Hart ​hitvese (Mackenzie fivérek 4.) 248 csillagozás

Jennifer Ashley: Hart hitvese

Lord Hart Mackenzie, Kilmorgan hercege a legidősebb Mackenzie fivér. Kemény és rettenthetetlen ember hírében áll – ugyanakkor családja elszánt védelmezője. Az is köztudott, hogy szeret sötét, nem szokványos gyönyöröknek hódolni – legfőképpen kurtizánok társaságában. Lady Eleanor Ramsay tíz évvel korábban Hart Mackenzie jegyese és titkos szeretője volt. Most úgy érzi, egykori vőlegénye segítségére kell sietnie, mert egy ismeretlen olyan fényképet juttatott el hozzá, amelyen a miniszterelnöki székért harcoló Hart anyaszült meztelen. A választások előtt pedig nem lenne szerencsés, ha ez a kép megjelenne az újságokban… A bestsellerszező Jennifer Ashley romantikus-erotikus regénysorozata több díjat is nyert. A Mackenzie-sorozat különleges világa, szenvedélyes szereplői, fordulatos cselekménye és a sodró érzelmek magukkal ragadják az olvasót.

Eredeti megjelenés éve: 2012

370 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630974318 · Fordította: Gálvölgyi Judit
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630976114 · Fordította: Gálvölgyi Judit

Lord Ian Mackenzie · Lord Roland "Mac" Ferdinand Mackenzie · Hart Mackenzie · Eleanor Ramsay · Lady Isabella Mackenzie

nicosia P>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Nekem elfáradt ez a sorozat, hagyom egy kicsit pihenni.

Nymeria96>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Valószínű, hogy csak rosszkor talált meg, de ez a rész egyáltalán nem tetszett.
Rettenetesen untam. Akkor sem érdekelt, amikor valami komolyabb dolog történt a szereplőkkel, mint amikor spoiler vagy spoiler.
Eleanor „nyomozása” egy vicc, sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a szálból.
A rejtélyes és titokzatos Hart Mackenzie pedig a könyv végére két lábon járó kliséheggyé válik. Minden egyes cselekedetét előre ki lehetett találni.
Csalódás volt. Egyhamar biztos nem leszek kíváncsi a folytatásokra.

_Leelan_>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Jó volt ez a rész is,bár nekem eddig a 3. Rész tetszett a legjobban.
Hartot kedveltem. Kemény férfi, kicsit irányítás mániás, de ez van.
Jó volt a képekkel az erős ellentétet éreztetni, milyen volt,és milyen lett Hart. Azt hittem őt majd jobban fogom szeretni, mint Cameront,de sajnos nem igy lett. Nekem túl sok volt, túl kemény kötésű,morcos pasi.
Eleanor bőbeszédűsége sem segített az elején szeretni ezt a könyvet de közben megkedveltem őket.
Iant imádtam most is. Sajnálom,hogy a kellemes Hartból csak keveset kaptunk, szívesen olvastam volna Ian-Hart jeleneteket még.
Bár voltak kisebb szépséghibái a történetnek, nehéz nem szeretni még így is.
A legjobban a vége tetszett. A közös képek készítése mindegyik családról. :)

Bleeding_Bride IP>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Ismét egy Mackenzie, ismét egy kedvenc rész a sorozatból, viszont az első alkalom, amikor úgy érzem, hogy az a Hart, akit a sorozat első 3 részében megismertem, fikarcnyit sem olyan karakter a saját történetében.
A cselekedetei és a céljai megegyeznek, csak valahogy eddig egy diktatórikus, rideg férfit ismertem meg, itt azért enyhe nyomokban sem tűnt annyira kontrollmániásnak.
Ebben a részben a „nyomozásnak” sem volt akkora csattanója, de ha őszinte akarok lenni, nem is kellett ennél több.
Kivégezve a skót családfa fő vonalát, kicsit félve nyúlok a többiek kötetéhez, de ha az írónő a világuk hangulatát tudja hozni, akkor mindenképp sorra fognak kerülni.

perpetua P>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Nagyon jól indult, sokáig azt hittem, hogy akár Cameron-éket is túlszárnyalhatja Hart és Eleanor, de végül nem sikerült letaszítani őket az első helyről. Hart minden Mackenzie fivér közül a legbirtoklóbb, a leginkább irányításmániás. Nehéz ezt elfogadni, de egy kellően erős egyéniség képes kezelni őt, és ez nem más mint Eleanor. Nem kerülgették sokáig a forró kását, hiszen mindketten tudták, hogy a korábbi érzések sose múltak el, de azért mégis kicsit hosszabb udvarlásra számítottam volna. Pont emiatt, hogy régóta tudtuk, van közös múltjuk, vártam a visszaemlékezéseket is, azzal együtt lesz teljes a a történetük. A szükségesnek vélt részleteket megkaptam, de nem bántam volna még pár jelenetet, ahol érződik a kezdeti vibrálás és hogyan adták meg magukat az érzelmeknek.
A könyv nagy pozitívuma, hogy az egész Mackenzie klán sokat szerepel benne, jó látni, hogy milyen összetartó a család. Ian és Hart állt mindig a legközelebb egymáshoz és emiatt, most különösen fontos szerepe volt a legkisebb fivérnek. Már el is felejtettem, hogy mennyire szerethető ő is a maga furcsa módján. Lehetett volna ez is 5 csillag, de a könyv mondjuk úgy lezárása, nem győzött meg maradéktalanul. Kicsit elerőtlenedett.

Aoimomo P>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Amikor az előző három részben mást sem sulykoltak az emberbe, mint hogy Hart szexuális érdeklődése mennyire deviáns, akkor talán nem meglepő, ha a végeredményt olvasva csak pislogtam, mint hal a szatyorban. Akkor már jobban meglepett, hogy az akt fotóival van teleszórva a vidék, és az ember azt gondolná, hogy tanult belőle, de nem. ——spoiler.
Én szeretnék erre úgy tekinteni, hogy nem kevesebbet kaptam, mint amit vártam, hanem mást. Mert Hartról is lerántja a leplet Ashley, csak a titkának nincs semmi köze a hálószobához. Ami végső soron nem baj spoiler.
Eleanor nekem picit fura, de ha azt nézem, hogy az apja meg nagyon fura, akkor ez egészen rendben is van. És ha jobban belegondolok, akkor éppen illik Harthoz, a maga életigenlő, rugalmas és felvilágosult módján.

anikho>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Végre odaadhatom azt az 5 csillagot! És ráadásul nyugodt szívvel. :)
Kérem szépen, nálam az abszolút befutó Hart. Komolyan. Egyszerűen ő az eszményférfi.

Kemény, rideg, uralkodó jellem, aki a világért sem vallaná be, hogy neki is segítség kell; legyen az valóban kézzel fogható segítség más részéről, vagy csak egy társ, aki a sötétben fogja a kezét. Az ő társa Eleanor, akit régen elengedett, mert fontosabb volt számára a hatalom megszerzése. Ma már tudja milyen ostoba volt.. talán.

Eleanor szintén az eddigi legkedvesebb hősnőm, talán azért mert annyit beszél. Néha magamra ismertem, bizonyos helyzetekben én is nehezen tudom befogni a számat . :D
Ő és Hart remekül kiegészítik egymást. Külön tetszett, hogy a kapcsolatuk a valóság talaján maradt, nem rugaszkodott el mindenféle nyálcsorgatós szerelmet vallós jelenettel. Az hazavágta volna az egészet. Szóval, nagyon örülök, hogy igazi maradt ez a szerelem.

Szeretnék még 5 csillagot adni, szóval hajra Fellows, hajrá Daniel! ;)

felícia97>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Hát bevégeztetett.Mert most beismerem(ha valaki az eddigi értékeléseimből még nem szűrte volna le :D)hogy menthetetlenül beleszerettem Jennifer Ashley sorozatába,és mindenek előtt az egész Mackenzie családba.Kész, totál menthetetlen vagyok,és csak azt bánom hogy nem előbb találtam rá.Az írónő ugyanis megalkotta szerény kis könyves pályafutásom egyik legjobb történelmi sorozatát,ami biztos hogy életem folyamán előkerül még párszor a polcomról, :) Végre eljutottunk a legidősebb Mackenzie fivér,a könyörtelen és kemény szívű Hart könyvéhez,és szerencsére hozta a várt színvonalat;nem kellett csalódnom.Az előző részekben nem igazán nyert meg magának a mogorva skót uraság,most azonban mindent megkaptam,ami megmutatta hogy Hartnak igenis helye van a szívemben a többi fivér mellett. Bár Ian kiemelt helyét végül senki nem tudta elorozni(gyanítom ez már így is marad)de ahogy már említettem a három másik testvért is imádtam,ehhez kétség sem férhet.A szereplőink továbbra is brillíroznak;Eleanor szintén beillik a többi nagyszerű hősnő közé,lehetetlen nem kedvelni,és pontosan ő az akire Hart-nak szüksége van.Igaz ez a rész kicsit komolyabb,és kevesebb benne a vicces pillanat,de párosunk történetéhez ez illett igazán,különösen figyelembe véve hogy mekkora szerepet játszanak benne a múlt eseményei.Néhány korábbi kérdésre is választ kapunk,na és persze az izgalmak se maradhatnak el. ;)A vége pedig a családi fotózással széles mosolyt csalt az arcomra.És tudom ugyan hogy a sorozat itt nem ér véget,de még nem tudom folytassam-e,látva a nem túl kedvező értékeléseket.Ki tudja egyszer(talán nem is sokára) lehet eljutok odáig,de azt szokták mondani hogy a csúcson kell abbahagyni,talán nem árt megfogadnom ezt a tanácsot . :)

PEvice>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Eddig szerintem ez volt a legjobb rész itt aktívan szerepelt mind az 5 fivér és a 4 hölgy. Idill családi hangulat Ian, Mac, Cameron oldalán míg Hart meg még keresi az útját. Eseményekben, cselekményben gazdag rész volt nem lehet unatkozni. Nagyon szívemhez nőt ez a család. IDE A KÖVETKEZŐKÖNYVET!! Egyszerűen olvasni akarok róluk :)

Zsuzsanna_Makai>!
Jennifer Ashley: Hart hitvese

Nem igazán tetszett, de nem tudnám megfogalmazni, mi volt a gondom vele.
Viszont a rész, amikor Hart elgondolkodott az életéről, és azt választotta, h nem kell neki a vezetőnek lennie, élni akart igazán, a családjával lenni, felnőni a fiát, az a rész nagyon tetszett!
Ian nagy kedvenc.

ƨɔɴом>!

Ian, a legifjabb Mackenzie fivér nem tudta, mi fán terem a tapintat. Hibátlanul le tudta írni a tapintat szót, el is tudta ismételni a szótári jelentését, de nem volt képes sem magáévá tenni, sem másokban felismerni. Ha Ian egyszer a fejébe vett valamit, a pokol összes ördöge, sőt a menny összes angyala sem tudta eltéríteni tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Lord Ian Mackenzie
ƨɔɴом>!

– Tiltsa meg neki! – utasította Hart kurtán.
Az apa kuncogott. – Megtiltani? Eleanornak? A két szó nem fér meg egy mondatban.

Kapcsolódó szócikkek: Eleanor Ramsay · Hart Mackenzie
ncsn87>!

Murchison vikomtessz egész idő alatt Harton lógott. Mr. Charles Darwin ugyan azt állította, hogy az emberek a majmoktól származnak, lady Murchison ősei azonban bizonyára kullancsok voltak.

Kapcsolódó szócikkek: Hart Mackenzie
ncsn87>!

Bezárkózott a saját világágba, olyan helyre, ahová nem tudok bejutni. Szeretném kinyitni az ajtót, és kiengedni onnan Iant, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá.
Ian azonban rád nézett, El, beszélt veled, és amikor ma vissza mentem, megkérdezte, mikor veszlek feleségül. Ian kijelentette, hogy szeretné, ha összeházasodnánk, mert melletted biztonságban vagyok, és akkor már nem kell aggódnia értem.
Megszakadt a szívem. Erős embernek mutatom magam, szerelmem, de amikor Iannel beszélek, rádöbbenek, valójában mennyire gyönge vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Lord Ian Mackenzie
ƨɔɴом>!

Bármit tesz is az ember, mindig hatással van valakire, még akkor is, ha csak később jön rá.

ƨɔɴом>!

– Mackenzie fivérek vagyunk – mondta Mac rezzenéstelen tekintettel. – Ne feledd, hogy amihez csak hozzányúlunk, tönkretesszük!

Kapcsolódó szócikkek: Lord Roland "Mac" Ferdinand Mackenzie
Ercsusz >!

Az asztal túloldalán Ian a mézes csuprot nézte. Mintha nem tudná, mit tesz, érte nyúlt, felemelte a cseppentőt, és az aranyló mézet hagyta visszacsöpögni a csuporba.
– Mit gondolsz, Ian? – kérdezte Eleanor. Iantől mindig őszinteséget kap. Nyers őszinteséget, de most éppen erre volt szüksége.
Ian nem válaszolt. Megint a magasba emelte a csepegtetőt, körbeforgatta a ragacsos mézet, figyelve, hogyan csöpög le a napfényben.
– Hagyd békén! – mondta Mac. – Bethre gondol.
– Tényleg? – kérdezte Eleanor. – Honnan tudod?
Mac a lányra kacsintott. – Higgy nekem! Pompás volt az ötleted a mézzel, Ian. Ezt is nyugodtan elhiheted.
Isabella elpirult, de nem látszott bosszúsnak. – Azt hiszem, Cameron kezdte ezt az ostobaságot.
– Nem ostobaság. – Mac megnyalta az ujját, és Isabellához hajolt. – Finom.
Lord Ramsay elmosolyodott, és ismét az újságba mélyedt.

Ercsusz >!

– Egyszer azt mondtad, mindannyian tébolyultak vagyunk – folytatta kis idő múlva Hart. – Emlékszel? Amikor megtudtuk Fellows felügyelő titkát, azt mondtad, hogy Mac zseniálisan fest, Cameron zseniálisan bánik a lovakkal, én a pénzzel és a politikával, Fellows pedig a bűnügyek felderítésében zseniális. Igazad volt. Apánk persze szintén tébolyodott volt. Szerintem túlságosan sokat látott benned önmagából, és ez megijesztette.
– Apánk halott. És azt mondtam, Mac úgy fest, mint egy isten.
Hart keserűen elmosolyodott. – Bocsánat, nekem nincs olyan tökéletes memóriám, mint neked. Bár azt hiszem, a téboly egyre jobban elhatalmasodik rajtam. Mit tegyek, ha mégsem sikerül megfékeznem?
Ian továbbra sem nézett Hartra. – Sikerülni fog.
– Köszönöm a bizalmat.

ncsn87>!

Hart ilyen volt, amikor Eleanornak udvarolt, nevetett és incselkedett, az egyik pillanatban megadásra kényszerítette, a másikban hihetetlenül gyengéd volt.
Most éppen csiklandozta.
– Elég! – Eleanor az öklével dobolt Hart mellkasán. – Nem csoda, hogy az emberek félnek a nagy Hart Mackenzie-től. Szavazz rám, vagy halálra csiklandozlak!
– Megtenném, ha használna.

Kapcsolódó szócikkek: Eleanor Ramsay · Hart Mackenzie
Ercsusz >!

– Levelet írok Bethnek, mert nincs itt. – Lassan beszélt, mint aki a nála lassúbb felfogásúnak magyarázza a nyilvánvalót. – Megírom neki, hogy épségben megérkeztem, és a bátyám még mindig szamár.
Eleanor titokban elmosolyodott az utóbbi megjegyzésen, és megérintette a papírt. – Levelet írsz? De hát ezek számok.
– Tudom.
Ian ismét bemártotta tollát a tintába, lehajtotta a fejét, és írt tovább. Eleanor várt, hátha Ian befejezi, újra felnéz és magyarázatot ad, de nem tette.
Curry megköszörülte a torkát. – Megbocsásson, lédiséged! Amikor a gazdám így nekiáll, nem lehet többet kiszedni belőle.
Ian egyre csak írt. – Fogja be, Curry!
Az inas kuncogott. – Legföljebb ennyit.
Eleanor maga elé húzta az egyik telerótt lapot. Ian egyenletesen, gondosan írt, minden kettes és ötös és hatos tökéletesen ugyanolyan volt, mint a többi kettes meg ötös meg hatos, a számok rendezett sorokban töltötték be a papírt.
– Honnan fogja tudni Beth, mit jelentenek a számok? – kérdezte Eleanor.
– Ne keverd össze az oldalakat! – szólt rá Ian, ám továbbra sem pillantott fel. – Bethnél van a megfejtés kulcsa.
Eleanor visszatolta helyére a lapot. – De miért kódolt levelet írsz neki? Rajtad és Bethen kívül biztosan senki nem fogja olvasni.
Ian gyors pillantást vetett Eleanorra, aranyszeme megvillant. Ajka mosolyra húzódott, amely olyan ritkán ragyogott fel az arcán, és nyomban el is tűnt, amint folytatta az írást. – Beth élvezi.

Negyedik fejezet

Mackenzie fivérek sorozat · Összehasonlítás