Fogakkal ​és karmokkal 11 csillagozás

Jékely Endre: Fogakkal és karmokkal

Ez a könyv az állatvilágban előforduló ragadozók közül mindössze 28--at mutat be. A gerincesek csoportjából azokkal a szárazföldön és vízben élő ragadozókkal foglalkozik, amelyek életmódjukkal, viselkedésükkel talán leginkább felkelthetik az érdeklődést. Nemcsak emlősökről, hanem hüllőkről, halakról és polipokról is szól, ennyiben eltér a zoológia rendszertani kategóriájától, amely a ragadozók kifejezéssel az emlősök egyik rendjét jelöli meg.
A ragadozók elejtéséről, vadászatáról a magyar irodalomban már sok érdekes, értékes és izgalmas könyv látott napvilágot. Ez a munka viszont főleg a ragadozók zsákmányszerzését és vadászatát kívánja ismertetni.

Natura, Debrecen, 1986
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632331168 · Illusztrálta: Tóth Pál

Eynregiujkonyvek I>!
Jékely Endre: Fogakkal és karmokkal

Úgy emlékszem, karácsonyi ajándékként kaptam, első megjelenésekor. Számtalanszor elolvastam, az egyik legjobb vadászos-ismeretterjesztő könyv. A történetek magukkal ragadnak, változatosak, s még a leírások is nagyon olvasmányosak. Lásd teljes bemutatásom a könyvről: https://regiujkonyvek.blogspot.com/2019/11/jekely-endre…

pelikanbence>!
Jékely Endre: Fogakkal és karmokkal

Idén 2017-ben kaptam gyermeknapi ajándékba ! :) Egyszerűen imádtam ezeket az ismeretterjesztő történeteket a ragadozókról. Mindig is lenyűgöztek ezek az állatok. Volt közöttük szomorú történet is (Egy gepárd halála, A farkasoknak is van szíve) továbbá érdekes és ismeretterjesztő történetek is voltak benne. IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))

sagfer>!
Jékely Endre: Fogakkal és karmokkal

Gyerekként olvastam, újra és újra. Vadásztörténetek, bennszülött históriák színes csokra. A legjobban a nagymacskás, krokodilos és kígyós storykat szerettem, mert azokban ott volt a feszültség – honnan ugrik az a jaguár a hátamra? Aztán addig-addig nyűttem, hogy a tigrises történetek lapjai kitépődtek, majd elkallódtak, sajnálom, azóta nem is vettem kézbe.