Kőmajom ​/ Szenvedélyek szigete / A lélekbúvár / Ítéletidő 11 csillagozás

Jeffery Deaver – Susan Wilson – John Katzenbach – James Thayer: Kőmajom / Szenvedélyek szigete / A lélekbúvár / Ítéletidő Jeffery Deaver – Susan Wilson – John Katzenbach – James Thayer: Kőmajom / Szenvedélyek szigete / A lélekbúvár / Ítéletidő

Jeffery ​Deaver: Kőmajom
Az amerikai hatóságok évek óta szeretnék rács mögé juttatni a Szellem néven ismert kegyetlen embercsempészt, és most végre alkalmuk nyílik rá. A nyomok New York kínai negyedébe vezetnek, ahol a legendás törvényszéki nyomozó, Lincoln Rhyme vezetésével izgalmas macska-egér harc veszi kezdetét. Az Üres szék szerzőjének legújabb krimije a kínai alvilág labirintusába vezeti el az olvasót.

Susan Wilson: Szenvedélyek szigete
1944-et írunk, javában tart a II. világháború. Vangie Worth, akinek férje a fronton harcol, visszavonultan él Hawke's Cove-on, ahol a maga küzdelmét vívja a magánnyal és a mélabúval. Ám meglepetésére hamarosan olyan szenvedélyre bukkan, amelyre soha nem számított, és olyan őszinte szerelemre, amely kitart egy életen át – függetlenül attól, mit tartogat számára a jövő.

John Katzenbach: A lélekbúvár
Doktor Starkson úrrá lesz a rettegés, amikor fenyegető levelet kap egy bizonyos Rumplestiltskintől. Vajon ki lehet… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2003
544 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475951 · Fordította: Kovács Attila, Résch Éva, Bornai Tibor, Uram Tamás

Aquarius>!

A kötetből a_Jeffery_ Deaver: A Kőmajom című regény keltette fel az érdeklődésemet.
A Szellem embercsempész, gyilkos; nem válogat az eszközökben, ha valaki(k) az útjába kerül és veszélyezteti ügyeit, a hajórobbantást sem veti meg.
Ebben a részben Sachs a főszereplő . A tengeren cirkál, búvárkodik bizonyítékszerzés céljából és életeket ment. A megszerzett anyagok alapján együtt nyomoznak tovább immár a szárazföldön, Rhyme-al, és itt halványan felpörögnek a dolgok.
Nem sikerült annyira ütősnek, mint az eddig olvasott krimik. 3,5 csillag!

Hitoridori>!

Azt hiszem az eddig olvasott Reader's Digest könyvek közül ez ott van az élen nálam, hiszen a 4 történet közül 3 számomra bejött, illetve nem egyről tudom azt is mondani, hogy kifejezetten tetszett, meglepetést okozott.
A kőmajommal már jól indult a válogatás, mert egy akciós, krimis sztorit kaphattam, melyben kifejezetten erősek voltak számomra a szereplők, illetve maguk a történések is odaragasztottak a lapokhoz. Embercsempészet, enyhe gyilkos elmék-helyszínelők feeling, egy igazi rejtélyes, kíméletlen ember utáni hajsza története, mellette több kínai család élete is előtérben.
A szenvedélyek szigetében igazi meglepetésben volt részem, mivel annak ellenére megfogott a történet, hogy fő témája a szerelem, dráma, tehát egy igazi hétköznapi világban játszódik semmilyen természetfeletti elemmel. Azt hiszem amiatt lett kiemelkedő, mert számomra egy igazi komoly szerelmi történetről van szó, méghozzá egy viszonylag egyedi, de szép befejezéssel. A szereplők érzéseik, döntéseik által kerültek a figyelem központjába, el is gondolkoztatott, hogy vajon én mit tettem volna a helyükben.
A lélekbúvár mellett se mehetek el szó nélkül, főleg azért sem, mert szerintem ez volt a kötet legjobb története. Egy pszichológusnak a múltját kell egy nap górcső alá vennie egy bosszú ígérete miatt, ezzel együtt egy olyan időszak kezdődik nála, melynek végén egy új élet vár rá. Lelkileg kicsit megterhelő, de egy nagyon izgalmas történetet ígér a lélekbúvár, melyet az a harc tesz kiemelkedővé, ami bár nem fizikai, de ugyanúgy két oldal ütközik egymásnak különféle módszerek bevetésével. Az ész, érzelmek harca ez. Mindenképpen megéri elolvasni legalább egyszer.
Az ítéletidőben végül egy hajó körül forog a történet, vegyítve egy kis modern technikával, szerelemmel, hatalmi-gazdasági harccal nagyrészt egy hajózási verseny ideje alatt, küzdelemben pl. a természeti elemekkel. Annyira nem lett számomra kedvenc ez a történet, de azt meg kell hagyni, hogy voltak izgalmas részei, kedvelt szereplői.

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!

Legjobban az ítéletidő tetszett, érdekes volt nyomon követni mit tesz a hatalom-és becsvágy az emberrel, még a hozzá közelállókat is képes veszélybe sodorni.

RelaxDorka>!

Az 5 csillagot a lélekbúvár című könyv miatt kapta. Ha jól emlékszem ez volt az első olyan könyv, amit saját magamtól vettem a kezembe és kezdtem el olvasni. Itt szerettem meg a krimiket. A legelejétől annyira felkeltette az érdeklődésem, hogy már csak azt vettem észre, hogy a végére értem. Nagyon szépen összerakott olvasmány.