33. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

The ​Runaway King – A szökött király (Hatalom-trilógia 2.) 496 csillagozás

Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

A ​királyság a pusztulás szélén áll. A király eltűnt. Ki éli túl?
Alig pár héttel az után, hogy elfoglalta a trónt, egy gyilkossági kísérlet veszélyes helyzetbe kényszeríti Jaront. A készülődő háborúról szóló pletykák beszivárognak a kastély falain belülre, Jaron pedig érzi a Carthyára lassan rátelepedő feszültséget. Hamarosan rá kell jönnie, csak akkor mentheti meg királyságát, ha lemond a trónról. De minél távolabb kényszeríti a sors a palotától, annál többet gondol arra, hogy vajon nem megy-e túl messzire?
Visszatérhet-e valaha?
Vagy fel kell áldoznia saját életét, hogy megmentse országát?
A Hatalom-trilógia második része igazi hullámvasút, tele árulással és gyilkossággal, izgalommal és veszéllyel.
Kövesd a hős királyt!

„A szökött király pont az a fajta könyv, ami ráveszi a nem túl lelkes olvasókat, hogy előkapják a zseblámpát, és késő éjjelig olvassanak a takaró alatt.” – Deseret News

„Remek! Az egyik legjobb… (tovább)

Eredeti mű: Jennifer A. Nielsen: The Runaway King

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992784 · Fordította: Szujer Orsolya
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633992791 · Fordította: Szujer Orsolya
356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992784 · Fordította: Szujer Orsolya

Sage · Mott · Imogen · Roden · Tobias · Amarinda · Fink · Bevin Conner · Devlin · Erick Loman · Vargan király · Agor · Gregor Breslan

Carthya · Avenia

Gorkie P
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Ez a rész is nagyon tetszett!
Szeretem az Írónő stílusát. Képes olyan ifjúsági regényt írni, ami mentes a klisséktől és érdekes, izgalmas. Nincsenek hullám-völgyek, végig élveztem az olvasást.

Bővebben:

Nikolett0907 P
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

"– … És mindenekelőtt hiszem, hogy kényszeres hazudozó vagy.
Kissé feszülten, de őszintén felkacagtam.
– Dehogy! Sőt, én inkább kényszeres igazmondónak tartom magam. Egyszerűen csak úgy tűnik, mindenki más kényszeresen félreért."

Ha az előző részre öt csillagot adtam, akkor erre még többet lehetne adni.

Nagyon tetszik az írónő stílusa.

Nagyon szerettem, hogy Jaron itt már sokkal érettebben (persze nem minden helyzetben) viselkedett, felelősséget vállalt és bizony a szája ugyanolyan nagy, pedig akár csontja is tört, Ő mégis önmaga maradt.
És bizony végre (amit nagyon imádtam) szenvedett, az előző kötetből ezt nagyon hiányoltam, de most ez pótolva lett.

A szerelmi szálat nem éreztem hangsúlyosnak, olyan van is, meg nincs is, és bár nem vall rám, ebben a kötetben ez nem zavart, sőt mi több nagyon élveztem az érzelmek közti lavírozást, megunhatatlan volt a számomra.

Talán azt kell írjam ez jobban tetszett, mint az első rész és nagyon örülök, hogy kéznél van a következő kötet.

Nekem tetszett, olvassátok! Ajánlom!

_Eriii
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Hihetetlenül imádom, amikor egy sorozat nem hogy jó, de egyre jobb és jobb lesz. Nagyon nagyon bírom ezt a csintalan, merész fiút. Örültem, hogy nem változott meg. Viszont Rodent meg tudtam volna ölni. Annak viszont örülök, hogy Jaron nem mondott le róla, amikor én már rég le. Nagyon a befejező rész után kiált…. Megyek fogok is neki.

Deziréé
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Csak azért van így vége, hogy az olvasó egyből neki akarjon kezdeni a következő résznek. Hihetetlen ez a történet még mindig.
Sage a legerősebb és legfurfangosabb karakter, akivel eddig találkoztam.
Minden egyes oldal olyan izgalmakat rejtett, amibe bele sem gondoltam. Folyamatosan meglep Sage a cselekedeteivel. Egyszerűen úgy magával ragad engem ez a könyv, hogy csak nagy nehezen tudtam lerakni ezt a kötetet is.
Nem találkoztam még hasonló könyvvel, ami egyszerre nyújt kellemes kikapcsolódást, mégis az adrenalin szintem magasan tartja.
IMÁDOM!!! Sage igazán nagy hős és repesve várom a következő részt. Fogadni merek, hogy a harmadik rész még jobban elfog varázsolni, mert ez a kötet fokozza a hihetetlen jelzőt, amelyet a könyvre használok folyamatosan.

Mrs_Curran_Lennart P
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Nagyon jól szórakoztam. Ez tipikusan az a történet, amit nemtől és kortól függetlenűl mindenki élvezhet. Jaron egymaga felér egy egész vándorcirkusszal. Sosem tudhatod, mit fog legközelebb csinálni, de tipikus keljfeljancsi, minden ütésből talpraáll. Őrült kalandokat él át, mit neki kalózok vagy rablók. Bármire képes, hogy megvédje az országát.
Az előző király és a helytartók viszont, mint valami vicc. Időnként úgy éreztem, megérdemelte, hogy eltegyék lábalól.
A mellékszereplők közül Mott, Eric és Fink is a szerethető kategóriába kerültek, Imogentől viszont égnek állt a hajam.

AniTiger MP
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

A drylliadi politika még mindig nem érdekel, de Sage és a körülötte történő dolgok nagyon is foglalkoztatnak! Szuper folytatása volt az első résznek – akkor is, ha akadtak benne olyan apróságok, amik idegesítettek –, nagyon tetszettek a nagyobb részt kapó mellékszereplők, mint Harlowe, Erick vagy Fink. Tetszett, hogy sokkal kiszámíthatatlanabbra sikerült és sikerült többször is meglepnie.
Azon meg már csak röhögök, hogy Mott hogy meg van áldva az ő királyával…! Haláliak!

Folytatás: holnap (vagyis pénteken) már húzok is a könyvtárba a trilógia utolsó részéért! *.* hanincsbentakkorhisztilesz

Bővebben…

christine
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Szánom-bánom, de ezt elfelejtettem értékelni. A pesti+miskolci út előtt olvastam, amit egy sorozatos eseményprogram meg tanulásmaraton követett, és most kapcsoltam, hogy basszus, ezt a részt én szó nélkül hagytam, és ez így nagyon nincs rendben.

A főszerep itt is természetesen Sage-é volt, akivel itt rengeteget veszekedtem… bár inkább kiabáltam. Meg sem merem számolni, hányszor szidtam össze a fejét a felelőtlen döntései miatt, hányszor képzeltem el, ahogy istenisen pofon vágom, és még sorolhatnám. Az Imogennel való viszonya ebben a részben szépen fejlődött, kíváncsi vagyok, mit akar ebből a kapcsolatból kihozni az írónő. A cselekményen meglepődtem. Általánosságban szeretem az ilyen típusú átváltozásokat, amikor a környezet nem tudja, hogy ki van a ruha alatt, és ez ebben a regényben szépen körvonalazódott.

Hozta azt a színvonalat, amit elvárok tőle. Alig várom, hogy a harmadik részt is a kezembe vegyem. :)

Wandamaci P
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Már az első rész is meglepett, hiszen minden előítéletem ellenére a végére nagyon megtetszett a történet és Sage-el is megbarátkoztam. Kíváncsian vártam hová lehet még fokozni a második részt és azt hiszem egy kicsit többet vártam.
A Hamis herceg után már kezdem kiismerni a sorozatot és egyértelmű, hogy a szorult helyzetekre és Sage jellemére épít az írónő. Tagadhatatlanul izgalmas volt ez a rész is, amint átevickéltem az elején és Sage akcióba lendült szinte egyszuszra végigolvastam a könyvet.
Néhol azonban már túlzásnak éreztem, amit Sage megengedett magának és olyan helyzetekből mászott ki, amiből még neki is lehetetlen lett volna.
Nem éreztem, hogy túlszárnyalta volna az első részt. Nem tetszett jobban, mivel nem mutatott semmi újat, mégis az izgalmas részek miatt nincs okom panaszra és kíváncsian várom, hogy a befejező részben, hogyan alakul a szereplők sorsa.

Bővebben:

Evelena
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Csak egy hangyányit maradt le nekem a másik két résztől. Ettől függetlenül izgalmas, fordulatos történet volt, ahol Jaron nem hazudtolta meg önmagát.
A furfangjaival, cseleivel és a még mindig tökéletesen brillírozó humorával csak egyre jobban megszerettem őt. Viszont az említetteken túl a hihetetlen ereje az, ami ebben a második könyvben naggyá teszi őt.
Remek ez a sorozat.
Amarindát ki nem állhatom ebben a részben, egyszerűen nem. Rodent is fel tudtam volna képelni párszor .
Elképedve olvastam minden ötletet, ami Jaron fejéből kipattant, tud ez a fiú, na! :)

Niitaa P
Jennifer A. Nielsen: The Runaway King – A szökött király

Egy újfent öt csillagos könyv, rengeteg izgalommal.
Imádom ezt a sorozatot. Folyamatos meglepetéseket tartogat. Jaron karaktere még mindig imádni való, a stílus, ahogy beszél, oda meg vissza vagyok érte, imádom a humorát.
Alapvetően nem szeretem kalóz sztorikat, ezt mégis folyamatos lelkesedéssel olvastam, noha sokkal kevesebb erővel, mint az első rész. Azt nem übereli.
Egy tipikusan jó átvezető könyv. Alig várom már, hogy a harmadik résznek is nekikezdhessek. :)

Eryka93

– Esett volna? Miért vagy vizes?
    – Vettem egy kis esti fürdőt.
    – Ruhában?
    – Szégyenlős vagyok.

23. oldal, 3. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Imogen · Sage
Könyvmolyképző KU

Túl korán érkeztem az ellenem elkövetett merénylet helyszínére.

Kapcsolódó szócikkek: Sage
Minji

– Jaron, támogatja ezt a tervet? (…)
    – Nem.
    – Melyik rész van ellenére? – kérdezte Gregor.
    – Az, ahol kinyitotta a száját.

60. oldal, 7. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Gregor Breslan · Sage
zsebibaba007

– Rémültnek tűnsz.
    – Időről időre mindenki megrémül. Ezt egyedül a bolondok nem vallják be.

172. oldal, 21. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Fink · Sage
Lyra_Wilde

Egyedül abban reménykedhettem, hogy majd lehetőséget adnak arra, hogy beszéljek, mielőtt megölnének. Bár ahogy belegondolok, a legtöbb emberben csak az után jelent meg a vágy, hogy megöljön, miután megszólaltam.

VNoémi P

– Segítene, ha olyan szavakat használnál, mint a kérem és a köszönöm.
– Akkor megköszönném, ha, kérlek, nem ütnéd bele az orrodat a dolgomba…

208. oldal, 25. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

Beatrix_Farkas

– … És mindenekelőtt hiszem, hogy kényszeres hazudozó vagy.
Kissé feszülten, de őszintén felkacagtam.

Kapcsolódó szócikkek: Devlin · Sage
VNoémi P

– A napnak is megtilthatnám, hogy felkeljen, de akkor is megtenné.

347. oldal, 42. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

RVivi

– A nevem Fink. Nos, valójában nem ez az igazi nevem, de mindenki csak így hív.
    – Akkor meg mi az igazi neved?
    – Tudja a rosseb. Mindenki csak Finknek hív.

114. oldal, 14. fejezet (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Fink · Sage

Hatalom-trilógia sorozat · Összehasonlítás