Mrs. ​Lincoln varrónője 24 csillagozás

Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Elizabeth ​Keckley rabszolgasorba születik, ahonnan kitartó szorgalma és tehetsége révén sikerül kivásárolnia magát. Ezután nemcsak hogy a washingtoni elit legfelkapottabb varrónője lesz, hanem egyenesen a First Lady, Mary Lincoln nőiruha-készítője, öltöztetője és – egy idő után – a leghűségesebb barátja. Történik mindez az amerikai polgárháború, a rabszolgaság eltörléséért folyó legádázabb harcok idején, amikor egy ilyen barátság, amely figyelmen kívül hagyja a kor által olyannyira előítéletesen kezelt faji és társadalmi különbségeket, több mint valószínűtlennek tetszik. A varrónő még akkor is jóban-rosszban kitart Mary Lincoln mellett, amikor az elnök halála után az immáron egyesült amerikai nép a szeszélyes és megosztó egykori First Lady ellen fordul.

A regény egyrészt valós visszaemlékezésen alapuló, hiteles történelmi beszámoló a kor sodró politikai történéseiről, a polgárháborúról, a rabszolga-felszabadításról és az azt követő zűrzavaros időszakról, másrészt egy bátor… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes történelem General Press

General Press, Budapest, 2014
456 oldal · ISBN: 9789636435646 · Fordította: Szigeti Judit
General Press, Budapest, 2014
456 oldal · ISBN: 9789636436414 · Fordította: Szigeti Judit

Malnai_Istvan>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Az amerikai polgárháború uniós döntéseinek háttere – első kézből, egy önmaga felszabadítását „megfizető”, első osztályú tudású varrónő kezéből.

Megismerhető az ember, a 16. elnök az események sodrásában. Tudtad, hogy Lincoln és felesége apa és anyának szólította egymást? Hogy baljós időkben Lincoln mindig azt mondta a feleségének: „ne aggódj anya, mert végül minden rendbe jön. Isten kezében van a sorsunk”?

Tudtad, hogy mit tartott Lincoln a rabszolgafelszabadításról? Azt, hogy számára az első cél az Unió megmentése. Ha ezt csak rabszolgafelszabadítással lehet, akkor azzal, ha rabszolgafelszabadítás nélkül, akkor azzal.

Bepillantást nyerünk a varrónő szemével a szeszélyes és megosztó First Lady magánéletébe, temetünk el gyermeket, majd magát az elnököt, adakozunk sebesültek számára, és közben a varrónő csak varr rendületlenül, és figyel, szánja az első asszonyt a vég nélküli intrikákért, és elkészíti – megteremti? – a patworkozás alapjait.

Szóval: becsület, hűség, lojalitás, miközben forog a nagy betűs Történelem.

konyvkritika>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Lapról lapra olvashatjuk a nagy betűs Történelem megrázó és felkavaró eseményeit, miközben nemes emberi érzésekkel szembesülünk, mint a hűség, barátság, tehetség, lojalitás és becsület.

Magával ragadott a varrónő története, valamint az amerikai polgárháború kora, tele szerethető és kevésbé szerethető karaktereivel.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/jennifer-chiaverini-mrs-lincoln-v…

Rami92>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Néha szerintem túl sok információt akart az író belezsúfolni a háborús részletekbe.
A másik problémám vele az volt, hogy irracionálisnak tűnt, hogy egyből „kebelbarátnője” lett q First Ladynek a varrónő. Akkoriban csak arra a pozícióra alkalmazták őket, amire szükségük volt, nem hiszem hogy társalkodójává és barátnő szerep is jutott a személyzetnek. Idővel közelebb kerülhettek egymáshoz, de itt úgy tűnt, mintha egyből „csak barátnők” lettek volna.
Ettől függetlenül örülök hogy elolvastamm sok érdekes informacio volt benne.

Mazsii>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Nem értek egyet a negatív véleményekkel. Én le sem tudtam tenni a könyvet, teljesen magával ragadott. A végét még meg is könnyeztem…. Szerintem nagyon ügyes az írónő, hogy ennyire utána olvasott ennek a kornak. Csak ajánlani tudom! :)

iramanna>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Nagyon kedvelem a polgárháború korában játszóró regényeket, de itt kicsit úgy éreztem, hogy a polgárháborús információanyag a regény rovására ment. Minden tiszteletem az írónőé, rendkívüli témabeli tájékozottságról tanúskorik a történet, ugyanakkor kicsit szárazzá vált pont ettől. A szereplők viszont éltszerűek, szerethetők.

U.i: ha már varrónő és történelmi sík, nekem jobban tetszett Kate Alcott A varrónő c. könyve

ElizaDay>!
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln varrónője

Az írónő egy későbbi munkáját olvastam korábban a Jennifer Chiaverini: A kémnő című regényt, amely nagyon tetszett, az ahhoz írt értékelésemet az elődje, a Mrs. Lincoln varrónője című mű vonatkozásában is lényegében fenntartom. link
Annyiban térnék el mindössze, hogy az Abraham Lincoln elleni merényletet követő időszakot kissé túlírtnak találtam, bár igaz, fel kellett vezetni a a két főszereplő hölgy kapcsolatának későbbi alakulását, a miérteket. Ismét egy komoly történelmi korszak leírását, sok hiteles adatot, mégis egy olvasmányos, sok helyen érzelmes és olykor meglepő művet forgathattam. Részemről ismét jár az öt csillag.

Melimaci>!

Azoknak, akik már átkeltek a folyón a szabadság földjére, kötelességük megfordulni, és kinyújtaniuk a kezüket társaik felé, akik első, bizonytalan lépéseiket teszik a parton.

Melimaci>!

– Az elnököt mélyen meghatotta az eset – mondta az inas. –, azt hiszem, eljött végre az idő.
– Ha engem kérdez, szerintem „az idő” már hónapokkal ezelőtt elérkezett, azóta várakozik az elnök irodája előtt.

NyiriTimea3>!

Jó emberek erős meggyőződéssel bármilyen igazságtalanságot le tudnak győzni, ha kitartóan küzdenek.

NyiriTimea3>!

– A szeretet sokkal erősebb annál, semhogy a szél úgy fújja arrébb, mint vékony fátylat – bölcselkedett Miss Anne. – Olyan erős kötelék, hogy még a síron túl is képes összekapcsolni életeket. – Ekkor hirtelen megtorpant, kezét Elizabeth karjára helyezte, hogy őt is megállásra késztesse. – Elizabeth – mondta, és hangja egyszeriben nyugtalannak tűnt. – Mindig jó szívvel gondolsz rám?
Elizabeth óvatosan válaszolt.
– Hogy őszinte legyek, Miss Anne, csak egy sérelmem van, mégpedig az, hogy nem tette lehetővé számomra, hogy tanuljak, amire pedig nagyon vágytam. Minden tudásomat később szereztem.
Miss Anne összeszorította az ajkát és bólintott.
– Igazad van – mondta szomorúan. – Akkoriban másképp láttam a dolgokat, mint most.