A ​grácia csábítása (A három grácia 3.) 45 csillagozás

Jennifer Blake: A grácia csábítása

Lady ​Marguerite Milton, a harmadik graydoni grácia éppen a Lord Halliwell-lel kötendő esküvőjére tart lovas kíséretével, amikor hirtelen felbukkan a rettenthetetlen Aranylovag, és magával ragadja a hölgyet.
Nem sokkal később a férfi felfedi magát. Kiderül, hogy nem más ő, mint az ifjú David, az egykori fegyverhordozó, aki Marguerite-nek ígérte a szívét, és megesküdött, hogy lovagjaként szűzi tiszteletben tartja őt, és mindig védelmezni fogja – és akinek a leány számtalan könyörgő levelet írt, hogy segítsen megakadályozni az esküvőjét.
Hamarosan kiderül, hogy mindketten VII. Henrik cselszövésének áldozatai: a királynak szüksége van David szolgálataira, ugyanis úgy kívánja visszaszorítani a yorkista trónkövetelő, Perkin Warbeck-féle zendülést, hogy előléptet egy újabb trónbitorlót, IV. Edward elveszett fiát, ezáltal jogos trónutódot – David személyében. A lovag belemegy a titkos színjátékba, ez azonban egyet jelent a korona elleni összeesküvéssel…
Vajon sikerül-e… (tovább)

Eredeti cím: Seduced by Grace

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2013
384 oldal · ISBN: 9789636354619 · Fordította: Stier Ágnes

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A három grácia 3

Ez eszméletlenül jó befejező rész volt, igazán csavaros történet, imádtam.
Egy gyermekkori szerelem és egy lovagi eskü mellett a trón körül zajló intrikák és még sok minden szól e szerelem beteljesedése ellen. Hogy mást ne is említsek főhősnőnket a harmadik gráciát másnak szánták és épp az esküvőjére utazik.
De mint minden rendes történelmi romantikus történetben, ebben is minden akadályt legyőz a szerelem.

A borító is nagyon tetszetős, mind színeiben, mind kompozíciójában, nagyon tetszett.

Tímea_Kocsis_2>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

A regény egy trilógia lezárása három nővérről VII Henrik udvarában. Ennyire még egyetlen főhős pár sem irritált soha. Margurite sem semmi néha az értetlenségével, de David igazán kiborító. A hős lovag a végletekig önfeláldozó és bár a szemét böki ki nem jönne rá, hogy a lánynak rá van szüksége nem egy eunukra. A királypárti királypuccs sem kevésbé idegőrlő, ahogy a lezárása sem. Miután a szerző a szerelmespár feje fölé függesztette Damoklesz kardját igazán adhatott volna egy kis jövőbeli kitekintést.

Kuri_Szilvia P>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

A trilógia befejező része, jó pár év telt el az előző résztől, így a legfiatalabb testvér is felnőtt, már-már vénlány lett. Szerelem, lovagi eskü, vágyakozás, királyi összeesküvés, és persze a király csapdája. A történet nagyon jó. Nem a megszokott történet, és a csavarspoilerbenne nagyon váratlan volt.
David, az aranylovag, csatákat nyert, mégsem meri elárulni Margueritének, hogy gyerekkora óta szereti. Inkább szenvedett, és szenvedésre késztette a lányt is, egy régi gyerekkori fogadalom miatt. A kis növésű szolgáló Astrid és Oliver szócsatáit imádtam. Kár hogy lezárult a történet úgy, hogy csak elképzeljük mi lett velük. Mivel az volt a befejezést, hiányoltam, hogy többet tudjak meg a nővérekről, mi van velük, vagy hogy legalább a végén szerepeljenek egy közös záró fejezetbe.

Gyöngyöm>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Olyan szép gondlat, hogy Henrik szerette a feleségét és szerette volna hogy a nemesei is boldogok legyenek. Tetszett a történet. A 2. rész marad a kedvencem, de ez szoros holtversenyben van az első részel :D David férfiként is egy nagyon szerethető figura volt, ugyan úgy mint az 1. részben. Meg szép szép ez a lovagi szerelem, de azért jobb ha a valóságban megadják a lehetőséget a kibontakozásnak :D

Yoven>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Ez volt talán a legvontatottabb számomra a három könyv közül. Tetszett Marguerite és David párosa. Az első részből már sejteni lehetett, hogy ők valamikor egy párt fognak alkotni. Nekem néha idegesítő volt, hogy sem David nem merte megkérni Marguerite-t, hogy oldozza fel a fogadalma alól és fordítva. Összeségében viszont tetszett a könyv és méltó lezárása lett a sorozatnak. Henriket viszont ebben a részben s emiatt tudtam igazán megkedvelni.

Paulina_Sándorné P>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Érdekes volt a történet, nem semmi az, amit kiderült David-ről. Marguerite nem semmi nő, a korhoz képest, melybe játszódik a történet. Bátor, hűséges. Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk. Imádtam Oliver és Astrid beszélgetéseit, csatáikat. Nagyon izgultam, mikor elmentek Henrik-hez.

wallery>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Kicsi lány:) úgy imádtam az előző részben, talán ezért is vártam ezt a részt jobban. Egy biztos: Henrik, Henrik maradt, a történelmi rész jól kidolgozott….na de Marguerite karaktere.. hát szomorú vagyok, hogy valahol megrekedt az írás közben…

Veress_Éva>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

A második kötetet nem sikerült a szememben felülmúlnia, de egyértelműen majdnem azonos színvonalon voltak. Imádom a csöpp történelmi morzsákat, és a származásra vonatkozó enyhe rejtély felhőjét is. Mindent összevetve egy nagyon is színvonalas, és kedvelhető történelmi romantikus könyv. Sajnálom, hogy ez volt az utolsó kötet.

HENGYE >!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Az első részt nem olvastam, mert azt nem tudtam megszerezni, így ahhoz nincs viszonyítási alapom. De ez a rész nekem sokkal jobban tetszett az elözőnél. Tele volt váratlan fordulattal., cselekménnyel, szerelemmel. Nem tudom valóságban milyen király volt VII. Henrik, de itt nagyon szimpatikus, igazságos, és humoros volt. A vége pedig nagyon meglepő fordulatot vett, és nagyon romantikusan zárult.

anesz P>!
Jennifer Blake: A grácia csábítása

Alapvetően tetszett ez a trilógia. Szerintem az írónő legjobb munkái (már amennyit én olvastam tőle). A történelmi háttér jó volt, de hiányoltam, hogy a másik két testvérrel nem találkozhattunk. Na meg ez a molyolás az esküvel! Szerintem ez nem volt kristálytisztán érthető!

szvandaaa>!

Milyen furcsán és kegyetlenül rendezte a teremtő, hogy a nőknek szerelem kell a teljes intimitáshoz, a férfiaknak az intimitásra van szükségük, hogy aztán érezzenek valamit.

t_marcsi P>!

Aki semmit sem kérdez, annak semmit sem válaszolnak.

t_marcsi P>!

De az elég és a túl sok között vékony a határ.

t_marcsi P>!

Nem lenne szabad a haláltól való félelemben élnünk az életünket, mert vannak sokkal rosszabb dolgok is.

309. Oldal

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A
lovag feléjük lovagolt a naplementében. Tejfehér ménen ült,
páncélja szemkápráztatóan ragyogott a narancsosarany
napsugarakban, sisakja tetején fehér tollak lengedeztek. A páncélja
felett hordott lovagi köntös aranyhímzése minden mozdulatára
megcsillant. Az alakját körülragyogó fényben hihetetlenül magasnak,
daliásnak látszott, mint a legendák lovagjai.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Mintha a kora este neszei is elhalkultak volna a csöndben, ahogy
lélegzet-visszafojtva várakoztak. Se madár, se béka, se tücsök hangja
nem hallatszott az utat szegélyező tölgyes-égerfás csalitosból.