A ​három törpe 7 csillagozás

Bolgár népmesék nyomán
Jékely Zoltán: A három törpe

Két bolgár népmese ötletét vette át Jékely Zoltán, egyik a három törpéről szól, köztük a kis lusta haszontalanról, másik pedig az állataival világgá induló, majd anyja megbocsátó szeretetére visszatérő kisfiúról. A mesék Jékely Zoltán pontos, finom és emelkedetten egyszerű költőiségét tükrözik. Róna Emy rajzai stílusosan illeszkednek a történetek hangulatához.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Óvodások könyvespolca

Móra, Budapest, 1982
22 oldal · ISBN: 9631128644 · Illusztrálta: Róna Emy
Móra, Budapest, 1979
puhatáblás

Zsuzsanna_Makai

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

Hàt ez baromira tetszett! Külön kiemelnèm az orr bekötözèsèt, szàrìtott lepkèt, mint ètel, ès hogy a mennydörgès azt bömbölte hogy bumm-bumm-bumm.

Gelso P

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

teljesen megfeledkeztem erről a mesekönyvről, amit gyerekkoromban nem túlzottan kedveltem a borítóján lévő törpék miatt, de most rá kellett jönnöm, hogy tartalmilag nincsen ezzel semmi baj sem…

Lahara ISP

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

A címadó mesét nem ismertem, de igen megkedveltem azt a haszontalan, világlustája Borsikát. A másodikat már igen, az illusztrációk meg vicces, hiszen a mese arról ír, hogy felserdült a legény, megnőtt a macska, nagy lett a kutya, megerősödütt a báka hangja, és ehhez képest, a béka akkora lett, mint a macska, a kutya meg csak, mint afféle pumi, nem lett nagytermetű. Tudom, tudom, alkotói szabadság, de gyerekkoromban is zavart az ilyesmi.

kis_macko

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

Gyerekkorom egyik kedvenc mesekönyve volt. Most a saját gyerekeimnek mesélem szívesen.

BZsofi +SP

Márk csillagoz: 5
Anya csillagoz: 4

PuPilla

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

Óóó, @BZsofi polcának hála, eszembe jutott ez a kis édes mesekönyv, amit annyiszor lapoztam, néztem, meséltem :)

Mariann_Czenema P

Jékely Zoltán: A három törpe Bolgár népmesék nyomán

Aranyos kis könyv volt, csak az első mesében nem nagyon lehet megkülönböztetni a törpéket.