Jékely Endre (szerk.)

Hogyan ​győzte le a jaguárt a teknős? 46 csillagozás

Jékely Endre (szerk.): Hogyan győzte le a jaguárt a teknős?

Hogyan győzte le a jaguárt a teknős? Ugyan hogyan győzhetné le a dél-amerikai őserdők legnagyobb és legveszedelmesebb ragadozóját a kis vánszorgó teknős? S miért kellene egyáltalán legyőznie? Mert a teknősasszony megparancsolta férjének, s mert a teknősporonty pontosan jaguárkörmökkel vágyott játszadozni! De a ravasz teknősnek semmi sem lehetetlen ebben az indián mesében, s valóban meghozza a jaguárkörmöket. S ugyanígy győz az okos nyúl az afrikai feketék meséiben vagy a törpeszarvas az ázsiai indonéz mesékben. Hol az oroszlánt, hol a tigrist, hol a jaguárt, vagyis a nagy urat, a veszedelmes elnyomót leckézteti meg mindig a fürge lábú vagy fürge eszű kicsi állat – vagyis a nép egyszerű fia.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1983
176 oldal · ISBN: 9631132234 · Fordította: Jékely Endre · Illusztrálta: Balogh Péter
Móra, Budapest, 1980
180 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631132234 · Fordította: Jékely Endre
Móra, Budapest, 1980
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631121755 · Fordította: Jékely Endre · Illusztrálta: Balogh Péter

Gedi>!
Jékely Endre (szerk.): Hogyan győzte le a jaguárt a teknős?

nagyon-nagyon szerettem őket, pedig már magamnak, nem-is-olyan-kiskoromban olvastam őket. Bámulatosak:)

Lord_Garcon I>!
Jékely Endre (szerk.): Hogyan győzte le a jaguárt a teknős?

Megboldogult gyerekkorom egyik kedvenc könyve, sajnos már nem emlékszem rá pontosan, milyen mesék voltak benne, de a hangulatát most is érzem. Nagyon szerettem olvasgatni és talán most is lapozgatnám, ha meglenne.

Tüske>!
Jékely Endre (szerk.): Hogyan győzte le a jaguárt a teknős?

A fiam ebből a könyvből tanult meg hangosan olvasni 13-14 éve…..még most is előveszi.

csikosarpad>!
Jékely Endre (szerk.): Hogyan győzte le a jaguárt a teknős?

Szintén „rongyosra” olvastam. Kisgyerekként azok a mesék kész regények voltak amelyek túlnyúltak az 1-2 oldalas terjedelmen. Nagyon jó könyv!