Féltve ​őrzött titok (Clifton-krónika 3.) 179 csillagozás

Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

A ​második világháború vége Harry Clifton és Giles Barrington életébe nem a várva várt békét hozza el, hanem egy lehetetlen párharcot. A szavazás eredménye arról, hogy ki örökölje a Barrington-címet és a vele járó vagyont, döntetlen lett. A lordkancellár mindent megváltoztató szavazata örökre rányomja bélyegét mindkettejük életére.
Harry visszatér Amerikába, hogy a regényét népszerűsítse, míg szeretett Emmája egy kislányt keres: azt a kislányt, akit annak idején az apja irodájában találtak, a férfi halálának estéjén. Giles közben képviselőként a választásokra készül. Ám Sebastian, Harry és Emma fia lesz az, aki végül befolyásolhatja a nagybátyja sorsát. Az immár felcseperedett Sebastian Cambridge-be készül, az egyetemre. Egy rejtélyes módon felbukkanó Rodin-szobor azonban más irányba fordíthatja az életét, és akár halálos veszélybe is sodorhatja a fiatalembert…
Jeffrey Archer (Majd az idő eldönti, Apám bűne) ötkötetesre tervezett regényfolyamának harmadik darabját a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

General Press, Budapest, 2022
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634526698 · Fordította: Szieberth Ádám
General Press, Budapest, 2019
424 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434724 · Fordította: Szieberth Ádám
General Press, Budapest, 2015
424 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434724 · Fordította: Szieberth Ádám · Illusztrálta: Kiss Gergely

Jack Tarrant százados (öreg Jack Tar) · Emma Barrington

Bleeding_Bride IP>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Harmadik rész és még mindig izgalmas, még mindig csontig rágom a körmeim, velük együtt kapkodom a fejem. Fordulatos, de továbbra sem esik túlzásba, a szereplőink sem mondanak ellent önmaguknak.
Cliftonék és Barringtonék mind a szívemhez nőttek, nem tudnék kiemelni egy kedvenc szereplőt, de annak külön örülök, hogy még több kötetnyi időnk van kalandozni.

Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

A részletek is érdekesek, izgalmas és elképesztően jó sorozat. Meglepő fordulatban nincs hiány. Az ördög a részletekben lakik!

V_rita>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Ez a sorozat letehetetlen. Egyszerűen nem lehet megunni. Szövevényes és izgalmas. Nem szappanopera. Többet adott, mint az előző rész. Utáltam Virginia mesterkedéseit, tetszett a képviselő választás bemutatása hogyan zajlik. Sebastian csapdába esik. Nem is értem, hogy lehet ezt a sorozatot igy fokozni. Igazi mesemondó az író.
A vége persze megint arra sarkall olvasni, kell tovább. De mi lesz a többi könyvtári könyvvel, amit határidőre vissza kell vinni. ?!Nagy dilemma.

kicsi_Coco P>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

A Clifton-család életének krónikája tovább folytatódik, pont annyira szövevényes, hogy ne legyen unalmas, de azért ne legyen teljesen hihetetlen, szappanopera-jellegű sem.
A szereplők életén túl betekintést enged az 50-es évekbe is, nekem például fogalmam sem volt, hogy a hűtő ilyen ritka kincs volt akkoriban!
Van itt minden, ami kell, politikai ármánykodás, gyerekkori sérelmek miatti bosszú, naiv férfiak, okos nők, háború utáni évek.
Ha azt hittük, csak a világháború tartogat izgalmakat, Jeffrey Archer megmutatta, mekkorát tévedtünk, és bár más jellegű problémákkal kell szembesülniük hőseinknek, mégis végig leköt a történet.
A végén pedig akkora cliffhangert/gyomrost kaptam, hogy még hajnali 2-kor el kellett kezdenem a következő részt, hogy megtudjam, mi történik. Továbbra is ajánlom mindenkinek, akinek bejönnek az izgi kis családregények.

Garbai_Ildikó P>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Nem hiszem el… megőrülök az ilyen függővégekről…. jöhet a következő rész.

Arabella>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Egy jó sorozat harmadik része ez a könyv. Jóval a háború után időkről szól, 1955–1957. Már ismerősök a szereplők és emlékszem mi mindent megéltek régebben ( az előző két könyvben). Érdeklődve olvasom a részeket. Harry Clifton gyerekkorától kezdődött, már ismert író ezekben az időkben és két gyermeket nevel feleségével, Emmával. Fiuk, Sebastian már fiatal felnőtt, egyetemre készül. Giles Barrington szintén kisgyermek volt mikor kezdtem olvasni, 1957-ben pedig képviselő. Kíváncsi vagyok mi minden fog még történni, mert már eddig is eléggé fordulatos volt. A vége szintén arra biztat, ( baleset, valaki meghal…) hogy hamarosan kezdjem is el a következőt olvasni.

buzavirág>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Az második résztől elindult egy kis mélyrepülés, sajnos már nem falom a lapokat, mint az első könyvnél.Talán mert hiányzik az öreg Jack és a gyerek Harry, nincs váratlan fordulat, rejtély, nem övezi a családot titok. A történet teljesen kiszámítható, a politikai rész nem kötött le, és a végén sem érzem, hogy azonnal olvasnám a folytatást, pedig függővéggel zárult. Ennek ellenére folytatom, végig fogom olvasni a sorozatot, hátha…

Mariska75>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Még mindig nagyon tetszik a sorozat. Az előző részben megszabadultunk egy eléggé unszimpatikus szereplőtől (Hugo), de jelen részben kaptunk helyette egy másikat (Lady Virginia) és egy korábbi visszatért (Alex Fisher). Nagyon ígéretes új szereplőnek tűnik Sebastian, Harry fia. Nagyon jókat nevettem a koravén megjegyzésein, a humor továbbra is áthatja és árnyalja a történetet.

Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Jaj, ezek a függővégek…! Sejthető azért, hogy Archer nem fogja kinyírni az egyik fő kulcsszereplőt, de láttam én már ilyet másnál is spoiler, úgyhogy ki tudja?! És a huncutok még arra is gondoltak, hogy az egyszeri olvasó nyilván megtekinti a következő rész fülszövegét… na, attól sem lettem okosabb etekintetben tovább meg nem mertem menni, hogy ne spoilerezzek magamnak.
Ez a rész is pörgött, ahogy kell, volt esemény rendesen, így nem vált unalmassá a sorozat még a harmadik részben sem. Muszáj folytatni… :)

Kisördög>!
Jeffrey Archer: Féltve őrzött titok

Imádom ezt a sorozatot, a harmadik résznél sem laposodik el, sőt…
Izgalmasan zárult a második kötet, kérdés, hogy ki is az örökös? Harryék itt már felnőtt emberek, de az életük (karrierjük) igazából most indul be, és bekapcsolódik az új generáció is.

Kókuszka>!

– Apám mindig azt mondta: ha problémád van, aludj rá egyet, különben könnyen olyan döntést hozhatsz, amit később megbánsz. Reggel mindig rózsásabbnak látja az ember a jövőt.

275. oldal, 29.fejezet

robinson P>!

– Ne becsüld le Sebastiant. Máris félúton jár az igazság felé.

bmgrapes I>!

… győztesnek bárki jó, a nagy ember arról ismerszik meg, hogy tud veszíteni.

235. oldal ,24. fejezet

robinson P>!

– De nekem még van egy ütőkártyám, amelyet csak akkor szándékozom kijátszani, amikor már leengedtek a sírba. Onnan tér majd vissza a szellemem, mint a bosszú angyala.

Szeitz_Éva>!

– A fennmaradó vagyonomat, beleértve a Barrington Hajótársaság huszonkét százalékos tulajdonrészét, valamint az udvarházat is… – Mr. Siddons itt nem tudta megállni, hogy ne vessen egy pillantást a tűkön ülő Lady Virginia Fenwickre – hőn szeretett… lányaimra, Emmára és Grace-re hagyom, hogy rendelkezzenek fölötte belátásuk szerint, leszámítva sziámi macskámat, Kleopátrát, akit rengeteg közös vonásukra való tekintettel Lady Virginia Fenwickre hagyok. Mindketten szép, ápolt, hiú, ravasz, fondorlatos ragadozók, akik úgy képzelik, hogy a földkerekség minden lakója az ő szolgálatukra van rendelve, beleértve az én elbolondított fiamat is. Érte csak imádkozni tudok, hogy megtörjön a varázs, és megszabaduljon attól a nőtől, amíg nem késő.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Virginia Fenwick
FreeAngel P>!

Még évtizedek kellenek ahhoz, hogy a kompetens nők elfoglalhassák az inkompetens férfiak helyét.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Barrington · férfiak · kompetencia · nők
robinson P>!

Harry Clifton holta napjáig emlékezni fog arra a napra, amikor először hallotta ezeket a szavakat, amelyek pillanatok alatt fenekestül felforgatták az egész életét.

FreeAngel P>!

[…] az életben vannak meghatározó pillanatok, amikor az ember sok mindent megtud önmagáról. Ez a tudás a tapasztalat-betétszámlára kerül, és később, szükség esetén kiveheti onnan a félretett „összeget”.

Kapcsolódó szócikkek: élet · tapasztalat · tudás
bmgrapes I>!

… aki térdre akar kényszeríteni egy birodalmat, először a trónörököst teszi el láb alól.

44.fejezet

Clifton-krónika sorozat · Összehasonlítás