Well ​Met (Well Met 1.) 8 csillagozás

Jen DeLuca: Well Met Jen DeLuca: Well Met Jen DeLuca: Well Met

All's ​faire in love and war for two sworn enemies who indulge in a harmless flirtation in a laugh-out-loud rom-com from debut author, Jen DeLuca.

Emily knew there would be strings attached when she relocated to the small town of Willow Creek, Maryland, for the summer to help her sister recover from an accident, but who could anticipate getting roped into volunteering for the local Renaissance Faire alongside her teenaged niece? Or that the irritating and inscrutable schoolteacher in charge of the volunteers would be so annoying that she finds it impossible to stop thinking about him?

The faire is Simon's family legacy and from the start he makes clear he doesn't have time for Emily's lighthearted approach to life, her oddball Shakespeare conspiracy theories, or her endless suggestions for new acts to shake things up. Yet on the faire grounds he becomes a different person, flirting freely with Emily when she's in her revealing wench's costume. But is this attraction… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Penguin, London, 2019
ASIN: B07VSJM89K · Felolvasta: Brittany Pressley

fannipfeiffer>!
Jen DeLuca: Well Met

Awww, annyira cuki volt ez a történet! Rágondolok, és csak mosolyogni tudok.
Nagyon jól időzítettem az olvasást, mivel nem sokkal a The Hating Game után olvastam, így párhuzamba tudtam állítani a két könyvet, ugyanis bizonyos elemeket tekintve van köztük hasonlóság. Viszont míg az előbbit nem szívleltem, addig a Well Met egy örömteli élményt nyújtott.

Az alap szitu nem mindennapi, ugyanis a Willow Creekbe érkező Emily a kisváros legnépszerűbb nyári eseményébe, a reneszánsz fesztivál szervezésébe csöppen. Unokahúgával minden hétvégén terepszemlére, jelmezpróbára járnak és belevetik magukat a hat hetes programsorozat előkészületeibe. Az esemény fő szervezője a gimnázium irodalom tanára, Simon, akivel Emilynek rendesen meggyűlik a baja a férfi konok és rideg stílusa miatt.

Kettejük játszmája viszi előre a sztorit, ami nagyon sok szórakoztató pillanatban részesíti az olvasót. Az állandó szócsatákkal és a köztük lévő feszültséggel az író egy nagyon élvezhető hate to love romantikát varázsolt a lapokra. És míg a Hating Gameben szerintem ez a trope nem lett kellőképpen kiaknázva, addig Jen DeLuca ügyesen játszott a két karakterrel. Eleinte tényleg csúnyán néztek egymásra, és nem merték megmutatni valós énjüket, de aztán fokozatosan megismerték egymást, és rájöttek, hogy rosszul ítélkeztek a másik felett. Még egy ponton összehasonlítanám Sally Thorne könyvével, amiben Josh egy birtokló vadállat, és akképp is viselkedik. Ebben a könyvben szintén van egy féltékenységhez köthető bonyodalom, azonban Simon ekkor visszavonulót fúj, nem pedig megfenyegeti a másik férfit. Végre érett felnőtt emberek szerepelnek egy new adult könyvben, wow.

Értékelem, hogy van mélységük a karaktereknek, látod honnan jöttek és hová jutottak. Nekem fontos, hogy együtt tudjak érezni a szereplőkkel, és hogy szívemen tudjam viselni a fájdalmukat vagy örömüket. Ezt itt mind megkaptam, sőt még többet is ennél. Kaptam még kedvelhető mellékszereplőket, akiknek tényleg jelentőségük volt a főszereplők mellett, az ő jelenlétük is ugyanolyan fontos volt. Emily és nővére közt lévő testvéri kapcsolat erősödését pedig öröm volt végigkövetni. Emellett a kisvárosi közösség dinamikája is elképesztően jól van bemutatva. A középkori színtér pedig tök egyedivé varázsolja a könyv hangulatát.

Összefoglalva, ez egy nagyon cuki, nagyon könnyed történet szimpi karakterekkel és jól felépített szerelmi szállal. Olvassátok, mert tuti nem bánjátok meg. Főleg, ha szeretitek Shakespearet.

Serenity87 P>!
Jen DeLuca: Well Met

Nagyon cuki kis könyv! Simon és Emily elragadóak, és a mellékszereplők közül is nagyjából mindenki szerethető, ami nagy felüdülés volt számomra. Egyértelműen Emily és Simon (és az általuk alakított karakterek) viszik el a hátukon a könyvet, hiába kiszámítható az események kimenetele már a legelejétől fogva, mégis élmény volt olvasni.

Cuki, humoros, nálam öt csillagos, mindenféleképpen ajánlom ha szereted ezt a műfajt!

Well Met sorozat · Összehasonlítás