S ​ezen áll egy mese 20 csillagozás

Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

A ​nálunk is oly népszerű angol szerző novelláskötete fordulatos történetek gyűjteménye, megannyi váratlan csattanóval. A kötetből megtudhatjuk, hogyan lehet a szépreményű, ám tehetségtelen hollywoodi színésznőjelöltből egy kis odafigyelés árán milliomos, hogy egy igazán fenséges gesztus miként leplezi le a női hiúságot, és milyen eredménnyel jár közös cellába zárni egy csencselőt és egy titkolódzó gyémánttolvajt. A drágakövek és műkincsek nem hagyják hidegen további hőseinket sem: így a turnézó Gloriát, a kortárs művészetre fogékony jogászt és leszármazottait, valamint a dúsgazdag, ám gyűrűtlen menyasszonyt, Arabellát. Elbukó és felemelkedő csalók, balsorsú vagy épp szerencsés ügyeskedők elevenednek meg, ördögi bűnesetek egész sora tárul elénk sőt olykor maga az ördög is. A kötet izgalmas bűnügyi históriáinál talán csak a gyarló vagy épp állhatatos hétköznapi hősök érdekesebbek. Szívszorító és lélekmelengető embermesékből tudhatjuk meg, lehetséges-e a jeles diplomata dinasztiába… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

General Press, Budapest, 2011
278 oldal · ISBN: 9789636432775 · Fordította: Szieberth Ádám

bmgrapes I>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Archer kétségkívül az egyik legnagyobb mesélő: novellákban ugyanolyan jó, mint regényekben.

LeonieGray>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Nagyon jó kis történetek, végig le tudtak kötni, és izgatottan vártam, hogy mi süli ki belőlük. Azok jobban tetszettek, amik valós eseményeken alapultak, a kedvenceim a „Tűsarok” és az „Azok a mázlista írek” voltak.
Könnyed kikapcsolódást nyújtó kötet sokféle érdekes élethelyzettel és eseménnyel és meglepetéssel.
Az előszóban nagyon tetszett ez a mondat: „… ha egy könyv nem is rejlik mindannyiunkban, egy átkozottul jó novella azért elég gyakran.”

matka>!

Nagyon jó könyv!
Érdekes, szórakoztató, könnyed.
Tökéletes nyári (vagy 2 gyerek melletti ;) olvasmány!

Leilaa>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Nem vagyok valami nagy novellarajongó, hogy őszinte legyek. Otthon hagytam a kindle-t, és ez volt a közelemben lévő egyetlen könyv, így hát nekiugrottam. Nagyon kellemes csalódás volt, hogy egy szusszra vagy öt novellát be is faltam. Tanulságos, remek csattanós történetek voltak, némelyik igen csak életszagú. Megváltoztatta a viszonyomat a novellákkal, az egyszer biztos. Ja, és ezt ritkán mondom, de plusz pont a borítóért!

Szemboga P>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Nagyon ritkán olvasok novellákat, de az írótól elolvastam már a Clifton krónikákat, ezért bíztam benne, hogy stílussal nem lesz gond. És tényleg nem csalódtam, nagyon jó kis történeteket olvastam, kisebb-nagyobb csattanókkal, tragikus vagy pozitív befejezéssel, de mindegyik nagyon érdekes témájú volt. Mindenkinek ajánlom, aki csak rövidebb lélegzetvételű, de érdekes történetekre vágyik!

mamono P>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Olvastam már egy-két könyvet a szerzőtől, de ez most más volt. A könyvei általában olyan lájtosabb krimik, nem sok vér, néhány gyilkosság, egyéb bűncselekmények. Na ez most nem igazán olyan volt. Ezek inkább emberekről szóltak, jellemábrázolások voltak, legalábbis ezek voltak az igazán emlékezetesek.
Ezek után kellemes meglepetés volt a könyv. A szerző nagyon könnyedén ír, olvasmányosan, pedig nagyon eltér az átlagos stílusától – legalábbis, amit eddig olvastam.
A kedvenceim: Csak végakarni kell, A diplomata, aki nem volt diplomata, Belépés csak klubtagoknak, Kasztkivetve.

zsucika P>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Általában nem keresem a novellákat, de ha szembe jön egy, nem ellenkezem. És ez a kötet pont azokat a fajtákat tartalmazza, amiket szeretek. Mindig valami meglepő, mulatságos vagy szomorú véget egy frappáns történethez. Egy kis kuriózum a novellákhoz, hogy némelyik valós eseményeken alapul. Bár nem tudni, mennyi a kitalált rész belőle, de azért, amikor elolvastam őket, a végén felsóhajtottam: „Ne már, ez tényleg megtörtént?!” A Tűsarok, a Belépés csak klubtagoknak, és a Vakrandi tetszett a legjobban.
Először úgy indult, hogy majd valami más mellett olvasok belőle egy két sztorit naponta, de végül nem olvastam mást. :-)

Emília5>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Nem nagyon szeretem a novellákat, inkább a nagyobb terjedelmű könyveket részesítem előnyben. De Jeffrey Archer jó novellákat ír. Érdekesek, tömörek, csattanósak, humorosak, izgalmasak. Sokszor bűnesetet dolgoz fel, mindenféle sorsú, rétegből származó főhőssel, hol szerencsés hol szerencsétlen végkimenetellel. Mindig van valami meglepő, valami csavar a végén, ami mosolyt, megelégedettséget, vagy meglepetést sőt meghökkenést okoz az olvasónak. Kedvencem A pokolba vivő járt út.

Andulka>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Könnyed történetek a „mestertől”. Jeffrey Archer a többi regényével megvett magának, így kíváncsian vártam, hogy mit tud kihozni egy-egy novellában. Nem csalódtam. Pikk-pakk végigolvastam őket. Tetszettek a történetek, egyik másiknak kicsit olyan hangulata volt, mint anno a tévében a meghökkentő meséknek. Ajánlom mindenkinek, aki két regény között egy kis kikapcsolódásra vágyik.

nyarikri>!
Jeffrey Archer: S ezen áll egy mese

Az első Archerem, kb. 5 perc alatt kiolvastam, annyira jó.

LeonieGray>!

Előszó

Leilaa>!

Soha ne bízz a szakállasokban, alighanem rejtegetnek valamit!