A ​feltörhetetlen kód (Könyvvadászok 2.) 2 csillagozás

Jennifer Chambliss Bertman: A feltörhetetlen kód

Emily szülei végül úgy döntöttek, hogy a család San Franciscóban marad, így Emily és új barátja, James tovább folytathatják a könyvvadászatot. De minden megváltozik, miután megszereznek egy kódolt üzenetet, amit a tanáruknak, Mr. Quislingnek címeztek. A két gyerekben felébred a kíváncsiság, és nekilátnak, hogy kiderítsék, mi köze van a Niantic nevű hajónak, a rejtélyes tűzeseteknek, a Mark Twain köteteknek és Mr. Quislingnek a titokzatos, feltörhetetlen kódhoz.

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek

Pagony, Budapest, 2020
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634106715 · Fordította: Illés Róbert · Illusztrálta: Sarah Watts

Jesper_Olsen>!

[…] mégis furcsa volt egy tanárt a természetes élőhelyén kívül látni.

Jesper_Olsen>!

Ez maga az orvosság. Minden, amit szenvedélyesen és kíváncsian teszünk, gyógyító hatással van ránk.

Jesper_Olsen>!

– A könyvtárban megvan? – Emily és James zavartan összenéztek. Két napja tanakodtak, mi lehet az a kód, és véletlenszerű kereséseket futtattak le az interneten. Miért nem jutott eszükbe, hogy megkérdezzék a könyvtárban?

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár
Jesper_Olsen>!

Nem olyan volt, mint a bátyja, aki egy villanyoszloppal is beszélgetésbe tudott elegyedni.

Jesper_Olsen>!

Aki az út helyett a végeredményre koncentrál, az szem elől téveszti a lényeget […]

Jesper_Olsen>!

Amikor az ember talál egy könyvet, amely megszólítja, az egyfajta kincsvadászat.

Jesper_Olsen>!

Szerintem mindenkinek jót tenne, ha felállna a popójáról, és keresne magának valami kihívást.

Említett könyvek