Jóga 18 csillagozás

Jennie Bittleston: Jóga Jennie Bittleston: Jóga

Létesítsünk harmóniát testünk és elménk között gyengéd nyújtógyakorlatok segítségével. A Titkok nélkül sorozatban egyedülálló módon egymás mellett megtalálható az elmélet és a gyakorlat. Az egyes témaköröket átfogó és világos magyarázatok teszik érthetővé. A módszerek alkalmazásának legjobb módját is megismerhetjük.

Eredeti megjelenés éve: 2001

224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632447384 · Fordította: Gebula Judit
Scolar, Budapest, 2010
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639534384 · Fordította: Gebula Judit

Jennie Bittleston: Jóga

Az általam eddig ismert jógás könyvek közül ez a könyv kiemelkedik abban, hogy számomra tökéletesen megfelelt a felépítése, nem kellett össze-vissza lapozgatni, mert logikusan követték egymást a jógával kapcsolatos ismeretek.

Ez a könyv különösen jó abban, hogy nagyon részletesen, alaposan mutatja be a gyakorlatokat, kezdve a könnyebb, állva végezhető gyakorlatoktól, fokozatosan jutva el a nehezebb, már meglehetős rugalmasságot igénylő gyakorlatokig. Ami nagyon tetszett még, hogy a gyakorlatok bemutatása utáni két oldalon nagyon alaposan, ábrákkal illusztrálva megismerhetjük a gyakorlat elemzését, a testünkre gyakorolt jótékony hatásait.
Bővebben:https://konyvutca.blogspot.hu/2017/10/jennie-bittleston…

Éli>!
Jennie Bittleston: Jóga

Amikor elkezdtem foglalkozni a testemmel a jóga volt az első amit be akartam volna iktatni. A videómegosztó oldalakon csak olyan videókat találtam, amik a reggeli rutin vagy az irodai emberek életvitelét javító mozgásformákat tartalmazták leginkább. Átlagos mozgásformát láttam benne, ám e könyv megvétele után jöttem rá, jóval mélyebb ismereteket kíván ez a mozgásforma. A könyv elején megismerkedünk a jóga történelmével, testi-lelki utmutatásokról kapunk tippeket.
A legtöbb (magyar) videós meg sem említi az „ép lélek, ép test” dolgot. A könyv ír a meditációról, a nyugalomról. A test és a lélek harmoniájáról. A csakrákról az energia áramlás képességéről. Nem csak fizikai rugalmasságról és a testünkről szól ez az egész, hanem a lelkünkről is.
Utána olvastam sok mindennek a témában, de ez az egy könyv csak a jéghegy csúcsa. Megpróbáltam szinte majdnem minden pózt és a legtöbb nehéznek bizonyult számomra. Gyenge testben gyenge lelkemnek pont ez a könyv kellett. A könyv elolvasása után, másként táplálkozom és a stresszes gondolataimat is kétszer-háromszor atrágom magamban és kérdéseket feltéve legtöbbször arra jövök rá, hogy most nem tudok mit kezdeni vele, de nem hagyom, hogy feszültséget okozzanak bennem. Jóga oktatóhoz és el fogok látogatni és több könyvet is el fogok a témában olvasni.

Zoe27>!
Jennie Bittleston: Jóga

Ha még nem barátkoztál a jóga világával remek képet ad a könyv róla.
Ez alapján eldöntheted neked való – e a jóga vagy sem.
Rövid, tömör, lényegre törő, mindaz amit vártam tőle.

M_Réka_>!
Jennie Bittleston: Jóga

A legszebb, legátfogóbb és legalaposabban magyarázó könyv, amivel találkoztam. Régi de szép képekkel van illusztrálva, minden kezdőnek tökéletes jógás könyv, én nagyon szeretem sokszor előveszem. :)

NagyVani>!
Jennie Bittleston: Jóga

Kicsit másra számítottam ezzel a könyvvel kapcsolatban. Nem gondoltam, hogy ennyire gyakorlatias lesz. Szívesen olvastam volna még többet a jóga történetéről, irányzatairól és a kedvező élettani hatásairól.
A könyv 90%-a jógapózokat ír le, ami tökéletes annak, aki leírás alapján szereti elsajátítani a dolgokat, én viszont inkább videók alapján szeretnék megtanulni jógázni. Érződik a könyvön és benne az ábrákon, hogy az eredeti megjelenési éve 2001. Akkoriban szerintem tökéletesen megállta a helyét, azonban ma már inkább videók segítségével sajátít el az ember a legtöbb mindent.
Az viszont plusz pont a könyvben, hogy a hátuljában van egy szószedet, amiben a jógapózok nevei szanszkritul ki vannak gyűjtve.

Bea_Könyvutca P>!

A jógázás csendet hoz az ember életébe, némi időt, amikor a negatív érzelmek megszűnnek, és lehetővé válik a a test és a szellem természetes ritmusának felerősödése.

Kapcsolódó szócikkek: jóga
Bea_Könyvutca P>!

A jógaászanák kinyújtják az egész testet, ellensúlyozzák a gravitáció gerincre gyakorolt hatását, és visszaállítják mozgó tagjaink természetes mozgását.

Kapcsolódó szócikkek: jóga