William ​Shakespeare (Oxford Bookworms) 12 csillagozás

Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms) Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

William Shakespeare. Born April 1564, at Stratford-upon-Avon. Died April 1616. Married Anne Hathaway: two daughters, one son. Actor, poet, famous playwright. Wrote nearly forty plays. But what was he like as a man? What did he think about when he rode into London for the first time …or when he was writing his plays Hamlet and Romeo and Juliet …or when his only son died? We know the facts of his life, but we can only guess at his hopes, his fears, his dreams.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Oxford Bookworms Library angol · Oxford Bookworms Library - Stage 2 Oxford University Press angol

Oxford University Press, Oxford, 2008
72 oldal · ISBN: 9780194790765
Oxford University Press, Oxford, 2000
64 oldal · ISBN: 9780194229906

kocybaba P>!
Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

Remek rövidített volt kibővíteni az ismereteimet Shakespeare-ről, akinek életútját egy fiktív barát, Toby segítségével követhetjük végig. Teljességgel átadta mennyire zseniális ember, mekkora tehetség volt, a nyelvi szintnek is megfelelt, mint olvasmány, mégis ez most kicsit kevésbé fogott meg.

Boritek70>!
Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

Igazi sikerélményt nyújtott! Viszonylag folyékonyan tudtam haladni (homeschool kereteiben olvasuk a 7. osztályos fiammal), :) és az egész kötetben talán 4-5 szót néztem meg a szótárban. Az, hogy ráadásként még hasznos ismeretekre is szert tettem Shakespeare életére vonatkozóan, dupla haszon. Hurrá, több ilyen kötettel is próbálkozni fogok.

Mareszkaresz P>!
Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

Tény:szeretem Shakespeare-t. Tény: nem volt túl hûséges tipus. De az is tény, hogy szerette a családját. Továbbá tény még, hogy egy zseni volt.

Hrszcpds>!
Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

Jó választás volt. Bár nem tudatosan, de felmérte az angol szókincsem állapotát. Meglepően jól teljesítettem. :D A történet érdekes volt, azt hittem, hogy mindent tudok Shakespeareről – kiderült, hogy nem. .

nienor82>!
Jennifer Bassett: William Shakespeare (Oxford Bookworms)

This is a little book from Shakespeare's life. He was a very talented and clever man. I am wondering, how could he survive the Plague-years.