Káprázat (Bűbájösvény 1.) 138 csillagozás

Jenna Black: Káprázat

Dana ​élete nem egyszerű. Alkoholista anyjával él, ami komoly kihívás egy tizenhat éves lány számára. Egyre jobban elege van abból, hogy kétszemélyes családjukban kislány kora óta ő a felnőtt, neki kell gondoskodnia iszákos anyjáról, aki miatt ráadásul meg sem próbálhat barátságokat kötni, ezért osztálytársai társaságkerülő csodabogárnak könyvelik el. Pedig Dana valójában arra vágyik, hogy úgy élhessen, mint a többi fiatal lány az ő korában. Azt szeretné, ha gondoskodnának róla, ha levennék a válláról a terheket, ha helyette másvalaki hozná meg a felelősséggel járó döntéseket. Aztán egy napon, amikor anyja sokadszorra is botrányt csinál, a fiatal lány rájön: ez így nem mehet tovább.

Dana megszökik otthonról, és elhatározza, hogy új életet kezd. Megkeresi sosem látott apját, akiről csak annyit tud, amennyit anyja mesélt neki néhány józan pillanatában. Hogy Avalonban él, a Vad Városban, amely a halandó világ és Tündefölde keresztútjánál található. Ahol a mágia és a modern… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kelly, Budapest, 2011
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639943940 · Fordította: Farkas Veronika

Jenna Black: Káprázat

Nem tudom, ki hogy van vele, de ez nem volt olyan rossz, mint ahogy a százalék mutatja.
Oké, Dana néha engem is kiakasztott, 16 éves létére úgy gondolkodott, hogy én szégyelltem magam miatta… Viszont magával a történettel, a cselekménnyel, az alapötlettel és a hatalmas fokozással semmi baj sincs. Az írónő egész jól felvezette a cselekményt, a tipikus sablontól az egészen egyediig minden szereplőt belevitt ebbe az alig 300 oldalba, és hagyott egy viszonylagos függővéget, ami fölött át lehet suhanni, mert nem olyan vészes, de azért mégis van benne egy kis „olvassmártovább” érzés, ami nem hagy nyugodni.
Szóval: egy próbát igazán megér. :)

Levandra>!
Jenna Black: Káprázat

Mekkora teher lehet egy alkoholista anyával együtt élni? Nagyon is meg tudom érteni a mi Danánkat, amiért úgy dönt, hogy lelép otthonról és inkább apucival kíván tovább élni. Na és ennél a pontnál le is lépünk a realitás talajáról, és a történet úgy-ahogy felépített háttere egy csapásra összeomlik. Ha azt gondoltad, hogy ez a mese arról szól, hogyan kezd normális hétköznapi életet Dana az apja mellett, hát tévedsz. Némi igazságmorzsa azért van benne, új élet az apa mellett, de csöppet sem normális és hétköznapi.

Történetünk szokványos young adult-ból vált urban fantasybe. Avalonban találjuk magunkat, a tündérek városában, ahol az emberekkel együtt élik életüket. Dana megérkezése pillanatában máris veszélybe kerül, nagynénje elrabolja, hogy a saját céljaira használhassa fel. Kiderül, hogy apja magas rangú tündér, és ő, mint a lánya, éppen kapóra jön a jelenlegi zavaros politikai helyzetben, mint zsarolás tárgya. Az alkoholista anyával rendelkező szürke kis egérkénkről kiderül, hogy nem is olyan hétköznapi.
Tovább: http://konyvvadaszok.blogspot.hu/2016/04/jenna-black-ka…

n_cho IP>!
Jenna Black: Káprázat

Emlékszem, sajnos nekem ez a könyv tetszett! A történet fantasztikus világba kalauzol (tündék), meglepő, és rengeteg izgalmas fordulattal, szerethető, macsó férfiakkal, fiúkkal, és egy gyarló tinilánnyal.
Bár minden változik, az ember is érik, lehet újraolvasáskor kevesebb csillag lenne.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Bűbájösvény 1.

Nagyon jó, szórakoztató és izgalmas sorozatindító rész volt. Nagyon tetszett.
Jó kis ifjúsági, tündéres, nagyon jól szórakoztam a főhősnő szövegén és gondolatain. Sok jó szólás is volt benne, pl: „Vigyázz mit kívánsz…”. Van benne komoly tartalom is, ármánykodás, hatalomvágy, alkoholizmus és főleg az, hogy főhősünknek 6 éves korától felnőttként kellett viselkednie alkalmatlan édesanyja miatt. Sokat izgultam és rögtön kezdem a 2. részt.
Sajnos ez is egy kiadó által félbehagyott sorozat, csak két rész jelent meg magyarul. Csak reménykedhetek, hogy egyszer valamelyik kiadó újra gondozásba veszi.

thrillersandteacups>!
Jenna Black: Káprázat

Egyáltalán nem azt vártam, amit kaptam. Csalódás a könyv, azt hiszem nem kellett volna megvennem…:( Pár dolog viszont tetszett, (köztük a borító is, amibe szerettem) ezért adtam pluszpontot:D
Az alkoholizmust, nem úgy állította be az írónő, mint egy komoly dolgot, hanem olyan volt, mintha csak úgy belerakta volna viccnek…:@
Nem biztos, hogy fogam fojtatni a sorozatot, de egy próbát lehet megér. Hátha jobb lesz *reménykedik*.

A_albiel>!
Jenna Black: Káprázat

Na, így kell béna főszereplőt csinálni. Komolyan ilyen szerencsétlen, hisztis, hülye csajt, mint Dana szerintem még nem láttam.
Folyamatosan hangoztatja, hogy ő milyen önálló és mennyi mindent ő csinált otthon, mivel az anyja nem képes rá. Ehhez képest végig rinyálja és bénázza az egész könyvet. Egymás után rabolják el különböző személyek, de hogy! Saját akaratából megy utánuk!!! Hát komolyan nem tiszta. Ja és azért kezd el bízni bennük, mert milyen jól néznek ki…
Az egész világfelépítés hiányos volt, felületesen volt néhány magyarázat, de nagyon sok a sötét folt. Meg mik ezek a szálkások?? Értem én, hogy pálcákból meg szálkákból áll össze, ja meg minden csak nem emberi. Hát köszi.
Na ezen a mondaton egy kicsit szét akadtam: „A gyomrom hirtelen felfordult, amikor észrevettem, hogy egy másik éles tartozékkal is fel van szerelve, ami a teremtmény lába közül mered elő.” :'D Mivan??
Komolyan ez a könyv egy vicc.
Egy szereplőt azért megkedveltem, mégpedig Keane-t, (illetve az apját is) egész szimpatikus volt. Kíváncsi vagyok egy kicsit a következő részre, úgyhogy folytatom, aztán meglátjuk.

yeanee>!
Jenna Black: Káprázat

Talán azzal kezdeném, hogy nem igazán értem, hogy miért van ez a könyv ennyire alul-értékelve. Szerintem tök jó kis történet. Nem hosszú a terjedelme, de mégis annyi mindent sikerült „beletennei” az írónak. Számomra nagyon érdekes volt, izgultam, hogy mi is lesz a végkifejlet. Tetszenek a benne szereplő misztikus lények, illetve a 2 világ találkozása és kapcsolódása.

Paulina_Sándorné P>!
Jenna Black: Káprázat

Valahogy többet vártam tőle. A fülszöveg alapján egy jobb könyvet szerettem volna olvasni. Érdekes egy lány Dana. Megértem, hogy miért hagyta ott az anyját, bár nem hiszem, hogy a megvonás segíteni fog rajta, még ő nem akarja. Mondjuk nem is szimpatikus számomra az a nő. Ethan elmegy, érdekes egy figura. Azt hiszem inkább Finn a szimpatikusabb. Maga történet nem lett volna rossz, de valahogy azon kívül, hogy spoiler

NovaTime>!
Jenna Black: Káprázat

Egy délutánnyi idő elég volt nekem ehhez a könyvhöz. Kihasználtam a nem létező szabadidőmet és leültem, kezembe vettem, aztán hirtelen elszálltak az órák és a végére értem. Tetszett a világ elképzelése, bár sok mindent nem értek még, pl., Dana tud pár dolgot, aztán meg mégsem. Ez akkor most hogyan is van? A tündékről alkotott elképzelés és az a pár információ, amit megtudtam, elég ahhoz, hogy várjam a következő részt a könyvtárban, de úgy összességében nem nyűgözött le a történet.
Ethan kellett, mert nincs könyv tökéletes, ám rossznak tűnő fiú nélkül, amivel együtt jár a vonzódásos huzavona, és mivel ő ennyire „megaszuper”, nem tetszett egyáltalán. Ellenben Finn a kevéske leírással és határtalan fantáziámmal összekeverve… Anyukám mondását idézve: „Megérne egy-két hét ajtócsapkodást.” :-D
A könyv legértelmetlenebb szereplője Keane, aki azon kívül, hogy újabb sablonosságot akart csempészni a lánykánk által ebbe az amúgy különlegesnek ígérkező történetbe, semmit, de tényleg semmit nem jelentett. Minek kellett bele pont ő? Lehet, majd a folytatásban kiderül? Ha így lesz, ígérem, visszaszívom minden negatív gondolatom vele kapcsolatban, de jelenleg csak a feleslegességét látom.
Amúgy a szereplőkkel nincs probléma, akit kellett, azt megismertük legalább egy kicsit. Ez így van az egész sztorival is, valami bevezető féleség, ami mégis mintha több lenne annál. Nem volt rossz, de erősen remélem, a továbbiakban csak fejlődést fogok látni.

Piros>!
Jenna Black: Káprázat

Egyszerű könyvecske, jó szórakozást nyújt egy esős délutánra.

christine I>!

De személyesen látni Avalont olyan volt, mint először látni a Grand Canyont: a világon egyetlen fotó sem adhatja vissza hűen.

christine I>!

A pohár még mindig majdnem félig volt, de már nem kívántam. Ráadásul közben langyosra hűlt. Ami azt jelenti, hogy a leforrázástól nem kellett tartanom, amikor a maradékot Ethan arcába loccsantottam.

agivagyok>!

Lehet, hogy a rosszfiúkra jó ránézni, de ne szólaljanak meg.

christine I>!

– Persze, mert mi másért vetne egy hozzá hasonló srác egy ilyen lányra egy második pillantást, igaz?

christine I>!

Ha tehetségesebb vagy a varázsláshoz, olyan dolgokat is meg tudsz csinálni, amilyeneket a többi ember nem.

christine I>!

Hát persze, hová is lenne a világ tisztelet nélkül!

christine I>!

Csak azért, mert istenien néz ki, még lehet velejéig romlott.

christine I>!

Leeresztette a napszemüvegét, és megpillanthattam eltéveszthetetlenül tündevágású, lenyűgözően smaragdzöld szemét. Ez a szempár lehetett a titkos fegyvere: olyan csodálatosan szép volt, hogy eltátottam a számat a meglepetéstől. Merev álarcát darabokra törte a mosoly, nekem pedig elakadt a lélegzetem

christine I>!

Vehettem volna egy melltartót is, de az enyhén szólva látszatmanőver lett volna, tekintve az én szánalmasan lapos mellkasomat.

Bűbájösvény sorozat · Összehasonlítás