Jékely Endre (szerk.)

A ​róka királysága 2 csillagozás

Távoli népek állatmeséi
Jékely Endre (szerk.): A róka királysága

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Százszorszép, Budapest, 1997
260 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637673210 · Fordította: Jékely Endre · Illusztrálta: Köfler Andrea

anesz P>!

borító és illusztrációk:5
tartalom:5
stílus: 5
szereplők. 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Hat hónapot töltöttem ezzel a népmesegyűjteménnyel, és szerettem ezt a fél évet. Európán kívül kontinensenként mutatja be az állatmeséket törekedve arra, hogy minden ország, nemzet képviselve legyen. A könyv illusztrált, de nem olyan sűrűn, az azonban minőségi. A kontinensek közül Ausztrália és Óceánia meséi voltak a kedvenceim, mert ott többször volt összefogás és nagyon szép barátságtörténeteket ismerhettünk meg. Érdekes volt megfigyelni, hogy minden földrészen más az okos és bölcs állat, aki túljár a ragadozók, a hatalmaskodók eszén. Dél-Amerika kicsit rövid fejezet volt, és főleg brazil meséket tartalmazott. Ott volt egy kis hiányérzetem. Különben remek összefoglaló kötet rövid mesékkel.

bevi>!
Jékely Endre (szerk.): A róka királysága

Elsősorban az illusztrációk fogtak meg a könyvben, illetve érdekeltek a különböző népekre jellemző mesék. Azonban számomra kissé csalódás volt a könyv, mesékre számítottam, de inkább tanulságokat felsorakoztató, komolyabb történeteket olvashattam. A könyv elég tömény, folyamatosan nem ajánlanám olvasásra. Érdekes volt azonban felfedezni a különböző népekre jellemző hangulatokat. Egyes kontinensek spoiler meséinek némelyikére még a kegyetlen jelzőt is használnám, más régióknak spoiler kifejezetten kedves történetei is voltak.