Shuffle, ​Repeat 2 csillagozás

Jen Klein: Shuffle, Repeat

When Harry Met Sally for YA romance readers. This opposites-attract love story is perfect for fans of Huntley Fitzpatrick, Stephanie Perkins, and Jenny Han.

June wants high school to end and real life to begin. Oliver is soaking up senior year’s glory days. They could have coasted through high school, knowing about—but not really knowing—each other.

Except that their moms have arranged for Oliver to drive June to school. Every. Single. Day.

Suddenly these two opposites are fighting about music, life . . . pretty much everything. But love is unpredictable. When promises—and hearts—get broken, Oliver and June must figure out what really matters. And then fight for it.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Random House, 2016
Random House, 2016
336 oldal · ASIN: B013NIBBNU

rafaelo0824
Jen Klein: Shuffle, Repeat

Ez olyan semmilyen volt. Adott egy életunt, cinikus lány és egy népszerű, vidám, cuki srác, akinek az előbbi lányt kell fuvaroznia a suliba. Elvileg gyerekkori barátok, de erről nem sok szó esik. June-t nem tudtam megkedvelni, olyan sótlan volt végig, hogy csak na, Oliverben volt valami, de végül nem igazán került a felszínre. A mellékszereplők meg a szokásos klisék, kezdve a meleg legjobb baráttól az alig szereplő, de ha tanácsot kell adni, éppen ott mászkáló barátnőkig. Sajnálom, mert nagyon vártam a könyvet.