Egyszerűen imádom, ahogyan ír :))

SzAngelika>!

– […] Igazából azt szeretném hallani, hogy hozzám jössz.
Hát persze, gondolta Andie és azt mondta:
– Talán. – A vonal túlsó végéről puffanást hallott. – Ez meg mi volt?
– Semmi, csak épp a falba verem a fejem.
Andie elmosolyodott.
– Vagyis az egérpadhoz a telefonkagylót.
– Egyre megy.

Quiconque>!

Kisebb tömeg gyülekezett a küszöb előtt.
– A Happy Házvezetőnők vagyunk – közölte az elöl álló nő vidáman. – Hol kezdjünk?
– Mocskos az egész ház – mondta Andie. – Tombolják ki magukat mindenhol, csak a konyhában ne. Mrs. Crumb ott van a késekkel.

T_Karolina>!

– Anyám kedvel téged.
– Azt mondta, egy barom vagyok.
– Annak már tíz éve.
– Nem, csak tíz perce.

szakcsgab>!

Jó sok terebélyes fa lelte a halálát, hogy elkészülhessen ez az íróasztal. Valószínűleg North anyja rágta el a törzsüket, a körmével kaparta a deszkákat, aztán a nyelvével smirglizte beléjük az intarziát.

Lédus>!

Te mennél?
– Igen.
Honnan lehetsz benne biztos?
– Mert soha nem akarnék csak rostokolni valahol és nézni, ahogy valaki más éli az életét. Mert ha új kaland vár rám valahol, akkor afelé akarok menni. Mert megőrülnék, ha árnyként kéne léteznem.
Szóval egyszerűen csak mennél.
– Akik meghalnak, ezt teszik. Nem a múltba kapaszkodnak. Hanem mennek a jövő felé.
De mi van, ha nincs semmilyen jövő?
– Szerintem van valami abban a fényben. És azt hiszem, hogy mivel fényből van, valószínűleg jó lehet. De legalábbis érdekes, nem pedig valami örök kárhozat, ahogyan némely szadista képzeli a másvilágot. Azt csak azért találta ki valaki, hogy kordában tartsa a népeket.
Szóval szerinted nincs pokol?
– Nem igazán tudom, mi értelme lenne a pokolnak. Minek örökké kínozni a lelkeket? Hol ebben a költészet, mi lenne a haszna? Ha létezik valamilyen felsőbb intelligencia, ami megteremtette ezt a bámulatos világunkat, miért tervezne örök fájdalmat és kínszenvedést a következőre? Elég hülye egy elképzelés.

Kapcsolódó szócikkek: halál · pokol · szellem
SzAngelika>!

Ha ez a kölyök bárányka, a farkasoknak annyi, gondolta Andie.

SzAngelika>!

[…] átmentek egy textilboltba, és vettek egy kék flitterekkel díszített sifonanyagot és cérnát, aztán bementek egy irodaeszközboltba, ahol Alice kiválasztott egy vázlatfüzetet Carternek, filctollakat, egy csomag kockás papírt, néhány halálfejes ceruzát, egy hegyezőt, mindezt anélkül, hogy Andie-vel bármilyen formában kommunikált volna, mígnem Andie mutatott neki egy készlet Hello Kitty-ceruzát. Alice lekicsinylő pillantása perzselő volt.

Kapcsolódó szócikkek: sifon
Petrus601>!

A vihar kiütötte a telefonvonalakat.
– Tuti, hogy papírzsepiből vannak – mondta Andie Southie-nak – negyed óránként elszáll a telefon…

Petrus601>!

– Én nem megyek el innen.
– Amíg biztonságban vagy itt, nem is kell – mondta North.
– Kisujj becsszóra?
– Kisujj becsszóra – felelte North, de csak halvány fogalma volt arról, ez mégis mit jelenthet, míg a kislány felé nem nyújtotta behajlított kisujját.