67. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
83. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

The ​False Prince – A hamis herceg (Hatalom-trilógia 1.) 929 csillagozás

Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Egy ​merész terv borzalmas útra és az árulás szélére sodor egy árva fiút.
Carthya királysága polgárháború szélén áll. Hogy egyesítse a széthúzó népet, Conner, egy nemesember a királyi udvarból, ravasz tervet eszel ki: kitanít egy árva fiút, hogyan adja ki magát a király rég elveszett fiának, és bábhercegként trónra ülteti.
Négy árva verseng a szerepért, köztük a makacs Sage is. Sage tudja, hogy Conner szándékai nem éppen nemesek, de mivel saját élete is cérnaszálon függ, nem tehet sokat – el kell érnie, hogy Conner őt válassza, vagy nem kerül ki élve a kalandból.
Ahogy Sage az omladozó árvaházból Conner bámulatos birtokára kerül, egyre több hazugságra és árulásra derül fény, míg végül az igazság is kiderül, ami Conner minden tervénél veszélyesebbnek bizonyulhat.
Hihetetlen kaland tele veszéllyel, izgalommal és hazugsággal. Az utolsó oldalig fogva tartja az olvasót.

„Letehetetlen.” – The New York Times Book Review
„Kaland, rejtély és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: 13 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
342 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633738702 · Fordította: Szujer Orsolya
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738696 · Fordította: Szujer Orsolya

Sage · Mott · Imogen · Roden · Tobias · Amarinda · Bevin Conner · Errol · Mrs. Turbeldy · Cregan

Gorkie>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Az ilyen könyvek miatt nem hagyok fel az ifjúsági könyvek olvasásával.
Az Írónő képes volt minden klissé nélkül megírni. Nincs túlzott tiniszerelem, sem üres járatok az iskolákban… stb.
A borító gyönyörű, a történet magával ragadó és izgalmas. Imádtam az első mondattól az utolsóig.

Bővebben:

Nikolett0907 P>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

„– Az apám egyszer azt mondta, tanult ember is lehet idióta, mint ahogy tanulatlan is lehet bölcs.”

Ez a könyv is egy kihívás miatt került a kezembe, és nagyon jó választásnak bizonyult.

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ezekét a történetekért érdemes az ifjúsági irodalmat olvasni, mert igenis vannak eredeti, magával ragadó kötetek.

Nagyon élveztem a világképet, az apró információ morzsák áramlását és a rendkívüli szereplők árnyaltságát.
Imádtam, hogy csak a történet közepétől jöttem rá a csavarra és ettől eltudtam tekinteni, hogy a kötet végéig élvezhető maradt az olvasás.

Jó érzés volt tapasztalni, milyen magas lett a színvonala és pont ezért a következő részeket nagy izgalommal várom.

Ajánlom!

Deziréé>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Hogy lehet ez a könyv ennyire izgalmas?? Fantasztikus volt. Nem is nagyon találom a szavakat, mert tényleg nagyon elvarázsolt. Annyi jót hallottam már róla és én is csatlakozok most a rajongók közé.
Nem mondom sejtettem az igazságot, de az okokat nem tudtam és, amikor kiderült minden én még levegőt is alig bírtam venni, amíg el nem olvastam. A könyv sorai csak úgy száguldoztak a fejemben, annyira tetszett, hogy alig bírtam letenni a könyvet. HIHETETLEN volt!! Remek kikapcsolódást nyújtott a könyv már rám is fért egy ilyen izgalmas könyv.
Sage, te igazi kis rosszcsont, nagyon bírom a fejed. :D Ilyen ravasz és ügyes és okos és jaj remek fiúról még eddig nem olvastam, örökre a kedvencem maradsz. Alig várom, hogy a következő részt elkezdjem.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Csak azért nem öt csillag, mert remélem a folytatások ennél is jobbak lesznek! A KMK könyvei közül szemezgetve anno, ez a történet teljesen elkerülte a figyelmemet, azonban a figyeltjeim mind áradoztak róla. Gondoltam megér egy próbát. És tényleg, bár a fantasyra jellemző egyéb elemek (tündék, boszik, mágia) hiányoznak belőle, Sage, ez a komisz fiú egészen jól elszórakoztatott. Persze elég hamar rájöttem az igazságra vele kapcsolatban. Természetesen a folytatásokra is nagyon kíváncsi vagyok, nemsokára sorra kerülnek.

_Eriii>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

2015-ben szereztem meg a könyvet és eddig a polcomon csücsült. Most be kell szereznem a hiányzó két kötetet is, mert ez nagyon tetszett. Nagyon jó volt. Nem is tudom miért nem olvastam hamarabb. A történet nagyon élvezhető, nagyon olvastatja magát. Két félnap alatt ki nyomtam. Azon vettem észre magam, hogy egyszer csak 60 százalékon vagyok, most meg az a 40 százalék is egy szempillantás alatt megvolt. Nagyon bírtam a szereplőket. Sage igazi tróger csínytevő volt. Nagyon okosan szőtte a szálakat. Nagyon bírtam ahogyan túl járt az emberek eszén. Nagyon kíváncsi vagyok a következő részre is….. Mindenképp az unokaöcséimre fogom tukmálni ha annyi idősek lesznek. Nagyon jó ifjúsági könyv. Ajánlom….

MissFortune>!

Új kedvencet avattam.
Úgy éreztem előtte, hogy kisebb olvasási válságom van, nem igazán tudtam mit kéne elkezdenem. Végül erre a sorozatra jutottam, láttam, hogy jó véleményekkel van róla a többség, illetve a borító nagyon megfogott. Gyönyörű ez a kék szín az arany koronával..
Minden megvolt benne, ami egy tökéletes könyvhöz kell. Izgalmas, letehetetlen, de ez még semmi. Sage karaktere igazán igényes, igazi kis rosszaság. Annyira kiszámíthatatlan néhol, hogy az ember még véletlenül se tudja kitalálni, mi lesz a következő lépése. Őt a legjobban az alábbi mondat jellemzi, amit direkt feljegyeztem, annyira tetszett, meg persze hatalmasat nevettem rajta :

– Már nem félek az ördögöktől, mert a legrosszabb itt van az otthonomban!

Imogen, Conner, Tobias és Roden mind-mind egyediek. A szerző roppant igényes munkát végzett. Én például a nagyobb csavarokat sem sejtettem.. :D
Bátran ajánlom!:)

Kawaii_vIVIv>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Annyira örülök,hogy hallgattam a figyeltjeimre, és ezt a könyvet rendeltem meg végül. Csak azt sajnálom, hogy a folytatást később tudom majd megvenni :(
Tetszett Sage pimaszsága és az, hogy spoiler
Latamert sajnáltam, túl naiv volt :(
És szegény Sage, nem irigyeltem amikor megtudta az igazságot…elég fájdalmas lehetett neki mindezt hallani, közben pedig nem tehetett semmit spoiler
Kíváncsi leszek mi lesz a folytatásban, nem lesz egyszerű az új király helyzete.

Szücsi>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Azt kell mondjam hogy 2.ujraolvasásra is ugyanannyira tetszett és lenyűgözött mint a legelső alkalommal. Izgalmas volt, vicces és letehetetlen. Az ilyen könyvek a kedvenceim.
Bárki aki a kezébe veszi ezt a könyvet garantáltan imádni fogja az első sortól az utolsóig ;)

AniTiger P>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Körömlerágósan izgalmas volt, habár a történet egy pontján már biztos voltam, hogy mi a helyzet a királyi családdal, de még így is fantasztikusnak tartom a történetet. Sage egy igazán izgalmas és érdekes főszereplő volt, vicces volt, hogy mindig a többiek előtt jár egy-két lépéssel! Szerettem Sage szemtelenségét (is), de annyira pimasz volt néha, hogy komolyan féltem, hogy nem éli túl a fél könyvet se! :))

Nem gondoltam volna, hogy ennyire be fog jönni egy szimpla trónra vágyós, királyos, hatalomorientált történet. Szerintem folytatni fogom a trilógiát alkalomadtán!

Bővebben –

Evelena>!
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg

Bárkinek, bármikor, az olvasási válság vagy a nagy olvasási maraton közepette is tökéletes.
Minden kedves eddig kedvencnek jelölt férfi karakteremet megkérném, hogy most tessék kicsit háttérbe vonulni, mert megjött Sage.
Eszméletlenül jó volt ez a könyv, nagyon élveztem. Ékes bizonyítéka annak, hogy nem szükséges szerelmi szálat tenni a középpontba ahhoz, hogy letehetetlen legyen a könyv.
Inkább lovaglás, kardozás, tetőn mászkálás, titkos alagutak, furfangok könyve ez.
Tetszett a világ, a helyszínek, a tanulás. De mindenekelőtt Sage. Az, hogy ilyen bátor, ravasz, és az a frappáns humora is, amivel minden helyzetet kezelni tud. Tetszett benne, hogy más, nem az, akinek mások akarják, hanem az, aki.
Izgultam ám végig, hogy mi fog ebből kisülni (no persze végig sejtettem a dolgokat).
Roden és Tobias még messze állnak a szívem csücske pozíciótól ebben a részben. Viszont Imogent már itt is megkedveltem.
Rendkívüli könyv, nagyon jól megírva, csak ajánlani tudom.

Cheril>!

– (…) A karddal elboldogulsz?
– Persze. Főleg, ha az ellenfelemnél nincs.

14. oldal, 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Bevin Conner · Sage
Ametiszt21>!

46. oldal, 6. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Minji>!

– Könnyebb lesz elfogadnom a halálom, ha tudom, hogy senki másnak nem fog fájni.
– Ha senkinek sem tudsz fájdalmat okozni, akkor olyan sincs, akinek örömet szerezhetnél. (…) Senkik vagyunk, Sage.

84. oldal, 13. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Roden · Sage
borostyan P>!

Ha mindent elölről kezdhetnék, nem választanám ezt az életet. Ugyanakkor viszont kétlem, hogy valaha is volt választási lehetőségem.

(első mondatok)

Cherry14>!

– Éles a nyelved, és elég arrogánsan tartod a fejed. Meg vagyok lepve, hogy Mrs. Turbeldy nem verte ki mindezt belőled.
– Ezért igazán nem okolhatja őt. Ő tényleg a legjobb tudása szerint vert engem.

Kapcsolódó szócikkek: Bevin Conner · Sage
Ametiszt21>!

Van egy régi mondás Aveniában, ami szerint „Pusztán az, hogy nem zúdul a jégeső, még nem jelenti azt, hogy nem is esik”.

110. oldal, 17. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Iloonka>!

Apám többször is figyelmeztetett, hogy a nagy szám egyszer még bajba fog sodorni. Lehet, hogy többször kellett volna mondania.

Lyra_Wilde>!

Az ördögök már hozzászoktak a szitkokhoz, amik az én nevem kíséretében érkeztek hozzájuk.

192. oldal, 30. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Hatalom-trilógia sorozat · Összehasonlítás