Soma ​süni nagy kalandja 26 csillagozás

ELJÖTT A NAGY NAP!
Itt az ideje, hogy Soma süni megtegye első önálló lépéseit, és felfedezze az őt körülvevő világot.
De vajon készen áll-e a nagy kalandra?
Az út fontos tanulságot tartogat: bátorsággal minden akadály legyőzhető.

Studium Plusz / Tündér, Budapest, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155611827 · Fordította: Tót H. Ágas · Illusztrálta: Jennie Poh

Ninácska P>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Imádom az őszt, imádom a süniket, így a könyv duplán is jó választás volt. Először a csodálatosan szép borító keltette fel a figyelmemet, de a belső illusztrációk is gyönyörűek, öröm őket nézegetni.
A történet nagyon aranyos, bájos, kedves, véleményem szerint minden korosztálynak kikapcsolódást nyújthat.
Külön ajánlom azoknak, akik – hasonlóan hozzám – imádják a süniket. Kár lenne kihagyni!

L_Sandra P>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Soma Süni egész gyermek korát játékkal töltötte, amikor felnőtt az édesanyja bátorítására felfedező és élelemszerző útra indult. Aranyos mese a felnőtté válásról, az anyai szeretet erejéről és a családi fészekből való kiszakadásból. Verses formában megírt mese a szülői elszakadásról, arról, hogy önállóságra van szüksége mindenkinek, de közben ne felejtsük el, hogy a szüleink mellettünk állnak, bárhova is sodorjon minket a szél. Nekem tetszett ☺️

Nienna001 P>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Újabban nagyon rajongok a sünökért, így a borító alapján választottam a könyvtárban. Az illsuztrációk csodaszépek, a történet viszont egy katyvasz. A sünit ide oda fújja a szél, erőfeszítést nem tesz, és a megoldásis fura. Nem éreztem jó mesének.

dianna76 P>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Az illusztrációk nagyon szépek, de a szöveg, a cselekményszál nem nyerte el túlságosan a tetszésemet. Egyedül nagyvilágba bocsájtott kis süni … Ez szomorú! Persze, kell önállósodni, de az elszakadás legyen fokozatos. Szóval okozott némi csalódást ez a mesekönyv. A szöveg sincs bő lére eresztve.

Studium Plusz / Tündér, Budapest, 2017
eszter83>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Megfogott a csodaszép borítójával. Az illusztrációk belül sem okoztak csalódást, öröm volt végignézni és végigsimítani a lapokat. Imádnivalóak benne a sünik és gyönyörűek a könyv színei. Viszont maga a történet és a verses forma nem igazán nyerte el a tetszésemet.

Hrszcpds>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Aranyos, kedves kis történet. A rajzolása miatt tűnt fel és vettem meg még a könyvhéten ajándékba egy babázó barátnőmnek. Tökéletes ajándék lett. AJánlom elolvasásra nemcsak gyerekes felnőtteknek! :)

tollacska>!
Jennie Poh: Soma süni nagy kalandja

Hát én ezt nem értem :/ Gyönyörű rajzok, édes főszereplő, ráadásnak pedig verses mese. És úgy a negyedénél a mamája elküldi a sünikét… De hova? És miért? És nem jöttem rá, pontosan merre is megy a süni. A szél fújja össze-vissza, aztán visszatér a mamához. Oké, hogy ez az elengedésről és a hazatérésről szól, de akkor sem értem, miért nem lehetett valami „értelmes” célja annak a vándorlásnak.

Ninácska P>!

Amikor az ősz a nyarat színesen kiváltja, és lehulló levelek tarkítják az erdőt, na, pont akkor sóhajtotta Soma az elsőt.