Felix ​Mendelssohn Bartholdy 2 csillagozás

Jemnitz Sándor: Felix Mendelssohn Bartholdy

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis zenei könyvtár Gondolat

Bibliotheca, Budapest, 1958
234 oldal

zsofinita>!
Jemnitz Sándor: Felix Mendelssohn Bartholdy

Azért kezdtem el olvasni ezt a könyvet mert éppen egy Mendelssohn darabot tanulok zongorázni és nagyon nagy hatással volt rám. Úgyhogy amikor mostanában kaptam egy tucat zenei életrajzot az övét emeltem le elsőnek és kezdtem el. Nagyon kellemes meglepetés volt. Egy száraz életrajzra számítottam, ami számomra úgyis érdekes lett volna, de helyette kaptam valami sokkal jobbat, valami egészen elképesztőt. Mendelssohn életének bemutatása szinte csak a saját leveleiből áll, amiket a családjanak, a testvéreinek, a tanárainak vagy a barátainak írt. Számomra hihetetlen élmény volt ennek a csodálatos zeneszerzőnek a szavait, a gondolatait és érzéseit olvasni. Azt ahogyan a munkájáról ír, a többi híres zenészről akikkel az utazásai során megismerkedik és természetesen magukról az utazásokról, hiszen bejárta egész Európát. Amellett hogy sokat tanultam ebből az életrajzbol Mendelssohn-ról, a zenéjéről és a munkásságáról, igazán szórakoztató volt mert a levelei olyanok mint egy regény részletei. Pont ezért ez a kis könyv nemcsak egy zenész számára szuper olvasmány hanem egy molynak is. ;)