A ​káosz temploma (Időfutár 4.) 228 csillagozás

Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

„ ​Hirtelen erős szél söpört végig a ligeten. Csak pár pillanat volt az egész, aztán minden elcsöndesedett. Hanna felnézett. Döbbenten látta, hogy rajta kívül nincs már ott senki. Hiába nézett bármerre, egyedül volt, mindenki eltűnt mellőle.Üres volt a bokor is, ami Schrödingert foglyul ejtette.Szél se rezzent, a liget megint a szelíd tavaszi napfényben fürdő idilli táj volt.” Az Időfutár csapata három részre szakadt az időben, és még ennél is többre a térben. Vajon hogyan boldogul Hanna a tehénfejéssel Bécsben a tizennyolcadik században? A jelenben Szegeden egészen jól halad a hadronépíté, de megérkezik Hanna néni, és onnantól valahogy minden összekavarodik. Szabika pedig Edinának kezd el udvarolni, ami tényleg a világ vége! A jövő sem biztat sok jóval, ha Bújdosónéval vagy összezárva egy óriási porszívóban – ezt még egy daleknak sem kívánja az ember. Ki gondolná, hogy azok járnak a legjobban a negyedik részben, akik magával Néróval bulizhatnak? A Gimesi – Jeli – Tasnádi – Vészits… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2021
Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014

Bulcsú · Benedikt Schack · Kalász Hanna · Sándor · Szabika · Pusztai Tekla · Arató Tibor · Charlotte · Dr. Bujdosóné Dr. Bakonyi Edit · Edina · Hanna néni · Géza bá' · Rogyák Mária · Pusztai professzor

Beatrice8>!

Újraolvasás után:
Ebben a részben nagyon nem bírom Rogyákot.
Voltak részek, főleg a Szuperlézeresek amikor leordítottam volna a fejüket, hogy nyugodjanak már le, mert valami szörnyűség fog történni! Igazi szituációs komédia, rengeteg ember, káosz.
A trónörököst se bírtam, vajon miért?
Teklát egyre jobban szeretem, legalább van, aki gondolkodik.
Újabb függővég, de ez engem már nem indít meg :D.
Mire befejezem az újraolvasást, már nem fogok tudni semmit írni róla :D, fogynak a dolgok, amiket még nem említettem. :D

sztinus>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

A közepénèl vitt el igazàn, de mivel oly gyorsan olvasható, ez hamar jött, ès hamar élveztem,úgy, mint az eddigieket.

nagara>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

Elég régen olvastam az előző részeket, így kicsit nehezen vettem fel a fonalat (sajna sosem volt bent a könyvtárban, mikor kerestem), de aztán egész jól sikerült visszarázódnom az eseményekbe.
Pörgött a történet, több szálon és idősíkban zajlottak az események, csak kapkodtam a fejem. A római szál nagyon jó, a jövőbeli viszont kevésbé tetszett. Annyira humorosnak nem találtam, de azért sikerült egy párszor felnevetnem, erről legfőképpen Hanna néni tehet, na meg a sok kérő…

PTJulia P>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

A 18. század mellett egyre nagyobb hangsúlyt kap 2058, és képbe kerül az ókori Róma is. A szerzők brillíroznak, a humor fergeteges. Az ókori Római tekintetében egészen biztosan elfogult vagyok, de ez egy nagyon erős és jól sikerült vonal. Géza bá motivációs beszéde spoiler például óriási ötlet; de Trimalchio Petronius lakomája se semmi; s Vali néni az ókorban is brillírozhat – mindkét mesterségében :-))
A poros rész így másodszor olvasva sem a legszimpatikusabb, de most már tudom, hogy minden értelmet fog nyerni.

Paulina_Sándorné P>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

Már nem igazán emlékeztem az előző részekre, emiatt nehezen értettem meg az elején, hogy most hol is tartunk. Ettől függetlenül, miután belerázódtam élvezettel olvastam a sorokat. A hol itt vagyok időben, hol ott, néha megzavart. Pörögtek az események rendesen. Géza bá és Rogyák Mária párosa tetszett. Edina visításával hozta a formáját. Zsófit nem értem,meglepődtem már mindjárt az elején. Benedict aranyos volt.

HarleyQuinn>!

A kalandok folytatódnak.
Itt már több idősíkon követhetjük az eseményeket.
A humor itt is jelen van többször elrötyögtem magam a könyvön.
A római részek jók voltak.
Kíváncsi vagyok mi lesz Zsófival.
Ez a függővég folyton.

Camelia>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

Jó könyv volt. Néha mondjuk teljesen nem tudtam követni hol is járunk időben , de ettől függetlenűl tetszett, kivéve persze a felemsszeműt, na ő egy borzalmas karakter…

Niki_>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

Hihetetlen, hogy mindig lehet hová csavarni még a fordulatokat!
Nem elég, hogy eddig a XVIII.sz.-i Bécsbe csöppenhettünk, itt van a jövő 2058-ban és ráadásnak az ókori Róma is. Kíváncsi vagyok, hogy meddig lehet még fokozni a fordulatokat, mert eddig a szerzőknek maximálisan sikerült.

Izgalmas, érdekes a történet továbbra is, maximálisan leköt annak ellenére is, hogy hangsúlyoznom kell újra, nagyon nem én vagyok a célközönsége.
Tényleg kíváncsian várom, hogy el fog-e jönni az a pont, amikor a szufla kifogy a történetből, de eddig a 4. rész végéig nem érzékelhető. Alig várom, hogy nekikezdhessek az 5. kötetnek, de mivel Várólista csökkentéses könyv, így egy kis időt várnia kell még. ;)

FF29>!
Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A káosz temploma

Ez a rész is jó volt. Mivel kicsit hosszabb, mint az előző könyv, volt olyan rész, amit kicsit untam. De a római részeket imádtam. Most a Bécsi mellett a római rész a kedvencem. Érdekes volt, hogy több idősík jelent meg, egyre több helyen és időben jelennek meg a szereplők. Ebben a részben már elég idegesítő volt Hanna néni, de ettől függetlenül jó volt a történet. A kedvencem továbbra is Bulcsú, Hanna, Tekla és Benedict. Benedict ebben a részben is hozta lovagias formáját, spoiler spoiler Az ókori római részek, a lakomák a gladiátor iskola mind-mind érdekesek voltak. Ennek a résznek is a legérdekesebb pillanatban lett vége. A függővég miatt, meg amúgy is kíváncsi vagyok a folytatásra.

Jesper_Olsen>!

– Csodálatos humorod van.
– Köszönöm. Neked is.
– Komolyan?
– Ja, nem. Csak azt hittem, sértegetjük egymást.

Kapcsolódó szócikkek: Bulcsú · humor · Pusztai Tekla
Cheril>!

– Daliás?
– Tornából felmentve.
– Legalább bátor?
– Egy döglött viperácskától is berezel.
– Akkor művésze a széptevésnek?
– A szemeteskukák közt bujkálva műveli.
– Estleg kitűnő a humora?
– Abszolúte nevetséges.

Kapcsolódó szócikkek: Benedikt Schack · Kalmár Ervin · Sándor
Jesper_Olsen>!

Úgy látom, a szerelem még annak is képes elvenni az eszét, akinek nem is volt.

Kapcsolódó szócikkek: Bulcsú · Pusztai Tekla
Nocharity>!

– Maga bizony isten nagyobb pojáca, mint Benedict!
– Na, így még nem sértett meg senki!

328. oldal, 24. fejezet - Lánykérés extrákkal

Kapcsolódó szócikkek: Benedikt Schack · Kalász Hanna · Sándor
Jesper_Olsen>!

– Úgy látom, ez a humanoidok két kedvenc időtöltése: az egyik fele megszállottan könyveket irkál vagy olvas, a másik fele meg elégeti őket – jegyezte meg Bulcsú tudálékosan, miután némi erőszak árán elvette Tibitől a féreglyuktelót.

Kapcsolódó szócikkek: Arató Tibor · Bulcsú · könyv
Jesper_Olsen>!

– Kislányom, te mikor kriminalizálódtál így? – szörnyedt el a professzor.
– Már hatévesen végigolvastam az Agatha Christie összest. Alaptechnikákat tudok – legyintett fölényesen Tekla.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Christie · Pusztai professzor · Pusztai Tekla
csak_egy_könyvmoly>!

– Tan'bá… Tan'bá!
A tornatanár összerezzent, és ködös tekintettel bámult le Szabikára.
– Igen? – kérdezte zavartan.
– Semmi, csak tíz perce tátott szájjal tetszik állni, és gondoltam megkérdezem: minden okés?
– Ja, persze, hogyne – Géza bá megköszörülte a torkát. – Csak azt hiszem, épp az imént beszélgettem Szent Péterrel.

Kapcsolódó szócikkek: Géza bá' · Szabika · Szent Péter

Időfutár sorozat · Összehasonlítás