A ​feltörhetetlen kód (Könyvvadászok 2.) 77 csillagozás

Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Emily szülei végül úgy döntöttek, hogy a család San Franciscóban marad, így Emily és új barátja, James tovább folytathatják a könyvvadászatot. De minden megváltozik, miután megszereznek egy kódolt üzenetet, amit a tanáruknak, Mr. Quislingnek címeztek. A két gyerekben felébred a kíváncsiság, és nekilátnak, hogy kiderítsék, mi köze van a Niantic nevű hajónak, a rejtélyes tűzeseteknek, a Mark Twain köteteknek és Mr. Quislingnek a titokzatos, feltörhetetlen kódhoz.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: 9 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2021
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635871025 · Fordította: Illés Róbert · Illusztrálta: Sarah Watts
Pagony, Budapest, 2020
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634106715 · Fordította: Illés Róbert · Illusztrálta: Sarah Watts

San Francisco

Jagika P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Már az első részt is rendkívül ötletesnek tartottam, melyben feladványok megfejtésével kell megtalálni egy-egy könyvet. Ez a rész még egy krimi cselekményszállal is bővül: a piromániás Főnix jelenik meg rögtön az első oldalakon. Szenzációs, hogy szinte a „helyszínen” megismerjük San Franciscot, eljutunk a város híres és kevésbé ismert szigeteire, közben irodalmi ismereteink is bővülnek – most éppen Mark Twainről. Hőseink – Emily és James – továbbra is izgalmas kalandokba keverednek; kíváncsian várom a folytatást. Csak ajánlani tudom minden ifjabb és örökifjú, kalandvágyó olvasónak!

Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Ha lehet, még izgalmasabb, még mozgalmasabb, mint az első rész.

Ebben a részben egy híres feltörhetetlen kód nyomába indultak a könyv hősei, mely nem kevés izgalmat tartogatott egy titokzatos gyújtogató megjelenése miatt.

James és Emily barátsága még szorosabbra fonódott, családjaik is jó barátságba kerültek, és az iskolában is minden jól alakul. Azaz egy ideig, de a könyvből mindent megtudtok majd.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/01/jennifer-chamblis…

Slyder13 P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

„…az energia, amit beleteszünk a világba, az ragadós. Mint a tóba dobott kavics, a hatása messzire ér, akár félelmet vagy vidámságot, akár kegyetlenséget vagy kedvességet közvetítünk.”

Az írónő mindenképpen pozitív energiát „tett a világba” ezzel a könyvvel, amiért hálás vagyok neki és remélem, hogy nekem is sikerül erősítenem az általa keltett, tovagyűrűző hullámok hosszát és amplitúdóját . :-)
Ha a sorozat első részére 5 csillagot adtam, erre legalább 6-ot illene. Az a helyzet ugyanis, hogy ez még az előző résznél is jobban tetszett.

Folytatódott a történet, ugyanazon a helyszínen (San Franciscoban és semmiképpen nem Friscóban, mert ezt a nevet a helyiek állítólag nem szeretik) és ugyanazokkal a szereplőkkel, DE új szereplők is beléptek és természetesen új szálak mentén folytatódott a nyomozás. És micsoda izgalmakat tartogatott ez a nyomozás! Egyrészt egy múltba vezető és 160 éve feltörhetetlen kód, illetve a mögötte rejlő titkok mentén, másrészt egy jelenben kártékony, rossz szándékú gonosztevő után.
A sorozatnak ez a része erősen támaszkodott San Francisco múltjára, az ott lappangó titkokra és érdekességekre, amivel engem mindig le lehet venni a lábamról. Szeretek a múltban kalandozni, ismeretekkel gazdagodni és ha ez izgalmas köntösbe van csomagolva, az már fél siker. Egészen az aranyláz koráig mentünk vissza az időben és sok érdekességre derült fényt a nyomozó és kódfejtő fiataloknak köszönhetően, például hogy hogyan kerülhettek régi hajóroncsok a mostani belváros épületei alá, a mélybe….

Az első részből megismert Hollister könyvesboltjában gondok adódnak, megoldatlan tűzesetek kapcsolódnak össze, melyek egy rejtélyes alakhoz vezetnek, megismerkedhetünk a San Francisco-i Főkönyvtár vagány, zöldhajú könyvtárosnőjével, bejárjuk a San Francisco-öböl néhány szigetét, San Francisco város építészeti érdekességeivel és történelmének rejtett titkaival ismerkedhetünk, és egy iskolai rendezvény szervezésébe is bekapcsolódhatunk, majd a táncmulatságon is felcsapnak a lángok…. na és persze a könyvek sem maradhatnak ki a történetből, hiszen folytatódik az izgalmas könyvvadászat is. De hogyan is kapcsolódnak mindezen események össze? Megtudhatod a Könyvvadászok sorozat 2. részéből, A feltörhetetlen kód című kötetből, melyet szeretettel ajánlok mindenkinek, aki vágyik egy igazán kikapcsoló, értelmesen szórakoztató, fiatalos, izgalmas, ugyanakkor kedves és remek történetre.

***
Mű és könyvcímutalások a könyvben, a teljesség igénye nélkül:

Rebecca Stead: Mire eljutsz hozzám (40. o.)
Laura Ingalls Wilder: Kicsi ház a prérin (46. o.)
L. Frank Baum: Óz, a nagy varázsló (60. o.)
Az egyiptomi játék (83. o.)
Jennifer L. Holm: A tizennegyedik aranyhal (93. o.)
Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai (117. o.)
A 39 kulcs könyvsorozat (más-más szerzőkkel, 130. o.)
Robert Louis Stevenson: A kincses sziget (173. o.)
Grace Lin: A kutya éve (206. o.)
Bret Harte verseskötet (209. o.)
Edgar Allan Poe: Az aranybogár (248. o.)
Bram Stoker: Drakula (266. o.)

montika P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Az első Könyvvadászok kötet után nehezen tudtam elképzelni, hogyan lehet folytatni a sorozatot, főképp azért, mert nagyon sok mindent megtudtam San Francisco-ról és a kódolásokról. Mondtam is a lányomnak: „Ez szuper volt, költözhetnek tovább!” , ő pedig szinte lehurrogott azzal, hogy nem kell ide újabb város, „hiszen ez így jó ahogy van, mert San Francisco forever, na jó, Québec és Buenos Aires még beleférne, de az nincs az Államokban”.
Én akkor is titkon vágytam arra, hátha, lesz költözés és hasonlóan az első részhez (irodalmi) „otthont teremtenek” nekem egy újabb amerikai városban és kialakul valamilyen Road Trip: American Literature Treasures, Yeeeeah
Bocsánat, tény, irodalommánia miatt ne költöztessünk gyerekeket.
Az írónő is így gondolta, nincs költözés, a család marad San Francisco-ban és a gyerekekre itt várnak újra a rejtvények, rejtélyek, veszélyek, kalandok és a könyvek, természetesen.

A kódolt üzenetek, nyomok, rejtvények olyan jól működnek most is, hogy kedve támad az olvasónak „egyedül” megoldani, keresni őket és előbb rájönni a rejtély-rejtvények nyitjára, mint a szereplők.
Egy kincskereső játékban általában nem ugyanazokkal a motivációkkal indulunk azért, hogy megtaláljuk a kincset, amit keresünk, s ez az „egyedül és előbb megoldani”, ami engem is elkapott olvasás közben, fenyegeti-e a két jó barát, Emily és James kapcsolatát?

Jól összerakott történet ez, élveztem felnőttként is. Még mindig tudott új dolgokat mesélni a városról és annak történetéről. Itt is vannak természetesen irodalmi utalások pl. Tom Sawyer-re, Edgar Alan Poe-ra, gyerekkönyvekre ( https://moly.hu/sorozatok/a-39-kulcs sorozatra, Rebecca Stead: Mire eljutsz hozzám, Jennifer L. Holm: A tizennegyedik aranyhal konyvére) és találkozunk társasjátékokra való utalással is (pl. Cluedo).

Jó volt újra velünk tartani. Jól esett, hogy olyan gyerekkönyv-sorozatot olvashatok, amelyben fontosak az emberi kapcsolatok, a barátság és annak megbecsülése és ahol annak ellenére, hogy nem várnak rám vámpírok a Coit Tower mellett, van nyomozás, izgalom, kaland es veszély.
A harmadik kötet is regóta kész, és tényleg kiváncsi vagyok, mert ott jön a kihagyhatatlan: az Alcatraz.

Uzsonna>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Felborította némiképp a hétvégi programomat ez a könyv, házimunka hanyagolva lett, annyira izgatott, mi fog történni. Szerencsére maradtunk San Franciscoban, még több helyet és annak történetét, legendáját megismerve, miközben a feltörhetetlen kód után nyomozott Emily és James (és persze a vállalkozó szellemű olvasó is!) Egy gyermekkönyvtárosnak pedig nagyon inspiráló ez a könyves-játékos közeg. spoiler
Volt egy pár logikai bukfenc: pont Valentin napon és környékén olvastam a könyvet, így még jobban szembeötlött az, hogy délután 5 óra után elindulni hajókázni egy februári napon, nem jár annyi napfénnyel, mint ahogy itt írva vagyon. Sajnos a lektorálás sem sikerült, vagy elmaradt, sok volt a felesleges betű, amely megdöccentette időnként az olvasást. A kód megfejtésénél viszont hiányzott egy betű (280. oldal).
Mindezeket elnézem, és izgatottan várom a következő részt! :-)

Garbai_Ildikó P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

A folytatás is nagyszerűre sikeredet! Pillanatok alatt vissza rázódtam Emily és James történetébe. Ismét egy rejtéllyel találták szemben magukat. Természetesen szereplőink nem hátráltak meg a kihívás előtt. Peregtek az események nem volt idő unatkozni. Izgalmas és szórakoztató nem csak az ifjúság számára. Nagyon is élveztem én is és bátran tudom ajánlani azoknak akik egy kicsit ki akarnak szabadulni a hétköznapi mókus kerékből..

smetalin>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

A szereplőket már ismerjük az előző részből, most is egy hiper-szuper kódot kell megfejteniük a gyerekeknek, ami már több mint 150 éves és még senkinek sem sikerült. Eddig.
Jó történet vezetés, jó szereplők, de így egyben a kettő már kicsit sok volt, de később ha meglesz a következő része, akkor szívesen térek vissza majd hozzájuk.

AniTiger P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

„- Mi írjuk a saját történetünket azzal, amit teszünk és mondunk mindennap.
És ha egy olyan fejezetben találom magam, ahol rossz dolgok történnek, rajtam múlik, milyen történetet kanyarítok belőle.”

Még csak nemrég tettem le a könyvet, de máris tudnám folytatni a sorozatot a harmadik résszel! Jó érzés volt visszatérni a fiatalokhoz, és újra együtt nyomozni velük San Francisco-szerte. Kicsit más a hangvétele, mint az első résznek, de legalább annyira addiktív, letehetetlen olvasmány volt. Nagyon tetszett a Tom Sawyeres vonal, ahogy az is, hogy megint egy picit többet „láttam” a városból és a szigetekből.

Bővebben…

Kicsibogár>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Szuper kis könyv, tele szó szerint minden földi jóval. Könyvvadászat, kincskeresés, játékok és fejtörők, hogy csak cím szavakban említsem a legjobbakat. Mindezek mellett pedig több olyan kijelentés is elhangzik a szereplők szájából, amin fontos elgondolkodni, és megfogadni, pl. a mindenki próbálja meg széppé tenni a saját életét. Az egyik kedvenc könyv sorozatomat is megemlíti az írónő a 39 kulcsot, az is hasonlóan izgalmas. Az idei év egyik legjobb olvasmánya volt eddig.

Homolya_H_Tímea P>!
Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Jaj, mostanában elkényeztetnek a könyvek ☺️
Ahogy az első része, ez is nagyon tetszett, fordulatos, de nem túlgondolt, igazi gyerek-nyomozás.
Feltörhetetlen kód, kincskeresés, titkok, könyvek.
Imádtam ♥

Jagika P>!

– Az határoz meg bennünket, hogyan viselkedünk a bajban – […].

Jesper_Olsen>!

Ez maga az orvosság. Minden, amit szenvedélyesen és kíváncsian teszünk, gyógyító hatással van ránk.

Jesper_Olsen>!

Amikor az ember talál egy könyvet, amely megszólítja, az egyfajta kincsvadászat.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Jesper_Olsen>!

Aki az út helyett a végeredményre koncentrál, az szem elől téveszti a lényeget […]

Uzsonna>!

A keskeny folyosó két oldalán ülő utasok telefonjukba, könyvükbe, újságjukba, tabletjükbe vagy a fülükben lüktető zenébe temetkeztek, ügyet sem vetettek rá. Az emberek mindent elkövetnek, hogy ne kelljen odafigyelniük.

Kapcsolódó szócikkek: tablet · telefon
Bea_Könyvutca P>!

Tudjátok, hogy azt mondják, olyan lesz az egész éved, ahogyan az első napját töltöd?

Bea_Könyvutca P>!

Áruld el, mi a terved egyetlen vad és becses életeddel!

Jesper_Olsen>!

[…] mégis furcsa volt egy tanárt a természetes élőhelyén kívül látni.

Jesper_Olsen>!

Szerintem mindenkinek jót tenne, ha felállna a popójáról, és keresne magának valami kihívást.

Kapcsolódó szócikkek: kihívás

Könyvvadászok sorozat · Összehasonlítás