53. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Rév ​Fülöp (Rév Fülöp 1.) 103 csillagozás

Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Balatóniában, a lovagok, fajszok és miabigyóiak földjén sötét idők járnak: Csobánc király és az egész birodalom segítségre szorul. Akarattya hercegnő tanácsait követve Rév Fülöp útra kel, és kezdetét veszi a kaland…

Eredeti megjelenés éve: 2012

252 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155234408 · Illusztrálta: Haránt Artúr

báró Hegyeschtűy Vászoly "Vaszi" · Ádánd lovag · Gyenes · Rév Fülöp

Jagika P>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Az egyik legkedveltebb tavunkról, a Balatonról írni rendkívül hálás téma, ugyanakkor nehéz is, hiszen már annyi történet szól róla. Az írónak mindenesetre sikerült egy bájos, humoros és kalandos regényt alkotnia. Bár az eleje nekem kicsit terjengős volt, a nyelvi játékok és a humor sokat javított rajta. Rév Fülöp különösen kedves figura, aki nemcsak a tördemicet szereti, hanem aranyszívű, bátor kislegény. Monosz/ló pedig méltó utódja Bogyisz/lónak…

cseri>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Na, hát ezt nagyon szerettük, színházban láttuk először, nagyon tetszett az előadás, és a könyv sem okozott csalódást. Érdekes, hogy viszonylag ismeretlen, pedig Ruminit kenterbe veri.

Navi>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Hát ez nagyon cuki volt :)
Imádtam olvasni, jók voltak a név és szójátékok, megmosolyogtatóak a szereplők.
Kicsit olyan, mint a Helka gyerekváltozata.
Kíváncsi vagyok a folytatásra :)

pat P>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Hát de hiszen ez majdnem jobb, mint a Helka!
Kedves, kerek, nem túl hosszú, nem túl bonyolult történet, szükségtelen szó- és szereplőszaporítás nélkül, mérsékelt szerelmi szállal. Viszont nagyon jó humorral. (Ha tudnátok, hogy hívják itt a lovasi lovakat!) Meg a végén drámaian hatalmas meglepetés-fordulattal. (Azt mondjuk kitaláltam, csak mondom. Hiába no, hét éven felülieknek!) És izgalmas-lovagos, olyan igazi fiúknak való.
Egyébként ajándék lesz. Mázlista az a kölyök, hát nem megkapja hirtelen a második részt is? Mindjárt. Hova is tettem? Jézusom, ebben jönnek a siófok! :)))

(Nem tudom, jó üzletpolitika-e egy ismeretlen és hájpolatlan író könyvét ilyen méregdrágán kiadni, de legalább igazán gyönyörű, szépen illusztrált, keménytáblás és könyvjelző-szalagos(!!!) könyvecske. És most darabja kétezer, L-lel kezdődik, öt betű, vízszintes.)

Uzsonna>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Nagyon jó kis történet! Jó volt Balatóniát bejárni Ádánd lovaggal, Fülöppel, Vaszival és Monosz lóval. Ez nem legenda folytatás, mint a Helka, egy a szerzővel készült riportból kiderült, a földrajzi nevek ihlették meg, hogy személyeket, helyszíneket, ételt-italt, növényeket, állatokat kreáljon, amelyek egy lovagi történet alapjait, kellékeit alkotják
Humorosak a szójátékai, jól eltaláltak a szereplők (persze én már gyanítottam az elején, hogy Ádánd lovag…).
Kiskamaszoknak saját és nagy óvodásoknak felolvasásra ajánlom a történetet.

Habók P>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Igazi mese gyerekeknek, kamaszoknak és felnőtteknek. Remek szójátékokkal, kedves fordulatokkal, jó humorral. tetszenek a kitalált szavai, de tetszenek az ismertek is – remekül fűzi őket az író. Máris fenem a fogam a folytatásokra. (És fenném egy kis frissen készült tördemicre is – de mi is az??)

lenne P>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Teljesen el vagyok képedve! Ki ez a Jeney Zoltán? Hol volt eddig? Én miért nem ismertem? Története egészen elvarázsolt, középkori sötétség borult rám és csak nyihogva nevetek a sok őrültségen.
(Köszönöm @sztimi53 az ajánlást!)

Joculator>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Nagyon aranyos ál-lovagregény. Szépen visszaköszönnek benne az igazi lovagregények cselekményelemei, tipikus szereplői. És egy jó, autentikus nyelvet talált hozz a szerző dícséretesen sok nyelvi leleménnyel.

katen>!
Jeney Zoltán: Rév Fülöp

Micsoda fordulatok és micsoda meglepetés! Mi nem jöttünk rá a csavarra, tetszett nagyon. Hozzánk hasonló Balaton-fanoknak kötelező darab.
Szórakoztató, sokszor vicces, kalandos, nyaraláshoz remek olvasmány. Jöhet a folytatás!

Jeney Zoltán: Rév Fülöp

„Rév Fülöp története valódi fejlődésregény, amely fontos üzeneteket hordoz a barátságról, hűségről, bátorságról, testvéri szeretetről, de legfőképp önmagunkról. A legkisebb is vihet véghez nagy tetteket, olykor a félelem is állhat a mi oldalunkon és bizony érvényes az örök igazság: többet ésszel, mint erővel!
Ajánlom mindenkinek, aki egy valódi mesét keres, valódi értékekkel, izgalmas történettel, kedves szereplőkkel és fergeteges humorral. Nem fogtok csalódni.”

sztimi53>!

Minálunk a legmegtisztelőbb köszöntés az, ha megharapdáljuk egymás farát, de ezt a körülményekre való tekintettel most nem erőltetném.

148. oldal, 11. Fejezet, Kolibri, 2012.

julicsenge IP>!

– Jó zabot! Meg tudnád mondani, merre találjuk a királyt?
– Jó zabot! Persze. Lovasban van.
– Igen, azt már tudjuk. De azon belül?
– Persze, hogy azon belül. Ha azon kívül volna, nem lenne Lovasban.

– Jó zabot!
– Jó zabot!
– Nem tudod véletlenül, hol találjuk meg Vityil királyt?
– De tudom.
– És tudnál segíteni?
– Tudnék.
– És meg tudnád mondani?
– Meg hát, nem vagyok néma.

lenne P>!

Annyira hozzászoktak, hogy mindenből kettő van, hogy kettesével szedték a lépcsőfokokat, két végén égették a gyertyát, két legyet ütöttek egy csapásra, mindig kettőn állt a vásár, és mindenkinek kivétel nélkül kettéállt a füle.

113. oldal, Kilencedik fejezet, amelyben Fülöp rabszolga lesz, de mégsem, és valaki megszólal -Diás története

loz>!

– Azért te sem mernéd rábigyulázni azt a vackot arra a mifenére, ugye?

77. oldal (Kolibri, 2012)

Light_House>!

– Köszönj tisztességesen, te körtemoly! Hogyaszongya: Alásságos mély tisztelettel való hódolatom a hatalmasságos és gyönyörűséges hercegnőnek! No, mondjad!
– Ságosélyszteletelódolatomasságosrűségnőnek! – hadarta Fülöp, bár fogalma sem volt, hogy mit jelent ez a sok ságos meg séges.

Light_House>!

Fülöpnek viszketett a talpa, s ha Fülöpnek viszket a talpa, az az izgatottság jele. Tudta ő, hogy semmi keresnivalója nincs a nagyérdemű udvartartás köreiben, s leginkább anyukája konyhájában kellene lesnie, hogy mi lesz a vacsora, s azt is sejtette, hogy ő, a koszos kiskölök a szántódpusztáról ezeknek smafu. Mégis viszketett a talpa, s megkondult fejében a mozsártörő. Azt gondolta: nagy emberré válik ő még, nem lesz mindig akárki!

Light_House>!

Balatónia tavi ország, ott terem a mormolánc és a kockafű.

Light_House>!

Bár ahogy a loncra gondolt, valami megmozdult a pocakjában, és mint egy földmélyi nagy morajlás, megkordult benne az ehetnék.

julicsenge IP>!

– Jó zabot! Nem tudod véletlenül, hol van Vityil király?
– A lófő?
– Igen.