Ragyogó ​szemek 142 csillagozás

Jenn Bennett: Ragyogó szemek

A tavalyi bankett óta a legjobb barátokból lett ellenségek, Zorie és Lennon mesterfokon űzik egymás elkerülését, családjaik pedig napjaink Kaliforniájának Montague-ivá és Capuletjeivé váltak.

Egy túra alkalmával azonban a fiatalok váratlanul az erdőben rekednek. Egyedül. Kettesben.
Mi jöhet még?
Egymás kizárólagos társaságaként nincs más választásuk, mint hogy szellemes piszkálódások és sértegetések kíséretében megvitassák ügyes-bajos dolgaikat, miközben megpróbálnak biztonságba kerülni. Az egymással és a természet erőivel folytatott küzdelem során azonban egyre valószínűtlenebbé válik, hogy épségben jutnak ki a rengetegből.

Ahogy Zorie és Lennon egyre mélyebbre keveredik Kalifornia zord vadonjában, úgy kerülnek felszínre titkaik és rejtett érzéseik. De vajon megmarad-e helyrehozott barátságuk odakint, a való világban? Vagy minden csak a friss erdei levegő és a ragyogó csillagok pillanatnyi varázsának volt köszönhető?

Eredeti megjelenés éve: 2018

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

L&L, Budakalász, 2018
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155653469 · Fordította: Balogh-Auer Zita

Lennon Mackenzie · Joy · Zorie Everhart

Bullion's Bluff · Császár- és Császárnő-vízesés · Fenséges liget · King's Forest barlangrendszer · Melita Hills · Névtelen Vízesés 2 / Greaves folyami vízesés (Mackenzie-vízesés)

Finn_Hudson P>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

A borítója gyönyörű, bár a történet hangulatához nem igazán passzol. Sokat megtudtam az amerikai nemzeti parkokról és a kempingezésről is. Ennyi pozitívat tudtam felhozni.
A történet nagyrészt unalmas és túlírt. A könyv első felében semmi nem történik azon kívül, hogy elindulnak a kirándulásra. A másik felében aztán persze kiderülnek a titkok, de addigra már olyan szinten untatott, hogy ennek sem sikerült igazán örülnöm, arról nem is beszélve, hogy kiszámítható volt az egész.
Ami viszont tényleg kiborított, azok a szereplők. Ritkán találkozok olyan könyvvel, ahol legalább az egyik főhőst nem sikerül megkedvelnem, pedig itt aztán ez a helyzet. Zorie rém gyerekes és idegesítő. Bár a kempingezés elég távol áll tőlem, azt még én is tudom, hogy nem az a legfontosabb, hogy a cipőm, a körömlakkom és a szemüvegem színe passzoljanak. Ezt tetézve még szörnyen naiv és vak is volt. Lennont pedig csak sajnálni tudom, hogy ilyen csaj után ácsingózik. Sunny és Mac voltak az egyedüli szereplők, akiket nem szerettem volna lecsapni olvasás során.
Persze, tiniknek íródott, közülük is a fiatalabb korosztálynak, de nem hiszem, hogy ha tizenévesként olvastam volna, jobban tetszett volna.

Jenn Bennett: Ragyogó szemek

„…mostantól csak engedem, hogy megtörténjen velem az élet, és szembénezek azzal, amit hoz.”

Remélem, még jó pár könyvet fognak idehaza kiadni Jenn Bennett-től, én mindegyikre biztos vevő leszek.
Nagyon szerettem olvasni.
Vicces, romantikus és komoly dolgokat, problémákat egyaránt felsorakoztató történet volt, egy lehengerlő fiúval és egy szerethető lánnyal az élen.
Hatalmas élmény volt velük tartani ezen a fantasztikus utazáson.
Most úgy szeretnék elmenni egy jót túrázni! Lennon, remélem, beléd botlom valahol. ;)

Ella19>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

A könyv borítója csodálatosan gyönyörű. Tetszett a története is. Vicces, romantikus volt. Sokat megtudtam a kempingezésről, olyanokat is amiket nem is tudtam. Azt hittem, hogy ez a könyv egy könnyed, romantikus történet lesz, de azért egy kicsit komolyabb volt annál. A szereplők viszonylag szerethetőek voltak. Zorie a történet elején talán egy kicsit unszimpatikus volt, de a történet előrehaladtával sikerült egy kicsit megkedvelnem. Talán egy kicsit túl naiv volt. Lennon viszont egy szerethető karakter volt, aki nem hagyta bajban Zoriet. A családját is sikerült megkedvelnem. Sunny és Mac nagyon szimpi volt. Ellenben Zorie családja nem nyerte el a tetszésemet, főleg az apukája. Őt kifejezetten utáltam. Végezetül pedig Zorie és Lennon kirándulós, kempingezős története teljesen magával ragadt. A befejezés is tetszett, nem volt csöpögős, épp megfelelő volt benne a romantika. Nekem tetszett.

rafaelo0824>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni. Persze idegesítő, hogy nem beszélnek meg rögtön nyilvánvaló félreértéseket, de nagyon bírtam a túrázást, már-már én is kedvet kaptam hozzá. Tetszett a szülők konfliktusa is, nem unatkoztam a könyv alatt. Lennon nem tucatpasi, érdekes volt a karaktere, és szerencsére Zorie is fejlődött a végére.

ValerinLanz P>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

A borító gyönyörű. A leírás nem volt rossz. Lennon sem volt rossz. Akkor mégis mi bajom van? Hát az, hogy utálom az olyan nyálas romantikus történeteket, amik egyetlen egy félreértés köré vannak felépítve. Amiatt kellett átrágnom magam 400+ oldalon! Ha kérhettem volna egy dolgot, az lett volna, hogy Lennon és Zorie a könyvbeli legelső találkozásukkor beszéljék meg a dolgokat. Megszabadultunk volna sok kellemetlen beszélgetéstől, még kellemetlenebb csendektől, ciki jelenetektől, és indokolatlan féltékenykedésektől.
Zorie egy tervezős lány, aki nemigen szereti a meglepetéseket. Lennon persze pont az ellentéte, de állati jóképű. A lány meg szép. Kell ennél több? Oké, Zorie-nek volt ez a csillagász hobbija, Lennon meg állatokkal foglalkozott, és rendkívül jól feltalálta magát az erdőben, ezért elismerésem. Tehát nem voltak olyan egysíkúak és érdektelenek, mint amitől féltem. Mégsem érdekeltek! Na jó, Lennon talán egy kicsit spoiler, de Zorie annyira nem érintett meg.
Zorie apját jól felpofoztam volna néhányszor. És még az ilyeneknek áll feljebb!
Az állítólagos barátoknak is lekevertem volna… elkényeztetett sznobok.
Köszönöm, hogy ismét lenyomták a torkomon a jól ismert igazságot, miszerint fiú és lány között nem létezik szimpla barátság.
Igazából valószínűleg az nem tetszett benne, hogy én is pont ilyen kapcsolatot szeretnék. A felek ugratják egymást, vannak közös dolgaik, beceneveik, a srác annyi mindent tesz a lányért, és ott van az erotika is. Szóval feltehetően csak nem esett jól, hogy a kötet emlékeztetett arra, hogy ez nekem lehet sosem lesz meg.

felícia97>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Ez egy nagyon fantasztikus történet volt! :) Már a fülszöveg alapján sejtettem hogy jó lesz,de azt nem gondoltam még az elején hogy ez ennyire tetszeni fog nekem.Pedig így van. Egy könnyed,humoros és kicsit elgondolkodtató sztorira vágytam az utóbbi idők keményebb olvasási élményei után,és ezt maradéktalanul meg is kaptam.Sőt még egy picivel többet is.Sokkal komolyabb és mélyebb volt az egész történet,mint ahogy vártam,de igazából ez az én szememben csak előnyére vált a sztorinak.Nem egy nehéz élethelyzet,és egyéb probléma kerül elő a könyv során,ami az én érzelmeimet és gondolataimat is megdolgoztatta olvasás közben,de csak pont olyan mértékben volt minden bemutatva hogy az még nem ment a történet rovására és nem lett tiszta depi az egész.Egyszerűen imádtam a könyv fiatalos és lendületes hangulatát,na meg persze a szarkasztikus humorral és a kissé szabad szájú vélemény nyilvánítással átitatott stílust.Igazán átadta az írónő azt az érzést hogy milyen tininek lenni,amikor úgy érzed hogy elég idős vagy már hogy döntéseket hozz,hiszen egyre közeledsz a felnőttkorhoz,de a szülők és a világ szemében még mindig csak gyerek vagy. Amikor úgy érzed az egész világ ellened van és a sok láthatatlan teher mind a te válladat nyomja.Amikor a jövőd a tét,de te csak szeretnéd magad fiatalnak és gondtalannak érezni,bolondságokat elkövetni és szerelmesnek lenni…Abszolút újra éltem én is ezeket az éveket,amik nem is voltak olyan régen :D,csak itt ez még sokkal jobb,és izgalmasabb volt. :) Minden meg volt benne ami egy jó történethez kell,családi viszálykodás,felbomló és születő barátságok,titkolózás, szerelem,és egy igazi nyári kempingezés a vadonban ami mindent megváltoztat.Bevallom kezdetben sem Lennon sem,Zorie nem voltak a legszimpatikusabbak,de aztán ahogy halad a történet és szép lassan megismerjük a családi háttértörténetüket,és őket is úgy kezdtem megkedvelni, majd pedig megszeretni mindkettőjüket.Az a néhány nap kettesben kinn az erdőben,nem csak a régi sérelmeket,hanem az emlékeket és érzéseket is felszínre hozza, amiket az elmúlt évben igyekeztek elfelejteni,és ez a kis túra nem csak fizikai,de érzelmi síkon is új utakra tereli Zorie-t és Lennon-t,lehetőséget adva hogy helyrehozzák a kapcsolatukat.Nagyon élvezetem ennek az utazásnak minden percét,már az elején is amikor elindul a csapat,de leginkább onnantól szerettem bele igazán a történetbe Zorie-ék maguk maradnak,és újra meg kell ismerjék egymást Lennon-al,na meg persze újra bízniuk kell egymásban hogy együtt túlélve a vadon veszélyeit eljussanak az úticélhoz.Lennon-t a lüke családjával együtt hamar a szívembe zártam,és imádtam a srác szarkasztikus humorát és kicsit őrült stílusát. :) Legnagyobb részt ő vitte a hátán az egész történetet,tetszett az elszántsága és is hogy volt tartása de nem játszotta az elérhetetlent.Zorie ellenben kicsit nehezebb dió volt.Ezt a hatalmas rendszerezés mániáját részben megértettem,de már tényleg átesett a ló túloldalára néha.Viszont abszolút pozitívum volt az ő fejlődése a könyv során,hiszen rengeteg mindent megért a könyv végére és sokat változik ahhoz a szorongó,megfelelés kényszeres lányhoz képest akiként megismerjük.Az út során ő is megcsillogtatja a humorát és a mély érzelmes oldalát és ekkor kezdtem nem csak megérteni de meg is szeretni őt.Zorie családja ellenben minden volt csak szerethető nem,és ennek egy oka volt az apuka,aki belőlem csak negatív reakciót tudott kiváltani.Úgy az egész könyves szereplése egy nagy no comment,főleg ha belegondolunk hogy az egész családi viszálykodás miatta tört ki…A nevelőanyuka Joy pedig inkább a végén nőtt nagyot a szememben hogy milyen fontos neki Zorie.A baráti társaság szintén egy kalap sz*rt nem ért.Már az elején sem voltak túl szimpatikusak,de aztán nyilvánvalóvá vált hogy az egész nem több mint álbarátság …Ugyanakkor Lennon és Zorie helyzetét ez az a lehetetlen szituáció segít helyrehozni,és vezeti őket erre a közös túrára amit imádtam végigkövetni velük,szóval azt hiszem emiatt ezt nagylelkűen még el is tudom nézni. :) A befejezés is legalább annyira jó volt mint a sztori egésze:nem túl csöpögős mégis romantikus,és bár lezárt a történet az írónő picit nyitva hagyja a jövőre nézve,és a fantáziánkra bízza a folytatást.Nagyon örülök hogy felfigyeltem erre a könyvre,mert megérte elolvasni.Az “egészen” fiatal korosztályt célzó könyvek már ritkán tudnak igazán lekötni,de ez a történet kivételes meglepetés volt,mert biza ez az a fajta sztori amit szívesen elolvasnék még egyszer. :)

Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Egy percig sem volt kérdés számomra, hogy megy-e a kedvencek közé. Megvan benne minden, ami számomra élvezhetővé tesz egy könyvet: romantika, humor, izgalom és dráma. És mindezeket az írónő gördülékeny stílusa, írásmódja még élvezhetőbbé tette. ♡

A szereplők hitelesek, jól kidolgozottak, szerethetőek voltak. spoiler A történet jól felépített, szerettem olvasni, ahogy a túra előre haladtával, Lennon és Zorie is egyre előbbre haladt kapcsolatuk alakulásában, újraépítésében. Teljesen beszippantott a történet. Ott voltam velük az erdőben, a barlangban, a ligeten. Velük izgultam végig, velük féltem, velük örültem, teljesen a részese voltam ennek a csodálatos kalandnak. Plusz pont a térképekért. ♡

Tökéletesen kikapcsolt, bármikor szívesen újraolvasom majd, amikor úgy érzem arra lesz szükségem, hogy kicsit elmeneküljek Zorie-val és Lennonnal a zajos hétköznapok elől. ♡

Rainee>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Ez mi a jó mákos töltött káposzta volt??? Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ezt valaki így kiengedte megjelenni. Több, mint a felét kukázni kellett volna. Én megtettem. 150 oldal után már csak a párbeszédeket vettem magamhoz, mert olyan szinten volt túlírva.. Bekezdések az erdőről, miközben semmi nem történik… A nagy magyarázatra is 300 oldalt vártam. Rémes volt. Az Alex nagyjából-tól fényév távolság… Kap 2 csillagot az alapstoryra, de rémálmaiban se jöjjön elő.

LuciaBane>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Nagyon vágytam valami YA történtre és a túrázós helyzet tetszett, bár nekiindulásnak a Ragyogó szemek cím értelméről ötletem sem volt.

Őszintén örülök a tipikusan YA problémás kezdetnek, de van, amispoiler inkább kellemetlen, de persze, több fronton kell bonyodalom. A szereplők, főhősnőnk, Lennoj és az anyukák rögtön szimpatikusak.

Nagyon vártam a leírásban említett, ketten maradós, erdős részét, később kezdődött, mint számítottam rá, de azért a többi is tetszett.

John Lennon tényleg nagyon szimpatikus, de Zorie néha kissé idegesítő volt, de nem volt vészes.
A stílus megnyerő volt, olvastatta magát. A kis plusz részletek is tetszettek Lennon hüllőmániája és Zorie asztrológia  asztronómiája.

Tipikus YA történet, de annak kifejezetten erős és nagyon jó volt olvasni. Érdekes volt, kifejezetten izgalmas, mint a túra részek, mind az érzelmi részek.

Nagyon szeretem.

Nushi P>!
Jenn Bennett: Ragyogó szemek

Kedves kis lötyögős tini szerelmi kaland túlnyomórészt a vadonban. Egyszer olvasos de nekem tetszett.

Tóth_Orsolya_3 P>!

Mostantól nincsenek új tervek. Nem próbálom irányítani életem minden apró részletét. Az ember bebiztosíthatja magát, hogy megérkezzen oda, ahová elindult, de nem tudhatja előre, mi vár rá az úton. Ezért mostantól csak engedem, hogy megtörténjen velem az élet, és szembenézek azzal, amit hoz.

Kapcsolódó szócikkek: Zorie Everhart
Tóth_Orsolya_3 P>!

Hangja olyan mély és karcos, mintha egy sötét, mély kútból szólna. Ez a másik, amely megőrjít Lennonban. Nem csak hogy jó hangja van; vonzó hangja van. Erőteljes, magabiztos, és túl szexi ahhoz, hogy aki hallja, közömbös maradhasson.

Kapcsolódó szócikkek: Lennon Mackenzie
Fire_bird>!

– (…) Ez nem olyan, mint az otthoni viharok. Az emberekbe itt belecsap a villám, és meghalnak.
– Mindenki meghal idekint – mondom. – Lényegében az egész egy nagy tragédia.
Lennon szája felszalad.
– Tudom.
– De…
– Állítsd a sátrat, a duma ráér később! – mondja kihajtogatva a sátrát.

Kapcsolódó szócikkek: Fenséges liget · Lennon Mackenzie · Zorie Everhart

A kettőnk térképe.
Több év élményei, melyek néha zavarosak és bonyolultak, sőt, egyenesen tragikusak voltak. Mégsem változtatnék az útvonalon, mert együtt tettük meg az utat, akkor is, amikor külön jártunk rajta. A legjobb része a dolognak pedig az, hogy befejezetlen. A bizonytalanság nem mindig rossz. Néha szokatlan lehetőségeket rejt magában.

Kapcsolódó szócikkek: Lennon Mackenzie · Zorie Everhart
Tóth_Orsolya_3 P>!

A tervezés nem mentheti meg az embert mindentől. A változás elkerülhetetlen, a bizonytalanság pedig adott. Ha az ember annyit tervez, hogy a végén már nem tud tervek nélkül meglenni, az egyáltalán nem szórakoztató. A világ összes naptára, notesze és listája sem fog megmenteni, ha ránk szakad az ég. És az is lehet, de tényleg csak lehet, hogy nálam a tervezés nem is annyira a túlélés eszköze volt, hanem csak egy kifogás arra, hogy elkerüljek mindent, amit nem tudok irányítani.
Ez persze nem jelenti, hogy felkészülni valamire rossz dolog lenne. A tervezés hasznos lehet, ha az ember a barlang rossz végen lyukad ki, és ki kell találnia hogyan juthat vissza az eredeti útvonalára.
Amikor a legtöbb, amit tehetünk, az, hogy egyik lábunkat a másik után tesszük, és előretörekszünk.

Kapcsolódó szócikkek: Zorie Everhart
Tóth_Orsolya_3 P>!

Nagyon szeretem Esther nagyit, de kezd az idegeimre menni. És szemmel láthatóan anya is így van ezzel.
– Meg fogom ölni – mondja, amikor kettesben maradunk.
– Kérlek, ne tedd! – válaszolom. – A holtteste csak újabb dolog lenne, amit a verandára kéne cipelnünk. Könnyűnek tűnik, de azok a cipősdobozok is annak néztek ki, amiket épp az előbb vittem le.
– Jól van. Igazad van. Megvárjuk, amíg kimegy. Te elgáncsolod őt, én pedig az autók elé lököm.
– De ki fog akkor főzni?
– A fenébe veled, Zorie! Épp egy gyilkosságot próbálok megtervezni!

Kapcsolódó szócikkek: Joy · Zorie Everhart

– Mi ketten?
– Igen. Te meg én – mondja Lennon tárgyilagosan. – Elvinnélek oda.
– Kettesben túrázni a Condor Peakig? Egyedül?
– Nem gondoltam rá, hogy a medvét is meghívom, de ha gardedámra van szükséged…

Fire_bird>!

– Szóval ahogy az imént említettem, az összes alagút egy nagy terembe vezet. Ha ott lyukadunk ki, az azt jelenti, hogy túlságosan nyugatnak mentünk. Szóval az hiszem, egyszerűen választanunk kell egy alagutat, és megpróbálni tartani az északi irányt.
– Akkor jobbra megyünk, ugye?
– Az a másik észak. Ismertebb nevén dél. Balra kell mennünk.