Jellinek Harry (szerk.) · Brencsán János (szerk.) · Gergely János (szerk.) · Somogyi Endre (szerk.)

Új ​egészségügyi ABC 2 csillagozás

Jellinek Harry – Brencsán János – Gergely János – Somogyi Endre (szerk.): Új egészségügyi ABC

Tisztelt ​Olvasó!

Ön az Új egészségügyi ABC-t tartja a kezében. Meglehet, hogy ismeri a „régit”, az Egészségügyi ABC-t, hiszen az öt kiadást ért meg.
Joggal kérdezheti tehát, mi késztette a kiadót, a szerkesztő- és szerzőgárdát arra, hogy megváltoztatott című, de a régihez hasonló fölépítésű könyvet adjon az olvasók kezébe.
Az Új egészségügyi ABC megszületésének és kiadásának egyik indoka az Egészségügyi ABC mind az öt kiadásai iránt megnyilvánult olvasói érdeklődés; az az igény, ami az eddig elfogyott példányok vásárlóiban, olvasóiban élt: ismereteket szerezni az emberi test fölépítéséről, egészséges és megváltozott működéséről, a betegségekről, azok kiváltó okairól, lefolyásukról, a gyógyítás és gyógyulás lehetőségeiről.
A másik ok a címbeli változást is magyarázza. Gyorsuló világunkban a környezet és az életmód – életvitel megváltozása nemcsak az emberi szervezet megbetegedéseinek és működészavarainak új hullámával állít szembe minket: magával hozza azt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

Medicina, Budapest, 1990